Našu cestu sme začali na letisku v Prahe, z ktorého stále letel priamy let do Olbie so spoločnosťou Smartwings. Všetko prebehlo hladko a bez komplikácii, od odbavenia až po prílet na Sardíniu. Let do Olbie trvá zvyčajne 1:45min, preto je Olbia veľmi obľúbeným a vyhľadávaným miestom pre klientov, ktorí neradi trávia dlhé hodiny v lietadle.

Sardínia je v skutku „Karibikom Európy“. Hneď pri pristávani sa môžete kochať výhľadmi, farbami mora a pláži, ktoré bežne v Európe neuvidíte. Tyrkysová voda a bielučké pláž Vám navodia dojem exotickej dovolenky, avšak po príchode do hotela a ochutnávke jedla, či všade prítomného prosecca, prípadne rôznych vín, si budete istí, že ste v Taliansku.

Na tomto čarovnom mieste sme navštívili jeden hotel na severozápade a jeden hotel na severovýchode ostrova.

Prvým hotelom bol Mangias Santa Teresa, kompletne zrekonštruovaný rezort, ktorý má ešte v zálohe do budúceho roka veľké plány, v podobe vlastného beach clubu, s infiniti bazénom a privátny barom priamo na pláži, ako aj výstavbou druhého infiniti bazénu a sushi a bubbles baru priamo v areáli hotela. Tento krásny, pre mňa, velmi štýlovo zrekonštruovaný hotel sa nachádza v oblasti Santa Teresa, typickej pre jej všade prítomné skaly a útesy. Nachádza sa na kopci, s nádhernými výhľadmi na more a krásnymi západmi slnka. Z hotela sa môžete zviesť privátnym autom kedykolvek do zátoky na nádhernú bielučku pláž, s tyrkysovou lagúnkou, obklopenou nadhernymi útesovými skalami, na pláži

je časť s lehátkami, vyhradená len pre klientov hotela. Ak budete chciet ísť späť do hotela , jednoducho napíšete správu na What’s app šoférovi hotela, ktorý pre Vás do pár minút príde a môžete v slnení pokračovať v areáli hotela, pri bazéne. V hoteli sa nachadza bufetova reštaurácia a veľmi príjemný bar, ktorý cez obed ponúka typické barové snacky.

V hoteli panuje naozaj veľmi kľudná, uvoľnená atmosféra, všetko je zariadené jednoducho, no s nádychom luxusu a kombinácie všadepritomných zelených rastlín a ratanu/dreva.

Tento hotel by som skôr odporučila pre páry, dospelých ľudí, ktorí túžia po kľudnej, pohodovej atmosfére, avšak s moznostou využitia aj plážových barov na plážach, pripadne baroch a reštauráciách v okolí.

Našou druhou zastávkou bol jeden z najkrajších a najlepších rezortov na ostrove, situovaný na severovýchode ostrova, hotel Baglioni. Tento dokonalý hotel a jeho areál Vás očarí hneď pri príchode svojou krásnou, luxusnou recepciou a všadeprítomnými oleandrami a palmami v okolí. Resort je ladený do typickej Sardinskej architektúry, malé kamenné pavilónky, v ktorých sú umiestnené krásne, priestranné suitky, ponúkajú svojim klientom maximum súkromia a pohodlia, môžete si tu vybrať suitu s vlastnou záhradkou a terasou, prípadne balkónom s výhľadom na more, alebo terasou priamo na streche svojej suitky, pravdaže s nádhernými výhľadmi na more a okolité ostrovy. Pri hoteli sa nachádza jedna z najznámejších pláží, na ktorej je časť vyhradená len pre klientov hotela, vlastný plážový bar a servis. Pláž je od hotela vzdialená cca 10 minút chôdzou. V okolí hotela nenájdete veľa možností reštaurácií, jednou z možností je prístav, ktorý je od hotela vzdialený cca 2km, tu nájdete pár reštaurácií, obchodíkov, hotel ponúka klientom svojho šoféra a golfové autíčko, v ktorom sa do/z prístavu dopravíte za 10 eur/ osoba. Ak by ste však chceli vidieť, zažiť zo Sardínie viac, určite odporúčame prenájom auta, ktoré Vám vedia sprostredkovať priamo v hoteli. Tento rezort patrí medzi top rezorty na ostrove, je určený ako pre rodiny s deťmi (dostupný baby sitting, ako aj krásny kids club), tak aj pre páry. Je tam cítiť všade prítomný luxus, pohodu, ako aj personalizovaný servis, na ktorom si zamestanci hotela dávajú veľmi záležať.

Väčšina turistov navštevuje túto krajinu v priebehu leta, keď je na ostrove hlavná sezóna. Avšak ak sa chcete vyhnúť davu turistov, či už na letisku, ako aj na tomto čarovnom mieste, určite odporúčame pobyt na Sardínii na jar, alebo jeseň, kedy si o to viac môžete užiť pohodovú taliansku atmosféru, menej ľudí na plážach a výborný personalizovaný servis, ktorého sa Vám v tomto období určite dostane.

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.