Láka Vás cestovať v business triede najväčšieho lietadla A380 spoločnosti Emirates, ale cena je pre Vás ako rodinu s deťmi vysoká? Potrebujete viac pohodlia, ale máte pocit, že vaše deti cestu v business triede veľmi neocenia?

Nemusíte nutne kupovať letenky celej rodine v rovnakej triede! Zatiaľ čo dospelí poletia business triedou, vaše deti môžu letieť samy v ekonomickej triede (o poschodie nižšie alebo o niekoľko radov ďalej). Kým sebe doprajete business triedu, deťom naopak môžete dopriať pocit dospelosti. Deti sa Vám nestratia.

 emirates-novy-web-005.jpg
 

 

Na dopravu na letisko môžete využiť službu Chaffeur Drive, každý cestujúci v business si môže vziať jednu sprievodnú osobu napr. svoje dieťa, ktoré cestuje v economy (ak cestujú na rovnakú adresu a zmestia sa do auta aj s kuframi). Celá rodina pôjde spolu na check-in Businees/First triedy, nemusíte čakať v dlhej rade na Economy check-in. Pri nástupe do lietadla môžete najskôr usadiť deti v economy triede a potom sa presunúť do business triedy.

Počas letu môžete navštevovať deti v ekonomickej triede bez akýchkoľvek obmedzení. Ak by chceli deti navštíviť Vás v business triede, môžu požiadať posádku o povolenie. Rozhodnutie je na vedúcom kabíny. Okrem toho si môžete kedykoľvek zavolať na palubný telefón jednoduchým vytočením čísla sedadla. V palubnom systéme ICE v sekcii Communications zvolíte Satellite Telephone, potom Call Another Seat, napíšete číslo sedadla, napríklad 38B, a stlačte Call. Toto volanie je bezplatné.

Pri výstupe z lietadla platí to isté, čo pri nástupe. Informujte posádku, že si vyzdvihnete deti v economy. Prípadne môžete deti počkať na konci rukáva v budove letiska, alebo v autobuse.

 emirates-novy-web-006.jpg
 

Deti môžu cestovať v rovnakom lietadle, ale v inej kabíne ako rodičia za týchto podmienok:

  • deti staršie ako 12 rokov sa považujú za dospelých vo všetkých leteckých spoločnostiach a musia mať letenku pre dospelých
  • deti od 8 do 12 rokov môžu letieť na detskú letenku
  • deti od 5 do 8 rokov musia letieť na letenku pre dospelých a musia mať vyžiadanú službu UMNR (nesprevádzané dieťa)

Rezervácie rodičov a detí sú v systéme prepojené, takže posádka vidí rodinnú väzbu.

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.