Chaaya Wild *****

Srí Lanka

Štýlové ubytovanie na okraji džungle

Osobne
sme
bývali

Hotel Chaaya Wild *****

Hodnotenie 6.3 Hodnotilo 1 klientov
Detailné hodnotenie
Lokalita Srí Lanka, Yala | Zobraziť mapu
Strava Raňajky, Polpenzia | Viac o gastronómii
Typy špecialistov Komfortní ubytování v chatkách Přímo u Národního parku Yala V souladu s přírodou
Špecialisti, ktorí
v hoteli bývali
Špecialisti, ktorí
hotel navštívili

Popis hotela Chaaya Wild ***** Srí Lanka

Rezort je pomenovaný k pocte okolitému prostrediu Národného parku Yala, ktorý sa vyznačuje najvyššou hustotou výskytu leopardov v Ázii. Cinnamon Wild Yala je umiestnený v blízkosti hranice parku a mohol by byť právom považovaný ako jeho prirodzená enkláva. Hotel bol uvedený do prevádzky v roku 2002 ako ekologicky priateľský rezort pre milovníkov divokej prírody, ktorí zamýšľajú navštíviť Národný park Yala. Po rozsiahlej rekonštrukcii s veľkým množstvom vylepšení sa z neho stala prvotriedna lodge zahŕňajúca tak autentické prírodné prvky v rustikálnych exteriéroch, ako aj v luxusných interiéroch.

Hlavná reštaurácia ponúka celú radu východných a západných špecialít, zatiaľ čo bar podáva obľúbené lokálne a medzinárodné nápoje, čerstvé občerstvenie a osviežujúce ovocné šťavy v priateľskej atmosféře. Na najvyššom poschodí hotela sa nachádza vyhliadková terasa s barom s ponukou nápojov a 360° výhľadom na lesy a Indický oceán.

Rezort predstavuje kategóriu štvorhviezdičkového ubytovania a ponúka priestranné chatky s takmer 360° výhľadom na divokú džungľu mimo civilizáciu. Budete tu mať dostatok súkromia a zároveň sa môžete tešiť na možnosť nadviazania nových priateľstiev a rôznych stretnutí. Rustikálny luxus izieb určite prekoná Vaše očakávania. Mnohým hosťom sa už podarilo vidieť leopardy vyhrievajúce sa na skalách neďaleko hotela.

Zobraziť viac  Mám záujem o hotel

Ponuka izieb

Jungle Chalets (44m2)

Jungle Chalets (44m2)

Celkovo 60 Jungle Chalets disponujú luxusným štvorhviezdičkovým vybavením. Design má nádych lodge v prírodnej rezervácii, kde môžete nájsť nábytok v kempovom štýle, posteľ so sieťou..

Beach Chalets (34 m2)

Beach Chalets (34 m2)

V rezorte nájdete aj 8 Beach Chalets v plážovom štýle, ktoré sa vyznačujú architektonickou krásou a sú postavené na koloch...

Gastronómia a hotelové reštaurácie

Tuskers – Aj keď je hlavná reštaurácia zastrčená v prírode, neznamená to, že hostia budú mať obmedzené kulinárske možnosti. Vychutnajte si lahodné pokrmy pripravené tunajšími profesionálnymi kuchármi.

Pugmarks Bar – Vyberte si z ponuky osviežujúcich nápojov a uhaste smäd počas horúcich a vlhkých dní v divočine.

Peacock Bar – Druhý bar v rezorte sa nachádza na strešnom poschodí a okrem ponuky nápojov poskytuje aj veľkolepé výhľady.

V cestovnej kancelárii DELUXEA Vám pripravíme dovolneku na mieru.

 

V cestovnej kancelárii DELUXEA stojíte na prvom mieste Vy, naši klienti. Na Srí Lanku sa špecializujeme od roku 2009 a ostrov poznáme dokonale. Už 15 rokov vlastníme platnú koncesiu. Poistení proti úpadku sme v Európskej cestovnej poisťovni. Naši zamestnanci Srí Lanku opakovane navštívili a detailne spoznali miestne prostredie, ponuku služieb a ubytovania. Vďaka tomu Vám môžu veľmi odborne poradiť na základe osobných skúseností a zostaviť zájazd presne podľa Vašich prianí.

Cenová ponuka, ktorú od nás dostanete, bude konečná a kompletná – teda žiadne ďalšie prirážky alebo skryté poplatky. Pracujeme rýchlo a ponuku od nás obdržíte do 24 hodín, pri väčšej zložitosti najneskôr do 48 hodín. Po návrate zo zájazdu Vám zatelefonujeme, aby sme zistili, ako hodnotíte Vami vybrané miesto pobytu a poskytnuté služby. Vyžiadajte si náš špecializovaný katalóg (posielame poštou – zadarmo).

Kategórie a vybavenosť izieb Chaaya Wild

Do vybavenia izieb v rezorte Cinnamon Wild Yala patrí:

  • izbový sejf pre úschovu cenností,
  • balkón/terasa s výhľadom na džungľu alebo na Indický oceán,
  • klimatizácia s individuálnym ovládaním,
  • IDD telefón,
  • káblová TV s plochou obrazovkou,
  • minibar,
  • zariadenie na prípravu kávy a čaju,
  • balená pitná voda,
  • luxusné vybavenie kúpeľne a
  • sušič vlasov.

Ponuka izieb

Jungle Chalets (44m2)

Jungle Chalets (44m2)

Celkovo 60 Jungle Chalets disponujú luxusným štvorhviezdičkovým vybavením. Design má nádych lodge v prírodnej rezervácii, kde môžete nájsť nábytok v kempovom štýle, posteľ so sieťou proti komárom, špeciálne tkané doplnky či botanické a zvieracie vzory na stenách, kým podlahy sú vyrobené z recyklovaného materiálu. Dekorácia a interiéry sú navrhnuté tak, aby spĺňali štandardy, ktoré hotel sľubuje.

Beach Chalets (34 m2)

Beach Chalets (34 m2)

V rezorte nájdete aj 8 Beach Chalets v plážovom štýle, ktoré sa vyznačujú architektonickou krásou a sú postavené na koloch. To umožňuje nerušený výhľad na more a okolitú zeleň, aj keď sa hostia nenachádzajú priamo pri pobreží. Celá konštrukcia chatky sa nesie v drevenom štýle pre zachovanie konceptu rustikálneho luxusu.

Online cena a slevy Chaaya Wild *****

Profi foto hotela Chaaya Wild *****

Naše foto hotela Chaaya Wild *****

Gastronómia a hotelové reštaurácie Chaaya Wild

Tuskers – Aj keď je hlavná reštaurácia zastrčená v prírode, neznamená to, že hostia budú mať obmedzené kulinárske možnosti. Vychutnajte si lahodné pokrmy pripravené tunajšími profesionálnymi kuchármi.

Pugmarks Bar – Vyberte si z ponuky osviežujúcich nápojov a uhaste smäd počas horúcich a vlhkých dní v divočine.

Peacock Bar – Druhý bar v rezorte sa nachádza na strešnom poschodí a okrem ponuky nápojov poskytuje aj veľkolepé výhľady.

Šport a wellness hotela Chaaya Wild *****

Voľný čas a miesta, ktoré by ste mali navštíviť

Tri jazerá – Urobte si rannú prechádzku okolo hráze Yoda Wewa, ktorá bola v minulosti vyschnutým priestranstvom a v súčasnosti predstavuje jazero s hojnosťou vlahy. Práve to podporuje aj miestne okolie, ktoré je bohaté na vtáctvo v podobe kormoránov, husičiek malých, kačiek, volaviek či rybárikov. Ďalej môžete navštíviť TissaWewa s množstvom predajcov ovocia, rybárov a výrobcov keramiky. Vyskytujú sa tu kaloni a rôzne vtáčie druhy. Poslednou zastávkou bude DebaraWewa, kde môžete pozorovať ďalšie druhy vtákov, motýľov a vážok. Potom táto cesta prírodou, dedinami a históriou končí. Pri tomto výlete budete mať k dispozícii aj pripravené raňajky z hotela.

Pozorovanie vtákov – Vydajte sa okolo soľných a normálnych jazier s tieňom palmových stromov, aby ste mohli vidieť celú radu exotických vtákov vo voľnej prírode. Budete môcť zazrieť tak brodivé rybáky, sluky, jespáky malé či bociany čiernokrké, ako aj lesné kolpíky či vodouše. K pozorovaniu je vhodné používať aj ďalekohľady, aby ste mohli vidieť aj tie najmenšie detaily divokého života. Pozorovanie môže byť organizované v Národnom parku Bundala, ktorý je biosférickou rezerváciou UNESCO so 197 vtáčimi druhmi alebo v Palatupana, ktorá predstavuje mäkkú soľnú laúnu s množstvom sťahovavých vtákov.

Prechádzky prírodou – Zoznámte sa s hotelovými prírodovedcami, ktorí Vám pomôžu prejsť náučnú cestu okolo pozemku hotela a umožnia Vám objaviť plno tunajších stvorení a úchvatné výhľady. Môžete sa vydať po štrkových chodníkoch okolo jazera či lesným porastom, naraziť na rôzne živočíchy a vtáctvo či dokonca smerovať k veľkým dunám smerom k pláži. Šťastnejší hostia môžu tiež uvidieť leopardy na skale len 400 metrov od hotela.

Objavovanie nocí v Yala – Miestny tím Prírodných cestičiek Cinnamon vytvoril skvelý výlet v podobe nočného safari v JEEPe. Skúsenosti pre tieto nočné jazdy do prírody boli získané vďaka spolupráci s National Geographic v posledných rokoch. Safari zahŕňa nočné zážitky na lesných cestách mimo Národný park. K dispozícii budete mať okuliare s nočným videním, aby ste mali príležitosť vidieť čo najviac a pritom svetlom nerušili divokú zver.

Situlpawwa (archeologické miesto) – Skalnatý chrám Situlpawwa sa nachádza v Národnom parku Yala na juhu Srí Lanky a je významným buddhistickým miestom z 2. stol. p.n.l. V preklade tento názov znamená „kopec pokojnej mysle“. Skalnatý chrámový komplex obsahuje aj jaskynné chodby, kde prebývali mnísi. Ďalej tu nájdete hlavnú stúpu a niekoľko menších, kapitulné siene či jazierka. Maľby v hlavnej jaskyni náležia do obdobia Anuradhapura a sú pomerne vzácne, nakoľko z tejto periídy sa mnoho malieb nezachovalo.

Objavovanie prírody pri safari – Je známe, že Yala je špeciálnou lokalitou pre výskyt leopardov a množstvo vtáčich druhov. Naraziť môžete okrem iného až na 215 druhov vtákov či 44 druhov cicavcov ako medvede pyskaté, slony, axisy indické, šakaly a mnoho ďalších. Safari JEEPom je nezabudnuteľným zážitkom v Národnom parku Yala a vzrušujúcim okamihom na čele s najväčšou atraktivitou v podobe leopardov.

Mapa - Chaaya Wild *****

Osobné poradenstvo pri DELUXEA zájazde na Srí Lanku do hotela Chaaya Wild *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Chaaya Wild *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Posledná inšpekcia hotelazamestnancom cestovnejkancelárie DELUXEA
 
Ing. Jindřiška Jelínková
Ing. Jindřiška Jelínková 724 065 778

Recezie hotela Chaaya Wild *****

Podobný hotel

Letové spojenia na Srí Lanku

Ing. Jindřiška Jelínková
Chaaya Wild
„Hotel som osobne navštívila.“
Odlet
Nocí
Strava
Cena za osobu
x

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.