Alila Jabal Akhdar *****

Omán

Úchvatný výhľad a preslávená ománska pohostinnosť

Osobne
sme
bývali

Hotel Alila Jabal Akhdar *****

Hodnotenie 10 Hodnotilo 1 klientov
Detailné hodnotenie
Lokalita Omán, Nizwa | Zobraziť mapu
Strava Raňajky, Polpenzia | Viac o gastronómii
Typy špecialistov Ubytování v souznění s přírodou Ničím nerušený klid a výhledy Aktivity pro dospělé i děti
Špecialisti, ktorí
v hoteli bývali
Špecialisti, ktorí
hotel navštívili

Popis hotela Alila Jabal Akhdar ***** Omán

Jabal Akhdar, v preklade „Zelená hora,“ je súčasťou pohoria Al Hadžar, jednej z ománskych najpozoruhodnejších oblastí. Rezort Alila Jabal Akhdar vďaka svojej jedinečnej polohe vo výške cez 2.000 m n.m., ponúka svojim hosťom prístup k tejto ohromujúcej krajine, nedotknutej prírodnej pamiatke. Rezort bol vystavaný nad hlbokou tiesňavou s dych vyrážajúcim výhľadom na pohorie Al Hadžar, tiahnucim sa až do nekonečných diaľok. Je ideálnym východiskovým bodom pre objavovanie ománskych hôr a divokej prírody, raja pre všetkých cestovateľov túžiacich po dobrodružstve a úniku z ťažkej každodennej reality.

Všetkých 86 suít, s rozlohou v rozmedzí od 52 do 104 m2, je dômyselne rozmiestnených v hlavnej hotelovej budove alebo po menších skupinách 4-6, aby každý z nich maximálne ťažil z výhľadov, ktoré sa na okrajoch tiesňavy otvárajú. Suity Vás ohromia veľkolepým výhľadom, priestorom a moderným vybavením, ktoré je jemne doplnené prvkami, ktoré oslavujú ománske tradície a kultúru. Zemité tóny kameňov a dreva prežarujú koberce a čalúnenie v odvážnych, ale nevtieravých farebných odtieňoch, dotyk prírody potom do izieb vtiahne ručne maľovaný vzor borievkových listov, typických pre danú oblasť.

Alila dbá na životné prostredie, preto je celé zariadenie navrhnuté tak, aby bolo čo najviac ohľaduplné k okolitej prírode a zbytočne ju nezaťažovalo. Pre zachovanie prírodnej krásy oblasti bolo taktiež dôležité, aby rezort nenarušoval prirodzený ráz krajiny – nízke členité budovy v zemitých farbách a kameni dokonale zapadajú a nepôsobia nijak násilne.

Zobraziť viac  Mám záujem o hotel

Naše odporúčanie k Alila Jabal Akhdar

Rezort Alila je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokoj. Odporúčame pobyt v kombinácii s plážovými rezortmi. Ideálnym obdobím na návštevu je jar a jeseň. Rezort je tiež vhodný pre rodiny s deťmi, výber aktivít pre deti je obrovský. Na svoje si prídu aj milovníci prírody, hotel organizuje rôzne prechádzky a výlety v okolí. Najmä na jar sú krásne precháky medzi kríkmi ruží, z ktorých sa vyrába známa ománska ružová voda. Ubytovanie je jednoduché, napriek tomu však luxusné a kopíruje ománsky štýl a nádherne zapadá do okolitej krajiny. Výborným zážitkom je aj miestne spa.

Posledná inšpekcia hotelazamestnancom cestovnejkancelárie DELUXEA
2022
Ing. Kateřina Mackovičová
Ing. Kateřina Mackovičová 724 730 018

Video hotela

Plánik hotela a ponuka izieb

Plánik hotela

Plánik hotela

Rozkliknutím si plánik zväčšíte.

Mountain View Suite

Mountain View Suite

Suity s rozlohou 52 m2 sa nachádzajú na hornom poschodí hlavnej hotelovej budovy, poskytujú maximálne pohodlie a ohromujúce výhľady na okolité hory...

Horizon View Suite

Horizon View Suite

Umiestnené na prízemí hotela, suity Horizon s rozlohou 52 m2 majú skvelý prístup ku všetkým hotelovým zariadeniam ale neprichádzajú o nádherné výhľady na horské vrcholky...

Ridge View Suite

Ridge View Suite

Táto kategória izieb sa nachádza na prvom poschodí a ponúka Vám pokojné prostredie, maximálny komfort a kvalitný nábytok, aby ste si užili pobyt, ako najviac to ide...

Gastronómia a hotelové reštaurácie

Juniper Restaurant

Juniper Restaurant je pomenovaná po borievkach tak typických pre hornaté oblasti Ománu. Zaručene uspokojí všetky Vaše kulinárske túžby, od raňajok po večeru. Zatiaľ čo sa budete kochať výhľadom na skalnaté hory na obzore, vychutnáte si delikátne pokrmy inšpirované zlatým vekom arabskej kuchyne, ktorá bola okrem iného ovplyvnená pradávnymi obchodnými chodníkmi tiahnucimi sa od stredného východu až po stredomorie. Kuchári pripravujú svoje jedlá z tých najčerstvejších lokálnych surovín, geniálne spracovaných k úplnej dokonalosti.

Hlavná reštaurácia je otvorená denne od 7:00 do 23:00.

Rose Lounge

Rose Lounge Vám ponúkne ľahšie občerstvenie a nápoje, zatiaľ čo si budete vychutnávať príjemné prostredie salónika. Ten je otvorený do neskorých večerných hodín, je preto ideálnym miestom na pozorovanie romantického západu slnka za horami a následný pokojný večer pri pohári dobrého nápoja.

Rose Lounge otvára od 11:00 do neskorých večerných hodín.

V cestovnej kancelárii DELUXEA Vám pripravíme dovolneku na mieru.

 

Odlety jsou možné z Prahy nebo Vídně každý den. Létáme luxusními letadly Emirates. Délka Vašeho pobytu může být libovolná. Můžete si vybrat typ pokoje nebo formu stravování. Omán jsme navštívili a poskytneme Vám osobní rady. Je specializací české cestovní kanceláře DELUXEA a.s. založené roku 1995. Hotel, transfer a další služby pro Vás objednáváme přímo na místě. S místní cestovní kanceláří Desert Gate s dlouholetými zkušenostmi a nejširším portfóliem služeb přímo spolupracujeme. Při pobytu na ostrově se o Vás bude starat český reprezentant. Služby pro Vás nekupujeme u německé cestovní kanceláře a při cestování nebudete členy žádné skupiny. Pokud byste potřebovali jakoukoliv změnu v zájezdu, tak přímo my Vám vše v Ománu vyřídíme, rychle a operativně. Postaráme se o Vás.

Kategórie a vybavenosť izieb Alila Jabal Akhdar

Suity sú rozmiestnené v jednej hlavnej budove a niekoľkých menších stavbách. Všetky izby tak majú dokonalý výhľad do hôr a zároveň poskytujú hosťom maximálne možné súkromie.

Medzi základné vybavenie všetkých izieb i vily patrí WiFi internet, klimatizácia, minibar, súprava na prípravu kávy a čaju, sušič vlasov a súprava toaletných potrieb, trezor, 40-palcová satelitná LCD TV, vonkajšia terasa s posedením, izbová služba, 24h room service a Gourmet bar.

Plánik hotela a ponuka izieb

Plánik hotela

Plánik hotela

Rozkliknutím si plánik zväčšíte.

Mountain View Suite

Mountain View Suite foto

Suity s rozlohou 52 m2 sa nachádzajú na hornom poschodí hlavnej hotelovej budovy, poskytujú maximálne pohodlie a ohromujúce výhľady na okolité hory. Suity boli navrhnuté tak, aby ste sa v nich cítili komfortne a oddýchnuto. Moderný dizajn je skombinovaný s tradičnými prvkami a najnovším zariadením: voľne stojaca vaňa, oddelená sprcha, WiFi a LED TV. Aby ste si naplno vychutnali okolité prostredie, budete mať k dispozícii súkromný balkón s posedením a dramatickým výhľadom na tiesňavu a bazén. Ubytujú až dvoch dospelých.

Horizon View Suite

Horizon View Suite foto

Umiestnené na prízemí hotela, suity Horizon s rozlohou 52 m2 majú skvelý prístup ku všetkým hotelovým zariadeniam ale neprichádzajú o nádherné výhľady na horské vrcholky. Užite si moderné vybavenie týchto krásnych a priestranných izieb, ku ktorému patrí okrem iného samostatne stojaca vaňa, oddelená hlavová sprcha, WiFi a veľkoplošná TV. Samozrejmosťou je terasa s posedením, kde budete môcť večer sedávať a nadšene plánovať dobrodružstvo na nasledujúce dni.

Ridge View Suite

Ridge View Suite foto

Táto kategória izieb sa nachádza na prvom poschodí a ponúka Vám pokojné prostredie, maximálny komfort a kvalitný nábytok, aby ste si užili pobyt, ako najviac to ide. Moderný dizajn a štýlové doplnky inšpirované miestnou kultúrou sa stretávajú s najmodernejším vybavením: ani tu nechýba samostatne stojaca mramorová vaňa a priestranná sprcha, rovnako tak ako veľký balkón so skvelým výhľadom na skalnaté steny hôr a tiesňavy.

Jabal Terrace

Jabal Terrace foto

Pokiaľ túžite po vzdušných a rozľahlých priestoroch, Jabal Terrace je pre Vás ako stvorený. 104 m2 rozlohy a skutočne veľká terasa s altánkom, krytou dennou posteľou a fascinujúcim výhľadom nemá chýb. Nachádza sa na prvom poschodí budovy a každá zo suít navyše disponuje krásnou a nápaditou obývacou izbou s pohovkami. V kúpeľni sa samozrejme tiež nachádza samostatne stojaca vaňa aj sprcha. Suita je vhodná pre max. 2 osoby.

Loft Suite

Loft Suite foto

Suity Loft (104 m2) sú, ako názov napovedá, veľké otvorené priestory s medziposchodím, v ktorom je vybudovaná priestranná spálňa s kúpeľňou. Z poschodia je krásny výhľad do okolitej prírody. Na spodnom poschodí sa potom nachádza obývacia izba s veľkoplošnou TV a pohodlnými pohovkami a menšia kúpeľňa so sprchou. Loft Suites sa nachádzajú na prízemí hlavnej budovy a majú tak blízko ku všetkým hotelovým zariadeniam. Ani tu potom nechýba vonkajšia terasa s lehátkami, ale aj vonkajším jedálenským stolom a posedením. Je vhodná pre 2 osoby.

Jabal Villa so súkromným bazénom

Jabal Villa so súkromným bazénom foto

Vila sa rozkladá na neuveriteľnej ploche 361 m2. Dokonale kombinuje vonkajšie a vnútorné priestory a poskytuje nádherný výhľad na hory. Keďže sa nachádza mierne bokom, budete sa cítiť v úplnom súkromí. Vo vile sa nachádzajú dve priestranné spálne s priľahlými kúpeľňami, veľká obývacia izba, jedáleň, malá kuchynka, súkromná terasa a bazén. V hlavnej kúpeľni Vás zaručene príjemne prekvapí vírivka a parný kúpeľ. Samozrejmosťou je úchvatný výhľad do okolia. Vila ubytuje až 4 dospelých, je preto ideálna pre rodinu alebo skupinu priateľov.

Online cena a slevy Alila Jabal Akhdar *****

Profi foto hotela Alila Jabal Akhdar *****

Naše foto hotela Alila Jabal Akhdar *****

Video

Gastronómia a hotelové reštaurácie Alila Jabal Akhdar

Juniper Restaurant

Juniper Restaurant je pomenovaná po borievkach tak typických pre hornaté oblasti Ománu. Zaručene uspokojí všetky Vaše kulinárske túžby, od raňajok po večeru. Zatiaľ čo sa budete kochať výhľadom na skalnaté hory na obzore, vychutnáte si delikátne pokrmy inšpirované zlatým vekom arabskej kuchyne, ktorá bola okrem iného ovplyvnená pradávnymi obchodnými chodníkmi tiahnucimi sa od stredného východu až po stredomorie. Kuchári pripravujú svoje jedlá z tých najčerstvejších lokálnych surovín, geniálne spracovaných k úplnej dokonalosti.

Hlavná reštaurácia je otvorená denne od 7:00 do 23:00.

Rose Lounge

Rose Lounge Vám ponúkne ľahšie občerstvenie a nápoje, zatiaľ čo si budete vychutnávať príjemné prostredie salónika. Ten je otvorený do neskorých večerných hodín, je preto ideálnym miestom na pozorovanie romantického západu slnka za horami a následný pokojný večer pri pohári dobrého nápoja.

Rose Lounge otvára od 11:00 do neskorých večerných hodín.

Aktivity

Alila ponúka svojim hosťom veľmi širokú škálu rôznych, prevažne outdoorových aktivít. Program Alila Experience je rozčlenený do 5 rôznych tematických okruhov, ktoré sú navrhnuté špeciálne tak, aby pokryli rôzne oblasti záujmu a uspokojili všetkých možných dobrodruhov. Cultural Learning sú zamerané na kultúru, históriu miesta a tradičné remeselné umenie, Conscious Living sa sústredí na okolie, život v ňom a miestnu komunitu, Active Spirits cielia na vonkajšie športové aktivity, Culinary Arts Vás naučia triky a techniky miestnej kuchyne a v neposlednom rade Couple Celebration, ktorý cieli na páry a párové aktivity.

V týchto okruhoch si potom môžete vyberať napríklad medzi trekkingom, výstupmi, prieskumom jaskýň a tiesňav, objavovaním miestnych kultúrnych a kulinárnych tradícií, komentovanými výletmi do okolia, pozorovaním motýľov alebo sledovaním nočnej oblohy.

Z aktivít si teda určite vyberie každý. Milovníci prírody v Ománe skrátka nebudú vedieť, kam skôr skočiť.

Šport a wellness hotela Alila Jabal Akhdar *****

Wellness

Spa Alila sú luxusné horské kúpele, kde môžete relaxovať v jednej zo siedmich masážnych miestností, vo vírivkách, alebo napríklad vo „Vichy“ sprche. Na mieste sa o Vás bude s maximálnou pozornosťou starať profesionálny personál, aby ste načerpali novú silu a zažili úplný pocit pokoja a odpočinku. V parnej saune pocítite kúzlo destinácie aj inými zmyslami, vo vzduchu s vôňou borievky a esenciálnymi olejmi, pre Omán tak typickými. Spa si zakladá na kvalite používaných produktov, preto používa výhradne vlastné 100% prírodné mydlá s ružou a borievkou, ktoré budete mať k dispozícii aj vy, priamo vo Vašej kúpeľni.

Doprava do hotela Alila Jabal Akhdar

Najbližšie letisko sa nachádza v Maskate, necelých 150 km od oblasti pohoria Al Hadžar. Rezort je dostupný zhruba za 2,5 h cesty terénnym autom.

Mapa - Alila Jabal Akhdar *****

Osobné poradenstvo pri DELUXEA zájazde do Ománu do hotela Alila Jabal Akhdar *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Alila Jabal Akhdar *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Posledná inšpekcia hotelazamestnancom cestovnejkancelárie DELUXEA
2022
Kateřina Marečková
Kateřina Marečková 724 730 019

Recezie hotela Alila Jabal Akhdar *****

Factsheet

Letové spojenia do Ománu

Ing. Pavlína Zbořilová
Alila Jabal Akhdar
„V hoteli som bývala.“
Odlet
Nocí
Strava
Hotel za osobu
x

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.