Letecká spoločnosť Emirates

Emirates je jedna z najmodernejších leteckých spoločností a kladie veľký dôraz na komfort a kvalitu svojich služieb. Letecká doprava na dovolenku s Emirates na východ je dokonalá. Letecká spoločnosť Emirates lieta najväčším dopravným lietadlom na svete - Airbusom A380 či Boeingom 777 z Prahy do Dubaja a z Viedne do Dubaja. Odlety sú každý deň. Na letisku v Dubaji v termináli 3 je pre prestupy klientov z Airbusu A380 zriadené špeciálne centrum, ktoré je prvým zariadením svojho druhu na svete. Vďaka každodennej linke Praha – Dubaj a Viedeň – Dubaj môžu klienti letieť komfortne do Dubaja a následne do všetkých možných destinácií v Indickom oceáne, Afrike, Ázii aj Austrálii. Pri prestupe je možné využiť možnosti zastávky v Dubaji a spoznať krásne orientálne mesto. Najrýchlejšie sa rozvíjajúca letecká spoločnosť EMIRATES získala cez 400 celosvetových ocenení za výnimočnosť. My vám prajeme, aby ste sami okúsili kvalitu na palube. Radi vám poradíme a zaistíme letenku. Môžete sa tešiť na úplne nový zážitok z cestovania cez Dubajské letisko s veľkolepou ponukou obchodov, reštaurácií a salónikov svetovej triedy. Pre hladšie a rýchlejšie odbavenie sú k dispozícii tri nástupné mostíky, ktoré prepájajú každú bránu s lietadlom.

 emirates-novy-web-005.jpg
 

 

 

Letový poriadok Emirates

V súčasnej dobe ponúka Emirates lety do viac ako 150 destinácií na 6 kontinentoch sveta. Z najfrekventovanejších môžeme spomenúť napríklad Maurícius, Maledivy, Seychely, Indonéziu, Srí Lanku, Hong-Kong, Singapur, Thajsko, Japonsko, Čínu, Malajziu, Kambodžu, Južnú Kóreu, Indiu, Austráliu, Nový Zéland, Juhoafrickú republiku, Tunis , USA, Kanadu, Brazíliu a ďalšie. Domovským letiskom je Dubai International Airport. Pomocou odkazu nižšie sa môžete pozrieť na letové poriadky najfrekventovanejších destinácií.

 

1. Povolená hmotnosť batožiny

Oproti iným leteckým spoločnostiam je výhodou Emirates zvýšený limit hmotnosti odbavenej batožiny, ktorý je v ekonomickej triede do všetkých destinácií Emirates 25 až 35 kg (výnimku tvoria niektoré špeciálne akčné ceny, kde môže byť batožina iba do 15 kg), v business triede do 40 kg av prvej triede do 50 kg (maximálna hmotnosť jedného kusa batožiny je do 32 kg, pri vyššej povolenej váhe je teda nutné ju rozdeliť do viacerých kusov batožiny). Presnú informáciu o povolenej váhe odbavenej batožiny uvádzame vždy v rozpise Vášho letu.

2. Program STPC

Program STPC predstavuje možnosť ubytovania v Dubaji pri nenadväzujúcich letoch pre cestujúcich s letenkami Emirates. STPC zahŕňa možnosť ubytovania zdarma v Dubaji, transfer z/na letisko (v ekonómoch minibusom, v business a prvej triede Mercedesom Viano) a stravu (podľa dennej doby). Ubytovanie v ekonomickej triede býva potvrdzované v hoteli, ktorý je práve k dispozícii (prvou voľbou býva Copthorne Airport Hotel), ďalej sú vyberané hotely v rovnakej kategórii. V business a prvej triede je to rovnako, prvým hotelom pre výber je Le Meridien Hotel a ďalej hotely v rovnakej kategórii. Vzťahuje sa iba na cestujúcich, ktorých čakanie v Dubaji je dlhšie ako 10 hodín (a zároveň neexistuje možnosť kratšieho prestupu). Službu je nutné vyžiadať minimálne 48 hodín pred odletom (nedá sa žiadať pri prílete do Dubaja). Ubytovanie sa aj v rámci jednotlivých tried ekonómov vzťahuje iba na niektoré tarify (závisí na výške ceny tarify), pre overenie možnosti využitia STPC nás prosím kontaktujte. Ďalšou dôležitou podmienkou pre využitie služby STPC je využitie nadväzujúceho letu s najkratšou možnou dobou tranzitu v Dubaji.

3. Služba Chauffeur-drive

Službu Chauffer-drive poskytuje Emirates svojim cestujúcim v prvej a business triede. Cestujúci si môže vybrať v rámci Prahy a jej okolia adresu, kde si želá byť vyzdvihnutý a dopravený zadarmo na letisko. Pre business aj first class môže byť adresa do 40 km od letiska Praha. Služba je zaisťovaná v Prahe vozidlami Mercedes E. Službu je možné vyžiadať pre odlety i prílety. Za kilometre navyše je účtovaný poplatok. Vodičovi je vždy nutné oznámiť telefónne číslo na cestujúceho a pri vyzdvihnutí v hoteli je nutné oznámiť aj číslo izby. Služba je v Prahe zabezpečovaná zmluvným partnerom Emirates firmou Sixt Limousine Service. V prípade záujmu je možné ju vyžiadať vo viac ako 70 destináciách Emirates. Emirates nenesie za túto službu zodpovednosť. Žiadať je možné najneskôr 48 hodín pred odletom.

4. Dubai Stopover Program

Už od roku 2012 je cestovná agentúra Airticket partnerom leteckej spoločnosti Emirates pri podaji Dubai Stopover Programu. Program je možné využiť pre zastávku v Dubaji aj pokiaľ je Dubaj cieľom Vašej cesty. Výhodou je predovšetkým 24 hodinový check-in v hoteloch ponúkaných v programe. Okrem hotela si môžete zakúpiť aj rôzne výlety v Dubaji.

 

5. Tranzitný hotel

V prípade dlhého prestupu na letisku v Dubaji môžete využiť ubytovanie v Tranzitnom hoteli priamo na dubajskom letisku. Nájdete ho v Termináli 1 - odletová hala C av Termináli 3 - odletovej haly A a B. Check-in je 24 hodín a je možné zakúpiť ubytovanie na 6, 12 alebo 24 hodín.

 

 

emirates-novy-web-002.jpgemirates-novy-web-006.jpgemirates-novy-web-007.jpg emirates-novy-web-012.jpg
 

 

emirates-novy-web-002.jpg 

Emirates Airbus A380

Airbus A380 so svojou vysokou kapacitou a ekonomickým spôsobom prevádzky predstavuje jeden z hlavných pilierov budúceho rastu Emirates. Prvá trieda v Emirates A380 poskytuje cestujúcim nový svet inovácie a luxusu, môžu si vychutnať príjemnú eleganciu a kľud jedinečných súkromných apartmánov prvej triedy. Každý centimeter týchto apartmánov bol starostlivo vytvorený tak, aby splnil a prekonal všetky Vaše očakávania a komfortom sa vyrovnal cestovaniu súkromným lietadlom. Na hornej palube letúňa A380 sú pre cestujúcich prvej triedy k dispozícií nádherne koncipované sprchové kútiky, v nich sa môžete hýčkať prvotriednou kozmetikou navrhnutou pre stimuláciu Vašich zmyslov a relaxáciu. Salónik na palube Airbusu A380 je k dispozícií cestujúcim prvej a business triedy a je možné sa tu občerstviť alebo len tak relaxovať.

 

 

Letisko v Dubaji – Terminál 3

Všetky lety leteckej spoločnosti Emirates s príletom do a odletom z Dubaju sú operované na Terminál 3, ktorý funguje od roku 2008. Terminál 3 je situovaný v blízkosti centra Dubaju a má výbornú dopravnú obslužnosť – je dosiahnuteľný autom, taxi i metrom, alebo autobusom.

V Termináli 3 nájdete celkom 180 odbavovacích prepážok a samo obslužných odbavovacích kioskov. Pre cestujúcich v prvej a obchodnej triede je tu pre nich vyhradených 36 odbavovacích prepážok. Pre cestujúcich v prvej a obchodnej triede sú v Termináli 3 k dispozícií samostatné salóniky, kde môžu relaxovať, alebo sa občerstviť.

Terminál 3 ponúka 29 obchodov v Duty-free zóne. Jedná sa o obchody popredných svetových značiek s bohatým výberom tovaru. Rovnako tu nájdete široký výber medzinárodnej kuchyne. Po stranách Terminálu 3 môžete relaxovať v Zen záhradách, prípadne využiť služieb kúpeľov.

 

First class Emirates

Vďaka nasadeniu nového typu lietadla Boeing 777–300 na pražskej linke od 1.1.2012 je k dispozícií pre cesty z Prahy i jedinečný servis, ktorý spoločnosť Emirates poskytuje cestujúcim v Prvej triede. V kabíne je umiestených 12 sedadiel s polohovateľným lôžkom, ktoré sa veľmi ľahko ovláda pomocou dotykového displeja. Sedadlo je vybavené minibarom, masážnym systémom, 19-palcovou obrazovkou, napájaním pre notebook a veľkým rozkladacím stolíkom. Váhový limit odbavenej batožiny je 50kg a samozrejmosťou je služba chauffer drive zdarma do vzdialenosti 50km od letiska a vstup do salónika.

 emirates-novy-web-018.jpg
 

 

Business trieda Emirates

V business triede Emirates môžete vždy očakávať nadštandardné služby, ktoré zahŕňajú perfektný catering a viacjazyčné posádky. Podľa Skytrax bol systém palubnej zábavy Emirates opakovane vyhodnotený ako najlepší na svete. Služba Aeromobile je rovnako vysoko cenenou výhodou, ktorá umožňuje volanie z mobilného telefónu cestujúceho počas letu.

Váhový limit odbavenej batožiny je do 40kg, príručná batožina môže byť v dvoch kusoch do celkovej maximálnej hmotnosti 12kg. Pre držiteľa kariet vernostného programu Emirates (Skywards) je naviac možný bonus v podobe zvýšenia hmotnosti odbavenej batožiny: pre držiteľa striebornej karty + 12 kg a pre držiteľa zlatej karty + 16 kg.

Pokiaľ s Emirates cestujete v business triede, môžete navštíviť Business salóniky zdarma. Business salóniky nájdete na letisku v Prahe, Dubaji a v cieľových destináciách. Emirates má po celom svete takmer 30 vlastných salónikov. Viac informácií o Business salóniku v Dubaji nájdete zde. K dispozícii je cestujúcim v business triede taktiež služba Fast track, ktorá cestujúcim umožní rýchly priechod cez imigračnú kontrolu v Prahe, Dubaji alebo v cieľovej destinácii.

Prajeme Vám príjemnú cestu s leteckou spoločnosťou Emirates.

V prípade zájmu o kúpu letenky s leteckou spoločnosťou Emirates môžete využiť tlačidlo nižšie pre vstup do formuláru alebo nás môžete kontaktovať

  • prostredníctvom emailu rezervace@letenky-na-klic.cz
  • alebo na pevných linkách (+420) 224 234 964–5 pre Prahu, (+420) 543 524 442 pre Brno
  • alebo na mobilných telefónoch (+420) 724 730 001 alebo (+420) 724 730 004.
 emirates-novy-web-012.jpg
 

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.