Koncom septembra som sa vybrala predĺžiť si leto na Krétu, konkrétne do adults only hotela Domes Noruz Chania. 

Let do Chanie je krátky, za 2 hodiny ste na mieste. My sme leteli s Wizz Air, no nabudúce určite budem voliť radšej Austrian Airlines.

Cesta z letiska do hotela bola príjemná, trvala zhruba 30 min.

Domes Noruz sa nachádza v obývanej oblasti, asi 4 km po pláži od centra Chanie. Butikový hotel iba pre dospelých je krásny, izby sú síce menšie, ale dizajnovo a veľmi pekne zariadené. My sme bývali v základnej Upbeat Retreat Pool View. Každá izba má vlastný bazén na terase, buď na prízemí alebo na poschodí. Niektoré majú navyše vírivku. Izby na poschodí sú mezonetové, spálňa je väčšinou na vrchnom poschodí s krásnym výhľadom na more.

Jedlo v hoteli ma veľmi príjemne prekvapilo - všetky jedlá majú zaznačené zloženie, či obsahujú lepok, orechy, mlieko a podobne čo je pre človeka s intoleranciami na nezaplatenie. Dokonca si viete vybrať na obed a večeru aj z čisto vegánskeho menu. Obsluha bola veľmi profesionálna a rýchla. Na obedy a večere je potrebné urobiť si rezerváciu, je to však jednoduché cez QR kód si viete objednať stôl na určitú hodinu aj v rovnaký deň.

Hotel sa nachádza na pláži, ktorú hoteloví zamestnanci veľmi pekne udržiavajú. Nie je to však privátna pláž - kúsok od hotela je verejná pláž, ktorá udržiavaná nie je. Ľudia, ktorí sa radi prechádzajú po pláži a majú záujem spoznávať lokálnu kultúru a ozajstný život si tu prídu na svoje. Okrem hotelových reštaurácií sa môžete najesť aj v lokálnych reštauráciách na pláži alebo mimo pláže, nájdete tu luxusné i lokálne reštaurácie, turistické i menej turistické. My sme zrovna "chytili" studený monzún a dva dni boli chladnejšie. Vybrali sme sa preto do centra, je to veľmi pekná prechádzka po pláži až do mesta. V centre sú obchody, reštaurácie, kaviarne, veľké i malé historické uličky. 

Počas nášho druhého chladnejšieho dňa som sa vybrala navštíviť hotel Domes Zeen Chania, ktorý je kúsok od Noruzu. Domes Zeen je rozlohou väčší, patrí do Luxury hotels. Je to vilkový hotel, každá vilka má vlastný bazén. Hotel je nádherný, v Boho štýle, niečo úplne iné ako sme zvyknutí. Sú tam čierne bazény, kaktusy, vonkajšie fitness centrum, nachádza sa na krásnej pláži. V chladný deň tu pomerne fúkalo (v Domes Noruz napríklad nefúkalo ani v chladný deň). Hotel je naozaj nádherný, jeden z tých, ktoré si zapamätáte. Väčšina viliek má krásny výhľad na more a pobrežie, máte tu na výber z väčších aj menších víl. Napriek tomu, že je to rodinný hotel nebolo tu vôbec cítiť nejaký ruch, skôr relax a príjemná atmosféra. Pre deti je tu kids club, kde sa deti vedia prehrať aj každý deň, majú tu takisto opatrovateľský servis pre menšie deti či ak máte záujem o stráženie mimo otváracích hodín kids clubu. 

Chania je ideálna aj pre športovcov, ak máte radi ranný beh, je to ideálne miesto kde sú pomerne ploché dráhy a behať viete prakticky pozdĺž celého pobrežia.

Keď sa po dvoch chladných dňoch vyčasilo, počasie sa vrátilo na 30 stupňov a perfektne sme si  užili predĺženie leta na konci Septembra. 

 

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.