Ak prestupujete v Dubaji

Letisko v Dubaji je rozdelené na Terminál 1 (hala C) a Terminál 3 (haly A a B). Lietadlá leteckej spoločnosti Emirates pristávajú a odlietajú z Terminálu 3. Medzi terminálmi 1 a 3 je zabezpečená shuttle preprava autobusmi, haly A a B Terminálu 3 sú prepojené metrom. Eventuálne zmeny v prílete/odlete sú možné, skontrolujte si prosím Vašu palubnú vstupenku. Prípadne priamo na palube lietadla pred pristátím bývajú v Emirates palubnom programe ICE uvedené detailné informácie o nadväzujúcich letoch a jednotlivých gatoch. Pokiaľ je Dubaj Vašou cieľovou destináciou, v ICE môžete nájsť bližšie informácie o tom, na ktorý pás bude vyložená Vaša batožina. Po pristátí lietadla z Prahy alebo Viedne k stojanu, tunelu, event. príchode shuttle autobusu nasledujte cedule s nápisom CONNECTIONS / TRANSIT / TRANSFER. Choďte eskalátorom do 1. poschodia, prejdite bezpečnostnou kontrolou a ocitnete sa v zóne s duty free obchodmi, reštauráciami, toaletami atď. V tejto hale sa tiež nachádzajú jednotlivé číslované brány (gate), odkiaľ bude odlietať Vaše lietadlo. Na letisku sa orientujte podľa čísla letu a destinácie na informačných tabuliach alebo monitoroch, kde je presne špecifikovaná odletová brána (gate). Letisko je veľmi prehľadné, nájdete tu aj tabule s mapou jednotlivých brán (gatov) s uvedeným počtom minút, ktoré Vás delia od príchodu k danému gatu. Radi by sme Vás upozornili, aby ste si predtým, než pôjdete pred odletom k stanovenému gatu ešte raz preverili, že nedošlo k jeho zmene. Vo výnimočných prípadoch môže táto situácia nastať. 

 Naša fotoreportáž z prestupu v Dubaji:

 

Prestup v Dubaji s prespaním v hoteli priamo na letisku

Pokiaľ máte pri Vašich letoch dlhšie čakanie na prestup na letisku v Dubaji, tak Vám DELUXEA odporúča využiť služby letiskového hotela Dubai International Hotel 5*. Ten je výhodne umiestnený na letisku v Dubaji v Termináli, z ktorého Emirates operuje všetky svoje lety. Po výstupe z lietadla budete do 10 minút na recepcii hotela (nejdete cez pasovú kontrolu). Izba je priestranná a nájdete tu kompletné hygienické vybavenie, balenú vodu a môžete si objednať aj službu budenia. Do hotela idete len s Vašou príručnou batožinou (odbavený kufor dostanete až v cieľovej destinácii). Izba sa objednáva na 6, 12 alebo 24 hodín. Začiatok čerpania je naviazaný na čas Vášho príletu. Izbu môžete mať napr. medzi 00:30 až 06:30, teda v 6-hodinovej tarife a vybrať si môžete cenu iba za prespanie (bez stravy) alebo s raňajkami. Na nadväzný let nastúpite vyspaní a pretiahnutí, vyhnete sa chodeniu po letisku či sedeniu na bežných sedačkách a stretávaniu tisícok iných ľudí. Túto službu odporúčame najmä starším cestujúcim a rodinám s malými deťmi. Cena hotela sa líši a najlepšia je pri rezervácii s väčším predstihom (teda v čase objednania letenky).

Salónik Marhaba Lounge

Dubajské letisko ponúka pre cestujúcich v economy triede možnosť využitia salónika Marhaba Lounge, ktorý sa nachádza v Termináli 3. Je situovaný v 4. podlaží v severnej časti pri gate 230, výťah Vás odvezie do 3. poschodia. Vstup do salónika je potrebné objednať minimálne 48 hodín vopred a môžete využívať služby business centra (PC, internet, Wifi) a občerstvenie alebo si dať sprchu.

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.