Po štyroch rokoch sme sa rozhodli vrátiť sa na Seychely, posledná návšteva bola v apríli 2018. Odlet sme mali z Viedne a let operoval EMIRATES s prestupom v Dubaji. Cesta bola komfortná, z Viedne na Seychely sme mali nočný let a spiatočná cesta bol denný let. Na cestu sme už nepotrebovali PCR testy, ani očkovacie preukazy, len vyplnený vstupný formulár, ktorý nám skontrolovali na letisku vo Viedni a následne aj po prílete na Seychely na pasovej kontrole. Tá bola trošku dlhšia, ako zvyčajne. Následne nás v príletovej hale čakali zástupcovia našej miestnej cestovnej kancelárie PURE ESCAPES, ktorí nám zabezpečovali všetky transfery v rámci nášho pobytu. Ako prvý hotel sme si vybrali HILTON LABRIZ SILHOUETTE, ktorý sa nachádza na samostatnom ostrove. Najskôr sme sa autom presunuli z letiska do jetty, ktoré patrí priamo hotelovému reťazcu HILTON, cesta trvala približne 20 minút. V salóniku si môžete objednať jedlo, nápoje (za príplatok), osviežiť sa a počkať či už vnútri alebo vonku na terase na loď, ktorá Vás prevezie na ostrov Silhouette. Plavba trvá približne 40 minút a odporúčam pred plavbou užiť Kinedryl. Hlavne v období od júna do októbra, kedy je more viac rozbúrené, tých 40 minút môže byť celkom nepríjemných. Na ostrove okrem tohto hotela nie je žiadny iný, je tu len pár domov, v ktorých žijú miestni obyvatelia, určite je to teda skôr voľba pre klientov, ktorí preferujú ničím nerušenú dovolenku a nepotrebujú širokú škálu exkurzií. Ostrov sa dá spoznať formou trekingov s hotelovým sprievodcom, na výber je ich niekoľko, od menej náročných, ktoré zvládnu aj začiatočníci, až po náročnejšie, ktoré trvajú niekoľko hodín.

Po príchode na ostrov Silhouette už na nás čakal personál hotela, ktorý si nás rozdelil a každého z nás odviezli golfovou buginou priamo do našej vilky ale ešte predtým nám ukázali celý rezort (reštaurácie, fitness centrum, spa, detský klub atď.). Check in sa už po príchode do hotela nerobí, pretože pri čakaní na loď v jetty ho zamestnanci hotela spravia priamo tam, takže idete po krátkej visite rovno do vilky. My sme mali na náš pobyt beachfront vilu, čiže vilu priamo na pláži. Bola som tu už druhýkrát a opäť v rovnakej kategórii. Vilky sú dostatočne priestranné, v obývačke je manželská posteľ a sofa, na ktorej sa pohodlne vyspí aj dospelá osoba. Kúpelňa sa skladá z 2 častí, interiérovej, kde je sprchovací kút a toaleta a v exteriéri je ešte vaňa a taktiež sprcha. Pred vilou je ešte príjemné posedenie na terase a pod ňou smerom k pláži ležadlá a hojdacia sieť. A len pár krokov od vily je krásna dlhá pláž s jemným bielym pieskom a nájdete na nej aj odľahlé miesta bez ľudí. Ale aj keď má hotel plnú obsadenosť, na pláži to vôbec nevidieť.

Stravovanie sme mali formou plnej penzie a túto formu odporúčam kvôli vyšším cenám jedál. Raňajky sú formou bufetu v hlavnej reštaurácii, večere sú na výber buď bufet, prípadne á la carte reštaurácie. My sme vyskúšali taliansku a japonskú a tá aj bola našou obľúbenou a chodievali sme do nej každý deň na obedy a aj na večere. Pri plnej penzii si môžete vybrať na obed a večeru z 3 chodov, ktoré máte zahrnuté v cene. Jediná reštaurácia, ktorá je za plný príplatok, je kreolská.

V tomto hoteli by som určite chcela vyzdvihnúť hlavne detský klub a programy pre deti, ktoré boli naozaj veľmi pestré. Detičky sa môžu hrať buď vnútri, prípadne sa pre nich často organizovali aj ľahšie formy trekingov, športových turnajov a množstvo aktivít. Pred detským klubom je aj menšia záhradka, v ktorej sú korytnačky, ku ktorým sa dá ísť a spraviť si fotku, pohladkať.

Po týždni strávenom na ostrove Silhouette sme sa opäť loďou presunuli na hlavný ostrov Mahé a ubytovali sme sa na posledné 3 noci v hoteli FOUR SEASONS. Rezort je postavený v kopci a už prvý dojem, ktorí majú klienti na recepcii, je dychberúci. Neskutočné výhľady z viliek a úplne najlepšie miesto na panoramatické fotky a západy slnka sú na najvyššom mieste hotela – v ich spa. Pri check ine si stiahnete cez aplikáciu do mobilu kompletné informácie o hoteli (menu reštaurácií, otvíracie hodiny, cennik spa, aktivity atď) a taktiež vez aplikáciu whatsapp môžu hotelové hostia komunikovať 24/7 s concierge. Keď napríklad chcete odviezť z vily na raňajky, obed, večeru, na pláž, stačí napísať a do pár minút pre Vás príde bugina a odvezie Vás kam potrebujete.

Ubytovanie sme mali v tzv. garden view vile, chceli sme byť kvôli synovi nižšie a bližšie do reštaurácií a na pláž. Nevýhodou tejto polohy víl je len to, že nevidíte na more, pretože tieto vily sú celé zasadené do zelene a tá je v tomto hoteli skutočne neskutočná! Vilky sú síce už trochu staršie ale stále sú v dobrom stave. Súčasťou každej je priestranná spálňa, kúpelňa s vaňou a sprchovacím kútom a vonkajší bazén. Ten je z bezpečnostných dôvodov ohraničený nízkym zábradlím, čo ocenia najmä rodiny s deťmi. V tomto hoteli platí, že čím ste ubytovaní vyššie a ďalej od pláže, tým je cena ubytovania vyššia, a to kvôli výhľadom. Ja osobne preto odporúčam vziať si radšej aspoň ocean view vilu, ktorá je trošku vyššie ako garden view, je pritom úplne identická, len má lepšiu polohy a aj pekný výhľad na pláž. Pláž je tu inak prekrásna a podľa môjho názoru patrí k najkrajším na celom ostrove Mahé. Z oboch strán je ohraničená obrovskými skalami, preto sa na ňu nedá dostať pešo ako na iné pláže na ostrove. Zdarma majú hoteloví hostia ležadlá a slnečníky, nemotorizované vodné športy. Kúsok za plážou sa nachádza veľký bazén a hneď pri ňom je reštaurácia a bar. Raňajky a večere sme mávali v hlavnej reštaurácii. Raňajky sú formou bufetu a sú famózne, neskutočne pestrý výber od pečiva, zeleniny, ovocia, jogurtov, bezlepkové potraviny. Večere v tejto reštaurácii boli formou á la carte a soboty býva bufet s live cooking station, kde si môžete vybrať lahôdky ako homáre, obrie krevety, čerstvé ryby, chobotnice a kuchár vám priamo pre vami pripraví to, čo ste si vybrali. Jedlo je v hoteli FOUR SEASONS naozaj vynikajúce.

 

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.