Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel *****

Omán

Hotel vystavaný v pôvodnom paláci samotného Sultána

Osobne
sme
bývali

Hotel Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel *****

Hodnotenie 9.5 Hodnotilo 9 klientov
Detailné hodnotenie
Lokalita Omán, Guvernorát Muscat | Zobraziť mapu
Strava Raňajky, Polpenzia | Viac o gastronómii
Typy špecialistov Unikátní hotel prestižní značky Kulinářský zážitek každý den Prvotřídní lázně Six Senses
Špecialisti, ktorí
v hoteli bývali
Špecialisti, ktorí
hotel navštívili

Popis hotela Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel ***** Omán

Al Bustan Palace je jedinečný hotel. A keď hovoríme jedinečný, myslíme to vážne. Nájdete inde na svete hotel, stavaný priamo v pôvodnom paláci samotného Sultána? Ten dal Palace vystavať ako svoje sídlo, rozhodol sa ale, že sa o túto úžasnú budovu podelí aj s ostatnými. Už tento fakt zaisťuje služby a gastronómiu tej najvyššej úrovne, nádhernú architektúru a dych vyrážajúci výhľad. Okolité záhrady o 200 akroch, kilometrová pláž, alebo kúpele od značky Six Senses, sú zárukou skvelej dovolenky.

Hotel je ocenený mnohými cenami a preslávený je po celom svete. Najvyššie a najhonosnejšie átrium nájdete práve tu - 37 metrov vysoká kupola, bohato zdobená, s 9 metrovým krištáľovým lustrom a fontánou. Vychutnať si tu môžete kávu alebo výborný dezert, často za počúvania miestneho umelca hrajúceho na harfe. Ani ten nie je obyčajný - jedná sa o majstra, vyhľadávaného často sultánom. Často môžete byť s vládcom aj susedia - v hoteli má svoje vlastné poschodie, ktoré využíva na oddych.

Zobraziť viac  Mám záujem o hotel

Naše odporúčanie k Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel

Stavba hotela trvala takmer dva roky so zámerom postaviť palác pre sultána Qabosa. Rezort vznikol na mieste, kde predtým bývala rybárska dedinka. Jedná sa o jedno z najkrajších zákutí širšej oblasti Muscatu. Hneď po vstupe do lobby na vás dýchne atmosféra arabskej kultúry, uvítanie pri káve a pohľad na impozantný interiér, ktorému dominuje luster od Swarovského.

Určite odporúčame vyskúšať miestne spa, jedno z najväčších v Ománe - má neuveriteľných 17 masážnych a spa miestností a súčasťou je spa iba pre ženy a jediná privátna pláž pre ženy v Ománe.

Rezort ponúka aj bohaté športové vyžitie, nachádzajú sa tu 4 tenisové kurty. K rezortu patrí nádherná 1km dlhá pláž, jediná súkromná pláž v Ománe. Všetky ostatné sú verejné, ale nie všetky sú ľahko prístupné.

Izby v ľavom a pravom krídle prešli rekonštrukciou a majú nový dizajn, izby v hlavnej budove sú zrenovované. Ak preferujete novší štýl, odporúčame izby v kategórii Lagoon Access alebo tie s výhľadom na bazén.

2022
Ing. Kateřina Mackovičová
Posledná inšpekcia hotela
Ing. Kateřina Mackovičová 724 730 018

Video hotela

Ponuka izieb

Al Bustan Lagoon Room (40 m²)

Al Bustan Lagoon Room (40 m²)

Nachádza sa na prvom poschodí. Krásna výzdoba izby je s tlmenými upokojujúcimi odtieňmi modrej alebo zelenej. Terasa o 16 m² je s priamym prístupom k vlastnému bazénu v tvare lagúny...

Deluxe Pool View Room (40 m²)

Deluxe Pool View Room (40 m²)

Nachádza sa na druhom a treťom poschodí. Krásna výzdoba izby je s tlmenými upokojujúcimi odtieňmi modrej alebo zelenej. Izby majú vlastný balkón s výhľadom na pestované záhrady...

Deluxe Mountain View Room (40 m²)

Deluxe Mountain View Room (40 m²)

Nachádza sa na piatom a šiestom poschodí. Klasicky zariadené izby s modernými prvkami v tlmených upokojujúcich zemitých odtieňoch. Izby majú vlastný balkón s výhľadom na pohorie Hajjar...

Deluxe Sea View Room (40 m²)

Deluxe Sea View Room (40 m²)

Nachádza sa na druhom, treťom, piatom a šiestom poschodí. Klasicky zariadené izby s modernými prvkami v tlmených upokojujúcich zemitých odtieňoch alebo v odtieňoch modrej či zelenej...

Gastronómia a hotelové reštaurácie

Al Bustan Palace skvele kombinuje výborné jedlo s úžasnými výhľadmi na more. Bohatý výber reštaurácií zaručuje každodennú rozmanitosť pokrmov. Nájdete tu ako tradičné arabské chute, tak aj výbornú pastu alebo dary mora.

Al Khiran Terrace – Hlavná hotelová reštaurácia servírujúca medzinárodnú kuchyňu. Hostia si tu môžu vychutnať raňajky a la carte obed alebo tematické večere.

China Mood – Už z názvu vyplýva zameranie tejto reštaurácie – pokrmy pochádzajú z čínskej kuchyne. Kuchársky tím bol špeciálne pre túto reštauráciu povolaný z ďalekej Číny, aby zaistil autenticitu chutí. Reštaurácia patrí k vyhláseným v celom Muscate, otvorená je každý deň okrem nedele a stredy, od 19 do 23 hodín.

Beach Pavilion Restaurant & Bar – Priamo na pláži sa nachádza táto reštaurácia. Posedenie je prichystané ako vo vnútri, tak vonku. Servírujú sa najčerstvejšie ománske ryby, rovnako tak ďalšie dovezené rybie špeciality. Užite si večeru pod hviezdami, napríklad v privátnych cabanas, kde môžete stráviť príjemnú romantickú večeru. Otvorené počas obeda a večere.

BLU Bar – Bar otvorený počas celého dňa poskytuje veľký výber drinkov, jedla alebo menších snackov, a to priamo pri bazéne.

Atrium Tea Lounge – V jedinečnom átriu, ktoré nenájdete inde na svete, stavanom pre samotného sultána. Vychutnajte si kávu, čaj alebo výborné dezerty.

V cestovnej kancelárii DELUXEA Vám pripravíme dovolneku na mieru.

 

Odlety sú možné z Prahy alebo Viedne každý deň. Lietame luxusnými lietadlami Emirates. Dĺžka Vášho pobytu môže byť ľubovoľná. Môžete si vybrať typ izby alebo formu stravovania. Omán sme navštívili a poskytneme Vám osobné rady. Je špecializáciou českej cestovnej kancelárie DELUXEA a.s. založenej roku 1995. Hotel, transfer a ďalšie služby pre Vás objednávame priamo na mieste. S miestnou cestovnou kanceláriou Desert Gate s dlhoročnými skúsenosťami a najširším portfóliom služieb priamo spolupracujeme. Pri pobyte na ostrove sa o Vás bude starať český reprezentant. Služby pre Vás nekupujeme v nemeckej cestovnej kancelárii a pri cestovaní nebudete členmi žiadnej skupiny. Pokiaľ by ste potrebovali akúkoľvek zmenu v zájazde, tak priamo my Vám všetko v Ománe vybavíme, rýchlo a operatívne. Postaráme sa o vás.

Kategórie a vybavenosť izieb Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel

S ohľadom na komfort a pohodlie bolo starostlivo skonštruovaných 250 izieb a suít, aby odrážali ako miestne tradície a art deco vplyvy, tak aj bohatstvo arabskej kultúry, umenia a histórie. Zložité dielo ručne vyrábaných tapiet a jedinečných materiálov oživuje každú miestnosť.

Všetky izby a suity ponúkajú najmodernejšie vybavenie a služby pre najpohodlnejší a najpríjemnejší pobyt: 42" LCD TV s plochou obrazovkou, najnovšie zábavné technológie s funkciou virtuálnej videopožičovne, DVD prehrávač (na vyžiadanie), satelitné rádio kanály, fén a telefón v kúpeľni, DID a ISDN telefónne linky, vysokorýchlostné internetové pripojenie, hlasová schránka, zariadenie na výrobu čaju/kávy, minibar, osobný elektronický trezor, župany, žehličku a žehliacu dosku, 24 hodinová izbová služba a služba práčovne a parkovanie zabezpečované obsluhou.

K bezpečnostným prvkom patrí dverné kukátko a reťaz, detektory dymu a elektronický systém zámkov.

Ponuka izieb

Al Bustan Lagoon Room (40 m²)

Al Bustan Lagoon Room (40 m²) foto

Nachádza sa na prvom poschodí. Krásna výzdoba izby je s tlmenými upokojujúcimi odtieňmi modrej alebo zelenej. Terasa o 16 m² je s priamym prístupom k vlastnému bazénu v tvare lagúny. Bezbariérové a prepojiteľné izby sú tiež k dispozícii.

Deluxe Pool View Room (40 m²)

Deluxe Pool View Room (40 m²) foto

Nachádza sa na druhom a treťom poschodí. Krásna výzdoba izby je s tlmenými upokojujúcimi odtieňmi modrej alebo zelenej. Izby majú vlastný balkón s výhľadom na pestované záhrady.

Deluxe Mountain View Room (40 m²)

Deluxe Mountain View Room (40 m²) foto

Nachádza sa na piatom a šiestom poschodí. Klasicky zariadené izby s modernými prvkami v tlmených upokojujúcich zemitých odtieňoch. Izby majú vlastný balkón s výhľadom na pohorie Hajjar.

Deluxe Sea View Room (40 m²)

Deluxe Sea View Room (40 m²) foto

Nachádza sa na druhom, treťom, piatom a šiestom poschodí. Klasicky zariadené izby s modernými prvkami v tlmených upokojujúcich zemitých odtieňoch alebo v odtieňoch modrej či zelenej. Izby majú vlastný balkón s výhľadom na more Ománu.

Junior Suite (60 m²)

Junior Suite (60 m²) foto

Nachádza sa na prvom, druhom a treťom poschodí. Krásna výzdoba izby je s tlmenými upokojujúcimi odtieňmi modrej alebo zelenej. Izby majú vlastný balkón s posedením a s výhľadom na pestované záhrady.

Executive Mountain View Suite (80 m²)

Executive Mountain View Suite (80 m²) foto

Elegantne zariadený apartmán so štýlovou spálňou, posedením a jedálenským kútom. Ďalej je k dispozícii pre hostí samostatná šatňa s priestrannou kúpeľňou a toaletou. Suity majú vlastný balkón s výhľadom na pohorie Hajjar alebo na pestované záhrady. Nachádza sa na siedmom a ôsmom poschodí. Bezdrôtová technológia alebo vysokorýchlostné pripojenie k internetu je samozrejmosťou.

Executive Sea View Suite (80 m²)

Executive Sea View Suite (80 m²) foto

Elegantne zariadený apartmán so štýlovou spálňou, posedením a jedálenským kútom. Ďalej je k dispozícii pre hostí samostatná šatňa s priestrannou kúpeľňou a toaletou. Suity majú vlastný balkón s výhľadom na more Ománu. Nachádza sa na siedmom a ôsmom poschodí. Bezdrôtová technológia alebo vysokorýchlostné pripojenie k internetu je samozrejmosťou.

Presidential Sea View Suite (300 m²)

Presidential Sea View Suite (300 m²) foto

Nachádza sa na ôsmom poschodí. Priestranný a luxusný apartmán s dvoma štýlovými spálňami, veľkou obývacou izbou a jedálenským kútom až pre desať hostí s plne vybavenou kuchynskou linkou. Suity majú vlastný balkón s panoramatickým výhľadom na more Ománu či pohorie Hajjar. Intímna knižnica a študovňa je k dispozícii. Značkové kúpeľové produkty Asprey a Ritz-Carlton či bezdrôtová technológia alebo vysokorýchlostné pripojenie k internetu sú samozrejmosťou.

Presidential Mountain View Suite (300 m²)

Presidential Mountain View Suite (300 m²) foto

Nachádza sa na ôsmom poschodí. Priestranný a luxusný apartmán s dvoma štýlovými spálňami, veľkou obývacou izbou a jedálenským kútom až pre desať hostí s plne vybavenou kuchynskou linkou. Suity majú vlastný balkón s panoramatickým výhľadom na more Ománu, na pestované záhrady či pohorie Hajjar. Intímna knižnica a študovňa je k dispozícii. Značkové kúpeľové produkty Asprey a Ritz-Carlton či bezdrôtová technológia alebo vysokorýchlostné pripojenie k internetu sú samozrejmosťou.

Online cena a slevy Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel *****

Profi foto hotela Al Bustan Palace *****

Naše foto hotela Al Bustan Palace *****

Video

Gastronómia a hotelové reštaurácie Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel

Al Bustan Palace skvele kombinuje výborné jedlo s úžasnými výhľadmi na more. Bohatý výber reštaurácií zaručuje každodennú rozmanitosť pokrmov. Nájdete tu ako tradičné arabské chute, tak aj výbornú pastu alebo dary mora.

Al Khiran Terrace – Hlavná hotelová reštaurácia servírujúca medzinárodnú kuchyňu. Hostia si tu môžu vychutnať raňajky a la carte obed alebo tematické večere.

China Mood – Už z názvu vyplýva zameranie tejto reštaurácie – pokrmy pochádzajú z čínskej kuchyne. Kuchársky tím bol špeciálne pre túto reštauráciu povolaný z ďalekej Číny, aby zaistil autenticitu chutí. Reštaurácia patrí k vyhláseným v celom Muscate, otvorená je každý deň okrem nedele a stredy, od 19 do 23 hodín.

Beach Pavilion Restaurant & Bar – Priamo na pláži sa nachádza táto reštaurácia. Posedenie je prichystané ako vo vnútri, tak vonku. Servírujú sa najčerstvejšie ománske ryby, rovnako tak ďalšie dovezené rybie špeciality. Užite si večeru pod hviezdami, napríklad v privátnych cabanas, kde môžete stráviť príjemnú romantickú večeru. Otvorené počas obeda a večere.

BLU Bar – Bar otvorený počas celého dňa poskytuje veľký výber drinkov, jedla alebo menších snackov, a to priamo pri bazéne.

Atrium Tea Lounge – V jedinečnom átriu, ktoré nenájdete inde na svete, stavanom pre samotného sultána. Vychutnajte si kávu, čaj alebo výborné dezerty.

Šport a wellness hotela Al Bustan Palace *****

Spa

Six Senses Spa v hoteli Bustan sa nachádza v rezorte, jedná sa o najväčší Spa areál v celom Ománe. Odpočinok nájdete v tomto paláci relaxácie, vstavanom priamo v skalách týčiacich sa nad okolím. Procedúry a masáže sú prispôsobené vašim individuálnym potrebám a prianiam. Na 33 tis. metroch štvorcových a v troch poschodiach nájdu svoje obľúbené zákutia ako muži, tak ženy, ktoré majú aj vyhradenú privátnu pláž. Spa zahŕňa 17 miestností pre procedúry, fínskej sauny, infra sauny, ľadovú sprchu, paru, fitness a jóga štúdio alebo relaxačnú zónu.

Hotel ďalej ponúka:

kilometer súkromnej pláže
bazén, 50 metrov
4 lagoon bazény
rybárčenie, kajaky alebo šnorchlovanie
4 tenisové kurty
detský bazén
detský kútik
bežeckú dráhu
potápanie
plne vybavenú telocvičňu
aerobic štúdio

Mapa - Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel *****

Osobné poradenstvo pri DELUXEA zájazde do Ománu do hotela Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

2022
Kateřina Charlebois
Posledná inšpekcia hotela
Kateřina Charlebois 724 730 019

Recezie hotela Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel *****

Podobný hotel

Letové spojenia do Ománu

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.