V januári 2023 som po jedenástykrát vycestovala na môj obľúbený ostrov Maurícius. Tentokrát to bolo už po druhýkrát aj so 4-ročným synom. Leteli sme z Viedne s leteckou spoločnosťou Austrian Airlines, ktorú sme si vybrali kvôli priamemu letu. Cesta z Viedne na Maurícius trvala 10 hodín a 15 minút a išlo o nočný let. Cesta naspäť bola dlhšia a trvala 10 hodín a 50 minút a išlo o denný let, tam sme využili možnosť upgradeovať si letenky do premium economy class. V ekonomickej triede bolo v 1 rade 10 sedačiek a v premium economy len 8, čiže sme mali väčší komfort, viac priestoru na nohy, sedadlá sa dali sklopiť viac ale nie úplne do polohy ležmo. Na Maurícius sme už nepotrebovali žiadny PCR test ani preukaz o očkovaní proti covidu, pred cestou sme si vyplnili len formulár All-in-one a v lietadle vyplnili vstupné 2 formuláre, ktoré rozdávali letušky. Pasová kontrola prebehla rýchlo a po absolvovaní všetkých vstupných formalít nás už v príletovej hale čakali reprezentanti partnerskej cestovnej kancelárie EMOTIONS, ktorí sa postarali o všetky transfery a výlety počas nášho pobytu.

 

Ako prvý sme navštívili a bývali sme v hoteli PARADIS BEACHCOMBER GOLF RESORT & SPA 5* na juhozápade ostrova pod horou Le Morne. Za mňa je táto oblasť stále jedna z najkrajších a najfotogenickejších na celom ostrove. V Paradise sme ako opakovaní hostia dostali upgrade izby na junior suite beachfront, takže izbu priamo pri pláži a boli sme hneď vedľa hotelových víl, takže v najkľudnejšej časti rezortu. Bolo to ďalej do reštaurácií, ale 1é minútové prechádzky nám neprekážali, prípadne ak pršalo, využívali sme služby shuttle busov, ktoré premávali každých 15 minút. Tieto shuttle busy vlastne jazdia medzi hoteli Paradis a susedným hotelom Dinarobin, ktorého služby môžu využívať aj klienti hotela Paradis, pretože sa jedná o rovnakú hotelovú sieť. Toto je obrovský benefit oboch hotelov. Osobne mám radšej hotel Dinarobin kvôli väčšiemu kľudu, lepšiemu servisu a veľmi radi navštevujeme japonskú á la carte reštauráciu UMAMI. Počas nášho pobytu v tomto hoteli sme vyskúšali takmer všetky á la carte reštaurácie, taktiež aj hlavnú bufetovú reštauráciu, kam sme chodievali na raňajky a párkrát aj na večeru. Tie sa každý večer menili podľa inej témy – indická, talianska, ázijská, kreolská atď.. Pokiaľ nám niektorý večer nevyhovoval, tak sme si spravili rezerváciu v niektorej z reštaurácií hotela Dinarobin. Hotel PARADIS sa bude v júni 2023 zatvárať kvôli rekonštrukcii a svojich hostí opätovne privíta od októbra 2023.

Na deň, keď sme sa presúvali z hotela Paradis na severozápad ostrova, sme si cestou naplánovali výlet do zoologickej záhrady La Casela, kde sme boli aj minulý rok. Tentokrát sme boli trošku rozčarovaní, pretože tam bolo ďaleko viac ľudí, ako minulý rok a navyše bola aj sobota, takže v parku boli aj miestni obyvatelia s detičkami, ktoré mali voľno. Ak teda preferujete na atrakciách menej turistov, odporúčam vyhnúť sa im počas víkendov. V každom prípade sme išli na Safari výlet autobusom, počas ktorého sme videli množstvo zvierat, asi najznámejším je pštros, ktorý chodí okolo autobusu a zobákom ďobe do zábradlia. Môžete ho aj kŕmiť, rovnako tak i zebry počas krátkej zastávky. Na záver sme sa zastavili pri žirafách, ktoré sme spolu so synom kŕmili, pre neho to bol neskutočný zážitok a dokonca sa ich nebál nakŕmiť aj z ruky. Za pár drobných si môžete zakúpiť špeciálne krmivo a ak máte záujem, aj Vás pri žirafách vyfotia, teda, nielen pri nich ale počas celej Safari jazdy je s vami aj fotograf a na záver si môžete zakúpiť v kiosku fotografie.

 

Z La Casely sme mali namierené do hotela TROU AUX BICHES BEACHCOMBER GOLF RESORT & SPA 5* na severozápade ostrova. Toto je moje druhú najobľúbenejšie miesto. Je o niečo živšie ako juh ostrova a ja si preto vždy rada skombinujem tieto dve odlišné časti ostrova. Hotel nám taktiež dal lepšiu izbu na celý pobyt, a to beachfront pool suite, čiže suitu priamo pri pláži s privátnym bazénom. Za mňa je tento typ ubytovania vynikajúca voľba, pretože je tu aj trošku súkromia, aj bazén a je to len pár krokov od pláže. Minulý rok sme bývali v ešte lepšej izbe – senior beachfront pool suite, ktorá má naviac obývačku, obrovskú terasu s hojdačkou a väčší bazén a nachádza sa nad beachfront pool suitou. V hoteli sme mali zaplatené stravovanie formou polpenzie. Raňajky boli formou bufetových stolov s veľmi dobrým výberom. Hotel myslí aj na klientov s rôznymi intoleranciami, prípadne na vyžiadanie pripraví aj špeciálne detské jedlá. Večere sme väčšinou mali v našej obľúbenej ázijskej reštaurácii BLUE GINGER a talianskej IL CORALLO. Obedy zas v LA CARAVELLE, ktorá má veľmi pekný výhľad na pláž. Kúsok od hotela sú možnosti prechádzok, veľký supermarket s potravinami je vzdialený len asi 10 minút chôdze. Hneď vedľa hotela je verejná pláž, kde si môžete zakúpiť aj miestne jedlo, ktoré tu predávajú miestni obyvatelia v špeciálne upravených autách.

 

 

 

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.