Letecká spoločnosť Emirates

Emirates je jedna z najmodernejších leteckých spoločností a kladie veľký dôraz na komfort a kvalitu svojich služieb. Letecká doprava na dovolenku s Emirates na východ je dokonalá. Letecká spoločnosť Emirates lieta najväčším dopravným lietadlom na svete - Airbusom A380 (lieta z Viedne) či Boeingom 777 (lieta z Prahy a z Viedne). Odlety sú každý deň. Na letisku v Dubaji v termináli 3 je pre prestupy klientov z Airbusu A380 zriadené špeciálne centrum, ktoré je prvým zariadením svojho druhu na svete. Vďaka každodennej linke Praha – Dubaj a Viedeň – Dubaj môžu klienti letieť komfortne do Dubaja a následne do všetkých možných destinácií v Indickom oceáne, Afrike, Ázii aj Austrálii. Pri prestupe je možné využiť možnosti zastávky v Dubaji a spoznať krásne orientálne mesto. Najrýchlejšie sa rozvíjajúca letecká spoločnosť EMIRATES získala cez 400 celosvetových ocenení za výnimočnosť. My vám prajeme, aby ste sami okúsili kvalitu na palube. Radi vám poradíme a zaistíme letenku.

Môžete sa tešiť na úplne nový zážitok z cestovania cez Dubajské letisko s veľkolepou ponukou obchodov, reštaurácií a salónikov svetovej triedy. Pre hladšie a rýchlejšie odbavenie sú k dispozícii tri nástupné mostíky, ktoré prepájajú každú bránu s lietadlom.

 emirates-novy-web-076.jpg 
 
  

 

Letové poriadky Emirates

V súčasnej dobe ponúka Emirates lety do viac ako 150 destinácií na 6 kontinentoch sveta. Z najfrekventovanejších môžeme spomenúť napríklad Maurícius, Maldivy, Seychely, Indonéziu, Srí Lanku, Hong-Kong, Singapur, Thajsko, Japonsko, Čínu, Malajziu, Kambodžu, Južnú Kóreu, Indiu, Austráliu, Nový Zéland, Juhoafrickú republiku, Tunis, Senegal, Zimbabwe, USA, Kanadu, Brazíliu a ďalšie. Domovským letiskom je Dubai International Airport.

Pomocou odkazu nižšie sa môžete pozrieť na letové poriadky najfrekventovanejších destinácií.

 

 Letové poriadky Emirates

 

1. Povolená hmotnosť batožiny

Oproti iným leteckým spoločnostiam je výhodou Emirates zvýšený limit hmotnosti odbavenej batožiny, ktorý je v ekonomickej triede do všetkých destinácií Emirates 25 až 35 kg (do Afriky 2 x 23 kg). Výnimku tvoria niektoré špeciálne akčné ceny, kde môže byť batožina iba do 20 kg). V business triede do 40 kg (do Afriky 2 x 32 kg) a v prvej triede do 50 kg (do Afriky 2 x 32 kg). Maximálna hmotnosť jedného kusa batožiny je do 32 kg a pri vyššej povolenej váhe je teda nutné ju rozdeliť do viacerých kusov batožiny. Presnú informáciu o povolenej váhe odbavenej batožiny uvádzame vždy v rozpise Vášho letu.

2. Program STPC

Program STPC predstavuje možnosť ubytovania v Dubaji pri nenadväzujúcich letoch pre cestujúcich s letenkami Emirates. STPC zahŕňa možnosť ubytovania zadarmo v Dubaji, transfer z/na letisko (v ekonomy minibusom, v business a prvej triede Mercedesom Viano) a stravu (podľa dennej doby). Ubytovanie v ekonomickej triede býva potvrdzované v hoteli, ktorý je práve k dispozícii (prvou voľbou býva Copthorne Airport Hotel), ďalej sú vyberané hotely v rovnakej kategórii. V business a prvej triede je to rovnako, prvým hotelom pre výber je Le Meridien Hotel a ďalej hotely v rovnakej kategórii.

Vzťahuje sa iba na cestujúcich, ktorých čakanie v Dubaji je dlhšie ako 6 hodín u business a 8 hodín u economy class leteniek (a zároveň neexistuje možnosť kratšieho prestupu). Službu je nutné vyžiadať minimálne 48 hodín pred odletom (nedá sa žiadať pri prílete do Dubaja). Ubytovanie sa aj v rámci jednotlivých tried ekonomy vzťahuje iba na niektoré tarify (závisí od výšky ceny tarify), pre overenie možnosti využitia STPC nás prosím kontaktujte.

Ďalšou dôležitou podmienkou pre využitie služby STPC je využitie nadväzujúceho letu s najkratšou možnou dobou tranzitu v Dubaji.

3. Služba Chauffeur-drive

Službu Chauffer-drive poskytuje Emirates svojim cestujúcim v prvej a business triede. Cestujúci si môže vybrať v rámci Prahy a jej okolia adresu, kde si praje byť vyzdvihnutý a dopravený zadarmo na letisko. Pre business aj first class môže byť adresa do 40 km od letiska Praha. Služba je zabezpečovaná v Prahe vozidlami Mercedes E. Službu je možné vyžiadať pre odlety i prílety. Za kilometre navyše je účtovaný poplatok. Vodičovi je vždy nutné oznámiť telefónne číslo na cestujúceho a pri vyzdvihnutí v hoteli je nutné oznámiť aj číslo izby.

Služba je v Prahe zabezpečovaná zmluvným partnerom Emirates firmou Sixt Limousine Service. V prípade záujmu je možné ju vyžiadať vo viac ako 70 destináciách Emirates. Emirates nenesie za túto službu zodpovednosť. Žiadať je možné najneskôr 48 hodín pred odletom.

4. Dubai Experience

Už od roku 2012 je cestovná agentúra Airticket partnerom leteckej spoločnosti Emirates pri predaji Dubai Experience. Program je možné využiť pre zastávku v Dubaji aj pokiaľ je Dubaj cieľom Vašej cesty. Výhodou je predovšetkým 24 hodinový check-in v hoteloch ponúkaných v programe. Okrem hotela si môžete zakúpiť aj rôzne výlety v Dubaji.

5. Tranzitný hotel

V prípade dlhého prestupu na letisku v Dubaji môžete využiť ubytovanie v Tranzitnom hoteli priamo na dubajskom letisku. Nájdete ho v Termináli 1 - odletová hala C a v Termináli 3 - odletovej haly A a B. Check-in je 24 hodín a je možné zakúpiť ubytovanie na 6, 12 alebo 24 hodín.

5. Preprava šiat na svadbu

Pri preprave svadobných šiat či obleku u leteckej spoločnosti Emirates je možné uloženie v skrini alebo hornej priehradke na palube lietadla. Šaty aj oblek sú považované za kabínovú batožinu, na ktorú majú KAŽDÁ NEVESTA A ŽENÍCH nárok podľa zakúpenej cestovnej triedy. Jediné, čo od Vás vopred potrebujeme, je mať informáciu, že túto prepravu chcete využiť a zvyšok už zaistíme MY (Ak na Vašu svadbu do zahraničia letia aj ďalšie osoby, na tie sa táto služba nevzťahuje a svoje slávnostné oblečenie prepravujú bez výnimky v príručnej alebo kabínovej batožine.)

 emirates-novy-web-030.jpgemirates-novy-web-044.jpgemirates-novy-web-010.jpgemirates-novy-web-013.jpg
 

 

Emirates Airbus A380

Airbus A380 so svojou vysokou kapacitou a ekonomickým spôsobom prevádzky predstavuje jeden z hlavných pilierov rastu Emirates. Prvá trieda v Emirates A380 poskytuje cestujúcim nový svet inovácie a luxusu, môžu si vychutnať príjemnú eleganciu a pokoj jedinečných súkromných apartmánov (suites) prvej triedy. Každý centimeter týchto suites bol starostlivo vytvorený tak, aby splnil a prekonal všetky vaše očakávania a komfortom sa vyrovnal cestovaniu súkromným lietadlom. Na hornej palube lietadla A380 sú pre cestujúcich prvej triedy k dispozícii nádherne koncipované sprchové kútiky, v ktorých sa môžete rozmaznávať prvotriednou kozmetikou navrhnutou pre stimuláciu Vašich zmyslov a relaxáciu. Salónik na palube Airbusu A380 je k dispozícii cestujúcim prvej a business triedy a je možné sa tu občerstviť alebo len tak relaxovať.

Zaujímavosti Airbusu A380

Paluba je rozdelená do dvoch poschodí a Emirates prevádzkuje dva typy lietadiel Airbus A380. V oboch typoch strojov je vždy na dolnej palube ekonomická trieda. Rozdielna je iba horná paluba. V prvom stroji nájdete na hornom poschodí First Class, Business Class a unikátny palubný salónik a sprchy pre prvú triedu, druhý typ lietadla je koncipovaný na hornej palube v prednej časti s ekonomickou triedou a v zadnej časti s Business Class a palubným salónikom pre business cestujúcich.

Na palubných monitoroch môžete sledovať zábery z vonkajších kamier, ktoré sú atraktívne najmä pri štarte a pristátí

Airbus A380 - najväčšie osobné dopravné lietadlo na svete je vysoké ako sedemposchodová budova a pritom je priestrannejšie a tichšie ako mnohé iné lietadlá.

 emirates-novy-web-005.jpgemirates-novy-web-008.jpg
 

  

Boeing 777 od Emirates

Okrem Airbusu A380 disponuje Emirates tiež lietadlami Boeing 777, ktoré operuje aj na letoch z Prahy aj Viedne. Jedná sa o najväčšie lietadlo s dvoma motormi na svete a je tiež nazývané ako „siedmy div Boeingu“. Či je to absolútny luxus našich plne uzavretých kabínok vo First Class, priestranné sedadlá v Business Class alebo novo upravené Economy Class – lietadlo, ktoré úplne mení pravidlá hry, ponúka v každej cestovnej triede to najlepšie.

Doprajte si dostatok priestoru a väčšie súkromie v Business Class – sedadlá sú teraz usporiadané v konfigurácii 2 pri okne a 3 v strede, celkom ich je v rade 7. 

Pohodlne sa môžete oprieť a relaxovať aj vo vylepšených sedadlách v Economy Class. Užite si nové poťahy sedadiel a kožené opierky hlavy. Využiť môžete viac ako 4 500 kanálov so stovkami nových filmov každý mesiac a množstvo hudobných kanálov.

 

emirates-novy-web-088.jpg 
 
 

 

Servis na palubách Emirates

First class Emirates

 • limousine servis zadarmo na Vašom odlete a prílete
  exkluzívne First a Business class Emirates salóniky
  priestranná a uzatvárateľná privátna kabínka “Private Suite” (v Airbuse A380 a Boeingu 777-300ER)
  široké kožené sedadlo transformovateľné do pohodlného lôžka
  palubné kúpele so sprchou "Shower Spa" (na palubách A380)
  plnohodnotný bar a spoločenská zóna "Onboard Lounge" (na plaubách A380)
  vlastný minibar a kozmetický set od Bvlgari
  pohodlný matrac a nočný úbor
  ICE systém palubnej zábavy s viac ako 2 000 programami a poslednými filmovými hitmi
  Wi-Fi pripojenie a AeroMobile (na palubách A380 a vybraných B777)
  bohatý a vynikajúci catering servírovaný podľa vašich preferencií
  Dom Perignon a široký výber prémiových vín
  50 kg odbavenej batožiny a 2 kusy príručnej batožiny
  First class multiplikátor vašich Skywards míľ
 emirates-novy-web-004.jpgemirates-novy-web-018.jpg
 

 

Business class Emirates

 • limousine servis zadarmo na vašom odlete a prílete
  exkluzívne Business class Emirates salóniky
  priestranné sedadlá transformovateľné do plnohodnotného lôžka
  plnohodnotný bar „Onboard Lounge“ (na plaubách A380)
  vlastný minibar (na palubách A380) a kozmetický set od Bvlgari (na nočných letoch)
  pohodlný matrac
  ICE systém palubnej zábavy s viac ako 2 000 programami a poslednými filmovými hitmi
  Wi-Fi pripojenie a AeroMobile (na palubách A380 a vybraných B777)
  bohatý a vynikajúci catering
  pravé šampanské a široký výber prémiových vín
  40 kg (alebo 2 x 32 kg) odbavenej batožiny a 2 kusy príručnej batožiny
  Business class multiplikátor vašich Skywards míľ
emirates-novy-web-012.jpgemirates-novy-web-017.jpg 
 

 

Economy class Emirates

 • priestranné a polohovateľné sedadlá
  ICE systém palubnej zábavy s viac ako 2 000 programami a poslednými filmovými hitmi
  Wi-Fi pripojenie a AeroMobile (na palubách A380 a vybraných B777)
  bohatý a vynikajúci catering
  široká a štedrá ponuka alkoholických a nealkoholických nápojov
  špeciálne hračky, programy a strava pre najmenších cestujúcich
  25 - 30 kg  (alebo 2 x 23 kg) odbavenej batožiny (niektoré lety majú menšiu povolenú váhu) a 1 kus príručnej batožiny
  Skywards míle za každý let
 emirates-novy-web-049.jpg
 

 

Marhaba Services Dubai

Letecká společnost Emirates ponúka svojim cestujúcim doplnkovú službu uľahčujúcu pobyt a tranzit na letisku v Dubaji. Označenie služby je Marhaba Services a znamená v arabčine „uvítanie“. Cieľom je predstaviť zahraničným hosťom vrelosť a pohostinnosť arabskej kultúry. Službu zabezpečuje už od decembra 1991 spoločnosť Dnata, člen skupiny Emirates a všetky služby Marhaba sú spoplatnené.

Základné služby Marhaba sú nasledujúce:

 • Marhaba Lounge – Marhaba salóniky nájdete na letisku v Dubaji v Termináli 3. Vstup do týchto salónikov zahŕňa konzumáciu teplých a studených pokrmov a nápojov a výber zo širokej ponuky časopisov. Súčasťou salónikov je aj internetové pripojenie, telefón, fax a široká ponuka zahraničných časopisov. Je tu aj možnosť sprchy za príplatok. Vstup do Marhaba Lounge je možný pre všetkých cestujúcich nezávisle od cestovnej triedy. Vstup do Marhaba Lounge si môžete zakúpiť vopred a pobyt v salóniku si môžete zvoliť na 2, 4, 6 alebo 8 hodín. Salónik je otvorený 24 hodín denne.
  Meet & Greet Services dostupné pri prílete alebo odlete - individuálny prístup, osobný sprievod na letisku. Pri vstupe do terminálu čaká na cestujúcich Marhaba agent, ktorý zaistí prioritný priechod imigračnou kontrolou, asistenciu s batožinou a sprievod do vozidla (taxi) alebo hotelového autobusu. Vozíky na batožinu k dispozícii na vyžiadanie. V prípade záujmu je možné vyžiadať aj vozík na prepravu po letisku (pre cestujúcich s obmedzenou pohyblivosťou).
  Transfer services - služby určené pre cestujúcich prestupujúcich v rámci jedného terminálu aj medzi jednotlivými terminálmi. Po prílete cestujúceho vyzdvihne Marhaba agent a pomôže mu s formalitami počas prestupu. Maximálna veľkosť skupiny je 5 osôb.

Platby i rezervácie všetkých služieb sa vykonávajú na vyhradených webových stránkach, kde nájdete aj cenník jednotlivých služieb. Služby je potrebné rezervovať min. 48 hodín pred odletom. Pokiaľ máte o niektorú zo služieb záujem, kontaktujte nás pre zaslanie bližších informácií.

 emirates-novy-web-066.jpg
 

 

Online odbavenie, palubná vstupenka v telefóne

V snahe o úsporu času cestujúcich poskytuje väčšina leteckých spoločností možnosť online odbavenia. Cestujúci sa prostredníctvom neho môžu odbaviť z pohodlia domova. Elektronické odbavenie si môže vykonať každý cestujúci s platnou letenkou Emirates najskôr 48 hodín a najneskôr 90 minút pred plánovaným odletom.

Ako zjednodušenie poskytujú Emirates možnosť získať palubnú vstupenku pomocou mobilného telefónu s prístupom k internetu. V súčasnosti funguje táto služba v Prahe aj v Dubaji a ďalších destináciách Emirates po celom svete. Cestujúci sa prihlási prostredníctvom stránok Emirates a nastaví si zaslanie internetového prístupu k svojej mobilnej palubnej vstupenke pomocou emailu alebo SMS správy. Tento odkaz cestujúcemu na mobilnom telefóne s prístupom na internet zobrazí čiarový kód palubnej vstupenky.

Čiarovým kódom mobilnej palubnej vstupenky sa cestujúci preukazuje na všetkých odbavovacích prepážkach, letiskových bezpečnostných kontrolách, pri imigračnej prepážke, v letiskových salónikoch, pri nástupných prepážkach aj v duty free obchodoch. Všetky dôležité cestovné informácie tak má cestujúci na jednom mieste a prostredníctvom telefónu môže zmeniť let, overiť si letový poriadok alebo skontrolovať dostupnosť odbavenia príslušného letu. Emirates týmto konceptom tiež šetrí životné prostredie.

 

Letisko Dubaj – Terminál 3

Všetky lety leteckej spoločnosti Emirates sú operované na Terminál 3, ktorý funguje od roku 2008. Terminál 3 je situovaný v blízkosti centra Dubaja a má výbornú dopravnú obslužnosť - je dosiahnuteľný autom, taxi aj metrom alebo autobusom.

V Termináli 3 nájdete celkom 180 odbavovacích prepážok a samoobslužných odbavovacích kioskov. Pre cestujúcich v prvej a obchodnej triede je tu 36 im vyhradených odbavovacích prepážok. Rovnako tu majú k dispozícii samostatné salóniky, kde môžu relaxovať alebo sa občerstviť. Terminál 3 ponúka 29 obchodov v Duty-free zóne. Ide o obchody popredných svetových značiek s bohatým výberom tovaru. Rovnako tu nájdete široký výber medzinárodnej kuchyne. Po stranách Terminálu 3 môžete relaxovať v Zen záhradách, prípadne využiť služby kúpeľov.

Letisko Dubai poskytuje všetky služby 24 hodín denne. Prehľadné značenie zaisťuje jednoduchú orientáciu na letisku, nech už hľadáte čokoľvek. Celé letisko ponúka približne 80 reštaurácií, kaviarní a občerstvenia, 11 000 štvorcových metrov nákupných priestorov a fitness centrum alebo bazén.

 emirates-novy-web-056.jpg
 

  

Terminálový hotel na letisku v Dubaji

Ak máte dlhšie čakanie pri prestupe v Dubaji a chcete sa vyspať, môžete využiť služby letiskového hotela Dubai International Airport Hotel. Nachádza sa priamo v Termináli 3, na ktorom pristávajú všetky lietadlá leteckej spoločnosti Emirates.

Vstup do hotela je priamo medzi duty free obchodmi, po prebudení to budete mať aj kúsok k vašej odletovej bráne. V tejto časti letiska sa môžete pohybovať len s vašou príručnou batožinou (odbavený kufor dostanete až v cieľovej destinácii).

Hotel je špecifický v tom, že nerieši dennú dobu pri check-in. V hoteli sa môžete ubytovať na 6, 12 alebo 24 hodín. Čas sa počíta od check-in na recepcii, ktorá je nonstop. V klimatizovaných izbách sú k dispozícii všetky hygienické potreby (vr. zubnej kefky, zubné pasty a pyžamá) a 0,5 litra balenej vody na osobu. Všetky izby umožňujú pripojenie k wi-fi zadarmo a sú vybavené TV, IDD telefónmi, fénom na vlasy, elektrickým trezorom a prístrojom na prípravu čaju alebo kávy. Na vyžiadanie je košík s ovocím.
Hotel disponuje celkom 341 izbami od Royal/Presidential Suite, Executive Suite, Executive Room, Junior Suite, Superior Room až po Deluxe Room. V hoteli môžete ďalej využiť wellness centrá, kde nájdete menší plavecký bazén, jacuzzi, saunu alebo paru. Súčasťou hotela nie je reštaurácia - tie nájdete na poschodí s duty free obchodmi, prípadne stravu dostanete na ďalšom lete.
Ceny ubytovania na 24 hodín vám na vaše prianie radi overíme.

emirates-novy-web-072.jpgemirates-novy-web-073.jpg 
 

Dubai Experience

Už od roku 2012 je cestovná kancelária Deluxea partnerom leteckej spoločnosti Emirates pri podaji Dubai Experience. Program je možné využiť pre zastávku v Dubaji aj pokiaľ je Dubaj cieľom Vašej cesty. Výhodou je predovšetkým 24 hodinový check-in v hoteloch ponúkaných v programe. Okrem hotela si môžete zakúpiť aj rôzne výlety v Dubaji

 

Stopover v Dubaji - zastávka v Emirátoch na vašej ceste

Obohaťte svoju dovolenku zastávkou v Dubaji na niekoľko dní.  Vďaka výbornej polohe letiska môžete začať prakticky ihneď po prílete objavovať toto veľkolepé mesto.

Určite nemôžete vynechať najvyššiu budovu sveta Burj Khalifa s vyhliadkovou plošinou na 124. poschodí (452 m), priľahlú slávnu fontánu s večernou nasvietenou show a obrie nákupné centrum Dubai Mall s jedným z najväčších akvárií na svete. Úžasné panorámy na vás potom čakajú aj na pobreží – či už v podobe veľkolepého „Palmového ostrova“ s palácovým rezortom Atlantis The Palm alebo ikonického „plachetnicového“ hotela Burj Al Arab. Úchvatná je tiež vychádzka do púšte a jazda dunami na štvorkolkách alebo večera s beduínmi. Za dve až tri noci v Dubaji toho stihnete skutočne veľa. Radi vám poskytneme tie najspoľahlivejšie informácie založené na vlastných skúsenostiach.

emirates-novy-web-074.jpg 
 

 

Emirates Skywards

Skywards je individuálny vernostný program leteckej spoločnosti Emirates. Pokiaľ je cestujúci členom Skywards, môže za všetky svoje uskutočnené lety Emitrates a širokú škálu partnerov zbierať míle. Nazbierané míle je možné následne využiť na rezerváciu letov do ktorejkoľvek destinácie v rámci siete Emirates v akejkoľvek cestovnej triede. Míle možno tiež využiť na zakúpenie presunu do vyššej cestovnej triedy. Môžete tak vyskúšať luxus cestovania v Business Class alebo dokonca First Class. Dostatok míľ na presun do vyššej triedy môžete získať už po jednom diaľkovom lete. Míle môžete využiť aj na nákup letov u partnerských leteckých spoločností Emirates, luxusných hotelových pobytov alebo vstupeniek na celý rad športových a kultúrnych podujatí. Nazbierané míle sú platné po dobu 3 rokov.

 

Emirates Business Rewards

Emirates Business Rewards je vernostný program pre malé až stredné firmy, ktorý ponúka odmeny za nazbierané body. Firma môže zbierať body za všetky pracovné cesty, a tie potom môžu byť vymenené za letenku na niektorý let Emirates alebo posun už zakúpenej letenky do vyššej triedy. Registráciu do systému Emirates Business Rewards môžete vykonať online na webových stránkach Emirates bez ohľadu na to, koľko ľudí u vás pracuje. Zamestnanci už nemusia byť súčasne členmi Skywards, ale pokiaľ nimi sú, získavajú za uskutočnenú cestu zároveň míle na svoj Skywards účet. Body sa na účet načítajú jeden mesiac po uskutočnení letu a využiť ich môžete po dobu dvoch rokov. Administrátor účtu vašej spoločnosti môže vykonať rezerváciu letenky za nazbierané míle prostredníctvom www stránok Emirates.

Prajeme Vám príjemnú cestu s leteckou spoločnosťou Emirates.

V prípade záujmu o kúpu letenky s leteckou spoločnosťou Emirates môžete využiť tlačidlo nižšie pre vstup do formulára alebo nás môžete kontaktovať

emirates-novy-web-038.jpg 
 

 Mám záujem o letenku Emirates

 

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.