Seychely

Exkurzie na Seychelách

Rýchla kalkulácia hotela

Seychely
Odlet
Noci v hoteli
Anantara Maia Seychelles Villas
Hotel

Pro hotel Anantara Maia Seychelles Villas není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Anantara Maia Seychelles Villas.

Typ izby
Strava

Letecká společnost
Bonus
CZK
EUR
Cena zájazdu
- EUR/osoba
Pôvodná cena
- EUR/osoba
Hotel,
- EUR/osoba- EUR/osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Garancia najnižšej ceny
Transfer
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Český delegátDelegát      
- EUR/osoba
Akční sleva
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Dítě do 2 let
EUR
Cena platí v prípade voľných miest v najvýhodnejšej rezervačnej triede
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Počítame cenu Vášho zájazdu. Vyčkajte prosím.
Počítame cenu
Vášho zájazdu.
Vyčkajte prosím.

 

seychely-novy-web-023.jpg

Naša cestovná kancelária spolupracuje na Seychelách s miestnym touroperátorom Mansons Travel. Pri odbavení pred odletom od nás obdržíte zoznam ponúkaných exkurzií. Rovnako od nás dostanete podrobnú mapu. Po prílete na Seychely dostanete brožúru v angličtine, nemčine a francúzštine, kde sú aj malé fotky toho, čo každá exkurzia zahŕňa. Všetky výlety si môžete zakúpiť pred odletom u našej cestovnej kancelárie. Všetko si taktiež ľahko rezervujete na mieste vo Vašom hoteli. Reprezentanti majú kanceláriu na Mahé, Prasline i La Digue a vo vybraných hoteloch vlastnú prepážku, kde bývajú niekoľko hodín denne. Platiť môžete kartou alebo v hotovosti.

 

 

La Digue - na lodi a na bicykli

 • celodenný výlet (bez obeda a sprievodcu)
 • k dispozícii denne
CENY Minimálny počet osôb Dospelá osoba (12 let a viac) Dieťa
Pre hostí s ubytovaním na Prasline - 70 EUR/os. 35 EUR/os.

Táto exkurzia je ideálna pre dobrodruhov, ktorí by La Digue radi preskúmali na vlastnú päsť. Na ostrov sa vydáte na palube katamaránu, cez krištáľovo čisté vody oceánu. Vypláva z ostrova Praslin (na Praslin aj späť do hotela je zaistený transfer) a po príchode Vás privítajú naši ostrovní zástupcovia, ktorí Vám krátko predstavia tie najzaujímavejšie miesta, trasy i zastávky na obed. Potom už len nasadnete na bicykel a dobrodružstvo môže začať! Odchod späť na Praslin je o 16:30. Je ale takmer isté, že sa na kúzelný ostrov La Digue, na miesto, kde sa zastavil čas, budete chcieť opäť vrátiť.

 

Príbeh troch ostrovov (Cousin, Curieuse, St. Pierre)

 • celodenný výlet (s obedom)
 • k dispozícii v utorok (de, en, fr) a štvrtok (en, fr, it)
CENY Minimálny počet osôb Dospelá osoba (12 rokov a viac) Dieťa
Pre hostí s ubytovaním na Prasline 12 130 EUR/os. 63 EUR/os.

Exkurzia, ktorá Vás pozýva k ceste po prírodných krásach troch najslávnejších ostrovov Seychel, začína v prístave Baie Ste Anne (transfer do z hotela do prístavu zaistený), odkiaľ Vás o 9:00 špeciálna loď (tak sa zabraňuje zavlečeniu škodlivých organizmov na ostrov) prevezie do dvoch kilometrov vzdialenej prírodnej rezervácie na ostrove Cousin. Sprievodca Vás prevedie ostrovom, ktorý je domovom rozmanitej a vzácnej fauny (medzi inými napríklad vážok, rybákov uzdičkových, šám stračích, holubov modrých a obrích suchozemských korytnačiek) i flóry – napríklad moruše indickej. Je to miesto, kde sa podarilo pred vyhynutím zachrániť niektoré skutočne vzácne, endemické druhy živočíchov. Potom sa vydáte na ostrov Curieuse, ktorý sa nachádza neďaleko severného pobrežia ostrova Praslin. Ešte na palube katamaránu sa bude podávať obed z grilu. Na Curieuse by ste rozhodne nemali zabudnúť navštíviť jedinečnú rezerváciu na ochranu obrých suchozemských korytnačiek. Treťou zastávkou bude ostrov St. Pierre, kde budete mať príležitosť na hodinové šnorchlovanie v krištáľových vodách s radom rýb a pestrofarebných koralov. Nevybaveným hosťom môže posádka vybavenie zapožičať - aby ten bohatý podmorský život nikomu neunikol. Na spiatočnej ceste môžete diskutovať o tom, ktorý z ostrovov vo Vás zanechal najväčší dojem. 

 

Divoký juh - objavovanie Mahé

 • celodenný výlet (s obedom)
 • k dispozícii v pondelok a piatok (en, fr), utorok a štvrtok (de) a v stredu (it, en)
CENY Minimálny počet osôb Dospelá osoba (12 rokov a viac) Dieťa
Pre hostí s ubytovaním na na Mahé 8 65 EUR/os. 30 EUR/os.

Tato exkurzia je excelentným predstavením Seychelských ostrovov. Dych vyrážajúce scenérie kombinované s prekrásnou faunou a flórou a návštevou obchodíkov s ručnou výrobou Vám ukážu niektoré z kontrastov, ktoré môžete na Mahé nájsť. Výlet začína transferom z Vášho hotela do Victorie, najmenšieho hlavného mesta na svete. Navštívite staré súdne budovy, múzeum, poštu aj hodinovú vežu „Little Ben“ (dvojča skutočného Big Benu, ktoré tu stojí od roku 1903). Prechádzka cez Albert Street Vás potom zavedie do stredu mesta, kde navštívite živé trhovisko s čerstvými rybami, tropickým ovocím, zeleninou, bylinkami a korením a mnohé ďalšie fascinujúce zákutia tohto mestečka. Nasleduje scénická jazda cez horský priesmyk Sans Soucis a nádherný Morne Sychellois National Park. Dorazíte do Mission Lodge, kde nájdete pozostatky školy z predminulého storočia (pre deti z rodín bývalých otrokov, ktorí získali slobodu) a budete počuť najvzácnejšie druhy endemických vtákov na Seychelách. Bezpochyby ideálne miesto na zhotovenie fotografií. Čaká vás tu aj návšteva pravej kreolskej reštaurácie, kde si môžete pochutnať na obedovom menu. Po obede budete pokračovať v ceste okolo južného cípu ostrova k obnovenej koloniálnej plantáži „Jardin du Roi“, ktorá zanechala stopu v krátkej kreolskej histórii, rovnako ako rodina Georges, ktorej korene siahajú až do Francúzska, k Ľudovítovi XVII. Uvítajú Vás tu studeným nápojom z domáceho ovocia a hneď potom budete môcť vyraziť na prehliadku okolitých plantáží. Zvyšok popoludnia bude zasvätený relaxácii a po ceste späť do hotela sa ešte okolo 16:00 zastavíte v Craft Village.

 

Vrcholky raja (Mahé)

 • celodenný výlet (s obedom)
  k dispozícii v stredu (en, it, fr)
CENY Minimálny počet osôb Dospelá osoba (12 roko a viac) Dieťa
Pre hostí s ubytovanie na Mahé 12 94 EUR/os. 48 EUR/os.

Exkurzia, ktorá sľubuje dobrodružný trekking aj očarujúcu plavbu morským parkom začína na „Danzilles“, palmami lemovanom chodníku vedúcom pozdĺž opusteného severozápadného pobrežia s obrími žulovými balvanmi. Naši skúsení sprievodcovia Vám po ceste predstavia tunajšiu flóru aj faunu a hodinu a pol dlhú prechádzku zakončia u Anse Major, kde na Vás bude v chránenej zátoke čakať katamarán. Po nalodení Vás loď dopraví do morského parku Bay Ternay, kde si každý príde na svoje. Môžete objavovať tunajší prekrásny podmorský svet pri šnorchlovaní, kŕmiť ryby alebo skrátka len tak relaxovať a opaľovať sa na priestrannej palube katamaránu. Tu sa bude podávať aj lahodný kreolský obed formou bufetu. Môžete využiť aj možnosť vynechať dopoludňajšiu prechádzku, ráno sa vo Victorii nalodiť na katamarán a užiť si celodenné relaxačné plavby okolo pobrežia. 

 

Melódia dvoch ostrovov (Mahé)

 • celodenný výlet (s obedom)
 • k dispozícii v pondelok, utorok, štvrtok a piatok (en, fr), utorok a štvrtok (it) a v stredu a piatok (eng, de)
CENY Minimálny počet osôb Dospelá osoba (12 rokov a viac) Dieťa
Pre hostí s ubytovaním na Mahé 10 175 EUR/os. 90EUR/os.

Na tejto ceste navštívite najznámejšie miesta na Seychelách, ktoré sa nachádzajú na ostrovoch Praslin a La Digue. Po príchode na Praslin, druhý najväčší ostrov na Seychelskom súostroví, budete dopravení do legendárnej prírodnej rezervácie Valle de Mai, jediné miesto na svete, kde sa nachádza unikátny dvojitý kokosový orech Coco-de-Mer. Táto rezervácia je mnohými považovaná za pôvodnú, pravú rajskú záhradu a teraz patrí do svetového dedičstva UNESCO. Pri prehliadke tropického pralesa a počúvaní trylkujúceho vzácneho papagája čierneho budete svedkami toho, ako Coco-de-Mer rastú na prastarých palmách a budete počuť legendu, ktorá obostiera tajomstvo zvláštneho tvaru týchto orechov, dokonale pripomínajúcich ženskú panvu. Navštívite tiež známu pláž Anse Lazio a neskôr sa katamaránom prepravíte na La Digue. Ostrov La Digue je miestom, kde sa snáď zastavil čas a kde sú stále dodržiavané pradávne tradície. Na ceste k prehliadke L'Union Estate odhalíte tajomstvo výroby „kopry“ (sušenej rozdrvené kokosovej dužiny, ktorá sa hojne používa ako v potravinárstve pri výrobe najrôznejších sladkostí, tak pri získavaní kokosového oleja používaného v kozmetickom priemysle), uvidíte obrie suchozemské korytnačky a novo rekonštrovaný koloniálny plantážny dom, kde sa nakrúcala snímka Goodbye, Emmanuelle. Scénická tour po La Digue pokračuje na malebnú Anse Source d'Argent, jednu z najfotografovanejších pláží s ohromujúcimi žulovými balvanmi a tyrkysovými vodami (natáčali sa tu filmy ako Piráti a Stroskotanec alebo reklamy na Bacardi, Carling či Bounty), kde budete mať možnosť zaobstarať si niekoľko fotografií. Táto jedenásťhodinová exkurzia, ktorá môže začínať aj na La Digue, je jedinečnou príležitosťou, ako si pozrieť krásy oboch ostrovov v jednom dni. 

 

Útesové safari (Mahé)

 • celodenný výlet (s obedom)
 • k dispozícii v utorok, štvrtok, piatok a nedeľu (en, fr, it)
CENY Minimálny počet osôb Dospelá osoba (12 rokov a viac) Dieťa
Pre hostí s ubytovaním na Mahé 12 94EUR/os. 48 EUR/os.

Na tejto exkurzii objavíte mnoho zo seychelského podmorského života, ktorý na Vás čaká už kúsok od pobrežia Mahé. Plavbu zahájite v prístave hlavného mesta Victoria, odkiaľ Vás loď odvezie do morského parku. Naskytne sa Vám pohľad na prístav prestierajúci sa v zátiší pôsobivého pozadia zelenajúcich sa kopcov ostrova Mahé. Dopravíte sa na Reef Safari, do kráľovstva korytnačiek, chobotníc a farebných útesových rybiek, ktoré si prezriete cez presklené dno Vašej lode. Sprievodca Vám dá kocky chleba, aby ste sami mohli priamo z ruky kŕmiť kŕdle hladných nedočkavých rybiek. Po kŕmení si môžete zašnorchlovať medzi najrozličnejšími morskými živočíchmi okolo koralového útesu. Keď si morského sveta dosýta užijete, bude Vás na palube Vašej lode čakať tradičný kreolský obed vo forme bufetu. Po obede je naplánovaná návšteva ostrova Moyenne, ale môžete si tiež len tak zdriemnuť na pláži s bielym pieskom alebo si zaplávať. Na ostrove žijú voľne korytnačky suchozemské a môžete ich nakŕmiť lístím alebo odtrhnutým ovocím alebo si ich pohladiť. Kým sa vydáte späť do prístavu a do hotela, je na zakončenie dňa na palube podávaný „petit rum punch des Iles“.

 

Valeé de Mai a Anse Lazio

 • celodenný výlet (bez obeda)
 • k dispozícii v pondelok (en, fr, de), štvrtok (en, fr) a piatok (it, en, fr)
CENY Minimálny počet osôb Dospelá osoba (12 rokov a viac) Dieťa
Pre hostí s ubytovaním na Prasline 4 (v nemeckej  skupine max. 6) 70 EUR/os. 35 EUR/os.

Na tejto ceste budete môcť obdivovať preslávené svetové dedičstvo veľmi vzácnych druhov paliem v prírodnej rezervácii Valle de Mai a relaxovať na jednej z najmalebnejších pláží sveta Anse Lazio. Súbor endemických rastlín vo Valle de Mai zahŕňa legendárnu palmu Coco-de-Mer, na ktorej vo výške 40 metrov rastú jedinečné kokosové orechy v tvare ženskej panvy. Kedysi sa verilo, že rezervácia je biblickou rajskou záhradou a Coco-de-Mer je zakázané ovocie. Pri prechádzke pralesom môžete uvidieť aj vzácne druhy papagájov (napríklad papagája čierneho), žiab, hmyzu a chameleónov. Popoludnie je venované odpočinku na Anse Lazio, ktorá patrí medzi TOP 10 pláží na svete. Transfer späť do hotela je naplánovaný na 16:00.

 

Valeé de Mai

 • poldený výlet (bez obeda, so sprievodcom)
 • k dispozícii v pondelok (en, fr), štvrtok (en, fr) a piatok (it, en, fr)
CENY Minimálny počet osôb Dospelá osoba (12 rokov a viac) Dieťa
Pre hostí s ubytovaním na Prasline 4 55 EUR/os. 24 EUR/os.

Na tejto exkurzii opustíte obyčajný svet a vstúpite do mysteriózneho prostredia údolia Valle de Mai, kde generál Gordon of Khartoum nadobudol presvedčenie, že našiel biblickú rajskú záhradu. Budete prechádzať chodníkmi v mieste zapísanom na Zoznam svetového dedičstva UNESCO a čaká na Vás tieň vysokých paliem nesúcich najneobyčajnejšie ovocie zo všetkých – slávny dvojitý kokosový orech Coco-de-Mer v tvare ženskej panvy. Započúvať sa môžete do spevu jedného z najvzácnejších vtákov na svete – seychelského čierneho papagája – a stretnete aj ďalšie výnimočné poklady, ako sú najmenšie žaby na svete, bodavý hmyz, chameleóny a šesť druhov endemických paliem. 

 

To najlepšie zo Seychel individuálne presne podľa Vašich predstáv

Seychelské ostrovy zahŕňajú okolo 115 ostrovov dvoch rozdielnych skupín. Rozprestierajú sa v Indickom oceáne medzi rovníkom a 10. rovnobežkou asi 1600 km od Afriky. Granitická skupina pozostáva z 41 ostrovov, z ktorých hlavný je Mahé. Ďalšie obývané sú Praslin a la Digue. Vonkajšia tzv. koralová skupina pozostáva zo 74 ostrovov a ostrovčekov a väčšina z nich je iba niekoľko metrov nad hladinou mora.

My máme pre Vás pripravenú kombináciu troch hlavných ostrovov Mahé, Praslin a La Digue – dĺžku pobytu či ubytovania upravíme podľa Vašich požiadaviek.

1. deň - prílet na letisko na Mahé, transfer na Praslin
2. –5. deň – pobyt na Prasline
5. deň – krátky presun rýchloloďou na La Digue
5. – 8. deň: pobyt na La Digue
8. deň – presun na hlavný ostrov Mahé
8. – 12. deň – pobyt na Mahé, odlet

 

Stručný prehľad troch hlavných ostrovov Seychel

Mahé

Najväčší a najrozvinutejší zo Seychelských ostrovov, leží tu hlavné mesto Victoria a žije asi 90% obyvateľov krajiny. Môžete si urobiť výlet na najvyšší bod ostrova – horu Le Morne vo výške 905 m. Na severe ostrova vás čaká „rušnejšia“ časť Beau Vallon, na juhozápadnom pobreží si nájdite vlastný kúsok raja. Na notu ostrovanského života sa naladíte prieskumom trhovísk a prechádzkou pod palmami v botanickej záhrade vo Victorii.

Praslin

Zvodný ostrov s morom farby ginu a neuponáhľaným životným tempom. Leží cca 45 km od Mahé a ľahko sa sem dostanete loďou alebo lietadlom spoločnosti Air Seychelles. Hlavným lákadlom okrem pláží je zaiste Valée de Mai a unikátny coco de mer. Nenechajte si ujsť najkrajšiu pláž na Prasline – Anse Lazio s neuveriteľne modrou lagúnou a trblietavo bielym pieskom. Pokiaľ Vás omrzí vyvaľovanie na piesku, môžete sa bez problémov zabaviť pešími túrami, vyhliadkovými plavbami k okolitým ostrovom alebo šnorchlovaním.

La Digue

Ostrov La Digue je miestom, kde získate pocit, že sa zastavil čas a kde sú stále dodržiavané pradávne tradície. Zažite uvoľnenú jazdu po najkrajších miestach ostrova a to všetko v sedle miestneho najobľúbenejšieho dopravného prostriedku - na bicykli! Nenechajte si ujsť výlet na jednu z najkrajších pláží sveta - Anse Source d'Argent, ktorej priezračné tyrkysové vody a ohromné granitové balvany sú absolútne bezkonkurenčné a Vy sa budete môcť pokochať krásou jedného z najkrajších miest na svete.

mahe-006.jpg praslin-010.jpg
 

 

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.