Le Tahaa Island Resort & Spa *****

Polynézia

Neskutočne krásna príroda s luxusnou známkou kvality.

Destináciu
sme
navštívili

Hotel Le Tahaa Island Resort & Spa *****

Hodnotenie 10 Hodnotilo 2 klientov
Detailné hodnotenie
Lokalita Polynézia, Tahaa | Zobraziť mapu
Strava Raňajky, Polpenzia, Plná penzia | Viac o gastronómii
Typy špecialistov Polynézska architektúra Mnoho vyznamenaní Výhľad na ostrov a siluetu Bora Bora

Popis hotela Le Tahaa Island Resort & Spa ***** Polynézia

Užite si výhľad na samotný ostrov na jednej strane a siluetu Bora Bora na strane druhej. Rezort sa nechal inšpirovať v tradičnej polynézskej architektúre a ponúka hosťom celkovo 57 suit a vil k ubytovaniu. Filozofia prvotriedneho hotelového reťazca Relais & Chateaux je prísľubom najvyššej kvality a komfortu. Doprajte si luxus, ktorý je v harmónii s tunajším zachovalým prírodným prostredím, pôvodnými obyvateľmi a kultúrou.

Od svojho vybudovania v roku 2002 získal Le Taha'a Island Resort & Spa v hotelovom priemysle mnoho vyznamenaní a bol ocenený v niekoľkých publikáciách ako napríklad „The World's Best Places to Stay“ od Condé Nast Traveler's GOLD LIST za rok 2012. Tento rezort je súčasťou unikátneho reťazca Relais & Châteaux a uvíta Vás do sveta nepoškvrnenej krásy a nadčasového priestoru plného sofistikovanosti a autenticity.

Le Taha'a Island Resort & Spa je päťhviezdičkový rezort situovaný na ostrovčeku Motu Tautau len 35 minút lodným transferom z letiska na ostrove Raiatea a 5 minút loďou od hlavnej dediny Tapuamu na ostrove Taha'a. Možnosť transferu medzi Taha'a a Bora Bora je v podobe preletu vrtuľníkom.

Prianím majiteľov bolo, aby bol hotel čo najviac v súlade s prírodou. Celý rezort bol vybudovaný v prostredí s pôvodnou vegetáciou a Vy budete môcť objaviť prastaré stromy a farebné kvetiny a rastliny, čo je pomerne vzácne na malom ostrovčeku motu. V miestnom okolí neuvidíte žiadne klubové vozidlá. Všetko tu berie ohľad na prírodu a pokoj.

Pre zamilovaných je k dispozícii nespočetné množstvo romantických okamihov v čele s možnosťou prežitia nezabudnuteľnej svadby s autentickým polynézskym priebehom na súkromnom ostrovčeku motu.

Zariadenie:

 • obchod so suvenírmi a tahitský obchod s perlovými šperkami,
 • 3 reštaurácie a 2 bary,
 • tenisový kurt,
 • fitness centrum,
 • vonkajší bazén,
 • kúpele,
 • ostrovné potápačské centrum,
 • helipad,
 • recepcia pre aktivity a výlety,
 • salónik a
 • internetové centrum (s 3 počítačmi).

Služby:

 • bezdrátové pripojenie WiFi (za príplatok),
 • babysitting a služby komorníka na vyžiadanie (nutná rezervácia vopred),
 • zmenáreň na hlavnej recepcii (v rezorte ani na ostrove nie je žiadny bankomat),
 • práčovňa a
 • sekretárske služby (kopírovanie a fax).
Zobraziť viac  Mám záujem o hotel

Plánik hotela a ponuka izieb

Plánik hotela

Plánik hotela

Rozkliknutím si plánik zväčšíte.

The Taha’a Overwater Suite (27 suit)

The Taha’a Overwater Suite (27 suit)

Nadvodné suity dodávajú svojim hosťom skvelý pocit uvoľnenia nad hladinou lagúny s prekrásnymi výhľadmi na ostrov Vanilla Island...

The Bora Bora Overwater Suite (8 suit)

The Bora Bora Overwater Suite (8 suit)

Kochajte sa výhľadom na siluetu Bora Bora v diaľke spoločne s koralovou záhradou a malými ostrovčekmi motu. Bez pochyby je to jedna z najobľúbenejších suit...

The Sunset Overwater Suite (6 suit)

The Sunset Overwater Suite (6 suit)

Pred Vami bude už len obzor, a tak budete mať výhľad na oceán, útes a lagúnu ako na dlani. Kúzelným okamihom je západ slnka...

Gastronómia a hotelové reštaurácie

Cesta na ostrov Taha'a je oveľa viac ako len palmy, pláže a lagúny. Je to tiež o kulinárskych zážitkoch, ktoré sú hlboko zakorenené vo filozofii a identite Relais et Châteaux. Vďaka trom reštauráciám si budete môcť pochutnať na svetových špecialitách a budete príjemne prekvapení, koľko gurmánskych okamihov môžete prežiť na tak malom ostrove.

Svoje špeciálne požiadavky na stravovanie vopred oznámte personálu. Je taktiež možné pripraviť romantické večere, súkromné pikniky a ďalšie.

Le Vanille Restaurant – Hlavná hotelová reštaurácia je otvorená na raňajky a večere. Usaďte sa vysoko medzi stromami a kochajte sa pokojným výhľadom na lagúnu a rezort so sviežimi záhradami. Le Vanille je skvelým miestom pre začatie nového dňa s ponukou čerstvo vymačkaných ovocných štiav, plnených koláčov, muffinov, tropického ovocia či teplého a studeného bufetu. Vychutnať si môžete aj miestne lahôdky a raz za týždeň sa baviť pri tradičnej polynézskej tanečnej show.

La Plage Restaurant – Reštaurácia La Plage je otvorená na obedy a ponúka „al fresco“ stolovanie pod šírym nebom priamo na pláži s nohami v piesku. Šéfkuchárove špeciality zahŕňajú chutné a čerstvé šaláty, grilované ryby či mäso, sashimi a samozrejme množstvo tradičných tahitských špecialít ako šalát so syrovým tuniakom, marinovanou zeleninou, limetkovou šťavou a kokosovým mliekom. Pokiaľ je reštaurácia zatvorená, ponúka ľahké občerstvenie plážový bar.

Ohiri Restaurant – Ohiri je gurmánskou voľbou pre jedinečné stolovanie. Šéfkuchár Vás poteší spojením kreatívnej francúzskej a polynézskej kuchyne, zatiaľ čo someliér Vám ponúkne renomované vína z hotelovej pivnice. Nasajte príjemnú atmosféru a užite si kulinársky vrchol. Je nutná rezervácia vopred.

Manuia Bar – Nachádza sa pri reštaurácii La Plage a zahŕňa aj bazénový bar. Je ideálny pre osvieženie v podobe koktejlu pri relaxácii pri bazéne či na pláži. Podáva sa tu tiež ľahké občerstvenie.

Tehutu Bar – Bar, ktorý je pripojený k reštaurácii Le Vanille je skvelým miestom pre vychutnanie si večerných nápojov s koktejlami a inými drinkami v sprievode lahodného tapas.

Izbová služba – Užite si stolovanie v súkromí a pohodlí svojej suity alebo vily, či už je to v interiéroch alebo vo vonkajších priestoroch. Môžete vyskúšať aj niečo úplne iné, a to napríklad raňajky v kanoe pri zvukoch ukulele – absolútne unikátne.

Romantické stolovanie:
 • Obed na motu – Vychutnajte si obed na súkromnom ostrovčeku s bielym pieskom, nedotknutou lagúnou, palmami a hudobným duom.
 • Večera na motu – Užite si chvíle pri večeri pod hviezdami na súkromnom ostrovčeku. Budete môcť sledovať tahitskú show s tancom okolo ohňa. Dopravení na ostrovček budete v kanoe typu outrigger.
 • Súkromný piknik na ostrovčeku motu – Vydajte sa na lagúnu a brázdite jej vody, až dosiahnete malý ostrovček motu. Budete si pripadať ako Robinson Crusoe. Navyše sa môžete tešiť aj na lahodný tahitský obed.
 • Te Tiare večera v Le Vanilla – Večera pri sviečkach v reštaurácii Le Vanille.
 • Večera na súkromnej pláži – Romantický moment len pre dvoch na útulnom mieste s hudbou dvoch hudobníkov.
 • Večera vo vile či suite -  Užite si stolovanie v súkromí vašej vily či suity.

V cestovnej kancelárii DELUXEA Vám pripravíme dovolneku na mieru.

 

V cestovnej kancelárii DELUXEA stojíte na prvom mieste Vy, naši klienti. Na súostrovie Polynézia sa špecializujeme už mnoho rokov a ostrovy poznáme dokonale. Už 15 rokov vlastníme platnú koncesiu. Poistení proti úpadku sme v Európskej cestovnej poisťovni. Naši zamestnanci Polynéziu opakovane navštívili a detailne spoznali miestne prostredie, ponuku služieb a ubytovania. Vďaka tomu Vám môžu veľmi odborne poradiť na základe osobných skúseností a zostaviť zájazd presne podľa Vašich prianí.

Sme špecialisti na zájazdy na kľúč. Každý taký zájazd do Francúzskej Polynézie je individuálne pripravený na mieru podľa jednotlivých požiadaviek klienta. Na začiatku sa snažíme zistiť, čo od svojej zaslúženej dovolenky očakávate. Jednáme s Vami individuálne, pretože každý náš zákazník má iné požiadavky na dĺžku pobytu, kombináciu miest alebo kvalitu ubytovania. Starostlivo sa venujeme všetkým detailom spojeným s cestovaním do exotických destinácií. Chápeme, že plánujete cestu na miesta, kde ste nikdy neboli a oceníte pomoc od odborníkov. Od roku 1995 sa špecializujeme na predaj individuálnych zájazdov. Preto ponúkame rôzne služby, ktoré spravia kúpu Vášho zájazdu od našej cestovnej kancelárie rovnako príjemnú, ako bude nasledujúci pobyt.

Cenová ponuka, ktorú od nás dostanete, bude konečná a kompletná – teda žiadne ďalšie prirážky alebo skryté poplatky. Pracujeme rýchlo a ponuku od nás obdržíte do 24 hodín, pri väčšej zložitosti najneskôr do 48 hodín. Po návrate zo zájazdu Vám zatelefonujeme, aby sme zistili, ako hodnotíte Vami vybrané miesto pobytu a poskytnuté služby. Vyžiadajte si náš špecializovaný katalóg (posielame poštou – zadarmo).

Kategórie a vybavenosť izieb Le Tahaa Island Resort & Spa

Všetky suity a vily v rezorte na ostrove Le Taha'a sú postavené s polynézskou tradíciou v duši a zahŕňajú množstvo prírodných materiálov tak v konštrukcii, ako aj v dekorácii. Či už si vyberiete ubytovanie na pláži alebo nad trblietajúcou sa lagúnou, užijete si idylické prostredie s tropickým životným štýlom v podobe rafinovanej elegancie a nefalšovaného luxusu. K dispozícii je:

 • 45 nadvodných suit,
 • 10 plážových vil a
 • 2 kráľovské plážové vily.

Všetky nadvodné vily majú rovnaké rozvrhnutie, ale rozdielnu polohu, výhľad a vybavenie. Jedným z hlavných spoločných rysov je ale neprekonateľný výhľad na šumivú lagúnu s kaleidoskopom modrých odtieňov.

Plánik hotela a ponuka izieb

Plánik hotela

Plánik hotela

Rozkliknutím si plánik zväčšíte.

The Taha’a Overwater Suite (27 suit)

The Taha’a Overwater Suite (27 suit) foto

Nadvodné suity dodávajú svojim hosťom skvelý pocit uvoľnenia nad hladinou lagúny s prekrásnymi výhľadmi na ostrov Vanilla Island.

The Bora Bora Overwater Suite (8 suit)

The Bora Bora Overwater Suite (8 suit) foto

Kochajte sa výhľadom na siluetu Bora Bora v diaľke spoločne s koralovou záhradou a malými ostrovčekmi motu. Bez pochyby je to jedna z najobľúbenejších suit.

The Sunset Overwater Suite (6 suit)

The Sunset Overwater Suite (6 suit) foto

Pred Vami bude už len obzor, a tak budete mať výhľad na oceán, útes a lagúnu ako na dlani. Kúzelným okamihom je západ slnka.

The End of Pontoon Overwater Suite (4 suity)

The End of Pontoon Overwater Suite (4 suity) foto

Tieto suity sú zaručene to najlepšie, čo si môžete z hotelových suit vybrať s ohľadom na požiadavku súkromia. Z konca pontónu si užite výhľad na ostrov Taha'a a kochajte sa tiež rozprávkovým svitaním v ranných hodinách.

The Beach Villa (10 vil)

The Beach Villa (10 vil) foto

Plážové vily (rovnako ako kráľovské plážové vily) by mohli byť považované za unikátnu kategóriu ubytovania, ktorá je špecifická pre tento rezort. Sú harmonicky zabudované do tunajšieho prostredia a poskytujú priamy prístup k bielym piesočným plážam a tyrkysovej lagúne. Majú jednu spálňu, samostatnú obývaciu izbu, vlastný bazén, altánok so slamenou strechou a tropickú záhradu. K dispozícii je aj vonkajšia vaňa a sprcha pre pozorovanie polynézskej hviezdnej oblohy.

The Royal Beach Villas (2 vily)

The Royal Beach Villas (2 vily) foto

Každá jedinečná vila sa môže pochváliť dvoma spálňami a kúpeľňami, rovnako ako dvoma vaňami a sprchami. Budete si môcť užívať maximálny komfort s vlastným bazénom či slameným altánkom v tropickej záhrade pre poznanie miestneho spôsobu života. Tieto vily sú ideálne pre rodiny alebo skupinky priateľov, ktoré chcú zostať čo najbližšie svojim najdrahším.

Pláž a more

Malý ostrůvek objímají prosluněné pláže posypané jemným bílým pískem. Ten je smýván vodami laguny, která je bohatým zdrojem podmořského života. Najdete tu nádherné korálové zahrady i pozoruhodnou pestrost světa pod hladinou.

Online cena a slevy Le Tahaa Island Resort & Spa *****

Profi foto hotela Le Tahaa Private Island *****

Video

Gastronómia a hotelové reštaurácie Le Tahaa Island Resort & Spa

Cesta na ostrov Taha'a je oveľa viac ako len palmy, pláže a lagúny. Je to tiež o kulinárskych zážitkoch, ktoré sú hlboko zakorenené vo filozofii a identite Relais et Châteaux. Vďaka trom reštauráciám si budete môcť pochutnať na svetových špecialitách a budete príjemne prekvapení, koľko gurmánskych okamihov môžete prežiť na tak malom ostrove.

Svoje špeciálne požiadavky na stravovanie vopred oznámte personálu. Je taktiež možné pripraviť romantické večere, súkromné pikniky a ďalšie.

Le Vanille Restaurant – Hlavná hotelová reštaurácia je otvorená na raňajky a večere. Usaďte sa vysoko medzi stromami a kochajte sa pokojným výhľadom na lagúnu a rezort so sviežimi záhradami. Le Vanille je skvelým miestom pre začatie nového dňa s ponukou čerstvo vymačkaných ovocných štiav, plnených koláčov, muffinov, tropického ovocia či teplého a studeného bufetu. Vychutnať si môžete aj miestne lahôdky a raz za týždeň sa baviť pri tradičnej polynézskej tanečnej show.

La Plage Restaurant – Reštaurácia La Plage je otvorená na obedy a ponúka „al fresco“ stolovanie pod šírym nebom priamo na pláži s nohami v piesku. Šéfkuchárove špeciality zahŕňajú chutné a čerstvé šaláty, grilované ryby či mäso, sashimi a samozrejme množstvo tradičných tahitských špecialít ako šalát so syrovým tuniakom, marinovanou zeleninou, limetkovou šťavou a kokosovým mliekom. Pokiaľ je reštaurácia zatvorená, ponúka ľahké občerstvenie plážový bar.

Ohiri Restaurant – Ohiri je gurmánskou voľbou pre jedinečné stolovanie. Šéfkuchár Vás poteší spojením kreatívnej francúzskej a polynézskej kuchyne, zatiaľ čo someliér Vám ponúkne renomované vína z hotelovej pivnice. Nasajte príjemnú atmosféru a užite si kulinársky vrchol. Je nutná rezervácia vopred.

Manuia Bar – Nachádza sa pri reštaurácii La Plage a zahŕňa aj bazénový bar. Je ideálny pre osvieženie v podobe koktejlu pri relaxácii pri bazéne či na pláži. Podáva sa tu tiež ľahké občerstvenie.

Tehutu Bar – Bar, ktorý je pripojený k reštaurácii Le Vanille je skvelým miestom pre vychutnanie si večerných nápojov s koktejlami a inými drinkami v sprievode lahodného tapas.

Izbová služba – Užite si stolovanie v súkromí a pohodlí svojej suity alebo vily, či už je to v interiéroch alebo vo vonkajších priestoroch. Môžete vyskúšať aj niečo úplne iné, a to napríklad raňajky v kanoe pri zvukoch ukulele – absolútne unikátne.

Romantické stolovanie:
 • Obed na motu – Vychutnajte si obed na súkromnom ostrovčeku s bielym pieskom, nedotknutou lagúnou, palmami a hudobným duom.
 • Večera na motu – Užite si chvíle pri večeri pod hviezdami na súkromnom ostrovčeku. Budete môcť sledovať tahitskú show s tancom okolo ohňa. Dopravení na ostrovček budete v kanoe typu outrigger.
 • Súkromný piknik na ostrovčeku motu – Vydajte sa na lagúnu a brázdite jej vody, až dosiahnete malý ostrovček motu. Budete si pripadať ako Robinson Crusoe. Navyše sa môžete tešiť aj na lahodný tahitský obed.
 • Te Tiare večera v Le Vanilla – Večera pri sviečkach v reštaurácii Le Vanille.
 • Večera na súkromnej pláži – Romantický moment len pre dvoch na útulnom mieste s hudbou dvoch hudobníkov.
 • Večera vo vile či suite -  Užite si stolovanie v súkromí vašej vily či suity.

Šport a wellness hotela Le Tahaa Private Island *****

Fitness

Fitness centrum – Udržujte svoj fitness režim a zacvičte si v prvotriednom fitness centre s moderným vybavením, kardio zariadením, veľkými zrkadlami, audio systémom a výhľadom na lagúnu.

Prechádzky a jogging – Svižnejšia prechádzka po rezorte či v krištáľovo čistej lagúne môže byť skvelým štartom Vašich dní strávených tu. Môžete sa tiež pomocou kyvadlového lodného transferu (zdarma) dostať na hlavný ostrov Taha'a a vyskúšať tamojšie podmienky pre prechádzky či jogging.

Tenisový kurt – Pri fitness centre nájdete osvetlený tenisový kurt, ktorý je možné využívať vo dne i v noci. Vybavenie pre tenis je k dispozícii k zapožičaniu na recepcii.

Vodné športy – Kajaky a kanoe outrigger sú k dispozícii pre všetkých hostí. Túto vodnú flotilu dopĺňajú aj paddle boardy, aby ponuka vyžitia bola rozmanitejšia. Navyše tieto aktivity nie sú len o zábave, ale aj o cvičení.

Kúpele

Hotelové kúpele sú umiestnené v krásnej exotickej záhrade s bambusovými stromami a výhľadom na pokojnú vnútornú lagúnu rezortu. Táto oáza kľudu je útekom do sveta farieb, energie a absolútnej pohody. K dispozícii je celá rada masáží, zábalov a ďalších ošetrujúcich procedúr, ktoré si môžete dopriať tiež na pláži pri lagúne so zapadajúcim slnkom za obzor s ostrovom Bora Bora. Po prílete si môžete dopriať aj balneoterapiu proti časovému posunu a únave.

Kúpele využívajú liečebné účinky posvätného polynézskeho oleja monoi z kokosových orechov a kvetov. Vďaka tomu sa prenesiete do sveta plného harmónie, ktorý je odmenou pre všetky zmysly.

Kúpele teda ponúkajú:

 • celú radu masáží,
 • starostlivosť o telo (peeling, telové masky,…),
 • starostlivosť o pleť a vlasy,
 • kozmetické služby,
 • kúpeľné procedúry na mieru a
 • najrôznejšie balíčky s procedúrami.
Aktivity a voľný čas

Šnorchlovanie – Ostrov Taha'a je obklopený nedotknutými vodami a nachádza sa v tesnej blízkosti neuveriteľných koralových záhrad. Budete môcť obdivovať pestrofarebný podmorský život a tí najodvážnejší sa môžu vydať od menšieho koralového útesu na okraji ostrovčekov až do srdca už zmienených koralových záhrad.

Potápanie – Ponorte sa do sveta ticha v teplých tahitských vodách. Tunajšie potápačské programy zahŕňajú niektoré expedície, ktoré Vás zavedú do hlbín okolitých vôd ostrovov Taha'a a Raiatea. Či už ste profesionálny potápač či začiatočník, nie je dôvod, prečo by ste sa nemohli pokochať úžasným podmorským predstavením. Potápačské centrum na ostrove je jedným z 16 potápačských centier na 12 ostrovoch v okolí a disponuje tak náležitými skúsenosťami.

Transfery helikoptérou – Výlety a transfery helikoptérou sú určite jedným z najlepších spôsobov, ako jedinečnou cestou spoznať miestne prostredie s unikátnou paletou farieb. Môžete sa vydať na Bora Bora a užiť si chvíle pri prelete z ostrova na ostrov. Môžu byť tiež zorganizované charterové lety. Pre viac informácií je nutné kontaktovať hotelovú recepciu.

Výlety – Dva ostrovy a jedna lagúna otvárajú dvere k mnohým výletom, ktoré len ťažko zažijete niekde inde. Hotelový špecializovaný personál Vám pomôže so všetkým pri organizácii výletov od výberu až po jeho realizáciu, aby tieto chvíle boli zábavné, vzrušujúce a obohacujúce. Nakoľko hotel pri týchto výletoch spolupracuje s rôznymi operátormi, je vhodné si tiež aktivity zarezervovať s dostatočným predstihom. Môžete sa teda tešiť na:

 • spoznávanie kultúrnych a historických pamiatok,
 • turistiku,
 • potápanie,
 • šnorchlovanie,
 • plavbu súkromným katamaránom  po stopách pradávnych polynézskych moreplavcov,
 • preskúmavanie malých ostrovčekov,
 • jazdu na vodnom skútri
 • safari v jeepe so sprievodcom,
 • objavovanie prírody,
 • plavbu pri západe slnka,
 • výlety vrtuľníkom a mnoho ďalšieho.

Deti v hoteli Le Tahaa Private Island *****

Ani Vaše deti sa v hoteli celkom určite nudiť nebudú. Môžu si vyskúšať šnorchlovanie alebo sa zapísať do kurzov hry na ukulele či polynézskeho tanca. Ponukou detského menu ich poteší aj reštaurácia, na požiadanie je k dispozícii stráženie.

 

Mapa - Le Tahaa Island Resort & Spa *****

Osobné poradenstvo pri DELUXEA zájazde do Polynézie do hotela Le Tahaa Island Resort & Spa *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Le Tahaa Island Resort & Spa *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Recezie hotela Le Tahaa Island Resort & Spa *****

Factsheet

Podobný hotel

Letové spojenia do Polynézie

Mgr. Zuzana Zjavková
Le Tahaa Island Resort & Spa
„Precestovala som svet.“
Odlet
Nocí
Strava
Cena za osobu
x

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.