Na prelome mesiacov marec a apríl som mala príležitosť navštíviť úžasné ostrovy Seychely a Mauritius. Seychely boli mojou premiérou, a Mauritius som cestovala tretíkrát, takže väčší dôraz, čo sa poznávania týka, som kládla na spoznanie Seychel.

Z Viedne som letela s prestupom v Mníchove na Maurícius a odtiaľ po krátkom oddychu na Seychely. Kombinácia ostrovov bola pre mňa príjemným spestrením a mala som príležitosť vidieť veľmi veľa zaujímavých miest a ostrovov. Let z Mníchova trval jedenásť hodín, operovala ho letecká spoločnosť Air Mauritius, so službami ktorej som bola veľmi spokojná. V lietadle bolo viac priestoru na nohy, navyše personál bol veľmi ochotný a strava podávaná na palube chutná.

Po prílete na Maurícius sme sa ubytovali v hoteli Shandrani, ktorý je neďaleko letiska a ako jeden z mála rezortov v tejto kategórii ponúka stravovanie formou all inclusive. Hotel má 3 pláže a asi najkrajšie SPA aké som na celom ostrove videla. Večer sme sa presunuli na letisko a odleteli na Seychely, let trval dve hodiny a tridsať minút a operovala ho letecká spoločnosť Air Seychelles. Je skvelé ocitnúť sa v priebehu pár hodín na novom ostrove!

La Digue: Le Meridien Fisherman´s Cove, Paradise Flycatcher, Patatran Village

Po prílete na Seychely nás čakala reprezentantka partnerskej cestovnej kancelárie Creole Travel Services a zabezpečila zrýchlený prechod cez pasové oddelenie. Pred letiskom na nás čakal osobný šofér na terénnom aute, ktorý nás odviezol do hotela Le Meridien Fisherman´s Cove.

Hotel sa nachádza na známej pláži Beau Vallon, má vlastný bazén a veľmi pekne zariadené izby. Vzhľadom k neskorému príchodu sme žiaľ nestihli večeru ale vynahradili sme si to počas raňajok, ktoré boli bufetovou formou a výber bol skutočne pestrý. Po raňajkách sme sa presunuli loďou na susedný ostrov Praslin (60 minút) a pokračovali sme ďalej loďou na La Digue (30 minút).

Ubytovanie bolo zabezpečené v guest house Paradise Flycatcher. Účelne zariadené bungalovy boli mimoriadne priestranné, v každom bungalove sú dve izby a medzi nimi spoločná kuchynka. Stravovať sa dá v reštaurácii, buď formou raňajok alebo polpenzie. Raňajky pozostávali z praženice so slaninou, ovocia, kávy alebo čaju. Jednoduché ale nasýtili. Hotel oddeľovala od pláže cesta, vzhľadom k tomu, že na ostrove je asi len päť áut, sa nemusíte obávať toho, že sa nebudete vedieť dostať cez cestu.

Pláž bola krásna, je treba si ale so sebou vziať uterák, ako tienidlo vám poslúžia palmy. Nedalo nám neprezrieť si zvyšok tohto nádherného ostrova, tak sme si za 8 EUR požičali bicykle a vyrazili na tour de La Digue. Upozorňujem na potrebu krémovania, slnko je veľmi silné a pri jazde na bicykli sa rýchlo spálite. Prešli sme pláže na východnom pobreží Grand Anse (úžasná pláž, dlhá, jemný biely piesok ale obrovské vlny, na pláži nie sú ležadlá ani slnečníky, je tam reštaurácia, kde si môžete dať obed alebo zakúpiť nápoje), Petit Anse a Anse Cocos.

Večer sme mali večeru v hoteli Patatran Village. Jedlá boli servírované (nie bufet) a pozostávali z predjedla, polievky, hlavného jedla a dezertu, nápoje nie sú v cene. Jedlá sú ľahké a veľmi chutné, odporúčam! Na druhý deň nás čakala prehliadka hotelov, ako inak, na bicykli. Najskôr sme navštívili rezerváciu L ´Union, kde môžete vidieť korytnačky, vanilkovú plantáž či starý cintorín ale najväčším lákadlom je pláž Source d ´Argent, ktorá patrí do TOP 10 na svete. Platí sa vstup 5 EUR na osobu. Na ostrove La Digue sme pobudli len jednu noc a loďou sme sa na druhý deň preplavili na ostrov Praslin.

Praslin: Village du Pecheur, Lemuria

Praslin má rozlohu približne 12×3 km, preto najlepším prepravným prostriedkom je auto. Ubytovanie sme mali rozdelené v dvoch hoteloch, prvá noc v hoteli Village du Pecheur na krásnej pláži Anse Volbert dlhej niekoľko kilometrov.

Hotel má príjemnú atmosféru, neakceptuje deti do 12 rokov, preto ho odporúčam skôr pre mladé dvojice alebo pre klientov vyhľadávajúcich kľud. Izby sú ladené do romantického štýlu a dominuje im priestranná posteľ s nebesami. Všetky izby sú smerované na more. Súčasťou hotela je reštaurácia, kde sa podávajú raňajky a večere, je prístupná aj ľuďom, ktorí nie sú hotelovými hosťami a je považovaná za 1 z najlepších na celom Prasline.

Druhú noc sme strávili v hoteli Lemuria, ktorý je najlepším na Prasline. Ubytovanie bolo v junior suite, ktorá bola od pláže vzdialená len pár metrov. Celkovo má hotel 3 pláže, 2 sú priamo pred hotelom a na tretiu vás odvezú. Táto pláž je známa tým, že tu korytnačky kladú vajíčka. Vstup do vody je pozvoľný, more je ideálne na plávanie. Hotel má krásny bazén vytesaný do skaly, 2 reštaurácie, v hlavnej reštaurácii sú raňajky a večere formou bufetu. Je to jediný hotel na Seycheloch, kde si môžu klienti zahrať golf na 18 jamkovom golfovomihrisku.

Frégate

Po Prasline nasledoval najväčší klenot mojej cesty a to ostrov Frégate. Transfer z Praslinu trval loďou 2 hodiny, pre klientov, ktorí mávajú problém pri cestovaní, odporúčam tabletku na upokojenie žalúdka. Na celom ostrove je len 16 víl, každá s vlastným bazénom, vírivkou, osobným služobníkom či golfovou buginou.

Po krátkej prehliadke vily nasledovala prehliadka ostrova a masáž v SPA, kde sa všetky výrobky pripravujú priamo na ostrove a výlučne z prírodných ingrediencií. Na Frégate máte pocit, ako keby ste sa vrátili o pár desiatok rokov dozadu, všade okolo Vás je bujná vegetácia a množstvo vtákov, čo umocňuje pocit čistej a panenskej prírody.

Pri dvoch hodinovom trekingu po ostrove máte možnosť vidieť korytnačky (žije ich tu cca 600 a sú skutočne gigantické), endemické chrobáky, veľa druhov vtákov, kvetov a stromov. Kúpanie je úžasné, na ostrove máte na výber zo siedmich pláží, najkrajšia podľa mňa je pláž Anse Victorin, na ktorej je pre klientov k dispozícii chladnička plná ľadu a vychladených nápojov, aby ste nemuseli zbytočne odbiehať do vily alebo reštaurácie.

Máte v pláne barbecue večeru na pláži alebo obed v korune Banyan Tree vo výške 17 metrov? Nie je problém, toto všetko ja na Frégate bežnou realitou. Vyskúšali sme obed v korune stromu, či večeru v koloniálnej reštaurácii, počas ktorej sa mi pod stoličkou usadil asi 20 cm krab.

Na druhý deň ráno sme si povedali, že vyskúšame raňajky do postele, náš služobník nám v priebehu 20 minút naservíroval priamo vo vile dobroty, ktoré sme si zaželali. Na ostrove je zamestnaných približne 150 ľudí, ktorí sa starajú o kompletný chod ostrova (záhradníci, farmári, kuchári atď.), na každého hosťa pripadajú približne päť zamestnancov, všetko tu funguje na 100%. Frégate je jedinečným miestom, ktorý keď raz navštívite, nebudete chcieť odísť. Personál vás bude hýčkať na každom kroku, servis, ktorý hotel poskytuje je domyslený do najmenšieho detailu, až máte občas pocit, že vám niekto na ostrove číta myšlienky a splní Vám aj to, na čo len chcete myslieť.

Sainte Anne: Sainte Anne Hotel

Ďaľšou našou zastávkou bol ostrov Sainte Anne, kam sme sa presunuli loďou z hlavného ostrova Mahé (transfer z Frégate trval dve hodiny, transfer na Sainte Anne približne 10 minút).

Na ostrove je jediný hotel s rovnakým názvom, ktorý poskytuje komplexné služby. Klienti, ktorí chcú len relaxovať a netúžia po poznávaní, môžu prežiť celú dovolenku na Sainte Anne, pre tých, ktorí chcú vidieť viac, nie je problém dostať sa veľmi ľahko na susedný hlavný ostrov Mahé. Kyvadlovo funguje preprava loďkou, ktorá je zdarma.

Ubytovanie je zabezpečené vo vilách, ktoré sú rozmiestnené popri pláži, z najvzdialenejšej vily je to na pláž približne 150 m. Rezort je vcelku rozľahlý, preto ako dopravný prostriedok slúžia bicykle, ktoré sú pre hostí pripravené priamo pred vilou. Ak by ste chceli ísť na večeru golfovým vozíkom, stačí zavolať na recepciu a vyžiadať si zdarma odvoz. V hoteli odporúčam večeru v reštaurácii Le Mont Fleuri, ktorá je postavená na koloch na pláži, servírované jedlá sú pastvou nielen pre oči ale aj pre žalúdok, personál ja skutočne profesionálny a veľmi pozorný.

Mahé: Hilton Northolme Resort, Valmer Resort, Chez Batista

Nasledujúce ráno sme sa presunuli na ostrov Mahé, kde sme strávili posledné 2 noci. Prvú v hoteli Hilton Northolme Resort na severozápade ostrova a druhú na juhozápade ostrova v hoteli Valmer Resort.

Hilton má nádherné ubytovanie, konkrétne naša hillside villa poskytovala úžasný výhľad na oceán, je trošku v kopci ale za minútku ste v reštaurácii či na pláži. Pláž je tu síce kratšia ale súčasťou hotela je bazén. V hoteli sme si pochutnali na vynikajúcej večeri, skutočne bohaté bufetové stoly plus kuchár, ktorý priamo pred Vami ugriluje čerstvé ryby, plody mora či kuracie mäso.

Posledná noc bola v už spomínanom hoteli Valmer Resort na juhozápade ostrova. Hotel je situovaný v kopci, preto odporúčam skôr mladším klientom. Izby sú veľmi pekne zariadené, moderný štýl, TV, kuchynka. Bazén je vytesaný do skaly a je hneď vedľa reštaurácie. Približne 5 minút od hotela je nádherná pláž dlhá niekoľko kilometrov.

Mali sme možnosť zažiť pravú nefalšovanú seychelskú atmosféru počas nedeľných trhov, ktoré sa konajú pri pláži kúsok od hotela. Pokiaľ chcete okúsiť seychelskú kuchyňu od pravých domorodcov, určite si sem zájdite, ryba na kari či grilované špeciality za pár rupií Vám určite zachutia. Taktiež sa tu dajú kúpiť suveníry, čerstvé ovocie a kúsok od hotela je i menší obchod.

Ak budete v hoteli Valmer Resort ubytovaní počas týždňa, zistíte, že na pláži, je okrem vás, len pár ľudí. Ja osobne som zažila, že pláž bola celkom prázdna, ideálne miesto pre romantikov či ľudí, ktorí si chcú dokonale oddýchnuť. Odporúčam vziať si so sebou uterák, na pláži nie sú ležadlá ani slnečníky.

Vstup do vody je pozvoľný, kde tu natrafíte na koraly a miestami sa na niektorých miestach vyskytujú vlny, avšak nie sú nebezpečné. Večeru sme mali v hoteli Chez Batista, ktorý je vzdialený približne desať minút jazdy autom. Reštaurácia je v piesku, atmosféra uvoľnená, jedlo vynikajúce. Grilovaná ryba so šalátom, domáca atmosféra a úsmevy miestnych ľudí vyčarovali príjemnú atmosféru.

Pokud jste se po přečtení mé zprávy z cest inspirovali a toužíte po podobných cestovatelských zážitcích, ráda vám připravím dovolenou na klíč. Prosím, kontaktuje mě na tel. čísle +421 915 647 333 nebo emailem zajezdy@deluxea.cz. Zuzana Zjavková

 

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.