Letecká spoločnosť Etihad Airways

Etihad Airways je jednou z najrýchlejšie rastúcich leteckých spoločností v histórii. Jedná sa o národného dopravcu Spojených Arabských Emirátov. Spoločnosť bola založená v roku 2003 so sídlom v Abu Dhabí. Každoročne dostane Etihad Airways niekoľko ocenení kvality svojich služieb (napr. podľa Skytrax má najlepšiu prvú triedu).

Cieľom Etihad Airways je stať sa najlepšou leteckou spoločnosťou na svete. Docieliť sa to snaží predovšetkým svojim dokonalým servisom, ktorý pre vás urobí cestovanie opäť zaujímavým a výnimočným. Na palubách lietadiel Etihad Airways sa vám dostane typickej arabskej pohostinnosti, tradičnej srdečnosti a vysokého stupňa súkromia a pohodlia.

Mám záujem o letenku Etihad Airways

etihad-airways-025.jpg 
 
 

 

Letové poriadky Etihad Airways

V súčasnosti lietajú Etihad Airways do viac ako 90 destinácií v 56 krajinách sveta. Hlavným hubom pre Etihad Airways je letisko v Abu Dhabí. Etihad Airways bohužiaľ prestali od roku 2014 spolupracovať s leteckou spoločnosťou ČSA, takže už nie je možné cestovať s odletom z Prahy. Európske mestá, z ktorých môžete odlietať priamo s Etihad Airways do Abu Dhabí sú Viedeň, Amsterdam, Barcelona, Madrid, Atény, Kréta, Dublin, Frankfurt, Mníchov, Düseldorf, Kodaň, Brusel, Paríž, Ženeva, Zürich, Londýn, Lisabon, Nice , Manchester, Rím alebo Miláno.

Z Abu Dhabí potom môžete s Etihad Airways pokračovať napr. do Austrálie (Brisbane, Melbourne, Sydney), Indického Oceánu (Seychely, Maldivy, Srí Lanka), Ázie (Thajsko, India, Nepál, Filipíny, Indonézia, Kórea, Japonsko) alebo Afriky.

 

Flotila Etihad Airways

Flotilu Etihad Airways tvorí viac ako 100 lietadiel operujúcich cez 1000 letov týždenne. Tvoria najmodernejšie lietadlá súčasnosti - Boeing 787-Dreamliner, ďalej inovované najväčšie osobné lietadlá súčasnosti - Airbusy A380-Family, potom lietadlá typu Boeing 777-300ER, Airbus A320 a Airbus A321.

Flotila Etihad Airways je jednou z najpokročilejších na svete. Vo všetkých lietadlách Etihad Airways sa výrazne dbá na udržateľnosť, sú obmedzované plasty, triedi sa odpad a v neposlednom rade sa kladie dôraz na ekonomickú prevádzku lietadiel.

 

etihad-airways-023.jpg

Airbus 380

Airbus A380 je najväčším osobným dopravným lietadlom súčasnosti. Paluba je rozdelená na dve podlažia. Na hornej palube nájdete luxusnú rezidenciu, suites prvej triedy, sprchy pre cestujúcich prvej triedy, business triedu a bar pre prvú a business triedu. Zvláštnosťou je modlitebňa na oboch podlažiach. Suites ponúkajú cestujúcim absolútne súkromie, kedy sami môžete rozhodnúť o požadovanej úrovni kontaktu s okolím. Vo všetkých triedach je cestujúcim k dispozícii veľmi kvalitný servis aj vybavenie, pohodlné sedadlá a veľkorysý priestor.

etihad-airways-013.jpg 

Boeing 787 - Dreamliner

Jedná sa o najmodernejšie lietadlo súčasnosti spoločnosti Boeing, má mnoho inovatívnych prvkov. Vďaka nastaveniu tlaku v kabíne na úroveň zodpovedajúcu nižšej nadmorskej výške môžu cestujúci dýchať viac kyslíka ako v iných bežných lietadlách. Znamená to teda menej bolestí hlavy, závratov a menej únavy z cestovania. Okná lietadla Dreamliner sú výrazne väčšie ako pri porovnateľných lietadlách. Zároveň sú okná elektronicky stmievateľné, takže sami môžete nastaviť požadované množstvo prepúšťaného svetla. Príručné priestory sú väčšie oproti štandardu. Dreamliner je ekologicky šetrné lietadlo. Má o 20 % nižšiu spotrebu paliva a o 20 % nižšie emisie oxidu uhličitého ako iné podobné lietadlá. Vďaka pokročilej technológii motorov je menej hlučný, čo znamená tichší vzlet aj pristátie.

 

 

Servis na palubách Etihad Airways

S leteckou spoločnosťou Etihad Airways budete mať z lietania jedinečný zážitok. Na palubách Etihad Airways si užijete skvelý servis, veľmi chutnú kuchyňu od svetových kulinárskych expertov a širokú ponuku nápojov.

Pre cestujúcich prvej a business triedy sú samozrejmosťou salóniky v Abu Dhabí aj v hlavných destináciách Etihad Airways po celom svete. Pokiaľ nie je na danom letisku k dispozícii priamo lounge Etihad Airways, môžu cestujúci využiť salónik partnerskej leteckej spoločnosti.

 etihad-airways-004.jpg
 

 

The Residence Etihad Airways

Pre maximálny komfort a pohodlie ponúka Etihad Airways rezidenciu so súkromnou spálňou s manželskou posteľou, vlastnou sprchou a oddelenou obývacou izbou pre dvoch hostí. V tomto trojizbovom apartmáne môžete cestovať iba na palube Airbus 380.

Unikátny zážitok z letu prežijete ešte predtým, než vstúpite na palubu. Ešte pred samotným letom Vás totiž čaká osobné privítanie na letisku a sprievod do Etihad First Lounge & Spa, kde si doprajete oddych, občerstvenie a osvieženie pred letom. V kúpeľoch Six Senses Spa si užijete masáže alebo ošetrenie tváre. K dispozícii je aj Fitness, Relax zóna, sprcha či vyžehlenie odevu. Najmenší cestovatelia sa zabavia v herni, kde na nich dohliadne opatrovateľka.

Pokiaľ odlietate zo Spojených Arabských Emirátov, je vám k dispozícii služba Chauffeur - drive, kedy vás vyzdvihne vodič automobilom Mercedes Benz a odvezie vás na letisko. Samozrejmosťou je pomoc s kuframi. Službu je nevyhnutné vyžiadať minimálne 12 hodín pred odletom.

 

etihad-airways-029.jpg 
 

 

Prvá trieda Etihad Airways

U Etihad Airways ponúka prvá trieda atmosféru so zmyslom pre detail. Cestujúci majú k dispozícii vlastnú suitu, teda 2 metre osobného priestoru s vlastným minibarom, osobnou obrazovkou s uhlopriečkou takmer 60 cm a pohodlné sedadlo so vstavaným príslušenstvom, ktoré môžete rozložiť do polohy úplne vodorovnej postele.

V oblasti stravovania môžete očakávať pohostinnosť 5 hviezdičkovej reštaurácie a široký výber nápojov vrátane vínneho lístka. Samozrejmosťou je aj kvalitný zábavný systém so zásobou takmer 200 filmov, 350 televíznych relácií, športových stretnutí, hudby, rozhlasových kanálov a interaktívnych hier. Pripojenie k wi-fi je bezplatné iba pre členov Etihad Guest Platinum alebo Gold, pokiaľ nie ste členmi, môžete si pripojenie k wi-fi sieti priplatiť.

S prvou triedou môžete počítať na palubách lietadiel Airbus A380, Boeing 787 – Dreamliner a Boeing 777-300ER. Samozrejmosťou je vo všetkých typoch strojov možnosť zmeniť sedadlo na plnohodnotné lôžko vrátane lôžkovín. Na palube lietadla Airbus A380 sa môžete počas svojej cesty osviežiť v sprche a priletieť tak do cieľovej destinácie dokonale fit alebo si pretiahnuť nohy a porozprávať sa s ostatnými cestujúcimi z prvej a business triedy v palubnom bare. Na palube Boeingu 787 - Dreamliner počítajte s tým, že niektoré sedadlá sú chrbtom k smeru letu.

Aj tu je vám k dispozícii služba Chauffeur - drive, pokiaľ odlietate zo Spojených Arabských Emirátov. Službu je nevyhnutné vyžiadať minimálne 12 hodín pred odletom.

Pre cestujúcich v prvej triede je samozrejmosťou na odletovom aj prestupovom letisku možnosť vstupu do letiskového salónika pre prvú triedu. Na letisku Abu Dhabí je vám k dispozícii Etihad First Lounge & Spa, kde sa môžete občerstviť jedlom, vínami, koktailmi a ďalšími nápojmi. Využiť môžete aj návštevu sprchy, posilňovne alebo si doprajte masáž. V prípade záujmu si môžete počas vašej relaxácie nechať vyžehliť odev. 

 etihad-airways-016.jpg
 

Business trieda Etihad Airways

Obchodná trieda ponúka pre cestujúcich Etihad Airways taktiež vysokú úroveň služieb, pohodlie a srdečnú pohostinnosť. Počas celého letu sa môžete sami rozhodnúť, kedy budete raňajkovať, obedovať či večerať. Pohodlné sedadlá je možné rozložiť do úplne vodorovnej polohy (v lietadlách typu Airbus A380 a Boeing 787 – Dreamliner) a poskytujú viac ako 180 cm osobného priestoru.

Samozrejmosťou je aj kvalitný zábavný systém so zásobou takmer 200 filmov, 350 televíznych relácií, športových stretnutí, hudby, rozhlasových kanálov a interaktívnych hier. To všetko môžete sledovať na vlastnej veľkej obrazovke. Pripojenie k wi-fi je bezplatné iba pre členov Etihad Guest Platinum, zľavu 25 % dostanú členovia Etihad Guest Gold, pokiaľ nie ste členmi, môžete si pripojenie k wi-fi sieti priplatiť. Na palube Airbusu A380 môžete navštíviť palubný bar a porozprávať sa s ostatnými cestujúcimi z business a prvej triedy. Na palube Boeingu 787 - Dreamliner počítajte s tým, že niektoré sedadlá sú chrbtom k smeru letu.

Pri odlete zo Spojených Arabských Emirátov, je vám k dispozícii služba Chauffeur - drive. Službu je nevyhnutné vyžiadať minimálne 12 hodín pred odletom.

Pre cestujúcich v business triede je samozrejmosťou na odletovom aj prestupovom letisku možnosť vstupu do letiskového salónika pre business triedu. Na letisku Abu Dhabí je vám k dispozícii Business and Premium Lounge, kde sa môžete občerstviť jedlom, výberom alkoholických i nealkoholických nápojov, sledovať televíziu, navštíviť relaxačnú oblasť alebo priestor na vybavenie pracovných záležitostí. 

 etihad-airways-014.jpgetihad-airways-018.jpg
 

Ekonomická trieda Etihad Airways

V ekonomickej triede Etihad Airways môžete využiť vysoký stupeň pohodlia, osobný prístup personálu a predovšetkým väčší priestor než je obvyklé u iných spoločností. Každému cestujúcemu je k dispozícii vlastná obrazovka s uhlopriečkou zhruba 26 cm so skvelým zábavným systémom, ktorý obsahuje takmer 200 filmov, 350 televíznych relácií, športových stretnutí, hudby, rozhlasových kanálov a interaktívnych hier.

Pre svoj let si môžete v cene letenky vybrať sedadlo, ktoré vám pre let bude najviac vyhovovať. Môžete počítať aj s kvalitnými pokrmami pripravenými zo zdravých kvalitných potravín. Pre cestujúcich so stravovacím obmedzením je k dispozícii možnosť voľby pokrmu podľa vašej voľby.

 etihad-airways-021.jpg
 

 

Výhody cestovania s Etihad Airways

Pokiaľ využijete pre svoj let služby leteckej spoločnosti Etihad Airways, môžete sa tešiť na nasledujúce zvýhodnenie:

 

Služby osobného vodiča

V prípade, že cestujete v prvej alebo business triede Etihad Airways, môžete využiť služby limuzíny s osobným vodičom na transport z letiska do hotela a späť. Limuzínu vám na požiadanie radi objednáme. Využiť ju môžete v akejkoľvek destinácii Spojených Arabských Emirátov.

Luxusná autobusová doprava

Pro cestujúcich v ekonomickej triede môžeme na území Spojených Arabských Emirátov zaistiť bezplatnú pravidelnú dopravu luxusnými autobusmi, a to medzi medzinárodným letiskom v Abu Dabí a mestami Al Ain a Dubaj. Prepravu je nutné tiež vyžiadať vopred, preto nás prosím v prípade záujmu kontaktujte.

 

 

Etihad Guest Program

Jedná sa o bonusový program, ktorý pomáha pravidelným zákazníkom Etihad Airways vyťažiť z cestovateľských zážitkov ešte viac. Za prelietané letenky môžete zbierať míle a tie potom použiť na úhradu ďalších leteniek alebo rôznych produktov v Reward Shope. Vybrať si môžete od nábytku cez kozmetiku až po šperky alebo elektroniku a hračky pre deti. Výhodou je možnosť čerpania už od prvej nazbieranej míle a možnosť čerpania v kombinácii míle + hotovosť, a to počas celého roka.

Prajeme Vám príjemnú cestu s leteckou spoločnosťou Etihad Airways.

 etihad-airways-011.jpg
 

 

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.