Moju cestu som začala na Viedenskom letisku, ktoré, vzhľadom na to, že už nebola hlavná sezóna, bolo oveľa prázdnejšie a kľudnejšie ako v letných mesiacoch.

Cesta na Zakynthos trvala 2 hodinky a z letiska do hotela Domes Aulus to bolo len 10 minút cesty autom.

Hneď po príchode nás Zakynthos veľmi prekvapil príjemnou teplotou vzduchu a ešte lepšou teplotou mora, ktorá bola ideálna pre ľudí, ktorí nemajú radi vysoké teploty, more bolo veľmi príjemne vyhriate ešte z letných mesiacov a teplota vzduchu nikdy neprevyšovala 30 stupňov, čo bolo úplne ideálne na dlhé prechádzky popri mori, či spoznávanie ostrova, ako aj len leňošenie na lehátku s dobrou knihou.

Na Zakynthose som navštívila hotel Domes Aulus Zante, ktorý sa nachádza v chránenej oblasti na dlhej a širokej pláži, s pozvoľným vstupom do mora, ideálnym pre rodiny s deťmi. Keďže sa hotel nachádzal v blízkosti letiska, pre mnohých boli lietadlá, hlavným lákadlom na krásnu fotku v mori s pristávajúcim lietadlom vo veľmi veľkej blizkosti.

V tejto oblasti Zakynthosu chodia na pláž Karety (korytnačky obrovské) klásť svoje vajíčka, takže na každom kroku vidíte označené korytnačie hniezda, ktoré sú ohraničné ohradkami, aby ich ľudia nepošliapali. Pri každej ohradke je uvedný dátum nakladenia vajíčok, ako aj predpokladaný dátum vyliahnutia sa malinkých korytnačiek. Keďže karety kladú vajíčka od Júna do Augusta, sezóna liahnutia je po približne 50 dňoch, takže my sme sa malých korytnačiek nedočkali, avšak ak si dovolenku naplánujete na koniec Septembra/začiatok Októbra, je veľká pravdepodobnosť, že sa na Zakynthose a v hoteli Domes Aulus Zante tohto zážitku dočkáte.

Hotel sa môže pochváliť all inclusive konceptom, veľmi širokou ponukou jedla, prémiových drinkov a kvalitným servisom. Otvoril sa len v Júli tohto roku, preto je v záhradách a interiéri hotela vidieť, že práce stále pokračujú a hotel robí všetko preto, aby sa v areáli hotela zeleň obnovila, avšak keďže hotel patrí pod chránenú oblasť, sú veľmi limitovaní akoukoľvek zmenou v prírode, preto sa môže na prvý pohľad zdať, že hotel sa nachádza v nie veľmi upravenom areáli. Avšak postupom času, keď sa zeleň, nasadené stromčeky a tráva rozrastú, verím že hotel bude obklopený zeleňou a krásnou záhradou. Boli sme ubytovaní v izbe Sapphire Cocoon, ktorá bola v hlavnej budove, s krásnym výhľadom na more a celý areál rezortu. Izba je zariadená moderne, veľmi štýlovo, na žiadnej izbe nechýba nespresso kávovar.

Domes Aulus Zante by som odporúčala hlavne rodinám s deťmi, keďže sa nachádza v rušnejšom prostredí a ponúka veľké množstvo aktivít pre detičky.

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.