Maurícius

Maurícius

Rýchla kalkulácia hotela

Maurícius
Odlet
Noci v hoteli
Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa
Hotel

Pro hotel Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa.

Typ izby
Strava

Letecká společnost
Bonus
CZK
EUR
Cena zájazdu
- EUR/osoba
Pôvodná cena
- EUR/osoba
Hotel,
- EUR/osoba- EUR/osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Garancia najnižšej ceny
Transfer
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Český delegátDelegát      
- EUR/osoba
Akční sleva
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Dítě do 2 let
EUR
Cena platí v prípade voľných miest v najvýhodnejšej rezervačnej triede
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Počítame cenu Vášho zájazdu. Vyčkajte prosím.
Počítame cenu
Vášho zájazdu.
Vyčkajte prosím.

   

Maurícius je skutočný klenot, ktorý čaká na objavenie. Od prvého okamihu Vás zelený ostrov uprostred Indického oceánu nadchne. Dovolenka na Mauríciu osvieži Vaše telo i dušu. Nie je tu žiadna masová turistika, ani znečistenie prírody. Nepotrebujete vstupné víza ani očkovanie. Neuveriteľne priezračná voda Indického oceánu obmýva pobrežné lagúny, lemované zlatými plážami s jemným pieskom a kokosovými palmami.

Hotely sme osobne navštívili a našim klientom radi poradíme osobne. Maurícius je prekrásny ostrov, ktorý ponúka všetky kúzla exotiky. Členitú a rozmanitú krajinu, rozprávkové pláže obklopené koralovými útesmi, priezračne modré lagúny, nádhernú prírodu, štýlové hotely alebo delikátnu kuchyňu. Pobrežie je takmer kompletne obklopené miestami prerušovaným koralovým útesom. Na ostrove nájdete hory, krátery, husté pralesy, potôčiky, rieky, vodopády, dedinky strácajúce sa v bujnej vegetácii, mestá v starom koloniálnom štýle a všadeprítomné polia cukrovej trstiny.

 mauricius-novy-web-035.jpg
 

 

 

mauricius-novy-web-003.jpg 

Dôležité informácie pre návštevníkov ostrova Maurícius

Víza – pre vstup do krajiny nie je pre občanov Slovenskej a Českej republiky zavedená vízová povinnosť, potrebujete iba pas s platnosťou pokrývajúcou dobu pobytu.

Čas – oproti Českej republike je na ostrove Maurícius v zime o 4 hodiny viac a v lete o 2 hodiny viac.

 

 

Volanie a internetové pripojenie na Mauríciu

Páči sa vám predstava, že vybavujete firemnú korešpondenciu na pláži pri Indickom oceáne, alebo že máte možnosť kedykoľvek zdieľať svoje zážitky s rodinou a priateľmi? Na Mauríciu je možné využívať služby miestnej spoločnosti Emtel, ktorá vám na každej pobočke či v novinovom stánku ponúkne tzv. Starter pack s predplatenou kartou na volanie a SMS a vysokorýchlostným mobilným Internetom (3G/HSDPA/HSPA+ a 4G).

Balíček stojí Rs. 100 a na jeho kúpu potrebujete cestovný pas. Nie ste viazaní žiadnou zmluvou, predplatenú kartu je možné takmer v každom novinovom stánku dobiť na Rs 20, Rs 50, Rs 100 alebo Rs 200. Pri aktivácii vyplníte jednoduchý formulár, preukážete sa cestovným pasom a potom počkáte 24 hodín, než sa Vaša SIM karta aktivuje.

Na Mauríciu je možné zakúpiť aj USB modemy pre pripojenie počítača, a to v predajniach Emtelu od Rs 1599.

História

Maurícius bol známy už Arabom v 10. storočí, ktorí ho mali zanesený na svojich navigačných mapách pod menom Dinarobin. Európanmi bol objavený až roku 1505 portugalským moreplavcom Pedrom Mascarenhasom, po ktorom bola oblasť pomenovaná ako Maskarenské súostrovie. Postupne patril pod správu Portugalcov, Holanďanov, Francúzov a od roku 1814 Angličanov. Dňa 12. marca 1968 získal Maurícius nezávislosť a o 24 rokov neskôr bol vyhlásený za republiku. Mauricijská ústava je založená na rozdelení moci medzi predsedu vlády a kabinet. Hlavou štátu je prezident.

Obyvateľstvo 

na ostrove žije viac ako 1.230.000 obyvateľov, ktorí sú rôzneho pôvodu aj náboženského vyznania. Nájdete tu hinduistov (48 %), kresťanov (32 %), moslimov (17 %), ale napríklad aj budhistov. Maurícius je často uvádzaný ako príklad rasovej a náboženskej harmónie, kedy aj napriek zrejmej odlišnosti kultúr spolu ostrovania bezproblémovo vychádzajú.

Ekonomika 

bola až donedávna závislá na produkcii cukrovej trstiny, ale v posledných 10 rokoch sa jeho hospodárska základňa viac diverzifikovala. Napriek tomu, že viac ako polovicu plochy ostrova stále zaberajú plantáže cukrovej trstiny, do popredia sa dostávajú aj ďalšie obchodné komodity, prevažne čaj, banány, zemiaky, tabak a ovocie. Rozvíja sa aj rybolov, pre ktorý má Maurícius ideálne predpoklady. Avšak, najdôležitejším vývozným artiklom je textil a odevy. Nasledujú výrobky z umelých hmôt, hodinky, syntetické drahokamy a elektronika. Obrovský rozmach získavajú služby cestovného ruchu, zamerané prevažne na najnáročnejších klientov. V posledných rokoch tu boli postavené desiatky hotelov v kategórii 5***** a 6******.

Mena 

menovou jednotkou je mauricijská rupia (Rs.), ktorá je rozdelená na 100 centov (cs). Cudzie meny, cestovné šeky, zmenky a ďalšie bankové nástroje môžu byť dovážané na ostrov bez obmedzenia. Peniaze je možné bez problémov vymeniť už na letisku alebo v hoteloch, banky a bankomaty sú k dispozícii takmer v každom meste. Akceptované sú kreditné karty American Express, Diners, MasterCard a Visa.

Jazyk 

oficiálnym jazykom je angličtina. V každodennom živote však prevláda francúzština spolu s kreolčinou. Výnimkou nie sú vzhľadom na skladbu populácie ani orientálne jazyky. V niektorých hoteloch sa dohovoríte aj nemecky a taliansky.

Doprava 

na ostrove sa jazdí vľavo, maximálna povolená rýchlosť je 50km/h v obci a 80km/h mimo obce. Po ostrove sa dá pohybovať niekoľkými spôsobmi. Klientom odporúčame vzhľadom na ťažšiu orientáciu používať taxi, ktorých vodiči sú zároveň dobrými sprievodcami. Tento spôsob poznania ostrova Vás vyjde lacnejšie ako prenájom auta. Cenu si dojednajte vopred dohodou. Vo vozidlách väčšinou nie sú taxametre. Ak si chcete prenajať automobil, musíte mať medzinárodný vodičský preukaz a byť starší ako 23 rokov. Využiť môžete tiež miestne autobusové linky, ktoré jazdia aj počas sviatkov.

mauricius-novy-web-001.jpg mauricius-novy-web-019.jpgmauricius-novy-web-025.jpgmauricius-novy-web-027.jpgmauricius-novy-web-033.jpeg
 

 

Kuchyňa 

ostrovná kuchyňa je rovnako kozmopolitná ako obyvatelia a z jej širokej ponuky si určite vyberie každý gurmán a milovník dobrého jedla. Vyskúšať môžete nespočetné množstvo chutí z rôznych svetových kuchýň – od kreolskej, indickej a thajskej, cez európsku, orientálnu a stredomorskú, až po delikátnu čínsku. Veľký dôraz sa samozrejme kladie na plody mora, ryby a množstvo chutného ovocia, ktoré príde vhod v každú dennú dobu.

Oblečenie

vzhľadom na veľmi príjemnú klímu nebudete mať problém čo na seba. V horúcich dňoch nezabudnite na pokrývku hlavy, obzvlášť počas poludnia. Na dlhšie prechádzky si vezmite vhodnú obuv. V zimných mesiacoch (jún až september) je dobré mať ľahký sveter a nohavice, pretože večery sú už chladnejšie. Nudisti nenájdu na Mauríciu príliš veľké pochopenie, ale štýl „hore bez“ je vcelku bez problémov. Počas Vašich výletov po ostrove a jeho poznávania je najdôležitejšie pohodlné oblečenie, ale pri vstupe do náboženských objektov je potrebné dodržiavať určité zvyklosti (tzn. žiadne bermudy alebo minisukne). Pri návšteve mešít a chrámov si treba pred vstupom vyzuť topánky. Väčšina hotelov vyžaduje v reštauráciách na večere dlhé nohavice pre pánov.

Suveníry 

Maurícius je pre rozmanitosť a kvalitu predávaného tovaru preslávený ako raj všetkých milovníkov nákupov. Obľúbené sú modely starých lodí vytvorené podľa pôvodných plánov, ozdoby na šaty, šperky, prútený a hrnčiarsky tovar či suveníry z mora. Maurícius je tiež vynikajúcim miestom na nákup rôzneho oblečenia, textílií a hlavne pleteného tovaru. Firmy svetových značiek vyrábajú svoju produkciu na tomto ostrove a pri cestách uvidíte množstvo ich značkových obchodov, kde všetko nakúpite za oveľa nižšie ceny ako v Európe. Rozšírené sú aj malé handrové bábiky, balíčky kávy a korenia, kameninové džbánky alebo orientálne výrobky.

Štátne sviatky a náboženské slávnosti

keďže ostrovania pochádzajú z 3 rôznych kontinentov, organizovaných slávností je mnoho. Najzaujímavejšími sú „Maha Shivaratree“, čo je oslava boha Shivy, ktorá je v znamení púte do Grand Bassin, kde treba nabrať vodu z posvätného jazera. Celá slávnosť veľmi pripomína rituály na brehoch rieky Gangy. Číňania na prelome januára a februára oslavujú svoj nový rok, ktorý je v znamení veľkého jarného upratovania, množstva jedla majúceho za úlohu zaistiť hojnosť po celý rok a červenej farby, ktorá je symbolom šťastia a spokojnosti. Na zahnanie zlých duchov sa odpaľuje ohňostroj. Veľkým zážitkom je „Divali“, čo je najžoviálnejším zo všetkých hinduistických sviatkov. Oslavuje víťazstvo nad démonom Narakasuranom, ktoré je symbolizované stovkami olejových lámp umiestňovaných pred domami. Celý ostrov sa tak ponorí do nenapodobiteľnej, rozprávkovej atmosféry. Čas zábavy a veselia je festival „Holi“, kedy si muži a ženy prejavujú vzájomnú úctu tým, že na seba striekajú zafarbenú vodu a hádžu po sebe zafarbený prášok.

 mauricius-novy-web-005.jpgmauricius-novy-web-020.jpgmauricius-novy-web-023.jpg
 

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.