Výhody DELUXEA

Výhody DELUXEA s.r.o. oproti menším cestovným kanceláriam

Ako zakladateľ a majoritný vlastník cestovnej kancelárie DELUXEA a.s., by som rád dal Vám, klientom, ktorí zvažujete výber zájazdu v našej cestovnej kancelárii a porovnávate nás s konkurenciou, pár tipov. Po niekoľko rokoch práce sprievodcu som si založil v roku 1995 cestovnú kanceláriu a začal som pripravovať zájazdy na kľúč pre náročných klientov. Postupne som okolo seba vybudoval tím ľudí, ktorí dnes komunikujú so zákazníkmi aj obchodnými partnermi po celom svete. Už niekoľko rokov sme na českom trhu vysoko úspešní. Veľká vačšina klientov sa vracia zo svojej dovolenky veľmi spokojná. Naši zamestnanci lietajú po svete na študijné cesty, kde spolu so svojím partnerom testujú hotely a služby. Väčšina z nich navštívila mnoho miest na svete, môžu ľahko porovnať a poradiť to najlepšie pre Vás. Vy, ako zákazníci toto ťažko spoznáte. Dovolím si Vám dať pár tipov, ako rozlíšiť našu ponuku od iných cestovných kancelárií:

 1. Pozrite sa na rok založenia spoločnosti na www.justice.cz - náš je 1995.

 2. Zistite si, do ktorých miest môžete prísť do kamennej kancelárie, poradiť sa s odborníkmi. U nás je to Praha, Brno, Bratislava. My sme v centrách miest. Časť konkurencie predáva doma z obývačky alebo za nimi musíte na vidiek za Prahou, či do kaviarne.

 3.  Pozrite sa na počet špecialistov na exotiku v našej cestovnej kancelárii. Nás je v príprave a predaji zájazdov 14. Na svojej ceste môžete mať akýkoľvek problém (zdravotný, nepriazeň počasia atď.) a môžete potrebovať naliehavú pomoc. Sme pre Vás k dispozícii aj cez víkendy a v pracovné dni má vždy niekto službu od 8. do 22. hodiny. Pokiaľ malú cestovku tvoria manželia alebo pár zamestnancov, tak počítajte s tým, že oni budú mať za rok 4 týždne dovolenky a ešte pár týždňov študijnej cesty na druhej strane sveta. A odtiaľ sa tažko rýchlo pomáha.

 4. Overte si poistenie cestovnej kancelárie proti úpadku. Zo zákona je povinné. Ale malé cestovky neoznamujú výšku svojej poistky. My sa ňou pochválime. Je vo výške 31.800.000 Kč v ČR a 358.500 EUR v SR.

 5. Spýtajte sa v cestovke, či majú uzavretú Poistku všeobecnej zodpovednosti za škodu usporiadateľa zájazdu. Toto poistenie kryje škody na zdraví a veciach vzniknutých pri čerpaní objednaných služieb (napr. dopravnú nehodou pri transfere do hotela atď.). Naša poistka má limit pri škodách na zdraví 15 miliónov a pri škodách na majetku 1 milión Kč za každú poistnú udalosť. Malé cestovky šetria a túto poistku si neuzatvárajú.

 6. Porovnajte si vytlačený propagačný materiál. Aj v dobe internetu je výhodné sadnúť si do kresla a poprezerať si katalógy. My máme tieto katalógy: Maldivy, Maurícius, Seychely, Polynézia a Juhovýchodná Ázia. A navyše originálnu viazanú luxusnú knihu tých najlepších hotelov na svete. Naša konkurencia má vizitky a letáčiky, niekedy požičiava originálne brožúry hotelov.

 7. Zistite si, koľko toho špecialista na predaj zájazdov precestoval. Väčšina klientov potrebuje poradiť a pýta sa nás na to, čo nie je v katalógu napísané. Predajca zájazdov, s ktorým ste v kontakte u nás v CK, hotely navštívil. Preto nemáme problém odpovedať na väčšinu otázok. Konkurencia funguje tak, že má Produkt manažéra, ktorý lieta po hoteloch a pripraví všeobecnú ponuku. Osoba, u ktorej objednávate zájazd, skoro nikde nebola a dokáže Vám akurát prečítať text z katalógu.

 8. Vytvorenie nášho nového webu stálo 9 mesiacov práce pre všetkých zamestnancov (zhruba 20 osôb), odborných poradcov z IT, advokácie a sociológie. Vymysleli a spojili sme mnoho nápadov. Nastavili sme latku. Stála zhruba 1 milión korún. Bohužiaľ, nemôžeme zabrániť neúspešnej konkurencii v opisovaní a kopírovaní našich nápadov.

 9. Do veľkej väčšiny hotelov na Maldivách, Mauríciu a Seychelách posielame najviac klientov z ČR a SR. Hotely si týchto výsledkov vážia a ponúkajú nám to najpodstatnejšie : lepšie ceny pre našich klientov. Pokiaľ do hotela urobíme 50 zákazok ročne a konkurencia 5 (alebo 1), je to celkom logické. Párkrát do roka sa stane, že klient ochorie tesne pred odchodom. V tej chvíli je storno vysoké, často 100%. Mnohé z našich prioritných hotelov v takomto prípade storno účtujú nižšie alebo žiadne, pokiaľ hotel navštívite v náhradnom termíne. Je to vďačnosť k našim výsledkom. Skúste si zavolať napríklad na Booking.com, ako by reagovali oni.

 10. Ako prvá cestovná kancelária v ČR sme usporiadali právne platnú svadbu na Mauríciu v roku 1999 a v posledných rokoch usporiadavame viac ako 100 právne platných svadieb v zahraničí. Komunikujeme opakovane so svadobnými koordinátorkami v hoteloch, ktoré poznajú špecifické požiadavky našich klientov. Ukážeme Vám stovky fotiek našich klientov, zatiaľčo konkurencia ukazuje propagačné ilustračné fotky. A 3 naše zamestnankyne absolvovali svoju vlastnú svadbu na pláži!

 11. S každým našim zájazdom sa spájajú letenky ďaleko do sveta. Môžete mať potrebu vrátiť sa skôr, napríklad kvôli rodine doma, zdraviu alebo businessu. V letenkách sa nedajú robiť zázraky, ich podmienky sú striktné a miesta obmedzené. Dôležitá je včasnosť rady. DELUXEA má vlastnú IATA agentúru a špecialistky letenkárky, ktoré urobia v núdzi maximum a väčšinou reagujú skoro. Mnohá konkurencia sa spolieha na dodávateľské spoločnosti leteniek, ktoré pracujú po-pia 9-17.

 12. Obchodná riaditeľka DELUXEA a.s. Petra Melková pracuje pre firmu od roku 2000. Má unikátne zcestovaný svet a stretla sa s rôznymi problémami, ktoré na cestách môžu klientom vzniknúť napr. aj chybou našich zamestnancov. Pokiaľ nie ste spokojní, obráťte sa na ne na čísle +420 724 065 777. A zistite si, kde ľudia od našej konkurencie robili v roku 2000 a či v tej dobe náhodou ešte neboli na základnej škole. Tú istú pozíciu zaujíma na Slovensku pani Zuzana Zjavková, ktorá u nás pracuje od roku 2004 a nájdete ju na čísle +421 915 647 333.

 13. Sme česko-slovenská spoločnosť. Ročný obrat našej společnosti činí viac ako 100.000.000 Kč. Zájazdy pre našich klientov objednávame v cieľovej destinácii Vašej cesty. Nenakupujeme u nemeckých cestovných kancelárií. Naši klienti nelietajú v skupine tvorenej z veľkej väčšiny Nemci a Rakúšania ako to robí časť konkurencie. Každého z Vás si vážime rovnako. Porovnajte si to s tým, že dve české dvojice letia spoločne s 15 nemeckými. I v dobrom hoteli je rozdiel medzi izbami. Kto myslíte, že od nemeckého sprievodcu dostane tie horšie? Prečítajte si: Prečo necestovať s rakúskymi CK

 14. V najžiadanejších destináciách Maurícius a Maldivy máme česky hovoriacich delegátov. Máme výhradné či prednostné právo na ich využitie pre našich klientov. S delegátom to je jednoduché, uprednostní tú cestovku, ktorá mu pošle 1000 ľudí za rok a nie tú, ktorá mu pošle 10 klientov.

 15. Naše ceny môžu byť o niečo vyššie ako u konkurencie. Nechceme byť najlacnejší, pretože Vám poskytneme vyšší servis. Ceny ale starostlivo porovnávame a prípadný rozdiel, by nemal byť zásadný. Pokiaľ snáď niekde uvidíte nejakú chybu, kontaktujte prosím pani Petru Melkovou alebo Zuzanu Zjavkovú.

 16. Nejde nám o predaj jedného zájazdu. Zakladáme si na tom, aby sa k nám klienti vracali a odporúčali nás svojim priateľom. Máme skúsenosti so zájazdmi pre najnáročnejších klientov, ale i s tými, ktorí hľadajú exotiku za prijateľnú cenu.

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.