V septembri som sa vybrala na Maledivy, vyskúšať si dovolenku v jednej z našich noviniek, hoteli Heritance Aarah Maldives Resort. Cesta so spoločnosťou Emirates bola veľmi príjemná, každý let sme preleteli skôr ako bol plánovaný čas, lietadlá boli nové a okrem klasických filmov som našla napríklad výber zo streamovacej služby HBOMax čo bolo milé prekvapenie. Prestup v Dubaji po dlhšom čase bol tiež veľmi príjemný, letisko ponúka množstvo reštaurácií, masáže, obchody, spa a pod.

Po prílete do Male sme sa pohodlne usadili do hotelového lounge, ktorý je na novom hydroplánovom terminále, dali sme si kávu a už sme sa aj pobrali do hydroplánu. Let sme mali priamy, trval okolo 45 minút. Privítali nás hoteloví zamestnanci s bubnami a tradičným tancom. Začínali sme v Beach Pool Villa. Všetky vily tejto kategórie sú v jednej časti pláže, so skvelým vstupom do vody, bazén pred vilou je príjemné osvieženie, aj keď my sme boli celý čas iba v mori. Vila je krásna, má krásnu kúpeľňu a pohodlnú posteľ. Prísteľka je vbudovaná, z dennej sofa sa na večer stane plnohodnotná posteľ pre dospelého človeka. Oceňujem aj plnú strechu na terase kde sa dalo normálne sedieť keď nám napríklad večer pršalo. Hotel má 7 reštaurácií, ako fanúšik bufetovej klasiky oceňujem veľký výber morských plodov, zeleniny ale aj cestovín a podobne. Z ala carte reštaurácií určite odporúčam reštauráciu Ambula, kde Vám spravia na večeru úžasné tasting menu s párovaním vín. Náš čašník Mani nám vysvetľoval prečo skombinovali jednotlivé chute, aký to má základ vychádzajúci z tradičného maledivského a srílanského jedla, bol to super zážitok a určite každému odporúčam reštauráciu na jeden večer vyskúšať. Takisto Sky bar na západ slnka je skvelý nápad. Okrem toho musím vyzdvihnúť aj reštauráciu Hatha, je to niečo ako Benihana kde Vám kuchár varí rovno pred Vami rôzne dobroty ako steaky či morské plody a robí z celej večere show. Všeobecne musím povedať že sa dá v hoteli ceľkom ľahko pribrať aj za pár dní :)

Ráno sme väčšinou chodili do fitka, ktoré bolo zariadené priemerne, dá sa normálne zacvičiť, ale tu by mohli aj trochu pridať. V hoteli sú hodiny jógy, tenis, ping pong a podobne. Pláže s jemným pieskom boli krásne, všade bolo strašne veľa mušlí. Plávanie z pláže bolo super, ideálne aj pre deti, lebo koraly boli až trošku ďalej a tak sme sa mohli normálne válať v mori bez toho aby sme museli dávať pozor na podmorský život (okrem malých žraločíkov, ktorí nás pravidelne chodili pozerať až na breh :)) Takisto musím vyzdvihnúť all inclusive, minibar bol plný rôznych drinkov, čokolád, hocičo sme zjedli a vyplili nám hneď aj doplnili. V rámci all incluisve si hostia mohli napríklad vyskúšať rôzne ochutnávky vín, koktejlov a iný program. Po pár dňoch sme sa presťahovali do Ocean suite, vily nad vodou. Celá táto sekcia je iba pre dospelých, je tu bazén postavený nad morskou hladinou s krásnym infinity okrajom, bar aj reštaurácia iba pre hostí týchto víl. Vily sú obrovské, dvojposchodové s veľkou kuchynkou, obývačkou, dvomi kúpeľňami. Je to naozaj čerešnička na torte. V all inclusive tu majú hostia až 30 fliaš alkoholu denne a minibar sa dopĺňa 2x denne. Rovno z ocean suites je nádherný koral na šnorchlovanie, pod vilou sme mali bežne raje, obrovské hviezdice, obrovské mušle, húfy rýb rôznych farieb a veľkostí. Takisto tu bol aj podmorský koralový útes a rôzne farebné koraly. Šnorchlovanie pri ocean suites bolo naozaj perfektné. V rámci all inclusive ponúka hotel aj rôzne výlety, napríklad plavba za delfínmi, výlet na lokálny ostrov a podobne. My sme si rezervovali platený výlet - šnorchlovanie s mantami, ktoré sa zdržiavajú v tejto oblasti cca od mája do novembra. Výlet bol super, manty boli úžasné a po ceste sme videli niekoľko skupín delfínov, takže určite odporúčam. Ja som sa vybrala aj na rybačku pri východe slnka, ale tu sme nemali šťastie, kvôli silnému prúdu sme nič nechytili. Všeobecne hodnotím pobyt v hoteli za perfektný, aj keď nám niekedy pršalo tak to v podstate vôbec nevadilo (pršalo skôr ráno alebo večer). V hoteli sú veľmi milí zamestnanci, naša butlerka nám vybavila vždy všetko hneď a mohli sme si tak užiť perfektnú dovolenku plnú mora, jedla a super zážitkov.

Na ceste domov sme sa zastavili v Abu Dhabi, v hoteli Park Hyatt Saadiyat Island. Saadiyat má nádhernú prírodnú pláž s bielym pieskom, otočenú na západ. Cesta z dubajského letiska nám trvala asi hodinu a pätnásť minút. Abu Dhabi je nádherné mesto plné moderných stavieb, obchodov, reštaurácií a nájdete tu ideálnu kombináciu plážovej dovolenky a mestského výletu. My sme sa vybrali do Grand Mosque kde ma prekvapila zmena vstupu (kedysi sme rovno z taxi vyšli pred vchodom a tam čakali v rade, teraz Vás vysadia pod mešitou, kde prechádzate cez klimatizované obchodné centrum). Takisto sa už nedajú požičať burky a ak nemáte zakryté nohy, ramená a hlavu, musíte si burku kúpiť v jednom z obchodov pred vstupom. My sme teda zakúpili burky (základné, za cca 12 eur) a vybrali sme sa do mešity. Vstup je zdarma, musíte sa ale zaregistrovať online pred vstupom, odporúčam to urobiť ešte v hoteli lebo wifi tam nefunguje a nám teda musel požičať vlastný telefón jeden zo zamestnancov pri vstupe do mešity. Bolo to ale minimálne zdržanie a následne sme sa vybrali do mešity, ktorá je vždy dychberúca a myslím si že sem môže človek prísť nespočetne veľa krát a vždy bude ohromený. Po návšteve mešity sme sa ešte zastavili v Galerii (obrovský obchodný dom, niečo ako Dubai Mall) a zvyšok dňa sme strávili na pláži. Teplo v Abu Dhabi bolo v septembri neznesiteľné (pre mňa) a more ako vírivka. Neviem si predstaviť sem ísť na týždeń v tomto období, ale na krátky stop to bol perfektný nápad. Park Hyatt je na emirátske pomery celkom malý hotel, jedno úžasné, takisto spoločné priestory nádherné. Mínusom sú staršie izby, ktoré by podľa mňa už mohli trocha prerobiť. Konkurencia v UAE je obrovská a teda na pomery v Emirátoch som čakala že izby budú trocha lepšie ako reálne boli. Všeobecne ale má hotel jednu z najlepších polôch, úžasné jedlo a super služby. Cesta domov bola fajn, všetko klapalo ako švajčiarske hodinky, takže sa už teraz teším na ďalšiu cestu s Emirates. 

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.