DELUXEA nabízí výhradně lety na pravidelných linkách s Emirates. Ty poskytují perfektní servis, návaznost při přestupu a hlavně jsou flexibilní s možností odletu několikrát v týdnu (z Prahy i Vídně). Cenově dostupnější alternativou letu s Emirates je nově letové spojení s leteckou společností Smartwings, která létá pravidelně 7x týdně z Prahy a 3x týdně z Bratislavy. Letenky Vám rádi zajistíme.

Dubaj

Exkurzie v Dubaji

Zostavte si svoju dovolenku z ponuky denných výletov. Pripravili sme pre Vás širokú škálu výletov, od spoznávania miest, cez poznávanie prírody, pozorovania zvierat až po rôzne dobrodružné zážitky. 

 

 dubaj-novy-web-038.jpg

Exkurze a výlety v Dubaji a okolí

 

 

Desert Safari –  púštne safari

Už veľmi klasický a obľúbený výlet všetkých návštevníkov Spojených Arabských Emirátov. Poldenný popoludný výlet spája poznanie púšte zábavnou formou s gurmánskym zážitkom z grilovanej večere sprevádzanej kultúrnym vystúpením. Výlet na púštne safari terénnymi jeepmi je jedinečnou príležitosťou vidieť zlaté piesočné duny Arábie, zažiť jazdu ako na horskej dráhe, pozorovať západ slnka a ochutnať minerálnu vodu. Ďalším úžasným miestom k návšteve je beduínsky tábor uprostred nekonečnej púšte. Môžete tu vyskúšať zdobenie Hennou, arabskú GAVA, miestne šaty, vodu, čaj a kávu. Najnapínavejšou časťou cesty je jazda na ťavách a okúzlujúce brušné tanečnice vlniace sa v rytme arabskej hudby a nezabudne sa ani na skvelú večeru z grilovaných špecialít formou bufetu. (Tento výlet sa neodporúča hosťom so srdečnými problémami, bolesťami chrbta a krku.)

dubaj-novy-web-019.jpg 
 

 

Dhow Cruise – plavba tradičnou loďou

Pozývame Vás na plavbu arabskou plachetnicou po rieke. Križovať Dubajský záliv je nový zážitok, ktorý si nemôžete pri návšteve Dubaja nechať ujsť! Predstavte si sami seba, ako večeriate grilované špeciality na Dhow Cruise s fascinujúcou žiarou Dubajského zálivu, hudbou a brušnými tanečnicami a popíjate svoj obľúbený drink. Nikdy nebolo tak ľahké nájsť romantiku. Večera na Dhow Cruise ponúka netušený a odlišný pohľad na krásy mesta Dubai, ktoré je úchvatnou kombináciou aj súbojom tradičného a moderného spôsobu života. Vychutnajte si úžasnú oslavu libanonskej kuchyne a arabskej kávy – výborný pocit pravej arabskej pohostinnosti si môžete vychutnať každý večer v roku vďaka nášmu online agentovi. Pozývame Vás na tento ohromujúci zážitok a sľubujeme, že bude jedným z tých, na ktoré nezabudnete.

dubaj-novy-web-039.jpg 
 

 

Okružná jazda po Dubaji

Mesto Dubai ponúka nové prostredie všade, kam prídete, miesi dohromady tradíciu a modernosť. Je všeobecne známe, že Dubai je najnavštevovanejšou destináciou Stredného východu. Krásne mesto uprostred zlatej púšte dodáva osobné kúzlo pobrežiu zálivu. Exkurzia Vám dá možnosť preskúmať Dubai kedysi a dnes. Prevezieme Vás po najslávnejších pamiatkach Dubaja, od starej časti mesta až po najnovšie a najmodernejšie stavby súčasnosti. Cestou navštívite „old souk“, kde uvidíte tradičné trhovisko, „Heritage Village“, tradičný dom s ukážkou pôvodného spôsobu života starousadlíkov, „House of Sheikh Saad Al Maktoum“ oficiálne sídlo tohto vládca Dubaja medzi rokmi 1912–1958, Dubai Museum, prejdeme slávnu Sheikh Zayed Road s jej dominantou Burj Khalifa, Dubai Mall s akváriom a korčuliarskou plochou, ďalej Mall of Emirates so Ski Dubai a ďalej jazda po Jumeraih Road s návštevou Madinat, arabských Benátok, spleť kanálov, ktoré križujú klasické loďky Abra, Burj Al Arab a Gold Souk. Výlet sa koná vo štvrtok a v nedeľu. Poznanie mesta je možné spojiť s popoludným čajom alebo s obedom na Burj Al Arab.

 

 

Deň v aquaparku

Skvelým plánom ako stráviť parný deň je aquapark Aquaventure v hoteli Atlantis. Objavte vodný svet nekončiacej zábavy. Zjazdite dychberúcu šmykľavku Ziggurat, navštívte zátoku žralokov alebo sa prejdite na divokej rieke, ktorá má viac ako kilometer kaskád, vodopádov a vĺn. Pre malých návštevníkov je tu detský klub Splashers, v ktorom sú malé šmykľavky a plytké bazéniky, prispôsobené deťom. Aquaventure má svoje vlastné pláže, kde môžete relaxovať pri mori. Najväčší a najzaujímavejší vodný park na Blízkom Východe na svojich 42 akroch ponúka nespočetné množstvo atrakcií a zábavy doplnenej sviežou tropickou krajinou a súkromnou plážou. Vzrušenie z rýchlosti si užijete na niekoľkých šmykľavkách, kľudnejšiu jazdu ponúkajú divoké rieky, 700m dlhá pláž s oázami a na najmenších čaká detské ihrisko. Návštevu Aquaventure je možné spojiť s návštevou Lost Chambers (stratených komnát) v Atlantise.
Môžete si vybrať aj aquapark Wild Wadi.

dubaj-novy-web-036.jpg 
 

 

Rybárčenie

Dubaj je neodmysliteľne spätý s rybárčením, obchodom s rybami a lovom perál. Pozostatky tohto tradičného hospodárstva sú tu viditeľné dodnes. Teplé vody zálivu a bohatý podmorský život láka nejedného hladného športového rybára. Dubaj je ale viac známy pre svoju futuristickú architektúru, nákupy a sedem hviezdičkové ubytovanie. Je ťažké uveriť, že v tomto luxuse sa dá aj výborne rybárčiť.

 

Dune Buggy Safari – v piesočných dunách za volantom

Vychutnajte si dobrodružnú jazdu po dunách za volantom v plne automatizovanej, dvojsedadlovej, off-road bugine. Poldenný výlet začína dopoludnia okolo 8:30. Po príchode do púšte Vás čaká krátka inštruktáž a potom už hurá za dobrodružstvom v dunách.

Plavba loďou

Chcete spoznať Dubaj z mora. Plavba loďou s večerou Vás zavedie na najatraktívnejšie miesta Dubaja: Palm Jumeirah a Burj Al Arab, Dubai Marina, čo je najluxusnejší prístav v Dubaji, výhľad ponúka krásnu rezidenčnú štvrť pozdĺž prístavu a po vyplávaní na more výhľad na najinovatívnejší a najambicióznejší projekt Palm Jumeirah.

 

Exkurze a výlety do dalších emirátů

Hatta

Hatta leží na východe krajiny na hraniciach s Ománom. Tento poldenný výlet Vás zavedie do 200 rokov starej dediny v Hatta na úpätí drsného Hajar pohoria. Odchod je skoro ráno jeepmi s náhonom 4X4, cesta trvá približne hodinu. Až sa dostaneme do hôr, bude nasledovať dobrodružná jazda v skalách, odmenou nám budú nádherné výhľady na horskú vyprahnutú krajinu. V horách sa skrývajú tzv. Wadis, vyschnuté korytá riek, ktoré sú po zime naplnené dažďovou vodou z hôr. Uvidíte tiež malé osady skryté hlboko v horách. Korytá riek vytvárajú nádherné malé a stredné kaňony, medzi ktorými sa môžete prejsť, či sa vykúpať v chladnej vode, ktorá Vás v parných dňoch príjemne osvieži. Výlet je s obedom. Minimálny počet účastníkov 4.

Al Ain

Al Ain, mesto v Emiráte Abu Dhabi, jediné turistami navštevované mesto uprostred púšte, tiež nazývané ako záhradné mesto. Po ceste z Dubaja nás bude obklopovať púštna scenéria, zastavíme sa na archeologických vykopávkach Hilli, ktoré sú údajne 5 000 rokov staré. Nasleduje prehliadka múzea, ktoré je hneď vedľa starej pevnosti a prehliadka oázy s mestom Buraimi s jeho prastarým systémom zavlažovania. Ďalej navštívime Al Ain Palace múzeum, ktorý bol sídlom vládca Al Ain Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan od roku 1927 až do počiatku 70. rokov. Možná je aj návšteva ZOO so vzácnym druhom antilopy, ktorá sa vyskytuje len v Arabskej púšti – Oryx. Výlet nezahŕňa jedlo, je celodenný a koná sa každú nedeľu. 

Sharjah & Ajman

Tento výlet Vás zavedie hneď do dvoch Emirátov. Začneme prehliadkou Ajman a jeho múzea, ktoré sa nachádza v starobylej pevnosti, ktoré sa raz stalo sídlom vlády vtedajšieho panovníka Sharjah. Po ceste uvidíme mešitu kráľa Faisal, ktorá je najväčšou mešitou v Sharjah a bola postavená na počesť kráľa Saudskej Arábie, po ktorom je samozrejme aj pomenovaná. Emirát Sharjah oplýva magickým kúzlom vďaka tradičným domom, ktoré sú zhotovené z morských koralov a farebného trhoviska. Všetko je zachytené v múzeu, nachádzajúcom sa v novorenovovanej pevnosti Fort of Ajman. Tento výlet je poldenný, nezahŕňa jedlo a koná sa každý štvrtok a nedeľu.

Abu Dhabi

Po ceste do hlavného mesta budeme prechádzať známou industriálnou zónu Jebel Ali. Abu Dhabi je plné luxusných vil, palácov a ostrovčekov, to všetko obklopené priezračným modrým morom a bielym pieskom. Navštívime Al Husn Fort, prístav a výrobňu lodí Dhow Yard, promenádu v štýle riviéra – Corniche, Heritage Village a krásnu bielu mešitu Sheikh Zayed Grand Mosque. Je možné podľa prianí navštíviť verejne prístupný Emirates Palace Hotel alebo novootvorený Ferrari World od 28. októbra 2010. Podobne ako Dubai je aj Abu Dhabi rýchlo sa vyvíjajúcim mestom s radou jedinečných a atraktívnych plánov, ktoré v sebe snúbi tradíciu a históriu s moderným a luxusným. Tento výlet nezahŕňa jedlo, je poldenný a koná sa každý utorok a sobotu. 

Východní pobřeží

Tento klenot arábie čaká na to byť objavený. Pohorie Hajar majestátne vystupujúce z pláží, rada údolí stáčiaca sa dolu k moru, starobylé pevnosti a hrady, palmové háje vytvárajúce aspoň trochu tienu na vyprahnutej púšti a skalách, to všetko uvidíte po ceste do Emirátu Fujairah. Celodenný výlet začína zastávkou na pevnosti Bithna Fort, ktorá bola postavená pred mnohými rokmi za účelom ochrany mesta. Ďalej cesta vedie do Heritage Village, ktorá zobrazuje tradičný život miestnych ľudí. Výstava zahŕňa ukážky domov, varenie, nástroje na farmárčenie, ale aj dávny systém zavlažovania, nazývaný Al Yazrah systém. Po návšteve Fujairah, nasleduje návšteva záhrad Al Ain. Ďalšie kroky nás zavedú do malebnej rybárskej dediny Dibba. Pri ceste sa zastavíme v najstaršej mešite SAE nazývanej „the Badiya Mosque“ alebo tiež „Ottoman Mosque“, ktorá je jedinečne vyzdobená v štyroch kupolách a hlavným masívnym pilierom, pochádzajúcim z 15.st. Po ceste budeme prechádzať cez prístav Khor Fakkan, na ceste späť je možné zastaviť na trhoch pre tých, ktorí zatúžia po miestnych výrobkoch ako sú koberce či keramika. Výlet je s obedom a koná sa každý štvrtok.  

 

dubaj-novy-web-020.jpgdubaj-novy-web-027.jpgdubaj-novy-web-028.jpgdubaj-novy-web-029.jpgdubaj-novy-web-034.jpg 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.