Juhoafrická republika

Juhoafrická republika

 

Južná Afrika je kúzelná krajina plná kontrastov na južnom cípe afrického kontinentu. Jej pobrežie je omývané vodami Atlantiku a Indického oceánu a okrem nedotknutých prírodných krás tu na Vás čakajú nádherne brehy, divoké safari, exotické mestá, nekonečné vinohrady, bohatá história a luxus. Zažijete tu neopakovateľné zážitky a výnimočnú atmosféru.

Klíma - Krajna má subtropické podnebie a je ideálna ako únik do tepla pred našou stredoeurópskou zimou. Najteplejšie obdobie je od decembra do februára a najviac zrážok spadne na východnom pobreží. Dni bývajú slnečné a teplé aj v zimnom období.

Víza - Držitelia všetkých druhov cestovných dokladov SR, ktorí do JAR cestujú za turistickým či obchodným účelom,potrebujú od roku 2016 vízum, pre viac informácií je potrebné sa obrátiť na Ministerstvo zahraničných vecí, prípadne na ambasádu JAR vo Viedni.

Doprava - Je vyžadovaný medzinárodný vodičský preukaz. V Juhoafrickej republike sa jazdí po ľavej strane vozovky a cestovná infraštruktúra je na pomerne dobrej úrovni, pričom všetky veľké mestá sú spojené kvalitnými diaľnicami. Letecké spojenie je pravidelné, pretože do Johannesburgu lietajú pravidelné linky z viacerých európskych letísk. Do J.A.R. je možné pricestovať aj po mori, medzinárodné prístavy sú napríklad v Kapskom meste alebo v Port Elizabeth.

jar-novy-web-007.jpg 
 

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.