Páči sa Vám film z atolu Aldabra Bol raz jeden ostrov? Oslovila Vás v kine rozmanitá príroda a unikátna fauna? Zažite ju s CK DELUXEA, ktorá je hrdým sponzorom filmu Aldabra a uvidíte všetky živočíchy na vlastné oči.

Malý kúsok nedotknutého raja menom Aldabra

Aldabra je miesto na planéte Zem, ktoré doposiaľ nebolo dotknuté človekom. Medzi ďalších vzácnych obyvateľov atolu a priľahlej lagúny patria korytnačky obrovské, karety obrovské, žraloky čiernocípe, fregatky, kraby magrovoví, tropické vtáky, farebné ryby a korali. Žijú tu svoj rozprávkový život. Pokiaľ budete hľadať taký kúsok panenského raja, nájdete ho v modrých vodách Indického oceánu. Druhý najväčší koralový atol na svete, ostrov Aldabra, ktorý je súčasťou Seychelských ostrovov, sa nachádza v západnej časti Indického oceánu, severne od ostrova Madagaskar. Jedná sa naozaj o unikátne miesto. Aldabra je tvorená koralovými ostrovmi, ktoré obklopujú tyrkysovo modrú lagúnu rozprávkovo bohatú na podmorský život. Vďaka absolútnej izolovanosti atolu a jeho obtiažnej dostupnosti si toto miesto zachovalo povesť nedotknutého tropického raja. Ostrov nie je pre turistov prístupný, a tak tu hlavné slovo nemajú ľudia, ale príroda.

Kúzelné prostredie Seychelských ostrovov

Tyrkysovo modré vody Indického oceánu a belostné piesočné pláže. To nie je len Aldabra. 

Celý Indický oceán je priam posiaty miestami, ktoré je možné označiť za stratené tropické raje. Pokiaľ túžite spoznať niektorý z ostrovov v Indickom oceáne, vidieť pestrofarebné rybičky na vlastné oči, prejsť sa po belostných plážach a prežiť exotickú dovolenku s celou rodinou alebo len v páre, môžete sa vydať napríklad na Seychely. Túžite vidieť karety obrovské ako kladú do piesku svoje vajíčka, podobne ako Tori vo filme Aldabra? Pre tieto vzácne a nezabudnuteľné momenty vám DELUXEA odporúča predovšetkým návštevu ostrova St. Anne a Denis na Seychelách. 

V celom tomto malebnom súostroví nájdete jedinečnú flóru a faunu identickú priamo tej na Aldabre. Aj na turisticky prístupných ostrovoch Seychel, ako je hlavný ostrov Mahé, či Praslin alebo La Digue, nájdete nedotknutú tropickú vegetáciu. Každý ostrov je unikátny a stojí za poznanie, či už sa rozhodnete pre dovolenku na jednom z ostrovov alebo zvolíte kombináciu ostrovov pre intenzívnejší zážitok a dokonalé poznanie Seychel. Medzi hotelmi na Seychelách nájdete luxusné päťhviezdičkové a štvorhviezdičkové hotely, kde budete rozmaznávaní, ale aj kvalitné a komfortné ubytovanie za rozumné ceny. Dovolenka na Seychelách utkvie v pamäti každému, kto sa do tohto panenského raja vydá na dovolenku.

Korytnačky obrovské na Mauríciu

Ostrov Maurícius, ktorý je vzdialený len dve hodiny letu na juh od Seychel, má prezývku "Zelená perla Indického oceánu". Pokiaľ vyrazíte na exotickú dovolenku s deťmi, na Mauríciu nájdete dlhé piesočné pláže, ale aj nespočetné množstvo výletov, kam vyraziť. Keď Vaše deti zatúžia spoznať korytnačky obrovské zblízka, tak v korytnačom parku La Vanilla na Mauríciu sa budú cítiť ako v raji - na korytnačkách môžu aj jazdiť. S korytnačkami obrovskými sa môžete stretnúť aj v národnom parku na malom ostrove Seychel La Digue. Autentický zážitok zo stretnutia s korytnačkami obrovskými zažijete v rezorte Constance Ephelia, kde pre ne majú špeciálny výbeh a môžete ich dokonca aj zblízka nakŕmiť. 

Hotely na Mauríciu uspokoja všetkých bez rozdielu. Na svoje si prídu tak nároční klienti, ako aj tí, ktorí hľadajú dostupnú dovolenku v exotike.

zelvy-deti-na-zelvach-001.jpgzelvy-deti-na-zelvach-002.jpg

 

Pestrofarebný život pod hladinou na Maldivách

Podobne ako na koralovom ostrove Aldabra, kde podmorský život hýri farbami a nespočetným množstvom druhov rýb, aj na Maldivách môžete zažiť identické kúzlo života koralových útesov. Malinké ostrovčeky s neuveriteľne bielym pieskom priam vábia k odpočinkovej dovolenke. Maldivy Vás okúzlia ešte skôr než lietadlo dosadne na zem. Pohľad zhora na tyrkysovo modré lagúny, ktoré lemujú jednotlivé ostrovčeky, to je malý raj Indického oceánu.  

Obľúbili ste si hlavnú hrdinku Tori? Karety obrovské môžete pri troche šťastia vidieť na vlastné oči pri šnorchlovaní v modrých lagúnach maldivských ostrovčekov, ale aj pri brehoch Seychel.

maledivy-destinace-015.jpgmaledivy-destinace-028.jpg

 

Kuramathi Maldives ****

Cena od 183 EUR os./noc

Lokalita: Maledivy, Rasdhoo atoll | Mapa

Strava: Plná penzia, All Inclusive

Inšpekcia: 2021, Hana Nádvorníková, 724 730 005

Prírodný raj s nadvodnými vilami a all inclusive

9.6 / 10

ZOBRAZIT
Dusit Thani Maldives *****

Cena od 581 EUR os./noc

Lokalita: Maledivy, Baa atoll | Mapa

Strava: Raňajky, Polpenzia, Plná penzia, All Inclusive

Inšpekcia: 2022, Marica Verešová, +421 948 040 574

Thajská pohostinnosť v krásnom maledivskom prostredí

9.6 / 10

ZOBRAZIT

Nechajte svoje sny stať sa skutočnosťou a objavte kúzlo exotiky

Túžite spoznať niektorý z panenských rajov na našej zemi? Chceli by ste objaviť kúzlo tropických ostrovčekov a podmorského života? Stačí len málo, aby sa Váš sen stal skutočnosťou. Vy aj vaše deti si dovolenku v exotike zamilujete a navyše získate jedinečné spoločné zážitky na celý život. So zostavovaním pobytu v exotike máme bohaté skúsenosti a radi Vám poradíme. Cestovná kancelária Deluxea je špecialistou na zájazdy do exotiky. Zverte plánovanie svojej dovolenky do najlepších rúk. Cestovná kancelária Deluxea sa na exotické destinácie špecializuje už dvadsať rokov. Všetky destinácie sme osobne navštívili a pri zostavovaní zájazdov vždy vychádzame z Vašich predstáv a prianí.

Mám záujem o zájazd na kľúč

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.