Lakaz Chamarel Exclusive Lodge ****

Maurícius

Útulný hotel s rodinnou atmosférou, v úžasnej prírode

Osobne
sme
navštívili

Hotel Lakaz Chamarel Exclusive Lodge ****

Hodnotenie 10 Hodnotilo 1 klientov
Detailné hodnotenie
Lokalita Maurícius | Zobraziť mapu
Strava Polpenzia, Plná penzia | Viac o gastronómii
Špecialisti, ktorí
hotel navštívili

Popis hotela Lakaz Chamarel Exclusive Lodge **** Maurícius

Lakaz Chamarel Exclusive Lodge je malý butikový hotel s rodinnou atmosférou tak obľúbených útulných penziónov, ale s prvotriednymi službami, za ktoré by sa nemusel hanbiť hociktorý 5hviezdičkový hotel. Lakaz Chamarel je klenotom v srdci bujnej tropickej záhrady s veľkolepou rozlohou 12 hektárov, obklopeným horami úchvatnej oblasti Chamarel. Táto bezchybná lokácia Vám zaistí pocit exkluzivity a pokoja; je ako stvorená pre všetkých milovníkov harmonickej prírody, ktorí ale nechcú poľaviť zo svojich vysokých nárokov.

Lakaz Chamarel sa vyznačuje všadeprítomnou zeleňou, citlivou výzdobou a vybavením, ktoré nenarušujú prírodné krásy krajiny, a delikatesnou kuchyňou vychádzajúcou z miestnych tradičných chutí. K dispozícii budete mať 15 jedinečných izieb a apartmánov, ktoré skvele korešpondujú s prírodným rázom celého hotela.

Okrem skvelej polohy hotela, ktorá je ako stvorená na rôzne výlety do okolia a objavovanie tajomných krás oblasti Chamarel, určite oceníte aj bazén s fantastickým výhľadom do údolia, neďalekú pláž a veľmi profesionálny a priateľský personál.

Zobraziť viac  Mám záujem o hotel

Naše odporúčanie k Lakaz Chamarel Exclusive Lodge

Okrem samotného ubytovania si môžete objednať jeden z 2 balíčkov doplnkových služieb Lakaz Formula, Tranquility alebo Comfort.

Tranquility

Balíček zahŕňa obedy vrátane dezertu denne od 12:00 do 15:00 a domáce pečivo od 16:00 do 17:30. V ponuke sú ďalej limonády, pivo, voda, džús, čaj, káva a horúca čokoláda, alebo služby ako pranie či zapožičanie bicyklov (s možnosťou obedov so sebou).

Comfort

Balíček je ponúkaný pri pobyte dlhšom ako 3 noci, a zahŕňa obedy vrátane dezertu denne od 12:00 do 15:00, domáce pečivo od 16:00 do 17:30, ďalej limonády, pivo, vodu, džús, čaje, kávu a horúcu čokoládu, jednohubky servírované každý večer na izbe, služby ako pranie a zapožičanie bicyklov (s možnosťou obedov so sebou) sú samozrejmosťou. Podľa dĺžky Vášho pobytu potom budete mať možnosť využiť aj služby wellness*.

Comfort 1 - pri pobyte dlhšom ako 3 dni: kokosová maska + masáž chrbta (45 minút na osobu)
Comfort 2 - pri pobyte dlhšom ako 7 dní: kokosová maska + relaxačná masáž (75 minút na osobu)
Comfort 3 - pri pobyte dlhšom ako 15 dní: 2x kokosová alebo kávová maska, 2x relaxačná masáž (75 minút na osobu)
*Masáže a masky nie sú kumulatívne ani kombinovateľné medzi jednotlivými balíčkami.

 
Ing. Pavlína Zbořilová
Posledná inšpekcia hotela
Ing. Pavlína Zbořilová 724 730 003

Ponuka izieb

Lakaz Standard

Lakaz Standard

Základné izby s príjemnou rozlohou 50 m² ideálne pre dve osoby. Disponujú terasou s výhľadom orientovaným k bazénu, rovnako ako vonkajšou sprchou a bohato vybavenou vnútornou kúpeľňou...

Kaz Supérior

Kaz Supérior

Vyššia kategória izieb s rozlohou 60 m², maximálnou kapacitou 3 dospelí, a s terasou orientovanou do záhrady, vypínajúcou sa nad bazénom a slamenými strechami salónika a baru...

Garden Pool Suite

Garden Pool Suite

Tieto apartmány disponujú fantastickou rozlohou 95 m² a sú vhodné pre 3 dospelých alebo 2 dospelých a 2 deti...

Seaview Pool Suite

Seaview Pool Suite

Iste Vás prekvapí veľkolepá rozloha 110 m², ktorou apartmány disponujú. Sú tak naozaj vzdušné a dostatočne priestranné aj pre 3 dospelých alebo 2 dospelých a 1 dieťa...

Gastronómia a hotelové reštaurácie

Miestna kuchyňa Vám priblíži pestrý svet chutí a vôní, ktorý ožíva pod rukami skúseného šéfkuchára Nicolasa Eddyho a jeho majstrovského tímu. Pripravia Vám najrôznejšie špeciality podľa tradičných maurícijských receptov a ich moderné variácie, vždy uvarené z čerstvých lokálnych surovín.

Bohaté americké raňajky sú podávané denne od 7:45 do 10:15. V ponuke nájdete okrem iného kávu, espresso, čaj, čokoládu, šťavu z čerstvého ovocia, domáci chlieb, domáci džem, maslo, syry, cereálie, ovocie, sladké pečivo, koláče, farmárske vajcia z dediny Chamarel, slaninu, paradajky a mnoho ďalšieho. Ak si radi prispíte, nezúfajte. Personál Vám rád pripraví aj neskoré kontinentálne raňajky.

Obedy si môžete vybrať z pestrej ponuky à la carte, kde nájdete rôzne šaláty, čerstvé cestoviny, ryby, sendviče, ale aj typické maurícijské pokrmy. Odporúčame tiež vyskúšať malé tradičné reštaurácie v dedine Chamarel.

Večere sú podávané denne od 19:00 do 21:30 formou denného menu alebo stálej ponuky à la carte. V dennom menu budete mať vždy na výber z 2 rôznych predjedál a 2 hlavných chodov, a samozrejme všetko zavŕšite skvelým dezertom. V prípade väčšej obsadenosti a priaznivého počasia budete mať možnosť vyskúšať aj bohaté večere formou bufetu.

V cestovnej kancelárii DELUXEA Vám pripravíme dovolneku na mieru.

 

Odlety sú možné z Prahy alebo Viedne každý deň. Lietame luxusnými lietadlami Emirates. Dĺžka Vášho pobytu môže byť ľubovoľná. Vyberať je možné z veľkého množstva hotelov a rôznych typov izby i formy stravovania. Maurícius sme opakovane navštívili a poskytneme Vám osobné rady. Je špecializáciou českej cestovnej kancelárie DELUXEA a.s. založenej roku 1995. Hotel, transfer a ďalšie služby pre Vás objednávame priamo na Mauríciu. S miestnou cestovnou kanceláriou priamo spolupracujeme. Pri pobyte na ostrove sa o Vás bude starať slovenský reprezentant. Služby pre Vás nekupujeme v nemeckej cestovnej kancelárii a pri cestovaní nebudete členmi žiadnej skupiny. Pokiaľ by ste potrebovali akúkoľvek zmenu v zájazde, tak priamo my Vám všetko na Mauríciu vybavíme, rýchlo a operatívne. Postaráme sa o vás.

Cestovná kancelária DELUXEA vyberá do svojej ponuky hotely na základe osobného poznania. Vždy Vám ukážeme fotky a videá z osobných návštev našich zamestnancov. S hotelovými reťazcami z našej ponuky spolupracujeme už mnoho rokov. Do väčšiny hotelov každoročne cestujeme na inšpekcie. Veľkú časť našej klientely tvoria opakovaní zákazníci, ktorí sa do našich hotelov radi vracajú.

Kategórie a vybavenosť izieb Lakaz Chamarel Exclusive Lodge

V jedinej budove hotela Lakaz Chamarel Exclusive nájdete všetko potrebné zázemie: recepciu, salóniky, televíznu miestnosť a knižnicu, ale aj jedáleň s otvorenou kuchyňou, kde si pochutnáte na najrôznejších špecialitách, ktoré pre Vás kuchári pripravia.

V hlavnej budove sa nachádza aj všetkých 20 izieb a apartmánov. Každý z nich bol navrhnutý samostatne, aby odrážal diverzitu ostrova a jeho kultúry. Izby sú tak ladené do afrického, čínskeho, indického alebo tropického štýlu, ktorý sa premieta do druhov použitého dreva, rozloženia nábytku, dekorácií a rôzneho farebného tónovania na stenách. Všetky izby sú po budove rozmiestnené tak, aby sa hostia navzájom nerušili. Vaše súkromie preto bude zaistené za všetkých okolností.

Ponuka izieb

Lakaz Standard

Lakaz Standard foto

Základné izby s príjemnou rozlohou 50 m² ideálne pre dve osoby. Disponujú terasou s výhľadom orientovaným k bazénu, rovnako ako vonkajšou sprchou a bohato vybavenou vnútornou kúpeľňou. Na výber budete mať z variantov Lakaz Dibois, v orientálnom dizajne s kovovými prvkami, Lakaz Feraye, vybavený dreveným nábytkom z Indie a obrazmi maurícijských umelcov, a Lakaz Bambou, so stále zeleným bambusom priamo v kúpeľni.

Kaz Supérior

Kaz Supérior

Vyššia kategória izieb s rozlohou 60 m², maximálnou kapacitou 3 dospelí, a s terasou orientovanou do záhrady, vypínajúcou sa nad bazénom a slamenými strechami salónika a baru. V každej izbe Superior nájdete aj priestrannú kúpeľňu s vonkajšou sprchou. Na výber budete mať z variant Kaz Namasté, izby s hindu výzdobou a nástennou maľbou od maurícijského umelca K. Jundoosinga, Kaz Tropikal, svieža izba inšpirovaná prírodou, Kaz Zen, s ázijským nádychom, alebo Kaz Africa, s nábytkom z exotických afrických drevín, zbieraných po veľkej tropickej búrke a recyklovaných v štýlový nábytok.

Garden Pool Suite

Garden Pool Suite foto

Tieto apartmány disponujú fantastickou rozlohou 95 m² a sú vhodné pre 3 dospelých alebo 2 dospelých a 2 deti. Okrem výhľadu do záhrady sa môžete tešiť na súkromný bazén, kúpeľňu na čerstvom vzduchu alebo kávovar značky Nespresso. Apartmánov je celkom 8, pomenovaných po populárnych maurícijských legendách a príbehoch o láske: Reshma, Paul et Virgínia, La Dame Créole a Kithnou.

Seaview Pool Suite

Seaview Pool Suite foto

Iste Vás prekvapí veľkolepá rozloha 110 m², ktorou apartmány disponujú. Sú tak naozaj vzdušné a dostatočne priestranné aj pre 3 dospelých alebo 2 dospelých a 1 dieťa. Sú orientované k oceánu, posedenie na terase teda bude skutočne výnimočné. V hoteli sa nachádzajú celkom 4 apartmány tohto typu, pomenované po najvýznamnejších vrcholoch ostrova: Tourelle Tamarin, Rempart, Trois Mamelles a Piton Rivière Noire. Vo všetkých nájdete jedinečné výrobky z dizajnového štúdia Novateur, skvele doplnené obrazmi a kovovými doplnkami od maurícijských umelcov.

Exclusive Pool Suite

Exclusive Pool Suite foto

Exkluzívny apartmán Piton Canot Vám ponúka vysoký nadštandard, ktorý si zapamätáte. Po celú dobu pobytu môžete očakávať pravidelnú donášku chutného občerstvenia priamo na izbu, denne čerstvé pečivo a ovocie, alebo napríklad fľaše pitnej vody. Ani tu samozrejme nechýba kávovar značky Nespresso. Interiér je v exotickom dreve s kovanými doplnkami a dekoráciami z maurícijského štúdia Novateur. Apartmán ubytuje 2 dospelých a 1 dieťa alebo 3 dospelých.

Pláž a more

Budete sa nachádzať zhruba 10-15 minút jazdy od jedných z najkrajších pláží ostrova, Morne a Baie du Camp, a od romantických pobrežných mestečiek Black River a La Gaulette. K pláži sa dostanete aj na bicykli, krásnou cestou cez dedinu Chamarel až k Morne. Pokiaľ sa na návrat budete cítiť príliš unavení, hotelový personál pre Vás zariadi odvoz.

Online cena a slevy Lakaz Chamarel Exclusive Lodge ****

Profi foto hotela Lakaz Chamarel Exclusive ****

Naše foto hotela Lakaz Chamarel Exclusive ****

Gastronómia a hotelové reštaurácie Lakaz Chamarel Exclusive Lodge

Miestna kuchyňa Vám priblíži pestrý svet chutí a vôní, ktorý ožíva pod rukami skúseného šéfkuchára Nicolasa Eddyho a jeho majstrovského tímu. Pripravia Vám najrôznejšie špeciality podľa tradičných maurícijských receptov a ich moderné variácie, vždy uvarené z čerstvých lokálnych surovín.

Bohaté americké raňajky sú podávané denne od 7:45 do 10:15. V ponuke nájdete okrem iného kávu, espresso, čaj, čokoládu, šťavu z čerstvého ovocia, domáci chlieb, domáci džem, maslo, syry, cereálie, ovocie, sladké pečivo, koláče, farmárske vajcia z dediny Chamarel, slaninu, paradajky a mnoho ďalšieho. Ak si radi prispíte, nezúfajte. Personál Vám rád pripraví aj neskoré kontinentálne raňajky.

Obedy si môžete vybrať z pestrej ponuky à la carte, kde nájdete rôzne šaláty, čerstvé cestoviny, ryby, sendviče, ale aj typické maurícijské pokrmy. Odporúčame tiež vyskúšať malé tradičné reštaurácie v dedine Chamarel.

Večere sú podávané denne od 19:00 do 21:30 formou denného menu alebo stálej ponuky à la carte. V dennom menu budete mať vždy na výber z 2 rôznych predjedál a 2 hlavných chodov, a samozrejme všetko zavŕšite skvelým dezertom. V prípade väčšej obsadenosti a priaznivého počasia budete mať možnosť vyskúšať aj bohaté večere formou bufetu.

Aktivity

Objavujte okolie:

Vyhliadka View Point s fascinujúcim výhľadom na oceán a západné pobrežie len pár krokov od Vašej izby, iba 5–10 minút chôdze.
Prejdite sa Labyrintom, vymodelovanom podľa mystického labyrintu z katedrály v Chartres.
Využite možnosť vydať sa na vrchol Piton Canot chodníkom vedúcim priamo z hotela, so sprievodcom či bez. Táto hodinová prechádzka rozhodne stojí za skúšku, pretože sa Vám z vrcholu otvoria neskutočné pohľady na pobrežie, okolité kopce a oceán.
Ďalej by ste rozhodne nemali vynechať prechádzku rezervácií k dedine Chamarel, cez úchvatne sfarbené piesočné formácie je to len 3,5 km - asi hodinu pešej chôdze alebo pol hodiny na bicykli.
Najvyšší vrchol Ostrova, Black River Peak, môžete zdolať so sprievodcom, ale aj bez neho. Cesta trvá približne tri hodiny, ale rozhodne stojí za to.
Sprievodca Vás potom môže zaviesť aj k tiesňavám národného parku Black River Gorges, zeleného srdca Maurícia. V parku potom budete mať možnosť prejsť si niektorú zo 6 trás, ktoré dohromady tvoria sieť s 50 km značených turistických ciest. V parku nájdete neskutočné množstvo endemických rastlín, ale aj zvierat - pokiaľ budete pozorní, možno uvidíte niektoré z chránených druhov vtákov, ktoré sa nachádza len na Mauríciu.
Pre milovníkov civilizácie je tu dedina Chamarel alebo Baie du Camp, rumová destiléria alebo múzeum dreva.
Samozrejmosťou je aj možnosť zapožičania bicyklov a preskúmanie celého okolia na vlastnú päsť.
S akoukoľvek ďalšou otázkou k atrakciám v okolí alebo ďalším aktivitám sa neváhajte obrátiť na hotelový personál - radi Vám pomôžu a odporučia tie najlepšie možnosti priamo na mieru.

Doprava do hotela Lakaz Chamarel Exclusive Lodge

Lakaz sa nachádza 55 minút jazdy od letiska, hodinu od hlavného mesta Port-Louis, 10-15 minút od tých najkrajších pláží ostrova, Morne a Baie du Camp. Za 10-15 minút sa dostanete aj do malých prístavných dedín Black River a La Gaulette, kde nájdete mino iné aj supermarkety a obchodné centrá.

Cestovní kancelář DELUXEA nabízí na ostrově Maurícius několik variant transferu z letiště do hotelu. Vybrat si můžete klimatizované osobní auto, SUV/terénní vůz, limuzínu, helikoptéru, případně klimatizovaný bus/minibus spolu s dalšími turisty, (který však může cestou stavět až ve 3 hotelech).

Pokud zvolíte osobní auto, na stánku místní cestovní kanceláře na letišti na Vás bude čekat řidič. Pomůže Vám s kufry a dopraví Vás přímo do hotelu. Kdybyste se potřebovali zastavit na krátký nákup (např. ovoce, SIM karta, potřeby pro děti nebo focení), rád Vám vyjde vstříc. Na zpáteční cestě na letiště oceníte, že osobním autem budete moci odjet později.

Pokud si vyberete autobus, tak budete čekat na jiné cestující. Cesta bude delší kvůli pomalejšímu autobusu a zastávkám v jiných hotelech. V ceně dopravy osobním autem a autobusem je jen malý rozdíl.

Varování: Pro cestu z letiště do hotelu můžete použít i taxi - od služeb Emotions se servis poskytovaný taxislužbou liší následovně:

 • Taxi nemusí mít adekvátní pojištění pro případ nehody a zranění pasažérů
 • Nemá přepážku na letišti a po příletu Vás nebude čekat nikdo s cedulkou se jménem
 • Nedisponuje delegáty a neposkytuje žádné materiály o ostrově ani uvítací balíček
 • Taxi si musíte po příletu zajistit sami a ve vytížených časech musíte čekat, než se pro Vás uvolní vůz
 • Pokud Vám nedorazí kufry, taxikář Vám nepomůže s reklamací
 • Taxikáři nemají na rozdíl od zaměstnanců Emotions uniformy, takže není tak snadné je na letišti rozpoznat
 • Nikdo Vám nepomůže s kufry
 • Jelikož na Mauríciu neexistují přepisy ohledně stáří vozů taxislužeb, můžete buď při troše štěstí najít relativně nový vůz, nebo mít naopak smůlu a cestovat do hotelu ve velmi starém autě
 • Taxikáři neradi zapínají klimatizaci, aby neměli vyšší spotřebu.
 • Taxi nenabízí WI-FI.
 • Řidiči jsou sice zkušení, ale nejsou to vyškolení průvodci. Nedozvíte se od nich tolik informací, jako od profesionálních řidičů Emotions.

Mapa - Lakaz Chamarel Exclusive Lodge ****

Osobné poradenstvo pri DELUXEA zájazde na Maurícius do hotela Lakaz Chamarel Exclusive Lodge ****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Lakaz Chamarel Exclusive Lodge ****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

 
Ing. Pavlína Zbořilová
Posledná inšpekcia hotela
Ing. Pavlína Zbořilová 724 730 003

Recezie hotela Lakaz Chamarel Exclusive Lodge ****

Letové spojenia na Maurícius

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.