DELUXEA nabízí výhradně lety na pravidelných linkách s Emirates. Ty poskytují perfektní servis, návaznost při přestupu a hlavně jsou flexibilní s možností odletu několikrát v týdnu (z Prahy i Vídně). Cenově dostupnější alternativou letu s Emirates je nově letové spojení s leteckou společností Smartwings, která létá pravidelně 7x týdně z Prahy a 3x týdně z Bratislavy. Letenky Vám rádi zajistíme.

Dubaj

Aktivity v Dubaji

Rýchla kalkulácia hotela

Dubaj
Odlet
Noci v hoteli
Madinat Jumeirah – Al Naseem 5*
Hotel

Pro hotel Madinat Jumeirah – Al Naseem 5* není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Madinat Jumeirah – Al Naseem 5*.

Typ izby
Strava

Letecká společnost
Bonus
CZK
EUR
Cena zájazdu
- EUR/osoba
Pôvodná cena
- EUR/osoba
Hotel,
- EUR/osoba- EUR/osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Garancia najnižšej ceny
Transfer
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Český delegátDelegát      
- EUR/osoba
Akční sleva
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Dítě do 2 let
EUR
Cena platí v prípade voľných miest v najvýhodnejšej rezervačnej triede
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Počítame cenu Vášho zájazdu. Vyčkajte prosím.
Počítame cenu
Vášho zájazdu.
Vyčkajte prosím.

Dubaj z vtáčej perspektívy

Chcete zažiť niečo jedinečné? Poznať mesto Dubaj či inú oblasť Emirátov z netradičných uhlov? O Dubaji sa hovorí, že kto ju nevidel z vtáčej perspektívy, ako by ju nevidel vôbec. Palmový ostrov, umelo vytvorené súostrovie Svet, dominanty Burj Khalifa a Burj Al Arab a oveľa viac na Vás čaká pri jednom z nami ponúkaných exkluzívnych výletov. 

Let helikoptérou

Najlepším spôsobom, ako spoznať mesto je helikoptérou. Pokochajte sa prekrásnym výhľadom na celé mesto z vtáčej perspektívy, objavte mesto plné kontrastov, kde sa miešajú moderné stavby s nekonečnou púšťou a morskou plánou. Prezrite si z výšky hlavné symboly mesta, napr. Burj Al Arab hotel, Jumeirah Beach, Palm Jumeirah a mnoho ďalších. Uvidíte realitu mesta, jeho minulosť, prítomnosť i budúcnosť tejto rýchlo sa rozvíjajúcej metropoly. Okrem iného je možné si naplánovať individuálny let, ako napríklad nad dramatickou scenériou púšte alebo do skalnatých hôr Hatta. Všetky lety sa organizujú buď z centrálneho heliportu, ktorý sa nachádza v meste v blízkosti Worl Trade Centre alebo z Atlantis hotela na palmovom ostrove. Doprava na heliport a z heliportu nie je zahrnutá v cene letu.

 dubaj-novy-web-023.jpg
 

 

Let hydroplánom

 Let klzákom (Seawings) ponúka hotel Jumeirah Beach Hotel. Počas úžasného 40 minútového letu môžete obdivovať nádherné more, pláže, typický vzhľad dubajského pobrežia upravený umelými ostrovmi, ako Palm Island, World Islands a ďalšie ikony mesta, ktoré sú s ním už nezabudnuteľne späté a sú synonymom luxusu. Odlet a prílet je k hotelu Jumeirah Beach.
Ďalšou možnosťou je potom odlet a prílet k hotelu Jebel Ali Golf Resort & Spa, kde máte na výber z 30 alebo 40 minútového letu. Počas oboch letov budete mať jedinečnú možnosť uvidieť ikony mesta z vtáčej perspektívy, medzi ktoré nepochybne patrí Palm Island, World Islands, Dubai Marina, Burj Al Arab  a ďalšie. Pri 40 minútovom lete si môžete ako alternatívne miesto odletu a príletu zvoliť Dubai Creek Golf & Yacht Club. Ponúkame Vám aj let pozdĺž úchvatného pobrežia Emirátu Fujairah. 30 minútový let s odletom a príletom z jedného z dvoch nasledujúcich hotelov Fujairah Al Dana alebo Le Meridien Al Aqah Beach Resort.
Posledným najexkluzívnejším variantom je Váš súkromný let, pokiaľ chcete tento zážitok zdieľať len so svojimi blízkymi, zaistíme Vám osobný charter. Deň aj čas odletu je na Vás, miestom bude buď Jebel Ali Golf Resort & Spa alebo Dubai Creek Golf & Yacht Club.

dubaj-novy-web-012.jpg 
 

 

Let balónom

Klimatické a geografické podmienky Spojených Arabských Emirátov sú ideálne pre lety v teplovzdušnom balóne. Zažite jedinečný zážitok pohľad na fascinujúcu nekonečne tiahnucu sa púšť z výšky v koši balóna, ktorý je pomaly unášaný horúcimi vzdušnými prúdmi.

Pohľad na obrovské duny červenkastého piesku, púštnu krajinu pohoria Hajj Mountains na východe a siluetu mesta 21. storočia Dubaja na západe si skvele vychutnáte, ako budete stúpať nahor k modrému nebu, a zároveň Vás bude ovievať osviežujúci vánok. Pohľad z balóna Vám otvorí úplne nový uhol pohľadu na jedinečnú krajinu tejto krajiny. Odporúčame voľné, pohodlné oblečenie, najlepšie nohavice, vzhľadom na to, že budete musieť nastúpiť do koša, tenisky alebo ploché pohodlné topánky, sveter počas zimných mesiacov a pokrývku hlavy.

 
 

Luxusný Dubaj

Prenájom jachty

Hotel Atlantis organizuje približne dvojhodinovú plavbu loďou, ktorá Vás zavezie k dominante Burj Al Arab alebo k starému mestu pozdĺž Dubai Creek. Vychutnajte si západ slnka na luxusnej jachte s občerstvením. Čas plavby sa líši podľa obdobia.
Aj hotel Jumeirah Beach Hotel ponúka množstvo plavieb na jachte. Je možné si vybrať z rôznych itinerárov, zahrňujúcich romantickú večeru, pracovné obedy či teambuildingy. Všetky plavby vám zaručujú úplné súkromie a diskrétnosť.
Výlety na jachte organizuje aj Dubai Marina Yacht Club, ktorý sa nachádza v centre exkluzívnej štvrti v Dubaji, Dubai Marina. Táto luxusná rezidenčná štvrť je vystavaná pozdĺž umelého kanála a ponúka viac ako 1100 apartmánov v ultra moderných mrakodrapoch a viliek s výhľadom na kanál. Môžete si vybrať medzi poldennými plavbami pozdĺž umelých ostrovov alebo rybárčením aj celodennou plavbou do Dubai Creek a späť pozdĺž Palm Island.
Ďalšou voľbou je prenájom vlastnej jachty s kapitánom a občerstvením s kapacitou 20 osôb. Tak Vám bude zaručená maximálna exkluzivita, flexibilita a súkromie, aby ste si mohli vychutnať jedinečnú plavbu v úzkom okruhu rodiny a priateľov. Dubai Marina tiež poskytuje služby a rady na danú destináciu. Je možné si prenajať kapitána na Vašu vlastnú jachtu, ktorý Vás povedie, kam si len budete priať, napríklad do Abu Dhabí, či susedného Ománu a ukáže Vám najlepšie miesta na potápanie alebo pozorovanie delfínov.

 dubaj-novy-web-002.jpg
 

 

Prenájom limuzíny 

Väčšina

Väčšina päť hviezdičkových hotelov zariaďuje pre svojich hostí prenájom limuzíny pre pohodlie a exkluzivitu. Rovnako tak poskytuje túto službu medzinárodné letisko. Najjednoduchší spôsob platby a záruky je pomocou platobnej karty. Len niektoré požičovne či hotely prijmú ako záruku hotovosť a cestovný pas.

Ak si chcete dopriať niektorú zo služieb a výletov, radi Vám všetko zariadime.

 dubaj-novy-web-014.jpg
 

 

Dobrodružstvo v púšti, unikátne golfové ihrisko

Pre milovníkov prírody ponúka Dubaj jedinečnú možnosť vidieť nekonečné množstvo rôznych druhov vtáctva, ktoré do Dubaja prilieta. Užiť si môžete pravé arabské dobrodružstvo v púšti, keď prespíte v beduínskom stane a prejdete sa na ťavách. Turistickou lahôdkou je splavovanie dún na lyžiach, snowboarde či v terénnom aute. Biele piesočné pláže bežiace až za obzor sú ideálnym miestom pre vodné športy aj potápanie. Skutočným unikátom sú vo vyprahnutej púštnej krajine Emirátov zelené golfové ihriská, starostlivo zavlažované a udržiavané na najvyššej úrovni.

 

dubaj-novy-web-019.jpg 

Tipy,  čo vidieť a robiť počas dovolenky v Dubaji

Ak hľadáte inšpiráciu, čo by ste mohli vidieť a robiť počas dovolenky v Spojených Arabských Emirátoch, ste na správnom mieste. Poradíme Vám, čo by ste si rozhodne nemali nechať ujsť, čo môžete v Dubaji lacno kúpiť, aké suveníry si doviezť z dovolenky, ako zabaviť svoje ratolesti a poskytneme Vám aj ďalšie užitočné rady.

 

 

Nakupovanie v Dubaji

Zažite nákupnú horúčku v Dubaji! Poleťte s nami do nákupného raja a spoznajte najväčšie nákupné centrá na svete! Dubaj si vybudoval reputáciu ako obľúbená destinácia na nakupovanie. Nájdete tu starodávne trhy s tradičnými výrobkami, ale aj množstvo najmodernejších, najnovších a najväčších nákupných stredísk. Prišli ste do Dubaja za výhodnými nákupmi? Nájdete tu starodávne trhy s tradičnými výrobkami a hemžiacimi sa ľuďmi, kde sa hojne používa zjednávanie, ako aj množstvo najmodernejších, najnovších a najväčších nákupných stredísk. V sekcii Nakupovanie  v postrannom menu nájdete súpis najvýznamnejších nákupných stredísk, tradičné arabské trhy a tipy na tradičné produkty.

 

Kultúrne dedičstvo

Aj napriek krátkej histórii moderného mesta, v Dubaji nájdete historické a kultúrne budovy, ktoré Vám predstavia život beduínov a lovcov perál, z čias, kým mesto zbohatlo z ropy a bolo objavené turistami.

Dubai Museum

Najnavštevovanejšou historickou budovou je Dubajské múzeum, ktoré sa nachádza v pevnosti Al Fahidi, ktorá bola postavená okolo r. 1787, renovovaná v roku 1971 za účelom využitia múzea, ktoré zachytáva bežný život obyvateľov pred objavom ropy. Múzeum Vás zoznámi s tradičnými arabskými domami, mešitami, trhoviskami, datľovými palmami, púštnym a morským životom. Obľúbená expozícia je o lovcoch perál.
Otváracia doba: sobota – štvrtok 8:30 – 20:30, piatok 14:30 – 20:30
Vstupné: 3dhs/dospelí, 1dhs/dieťa

Sheikh Saeed´s House (Dom šejka Saeeda)

Bývalé oficiálne sídlo šejka Saeeda Al Maktouma, prvého vládcu Dubaja (1912 – 1958) a pradeda súčasného vládcu šejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma v súčasnosti hostí jedinečnú kolekciu mincí, historických fotografií, známok a dokumentov zachytávajúcich históriu Dubaja. Dom bol postavený okolo roku 1896.
Otváracia doba: sobota - štvrtok 8:30 - 20:30, piatok 15:00 - 20:30 (počas Ramadánu sobota - štvrtok 9:00 - 17:00, piatok 14:00 - 17:00)
Vstupné: 3 dhs/dospelí, 1dhs/dieťa

Heritage & Diving Village

Tradičná dedina lovcov perál, ktorá sa nachádza priamo v srdci starej historickej časti Dubaja pri rieke (Creek) ponúka ukážku života lovcov perál a námorníkov. Okrem iného tu nájdete množstvo obchodíkov so suvenírmi, od mušličiek, cez kanvice na arabskú kávu, až po tradičné oblečenie. Heritage Village je ideálnym a pokojným miestom, kde si môžete vybrať najvhodnejšie darčeky pre svojich blízkych, pri tradičnom zjednávaní sa dostanete na veľmi príjemné ceny.
Otváracia doba: sobota - štvrtok 8:30 - 22:00, piatok 15:30 - 22:00 (počas Ramadánu sobota - štvrtok 9:00 - 14:00, 20:30 - 0:00, piatok 20:30 - 0 :00)
Vstupné: zadarmo

dubaj-novy-web-007.jpgdubaj-novy-web-020.jpgdubaj-novy-web-034.jpg 
 

 

dubaj-novy-web-036.jpg 

Vodný svet v Dubaji 

Dubaj ponúka veľké vyžitie pre milovníkov vodného sveta a vodných radovánok, obzvlášť potom pre deti delfinárium, aquaparky, rad akvárií, Zoo a ďalšie, pričom na svoje si prídu aj dospelí.

 

 

Delfinárium

Dubai Dolphinarium zažijete krásne okamihy s najobľúbenejšími morskými cicavcami. Je to skvelé miesto pre zábavu a vzdelávanie ako pre malých, tak aj veľkých. Nachádza sa v Creek Park za hlavným vstupom, 15 metrov po pravej strane. Najjednoduchším spôsobom dopravy je taxík. Hlavná show sa skladá z predstavení mrštných uškatcov, ktorí sa výborne pohybujú ako na súši, tak aj vo vode a samozrejme z predstavenia neustále sa usmievajúcich delfínov. Po každej show si môžete dokúpiť fotografiu s delfínom. Ceny za  predstavenia s delfínmi a uškatcami sú uvedené v tabuľke (predstavenia začínajú o 15:00 alebo o 18:00. K dispozícii sú tiež rozšírené predstavenia či plávanie s delfínmi.

Typ vstupenky Dospělý Dieťa (2-11 rokov)
VIP 140/120 AED 100/80 AED
Normálna 120/100 AED 70/50 AED

Delfinárium ponúka aj show s exotickými papagájmi v Creek Park každý deň okrem nedele. Vstupenky stoja 50 AED pre dospelých a 30 AED pre deti.

 dubaj-novy-web-017.jpg
 

 

Aquaparky

Pokiaľ Vy či Vaše detí milujú aquaparky, potom sa môžete tešiť na dve, ktoré sa v Dubaji nachádzajú. Prvá z nich je Aquaventura pri hoteli Atlantis na umelom ostrove Palm Island. Nie je to len o neustálych aktivitách na šmykľavkách a ďalších atrakciách, ale aj o prostredí, ktoré Vás svojou monumentálnosťou ohromí. Najväčším zážitkom je pravdepodobne rýchla šmykľavka, ktorá Vás zavedie do tunela v obrovskom akváriu. Neobmedzený vstup zdarma budete mať do Aquaventura, ak budete bývať v Atlantise.

Druhým aquaparkom je Wild Wadi Water Park situovaný v unikátnej lokalite Jumeirah pri Burji al Arab či Jumeirah Beach Hotel. K dispozícii sú atrakcie ako pre deti, tak aj pre dospelých. Zažijete tu veľa zábavy a budete odchádzať plní dojmov a zážitkov z vodného sveta. Pokiaľ budete bývať v Jumeirah Beach Hotel alebo v Burj Al Arab, potom budete mať vstup zadarmo do Wild wadi waterpark.

 

 dubaj-novy-web-035.jpg
 

 

Najvyššia budova sveta - Burj Khalifa

Jednou z najzaujímavejších atraktivít, ktorú Dubaj ponúka, je možnosť vyjsť až na vrchol najvyššej budovy sveta Burj Khalifa (burj = veža a khalifa = súčasný vládca SAE). Burj Khalifa stúpa do neba zo srdca Dubaja a je synonymom pre nákupnú oblasť, gastronómiu, zábavu a domov elity spoločnosti. Meria 828 metrov a má 160 poschodí. Vďaka tomu budova pokorila niekoľko rekordov. Okrem najvyššej budovy tak drží primát aj najvyššie položenej vyhliadky, výťahom s najdlhšou dojazdovou vzdialenosťou a ďalšie.

Vyhliadková plošina - Vstup do Burj Khalifa sa nachádza na najnižšom poschodí Dubai Mall. Prehliadka trvá väčšinou hodinu, ale pokojne môžete na vyhliadke zostať dlhšie a kochať sa pohľadom z dych vyrážajúcej výšky. Najlepší čas pre výstup je pred zotmením. V tejto dobe budete mať jedinečnú možnosť vychutnať si pohľad na denný, ako aj nočný Dubaj spolu so západom slnka. Navyše si po zostupe dole budete môcť užiť show v podobe spievajúcej a osvetlenej fontány s mnohými efektmi a vodou striekajúcou do výšky až 150 metrov.

Otváracia doba: nedeľa – streda 10:00 – 22:00, štvrtok – sobota 10:00 – 24:00
Cena vstupného v AED:

  124. patro   125. + 148. patro
Doba návštěvy Dospělý Dítě (4-12 let) Doba návštěvy Dospělý Dítě (4-12 let)
8:00-15:30 a 18:00 až do konce 125 95 18:00 až do konce 350 350
16:00-17:30 200 160 od začátku do 17:00 500 500

 

Nočný život v Dubaji

Nočný život, zábava, bary, reštaurácie, beach party aj to je veľkým lákadlom pre turistov v Dubaji. Paradoxom je, že sa jedná o arabskú, moslimskú krajinu, kde pravidlá obliekania na verejnosti sú veľmi striktné. Napriek tomu je tu nočný život a zábava veľmi obľúbená a rozšírená. Iba počas svätého mesiaca Ramadánu tu žiadnu nočnú zábavu nehľadajte, všetky kluby sú v celom období zatvorené.

Pretože ste v moslimskej krajine, alkohol bežne v obchode nekúpite, ale v kluboch alebo hotelových reštauráciách ho kúpite bez najmenších problémov, len cena sa pohybuje pomerne vysoko. V klube nie je výnimkou, že 2dl vína stojí v 50dhs (cca 250Kč!) Zase je to jediné miesto, kde Vám alkohol predajú bez toho, aby po Vás chceli licenciu na pitie alkoholu, čo je bežná prax v obchodoch špecializujúcich sa na predaj alkoholu.

Bary so skvelým výhľadom a jedinečnými drinkami a koktailmi na mieru

360 Bar

Pred troma rokmi bol tento bar skvelým miestom, kde tráviť popoludní. V súčasnosti potrebujete rezerváciu a to obzvlášť na piatkovú noc. Okrem iného ponúka krásne výhľady na Burj Al Arab. Je to vonkajší bar s výhľadmi na more. Treba myslieť na to, že v zimnom období môže byť večer od mora chladnejšie a veterno, naopak v letných mesiacoch je bar z dôvodu neznesiteľných horúčav zatvorený. Dress code je vyžadovaný, radšej teda nie tenisky a džínsy. Nájdete ho na streche známeho hotela Jumeirah Beach Hotel.

Skyview Bar

Skvelý výhľad na mesto a Arabský záliv poskytuje bar na streche najluxusnejšieho hotela  Burj Al Arab. Jedinečné miešané drinky a koktaily na mieru, to je to pravé osvieženie po horúcom dni. Nachádza sa hneď vedľa reštaurácie Al Muntaha, skvelé miesto pre popoludňajší čaj, drink pred jedlom aj po večeri, servírovaný v atmosfére prepychu a pohodlia as výhľadmi na ostrovy Palm, World a pobrežie Jumeirah Beach.

Emporio Armani Caffé

Štýlová talianska kaviareň s nádychom módneho guru Giorgio Armani, prvou kaviarňou svojho druhu otvorená na Blízkom východe a to v nákupnom centre Dubai Mall. Ponúka jedinečné delikatesy z talianskej kuchyne, preslávenú taliansku kávu a exkluzívnu čokoládu Giorgio Armani.

Buddha Bar

Nachádza sa v hoteli Govesnor House Hotel Complex, v najexkluzívnejšej štvrti Dubaja Marina. Je rozdelený na tri hlavné časti a to na reštauráciu, bar a salónik. Môžete tu spojiť príjemnú večeru, osvieženie v salóniku a počúvanie živej hudby s popíjaním skvelého drinku. Všetky tri časti Vám ponúknu jedinečný a uvoľňujúci zážitok v príjemnej atmosfére.

Životom zmietajúce sa kluby plné zábavy

Pár tipov, kam vyraziť do klubu: O2 Nightclub je miesto, ktoré musíte vidieť. Je to trendy, sofistikovaný klub, kde sa prelína kombinácia modernej a renesančnej elegancie. Trilogy Nightclub sa nachádza v Madinat Jumeirah Resort, tri poschodia živej hudby robia z tohto klubu jednoznačne miesto, ktoré je žiadané navštíviť.
Kasbar Nightclub je pulzujúci, životom zmietajúci sa klub v nádhernom rezorte One&Only Royal Mirage Hotel. Spája moderné a tradičné vplyvy z arabského sveta pozdĺž zálivu vo svojich troch baroch, každý na jednom podlaží. Hyatt Regency Dubai, ako už názov napovedá, klub nájdete v hoteli Grand Hyatt. Ponúka živú zábavu na prvotriednej diskotéke, v bare alebo v salóniku. Boudoir, obľúbené miesto pre bohatých, slávnych, sofistikovaných. Zažite zábavu na úplne novej úrovni. To je len pár klubov z mnohých. Je tu aj celý rad klubov zameraných na jednotlivé etniká africké, arabské, anglo/americké, indické, ázijské, bengali, indické, francúzske a írske.

Krčmičky a kaviarne s príjemnou atmosférou

Niečo menej formálneho. Skvelým miestom pre celú rodinu môže byť návšteva svetovo presláveného reťazca Hard Rock Café, ktoré sa nachádza v nákupnom stredisku Dubai Festival City. Vychutnajte si tu jedlo a pitie spolu so živou hudbou.
Veľmi obľúbenou je klasická írska krčmička Irish Village s príjemným posedením vonku aj vo vnútri, nachádza sa v Aviation Club. Príjemnú atmosféru dotvára rybníček v okolí a príjemná hudba, niekedy aj živá. Krčmička je obľúbená nielen medzi Írmi, ale aj miestnymi, expatriotmi a turistami. Jedno z mála miest, kde si môžete vychutnať svoje pivo vonku. Podáva sa tu aj jedlo veľmi dobrej kvality.

dubaj-novy-web-015.jpg dubaj-novy-web-011.jpgdubaj-novy-web-012.jpgdubaj-novy-web-022.jpgdubaj-novy-web-024.jpg
 

 

Ďalšie zaujímavé miesta na využitie voľného času

Stále ešte neviete, ako naložiť s voľný časom v Dubaji? Ponúkame ďalšie aktivity, ktoré by mohli spríjemniť Váš pobyt. Čo si trebárs zalyžovať alebo korčuľovať. Novou atrakciou je spievajúca fontána a najvyššia budova sveta Burj Khalifa.

Ski Dubai – Užite si skutočný sneh celoročne v Dubaji

Ski Dubai je „lyžiarsky rezort v Dubaji“, prvý indoor lyžiarsky rezort na Blízkom východe. Užite si skutočný sneh celoročne v Dubaji. Rezort je vhodný pre deti i dospelých, začiatočníkov i pokročilých, lyžiarov či snowboardistov, Ski Dubai má skrátka všetkým čo ponúknuť. Aj ako nelyžiari si tu prídete na svoje, môžete si zabobovať alebo sa len tak guľovať v snehu.
Nájdete tu 5 zjazdoviek, ktoré sa líšia svojou zložitosťou, najdlhšia meria 400 metrov a má prevýšenie 60 metrov. Pre snowboardistov je pripravená „Freetyle Zone“ a pre deti zábavné centrum „Snow Park“. S 3000 m² je to najväčšie vnútorné lyžiarske stredisko na svete.
O lyžiarske vybavenie a oblečenie sa nemusíte starať, všetko si požičiate na mieste. Atmosféru skvele dotvárajú štýlové horské reštaurácie St. Moritz Cafe a Avalanche Cafe. Stredisko je vybavené skúsenými inštruktormi, ktorí Vás naučia lyžovať či snowboardovať.
Otváracia doba: nedeľa – streda 10:00 – 23:00, štvrtok 10:00 – 24:00, piatok 9:00 – 24:00, sobota 9:00 – 23:00
Vstupné: Zjazdovka (2 hodiny) 200 AED/dospelí, 170 AED/dieťa

Korčuľovanie a ľadový hokej v Dubai Mall

Ďalším typicky zimným športom a zábavou, ktorú môžete celoročne prevádzkovať aj v púštnom meste Dubaj, je korčuľovanie. Príďte do Dubai Mall užiť si srandu pri korčuľovaní, vylepšiť si svoju korčuliarsku techniku, zahrať si ľadový hokej alebo sa len tak stretnúť s priateľmi na netradičnom mieste.
Otváracia doba: nedeľa – streda 10:00 – 22:00, štvrtok – sobota 10:00 – 24:00
Vstupné: Verejné korčuľovanie sa pohybuje okolo 60 AED

ZOO so vzácnymi arabskými divokými mačkami

Jedná sa o prvú ZOO na Arabskom polostrove a prvú ZOO chovajúcu vzácneho šimpanza a arabské divoké mačky. Je situovaná v časti Jumeirah a predstavuje populárnu atrakciu najmä pre rodiny. Zahŕňa moderné zariadenia a stará sa o zvieratá, ktoré zodpovedajú prostrediu SAE, ale tiež o mnoho ďalších zahŕňajúcich líšky, hyeny, pumy, levy, jaguáre, paviány, opice, jelene, medvede, dikobrazy, žirafy atď.

Otváracia doba: denne 10:00 – 18:00
Vstupné: 2 AED

23:00, čtvrtek 10:00–24:00, pátek 9:00–24:00, sobota 9:00–23:00

Vstupné: Sjezdovka (2 hodiny) 200 AED/dospělí, 170 AED/dítě

 

Ďalšie športové udalosti v Dubaji

V Dubaji sa odohráva množstvo významných športových udalostí, ktoré môžete navštíviť:

Dostihy – DUBAI WORLD CUP

Príďte si vychutnať fascinujúce dostihy preslávených arabských koní. Závodná sezóna sa odohráva v Meydan Racecourse. Okrem úchvatného zážitku zo závodu koní a stávkovania si môžete vychutnať jedlo v najlepších reštauráciách či pohostinnosť v Meydan Hotel – päť hviezdičkový luxusný hotel ponúkajúci izby a apartmány s úchvatnými výhľadmi na dostihovú dráhu. Medyan Racecourse má 1750m dlhú dráhu s povrchom pre všetky počasia a 2400m dlhé dostihové závodisko. Na tribúnu sa zmestí 60 000 divákov. Ďalším vybavením komplexu je už spomínaný hotel s reštauráciami, múzeum a galérie. Dostihová sezóna trvá v období zimných mesiacov od novembra do marca, väčšinou vo štvrtok a v sobotu. Najvýznamnejšou dostihovou udalosťou je „Dubai World Cup“, ktorý sa koná vždy poslednú sobotu v marci. Ďalšou významnou udalosťou je „Dubai International Racing Carnival, ktorý sa koná od polovice februára do polovice marca. V prípade záujmu o exkurziu je potrebné si vopred overiť dostihový kalendár.

Ťavie závody

Zjednotiteľ a tvorca Spojených Arabských Emirátov schválil a začal podporovať ťavie preteky a každý, kto sa o ťavy stará dostáva finančnú podporu od štátu. Ťavie preteky sa konajú ročne medzi koncom októbra a začiatkom apríla. Ak máte to šťastie, že budete v Dubaji počas tohto obdobia, určite si nenechajte túto jedinečnú a tradičnú udalosť ujsť. Preteky sa bežne konajú štvrtky, piatky a soboty počas zimnej sezóny a to dvakrát denne, ráno o 7:30 a popoludní o 14:30. SAE majú celkom 15 závodísk po celej krajine, skvele technicky vybavené elektrinou, vodou, telefónmi, odpočinkovými stanmi pre pretekárov, vybavením pre živé televízne vysielanie a tímom doktorov. Väčšinou sa nachádzajú na okrajoch miest. Dĺžka pretekov sa rôzni od 4 po 10 km a počet tiav sa pohybuje medzi 15 až 70. Odporúča sa vybaviť ďalekohľadom. Preteky boli a sú podporované tou najvyššou vrstvou. Počnúc zakladateľom SAE prezidentom Sheik Zayed, ktorý vlastnil 14 000 tiav a zamestnával 9 000 pracovníkov, ktorí sa o nich starali. V dnešnej dobe na chrbte ťavy je iba robot na miesto detí, ktorí na nich pretekali skôr a to už od veku 6 rokov. Vstup na závod je voľný, oblečenie normálne, jediné, čo treba rešpektovať, že nie je povolené fotiť.

Rally – UAE DESERT CHALLENGE

Každý rok v októbri sa koná rally v dramatickom a náročnom teréne púšte. Vodiči zo všetkých kútov sveta si prídu vyskúšať svoje zručnosti pri riadení áut, nákladiakov alebo motoriek v 5 dennom závode cez púšť. Počas rokov a vývoja sa postupne závod presunul do Emirátu Abu Dhabi, ktorého krajina viac vyhovuje náročnosti a požiadavkám závodu.

Tenis

Najvýznamnejšie sú dve pravidelné akcie a tou je DUBAI DUTY FREE TENNIS CHAMPIONSHIPS s účasťou svetovej špičky a ďalej THE LEGENDS „ROCK“ DUBAI, ktorá sa koná pravidelne ročne v novembri. Ide o poslednú tenisovú udalosť roka pre kategóriu „senior tennis players“.

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.