V júli sme sa s kolegynkou Veronikou Mračnovou vybrali na Seychely. Leteli sme poobedným letom spoločnosťou Emirates, s prestupom v Dubaji. Cesta bola veľmi fajn, prestupy aj časy mi vyhovovali viac ako pri ceste na Maurícius. Možno to bude aj tým, že lietadlá neboli úplne obsadené a tak sa nám podarilo obsadiť si viac sedadiel počas oboch letov.

 
4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-058.jpg

 

 

4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-008.jpg

Denis Private Island Resort 5*

Po prílete na Seychely sme sa presunuli na domáci terminál (asi 50 metrov vpravo od medzináro
dného terminálu), kde sme si zobrali letenky na Denis Island a k tomu jednu asi 5 litrovú kávu. Okolo obeda po nás prišlo vrtuľové lietadlo a spolu s ostatnými hosťami hotela sme sa vybrali na nádherný Denis. Je to koralový ostrov, na ktorom je len jediný rezort.


4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-022.jpg

4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-013.jpg

 

Rezort ponúka 30 nádherných plážových viliek, s dokonalým výhľadom na modrý oceán a biele pláže. Hneď po prílete nás na recepcii pohostili welcome drinkom a welcome sashimi a po ubytovaní v našej vile sme si šli zaplávať do mora. Na pláži široko-ďaleko nikto, teda okrem krabov a morských korytnačiek. Poobede sme sa prihlásili na tour po ostrove. Videli sme veľa ohrozených druhov vtákov, naša sprievodkyňa nás previedla ostrovným pralesom, porozprávala o histórií ostrova a ukázala tie najkrajšie miesta na šnorchlovanie, opaľovanie či prechádzky. Ostrov je obkolesený bielymi plážami, takže sa môžete prechádzať okolo celého ostrova. Denis Island má jednu reštauráciu, v bufetovom štýle, kde podávajú väčšinou jedlo, ktoré zamestnanci hotela sami vypestujú alebo ulovia. Všetko je organické, bio a vskutku perfektné.

Odporúčam izby na ľavej strane pláže, okolo chalet 6 podľa mňa je táto „naša“ pláž najkrajšia zo všetkých a rodia sa tam aj malé korytnačky.

 

4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-027.jpg4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-024.jpg

 

Paradise Sun 4*

Prelet z Denis Island na Praslin bol na moje prekvapenie úplne v pohode. Obe lietadlá boli pohodlné, nezažili sme žiadne turbulencie len krásny výhľad na seychelské ostrovčeky. Na Prasline nás zobral šofér do hotela Paradise Sun, ktorý sa nachádza pozdĺž Cote d´Or, krásnej dlhej pláže. Hotel je veľmi priateľský, bola tam taká mladícka atmosféra, veľmi veľa talianov a výborné jedlo. Najviac sa mi páčila bufetová reštaurácia, ktorá bola priamo na pláží, takže sme tam mohli chodiť bosé. Hostia cez deň hrávali plážový volleyball, futball, ping-pong, alebo sa len prechádzali po pláži a okolí. Vedľa hotela je menšia dedinka, kde sú reštaurácie, kaviarne, supermarket a obchodíky, takže o aktivity mimo hotela tiež nebola núdza.

4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-028.jpg

4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-003.jpg

Na pláž Anse Lazio sme sa s Veronikou vybrali autobusom z nášho hotela. Všetci domáci boli milí, ukázali nám kde nastúpiť, kde vystúpiť ako sa na pláž dostaneme, dokonca pri šlapaní na strmý kopec nám zastavili plavčíci, že teda oni nás tam zvezú. Musím povedať že výlet na túto pláž naozaj stál za to, je to podľa mňa najkrajšia pláž na Prasline. Dlhá, široká, na okrajoch žulové skaly, no nádhera. Je tam dokonca jeden bar, ktorý je otvorený aj po konci pracovnej doby a zákazníci sa tu obslúžia sami a jednoducho nechajú peniaze za tovar na stole. Myslím, že tento bar dokonale odzrkadľuje seychelskú náturu, sú to veľmi milí a pohodoví ľudia, ktorí nemajú s ničím problém, večne sa usmievajú a majú dobrú náladu.

Na Prasline sme sa vybrali do parku Vallée de Mai, ktorý je súčasťou UNESCO svetového dedičstva. Park bol nádherný, vyzerá naozaj ako džungla, videli sme na palmách známe praslinské kokosy, no nabudúce určite pôjdem aj so sprievodcom nech sa niečo o parku aj dozviem.

4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-035.jpg

Constance Lemuria 5*

Do Lemurie som sa veľmi tešila, pretože mi tento hotel kolegynky ospevovali ako jeden z ich favoritov. Lemuria vôbec nesklamala, hektáre zeleného parku, džungle, obrovské golfové ihrisko a tri pláže. Niekoľko barov a reštaurácií a krásne suity pozdľž pláže. Tu sa nachádza aj známa Anse Georgette pláž, ktorá býva súčasťou mnohých lodných výletov na Prasline. Táto pláž patrí k hotelu, tým pádom majú k nej hoteloví hostia voľný prístup. Ostatní návštevníci sa musia nahlásiť vopred a hotel vyberie každý deň 20 hostí, ktorí môžu na pláž prísť. Okrem iného je to veľmi obľúbené miesto na svadby, je to také romantické zákutie o akom sníva každá nevesta.4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-030.jpg4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-031.jpg4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-033.jpg

Ostrov La Digue

Môj najobľúbenejší ostrov z celých Seychel. Pláže aké sú na tomto ostrove som ešte nikdy predtým nevidela. Na celom ostrove je cca 10 áut a okrem toho sa chodí iba bicyklom (alebo na byvolovi). Najkrajšie pláže sú na južnej strane ostrova, kam sa inak ako na bicykli nedostanete, pretože tam nesmú byť žiadne hotely. Trvá to síce aj 30 minút a je to cez dva kopce, no naozaj to stojí za to. Nádherné pláže Grand Anse, Petit Anse a Anse Coco nám učarovali natoľko, že sme sa na ne vybrali prakticky každý deň. Piknik a koktejly na niektorej z týchto pláží naozaj stoja za to. Chodí tam málo turistov (práve kvôli „nezdolateľným“ dvom kopčekom), tým pádom máte večne pocit, ako keby ste boli na pláži sami. 4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-046.jpg4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-038.jpg4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-044.jpg

 

Na ostrove všetci bývajú v Guest Housoch, v osobitných domčekoch alebo v penziónoch, ktoré spravujú domáci. Na pláži Anse Source D´argent nevynechajte Fruit Cabana Bar, kde Vám naši noví kamoši na fotke spravia perfektné koktejly a grilované ryby! :)

 

4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-002.jpg4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-039.jpgNajkrajšie hotely na ostrove sú:

Le Domaine de Orangerie 4*

Jediný 4* hotel na ostrove, ktorý má vlastnú pláž, nádherné spa vytesané do skaly, odkiaľ je naozaj nezabudnuteľný výhľad na celé pobrežie. Izby sú nádherné, nové, moderné, rozosiate v záhrade alebo na skale. Tento hotel môžem len odporúčať, ak človek nemá rád „domáce“ prostredie guest housov a penziónov. Je to veľmi elegantný hotel, má super servis, dobré jedlo, dve reštaurácie, pekný bazén.

4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-060.jpg

Patatran Village 3*

Patatran Village má maličkú pláž, no vyzerá ako z pohľadnice, naozaj človek miestami neverí vlastným očiam. Hotel je starší, ale má super atmosféru, ktorá dokonale zapadá do atmosféry ostrova. Je zariadený v lodnom štýle, s najkrajšou izbou „Captain´s Room“ ktorá vyzerá ako kapitánová izba s kapitánskym kormidlom a ďalekohľadom.

Okrem toho tu je viacero kategórií ubytovania, každá izba má inú tému a je zariadená inak. Takisto tam po záhrade pobehuje obrovská suchozemská korytnačka ktorá vyjedá zrelé mangá, ktoré popadajú zo stromov.

4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-036.jpg

Carana Beach 4*

Naša posledná zastávka bol najväčší seychelský ostrov Mahé. Tu sme sa ubytovali v novom butikovom hoteli Carana Beach. Hotel je naozaj krásny, vilky sú všetky otočené na oceán, sú priestranné a moderné. Je to veľmi elegantný hotel, má krásny bazén a výborné jedlo. Všetky chody, ktoré sme si dali boli vynikajúce a nemám nič, čo by som im vytkla. Jediné mínus je vietor, ktorý tam v letnom období dosť fúka, keďže je hotel postavený priamo na pobreží, ktoré je ale vystrčené k oceánu. Takisto vlny sú v letnom období dosť silné, takže plávať odporúčam len naozaj dobrým plavcom. Od novembra ale sa vietor otáča a pobrežie je kľudné.

4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-051.jpg4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-049.jpg

Constance Ephélia 5*

So Seychelami sme sa rozlúčili na druhej strane ostrova v obľúbenom rezorte Constance Ephélia. Je to veľmi veľký rezort, rozprestiera sa medzi dvoma plážami, má niekoľko reštaurácií, obchodov, fitness centrum (malé, ale stroje majú postačujúce). Večere mi najviac chutili v Seselwa, v severnej časti ostrova, kde mali výborné morské plody a ryby.

Na Mahé sme sa vybrali na celodenný výlet katamaránom. Najskôr nás zobrali do „half-submarine“ polovičnej ponorky alebo lode s presklenným dnom. Táto časť ma nejako veľmi neočarila, pretože voda bola mierne zvýrená a tak sme nevideli toľko rýb ani koralov, ktoré ale sú vidieť v zimnom období a na jar, kedy je voda pokojnejšia. Potom sme sa vybrali do St.Anne Marine National Park, kde je voda priezračná, tyrkysová, nádherná. Tu sme išli šnorchlovať (opäť ma to veľmi neočarilo, pretože seychelský koral nie je až taký pekný ako napríklad na Maldivách). Po šnorchlovaní nám kuchári navarili obed, namixovali koktejly a hrali na gitare. Nakoniec sme sa vybrali na Moyenne Island, seychelský národný park, kde voľne žijú obrie korytnačky a je tam nedotknutá bujná vegetácia.

4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-052.jpg4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-054.jpg

Nakoniec sme museli tento raj na zemi opustiť, hoci veľmi nerady. Myslím si, že Seychely sú krajina s najkrajšími plážami a najbujnejšou vegetáciou akú som videla a naozaj môžem túto krajinu s čistým svedomím odporučiť všetkým, ktorí túžia po nádhernej nedotknutej prírode.


4-seychelske-ostrovy-v-juli-2016-001.jpg

 

 

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.