Maalu Maalu Resort & Spa Passekudah Srí Lanka *****

Srí Lanka

Miesto dokonalej srílanskej harmónie s úžasným zázemím pre dovolenku

Destináciu
sme
navštívili

Hotel Maalu Maalu Resort & Spa Passekudah Srí Lanka *****

Hodnotenie 8.9 Hodnotilo 3 klientov
Detailné hodnotenie
Lokalita Srí Lanka, Passikudah | Zobraziť mapu
Strava Raňajky, Polpenzia, Plná penzia | Viac o gastronómii
Typy špecialistov Krásná pláž na východním pobřeží Jeden z nejlepších resortů na východě Koncept rybářské vesničky

Popis hotela Maalu Maalu Resort & Spa Passekudah Srí Lanka ***** Srí Lanka

Vitajte pod slnečnou oblohou, na zamatových piesočných plážach, v priezračných vodách mora a v kľudnej atmosfére rezortu Maalu Maalu na Srí Lanke.

Len si predstavte pokojnú tropickú dovolenku ďaleko od mestského ruchu. Tá vidina jemného piesku medzi prstami, keď sa naboso prechádzate po pláži, je aboslútne lákavá. Užite si vynikajúce počasie v miernom pobrežnom vánku s kulisou nekonečného Indického oceánu na jednej strane a s kokosovými palmami, drevenými terasami a bazénom s nekonečným okrajom na strane druhej.

Je to miesto dokonalej harmónie.

Rezort umiestnený na pobreží zálivu Pasikuda Bay sa môže pochváliť úsekom nedotknutej bielej piesočnej pláže a predstavuje ideálne prímorské útočisko. Rezort prináša svojim hosťom autentický srílanský zážitok s obrazom, tónmi a životným štýlom miestnych obyvateľov.

Maalu Maalu Resort & Spa je unikátnym miestom medzi hotelmi v oblasti Pasikuda a ponúka drevené vilky inšpirované v tradičnom štýle miestnych rybárskych dedín „Waadiya“. Doprajte si jedinečnú pohostinnosť, tak tradičnú pre Srí Lanku. Budete môcť objavovať „umenie života“, kde odpočinok a relaxácia sú na každodennom poriadku.

Poloha

Rezort je situovaný v pobrežnej dedine v oblasti Pasikuda na nedotknutom úseku východnej časti Srí Lanky. Maalu Maalu Resort and Spa je vhodný pre cestovateľov, ktorí hľadajú maximálnu tropickú dovolenku. Rezort sa nachádza v centre Pasikuda Bay a tunajšia pláž je jednou z najbližších ku „Kultúrnemu trojuholníku“. Nadšenci do vodných šporotv, milovníci slnečných lúčov a neohrození dobrodruhovia nájdu práve tu to, čo potrebujú.

Udalosti, konferencie, meetingy, firemné pobyty, …

Pokojné pobrežné prostredie pri oceáne ponúka ideálne zázemie, v ktorom môžete usporiadať vlastnú událosť mnohých podôb. Hotel Maalu Maalu má priestory vhodné pre konanie menších konferencií a firemných akcií ako meetingy, team.buildingy a iné. Tento krásny rezort ponúka svojim hosťom množstvo príležitostí pre odpočinok a aktívnejšie využitie voľného času.

Svadby

Svadby v Maalu Maalu sú naozaj veľkolepé. Ak snívate o svadbe s pozadím modrého oceánu a bieleho piesku, tak je toto miesto tou najlepšou voľbou, ktorá zaistí, že na svoje romantické svadobné okamihy nikdy nezabudnete. Môžete si vybrať dopoludňajšiu sinhálsku svadbu či večernú tamilskú (hinduistickú) svadbu. Páry si môžu vybrať jeden či oba obrady.

Medové týždne a výročia

Prežite medové týždne v idylickom prostredí Maalu Maalu Resort & Spa. Len pár metrov od vĺn, ktoré jemne omývajú brehy, budete môcť prežiť naozaj romantické chvíle v pobrežnej tropickej oáze. Užite si kúpeľné procedúry v profesionálnych kúpeľoch Ayur Vie, vychutnajte si večeru pri sviečkach na pláži či zažite niečo akčnejšie pri vodných športoch a relaxačných aktivitách, rovnako ako pri najrôznejšich výletoch.

Zobraziť viac  Mám záujem o hotel

Ponuka izieb

Deluxe Rooms (45,5 m2, kapacita 1-2 osoby)

Deluxe Rooms (45,5 m2, kapacita 1-2 osoby)

Celkovo 24 izieb tejto kategórie umožní hosťom stráviť príjemné chvíle v komfortnom prostredí tohto rustikálne ladeného rezortu...

Deluxe Attic Rooms (60 m2, kapacita 3-4 osoby)

Deluxe Attic Rooms (60 m2, kapacita 3-4 osoby)

Maalu Maalu ponúka 8 prekrásnych podkrovných izieb s posteľou o veľkosti queen a ďalšími dvoma samostatnými posteľami v podkrovnom priestore pre deti...

Ocean Suites (48 m2, kapacita 1-3 osoby s prístelkou)

Ocean Suites (48 m2, kapacita 1-3 osoby s prístelkou)

Rezort má k dispozícii 4 oceánske suity s výhľadom na čisté modré vody. Suity sú ideálnou voľbou pre páry, ktoré hľadajú romantické miesto pre strávenie medových týždňov...

Panoramic Suites (62,5 m2, kapacita 1-4 osoby)

Panoramic Suites (62,5 m2, kapacita 1-4 osoby)

Buďte svedkami tropických východov slnka s úžasnou kulisou trblietavých vôd oceánu. Tieto priestranné a elegantné suity sú vybavené drevenými podlahami, posteľou o veľkosti queen a útu..

Gastronómia a hotelové reštaurácie

Kulinárske zážitky v Maalu Maalu Resort & Spa sú navrhnuté tak, aby vyhovovali požiadavkam a chutiam každého návštevníka. Usaďte sa, relaxujte a popíjajte tropický koktejl, zatiaľ čo budete pripravovať svoje chuťové bunky na lahodné srílanské pokrmy a medzinárodnú kuchyňu spolu s čerstvo pripravenými morskými plodmi. Veľkolepé pozadie oceánu, morský vánok a šum vĺn predstavuje perfektné prostredie pre stolovanie pod šírym nebom v jednej z hotelových reštaurácií. Príďte a vychutnajte si atmosféru typickej srílanskej dediny.

Karadiya

Súčasťou každého kultúrneho dobrodružstva je aj objavovanie chutí regiónu. S ohľadom na túto skutočnosť reštaurácie Karadiya servíruje autentickú srílanskú kuchyňu, aby ste si mohli vychutnať exotické vône a chute miestnych špecialit. Reštaurácia je otvorená na raňajky, obedy a večere a je populárna tak medzi miestnymi, ako aj zahraničnými návštevníkmi. Vyskúšajte obľúbené morské plody, pričom najmä šťavnaté krabie pokrmy stoja za vyskúšanie. Navštívte aj kútik Batticaloa s charakteristickým jedlom pre tento región, ktorý využíva špeciálne korenie.

Habala & Ruwala

Dve tradičné rybárske lode boli premenené na priestory reštaurácie. Habala a Ruwala je unikátnym miestom, ktoré vyniká medzi všetkými ostatnými reštauráciami v Pasikuda a ponúka výnimočné zážitky s lahodnými pokrmami a vínom. Užite si tienistú atmosféru s príjemnou hudbou a osviežujúcim morským vánkom v prostredí kúzelného raja. V časti Habala nájdete bar pri bazéne, kde si budete môcť dať exotické koktejly či chladené pivo. Ruwala predstavuje reštauráciu pri bazéne s terasou a prvotriednou obsluhou.

The White Sands

Unikátne navrhnutá reštaurácia poskytuje prekrásne výhľady na oceán a je ideálnou pre pokojnú večeru na pláži. Je to tiež vhodné miesto pre tematické večere a obedy. Príďte a vychutnajte si vynikajúcu večeru s okúzľujúcimi výhľadmi.

V cestovnej kancelárii DELUXEA Vám pripravíme dovolneku na mieru.

 

V cestovnej kancelárii DELUXEA stojíte na prvom mieste Vy, naši klienti. Na Srí Lanku sa špecializujeme od roku 2009 a ostrov poznáme dokonale. Už 15 rokov vlastníme platnú koncesiu. Poistení proti úpadku sme v Európskej cestovnej poisťovni. Naši zamestnanci Srí Lanku opakovane navštívili a detailne spoznali miestne prostredie, ponuku služieb a ubytovania. Vďaka tomu Vám môžu veľmi odborne poradiť na základe osobných skúseností a zostaviť zájazd presne podľa Vašich prianí.

Cenová ponuka, ktorú od nás dostanete, bude konečná a kompletná – teda žiadne ďalšie prirážky alebo skryté poplatky. Pracujeme rýchlo a ponuku od nás obdržíte do 24 hodín, pri väčšej zložitosti najneskôr do 48 hodín. Po návrate zo zájazdu Vám zatelefonujeme, aby sme zistili, ako hodnotíte Vami vybrané miesto pobytu a poskytnuté služby. Vyžiadajte si náš špecializovaný katalóg (posielame poštou – zadarmo).

Kategórie a vybavenosť izieb Maalu Maalu Resort & Spa Passekudah Srí Lanka

V rezorte Maalu Maalu veria v radosť z jednoduchých vecí v živote. Tunajší design je inšpirovaný v tradičných rybárskych dedinách, pričom každá z viliek zahŕňa cadjanové strechy, lakované drevené podlahy, postele o veľkosti queen v priestranných izbách a veľké kúpeľne so samostatnou dažďovou sprchou a vaňou. K dispozícii je pripojenie WiFi, a to nielen v izbe, ale v celom areáli rezortu, aby ste mohli zostať v kontakte s blízkymi či vyriešiť neodkladné pracovné záležitosti. Tóny teplej hnedej a bielej farby s tropickými odtieňami dotvárajú ideálnu atmosféru pre pohodlný pobyt pri mori.

Ponuka izieb

Deluxe Rooms (45,5 m2, kapacita 1-2 osoby)

Deluxe Rooms (45,5 m2, kapacita 1-2 osoby) foto

Celkovo 24 izieb tejto kategórie umožní hosťom stráviť príjemné chvíle v komfortnom prostredí tohto rustikálne ladeného rezortu. Užite si spoločnosť rodiny či priateľov po celú dobu pobytu vďaka možnosti prepojenia izieb, ktoré sa ideálne hodí pre dovolenku vo väčšej skupinke osôb. Izby sú prvotriedne vybavené, aby sa Váš pobyt stal nezabudnuteľným. Do vybavenia patrí: posteľ o veľkosti queen (alebo dve oddelené lôžka na vyžiadanie), LCD TV s medzinárodnými kanálmi, klimatizácia a ventilátor, minibar, zariadenie na prípravu kávy a čaju, elektronický sejf, terasa/balkón, vaňa, samostatná dažďová sprcha a bezplatné Wifi pripojenie.

Deluxe Attic Rooms (60 m2, kapacita 3-4 osoby)

Deluxe Attic Rooms (60 m2, kapacita 3-4 osoby) foto

Maalu Maalu ponúka 8 prekrásnych podkrovných izieb s posteľou o veľkosti queen a ďalšími dvoma samostatnými posteľami v podkrovnom priestore pre deti. Tento typ ubytovania skvele kombinuje pohodlie s eleganciou a jednoduchosťou. Izby Deluxe Attic sú vhodnou voľbou pre rodiny s deťmi či pre skupinky priateľov pri hľadaní jedinečného exotického útočiska na Srí Lanke. Do vybavenia patrí: posteľ o veľkosti queen a dve oddelené lôžka na vyžiadanie, LCD TV s medzinárodnými kanálmi, klimatizácia a ventilátor, minibar, zariadenie na prípravu kávy a čaju, elektronický sejf, terasa/balkón, vaňa, samostatná dažďová sprcha, skriňa, stojan na batožinu a bezplatné Wifi pripojenie.

Ocean Suites (48 m2, kapacita 1-3 osoby s prístelkou)

Ocean Suites (48 m2, kapacita 1-3 osoby s prístelkou) foto

Rezort má k dispozícii 4 oceánske suity s výhľadom na čisté modré vody. Suity sú ideálnou voľbou pre páry, ktoré hľadajú romantické miesto pre strávenie medových týždňov. Každá suita sa pýši drevenými podlahami, posteľou o veľkosti queen a ďalším moderným vybavením vrátane priestrannej kúpeľne s jacuzzi a samostatnou dažďovou sprchou v krásnom prostredí. Do vybavenia patrí: posteľ o veľkosti queen a dve oddelené lôžka na vyžiadanie, LCD TV s medzinárodnými kanálmi, klimatizácia a ventilátor, minibar, zariadenie na prípravu kávy a čaju, elektronický sejf, drevená terasa, jacuzzi, samostatná dažďová sprcha, bazén, parná miestnosť a bezplatné Wifi pripojenie.

Panoramic Suites (62,5 m2, kapacita 1-4 osoby)

Panoramic Suites (62,5 m2, kapacita 1-4 osoby) foto

Buďte svedkami tropických východov slnka s úžasnou kulisou trblietavých vôd oceánu. Tieto priestranné a elegantné suity sú vybavené drevenými podlahami, posteľou o veľkosti queen a útulným podkrovným priestorom. Panoramatické suity sa hodia pre pobyty rodín s deťmi. Dotyk luxusu pocítite aj v priestrannej kúpeľni s jacuzzi a samostatnou dažďovou sprchou. Spolu s prvotriednym vybavením a priateľskými službami sú tieto suity absolútne výnimočné a len ťažko nájdete konkurencieschopné ubytovanie v oblasti Trincomalee. Do vybavenia patrí: posteľ o veľkosti queen a dve oddelené lôžka na vyžiadanie, LCD TV s medzinárodnými kanálmi, klimatizácia a ventilátor, minibar, zariadenie na prípravu kávy a čaju, elektronický sejf, drevená terasa, jacuzzi, samostatná dažďová sprcha, bazén, parná miestnosť a bezplatné Wifi pripojenie.

Pláž a more

Vidina jemného piesku medzi prstami, keď sa naboso prechádzate po pláži, je maximálne lákavá. Užite si úžasné počasie v miernom pobrežnom vánku s kulisou nekonečného Indického oceánu na jednej strane a s kokosovými palmami na strane druhej. Pláž Pasikuda ponúka množstvo zaujímavých aktivít ako je jazda na banáne, či na „donute“, jazda loďou a potápanie pre deti a milovníkov tropickej dovolenky. Tí, ktorí chcú relaxovať, môžu stráviť deň pri odpočinku na pláži a pokiaľ hľadáte dobrodružstvo, tak môžete vyskúšať vodné športy ako šnorchlovanie, potápanie, jazda na vodnom skútri atď., pri ktorých budete mať možnosť objavovať pestrý podmorský svet.

Online cena a slevy Maalu Maalu Resort & Spa Passekudah Srí Lanka *****

Profi foto hotela Maalu Maalu Resort *****

Video

Gastronómia a hotelové reštaurácie Maalu Maalu Resort & Spa Passekudah Srí Lanka

Kulinárske zážitky v Maalu Maalu Resort & Spa sú navrhnuté tak, aby vyhovovali požiadavkam a chutiam každého návštevníka. Usaďte sa, relaxujte a popíjajte tropický koktejl, zatiaľ čo budete pripravovať svoje chuťové bunky na lahodné srílanské pokrmy a medzinárodnú kuchyňu spolu s čerstvo pripravenými morskými plodmi. Veľkolepé pozadie oceánu, morský vánok a šum vĺn predstavuje perfektné prostredie pre stolovanie pod šírym nebom v jednej z hotelových reštaurácií. Príďte a vychutnajte si atmosféru typickej srílanskej dediny.

Karadiya

Súčasťou každého kultúrneho dobrodružstva je aj objavovanie chutí regiónu. S ohľadom na túto skutočnosť reštaurácie Karadiya servíruje autentickú srílanskú kuchyňu, aby ste si mohli vychutnať exotické vône a chute miestnych špecialit. Reštaurácia je otvorená na raňajky, obedy a večere a je populárna tak medzi miestnymi, ako aj zahraničnými návštevníkmi. Vyskúšajte obľúbené morské plody, pričom najmä šťavnaté krabie pokrmy stoja za vyskúšanie. Navštívte aj kútik Batticaloa s charakteristickým jedlom pre tento región, ktorý využíva špeciálne korenie.

Habala & Ruwala

Dve tradičné rybárske lode boli premenené na priestory reštaurácie. Habala a Ruwala je unikátnym miestom, ktoré vyniká medzi všetkými ostatnými reštauráciami v Pasikuda a ponúka výnimočné zážitky s lahodnými pokrmami a vínom. Užite si tienistú atmosféru s príjemnou hudbou a osviežujúcim morským vánkom v prostredí kúzelného raja. V časti Habala nájdete bar pri bazéne, kde si budete môcť dať exotické koktejly či chladené pivo. Ruwala predstavuje reštauráciu pri bazéne s terasou a prvotriednou obsluhou.

The White Sands

Unikátne navrhnutá reštaurácia poskytuje prekrásne výhľady na oceán a je ideálnou pre pokojnú večeru na pláži. Je to tiež vhodné miesto pre tematické večere a obedy. Príďte a vychutnajte si vynikajúcu večeru s okúzľujúcimi výhľadmi.

Šport a wellness hotela Maalu Maalu Resort *****

Aktivity

Ako jeden z najlepšie umiestnených plážových rezortov na východnom pobreží ponúka Maalu Maalu Resort & Spa pre svojich hostí množstvo príležitostí pre trávenie voľného času. Vďaka polohe v zálive Pasikuda Bay sa môžete tešiť na najlepšie výlety a aktivity. Tí, ktorí chcú relaxovať, môžu stráviť deň pri odpočinku na pláži alebo sa vydať na bicykli do neďalekej rybárskej dediny. Pokiaľ hľadáte dobrodružstvo, tak môžete vyskúšať vodné športy ako šnorchlovanie či potápanie, pri ktorých budete mať možnosť objavovať pestrý podmorský svet. Deň môžete zakončiť kúpeľnou starostlivosťou v kúpeľoch Ayur Vie a užiť si koniec dňa so spomínaním na to, čo ste práve zažili.

Vodné športy

Ponorte sa do víru dobrodružstva s celou radou zaujímavých vodných športov a aktivít, ktoré sú k dispozícii v tomto plážovom hoteli. Z piesočnej pláže vstúpte do vody a dostanete sa až k starým vrakom, ktoré čakajú na objavenie. Záliv Pasikuda Bay je domovom bohatého morského života a nedotknutých koralových krás. Šnorchlovacie a potápacie výlety umožňujú objavovať pestrofarebné koralové útesy vo východných vodách.

Zábava a úsmevy – Pláž Pasikuda ponúka veľa zaujímavých aktivít ako je jazda na banáne, či na „donute“, jazda loďou a potápanie pre deti a milovníkov tropickej dovolenky.

Rýchlosť a vzrušenie – Pre tých, ktorí majú radi adrenalín a hľadajú dobrodružstvo, je tu v ponuke plno aktivít na čele s potápaním, jazdou na vodnom skútri, windsurfingom, jazdou na kajaku a šnorchlovaním. Potápanie a šnorchlovanie v plytkých vodách Vám ponúkne prekrásne pohľady na nedotknuté koralové útesy s pestrofarebnými rybami východného pobrežia. Naučte sa potápať v plytkých vodách v sprievode skúsených potápačov, ktorí sú pripravení poskytnúť lekcie potápania pre začiatočníkov.

Preskúmajte hlboké vody – Potápačskí nadšenci sa môžu vydať na objavovanie aj hlbokých vôd východného pobrežia Srí Lanky. Budete môcť objaviť staré lodné vraky ako Boiler, SS British Sergeant a HMS Hermes.

Výlety na bicykli

Najlepší spôsob, ako spoznať čistú krásu rajského prostredia oblasti Pasikuda je nasadnúť do sedla bicykla a vydať sa na cestu. Vyrazte s prvými dennými lúčmi slnka a spoznajte tunajšie okolie, strávte nejaký čas s miestnymi obyvateľmi a vstúpte do živej kultúry, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou miestneho života. Budete môcť objavovať aj zaujímavé zákutia pobrežnej dediny a dozvedieť sa aj niečo nové.

Jazdné bicykle si môžete zapožičať na vyžiadanie. Najlepší čas pre tento výlet je už v ranných hodinách, keď sa dedina prebúdza a rybári sa vracejú s čerstvými úlovkami.

Výlety

Počas pobytu v rezorte Maalu Maalu budete mať na výber množstvo výletov na Srí Lanke, ktoré stoja za to si vybrať. Zistite viac informácií o rôznych miestach, ktoré z oblasti Pasikuda ľahko navštívite.

Batticaloa – Živé mdsto Batticaloa sa nachádza len 45 km od Maalu Maalu a je perfektným miestom pre spoznanie nových fascinujúcich pamiatok, užívanie si tradičných zvukov a vychutnanie si autentických vôní. Navštíviť môžete napríklad historické a kultúrne monumenty v oblasti Puliyanthivu, starú holandskú pevnosť, tradičné trhovisko Bazaar či lagúnový park Batti.

Polonnaruwa – Užite si letmý pohľad do zlatej éry na Srí Lanke pri poldennej návšteve starobylého mesta Polonnaruwa. Toto miesto je na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a majestátne zachytáva veľkú minulosť ostrova. Navštíviť môžete veľkú stúpu Rankot Viharaya, monumenty Gal Potha a Gal Viharaya, špeciálnu starodávnu predčitáreň Potgul Viharaya a uvidieť budete môcť aj miestne opice.

Národný park Minneriya – Vydajte sa na cestu do prírody a pozorujte nádhernú divokú zver v Národnom parku, ktorý je domovom vzácnych a ohrozených druhov, ktorí tu žijú v prirodzenom prostredí. Táto prírodná pamiatka sa nachádza zhruba medzi Habaranou a Polonnaruwou. Budete môcť vidieť slony, leopardy, jelene a mnoho druhov vtákov. Do parku sa môžete vydať aj na safari v JEEPe, ktorý je možné zarezervovať v hoteli.

Trincomalee – Okrem pláží budete môcť v oblasti Trincomalee navštíviť aj veľa zaujímavých kultúrnych pamiatok, ktoré jednoducho musíte vidieť. Začnite s plážou Nilaveli, pokračujte na ostrov Pigeon, navštívte hinduistický chrám Koneswaram či horúce pramene v Kanniyai.

Kúpele Ayur Vie

Relaxujte v autentických ajurvédskych kúpeľoch Ayur Vie Spa, ktoré ponúkajú celú radu autentických procedúr. Ajurvéda je známa ako „poznanie života“ a zakladá si na starovekých technikách a spôsobe života, ktorý poskytuje hlboký pocit pohody mysle, tela a ducha.

V Ayur Vie môžete zažiť liečovú silu tradičných procedúr. Maalu Maalu Resort & Spa disponuje vlastným ajurvédskym špecialistom, ktorý spoločne s Vami pripraví program procedúr priamo na mieru podľa Vašich potrieb.

Perfektným doplnkom k procedúram sú bezplatné lekcie jógy a meditácie, ktoré Vám pomôžu nájsť pokoj a vnútornú rovnováhu.

Medzi dostupné procedúry patrí:

  • Sarvanga Abhyanga – starostlivosť o celé telo s bylinným olejom
  • Muka Abhyanga – starostlivosť o pleť
  • Shiro Abhyanga – starostlivosť o hlavu s bylinným olejom
  • Shirodhara
  • Vashpa Sweda – bylinná parná kúpeľ
  • Avagaha Sweda – bylinná kúpeľ
  • Pinda Sweda – jednorázová medická procedúra
  • Pada Abhyanga – procedúra s reflexologií chodidiel

Mapa - Maalu Maalu Resort & Spa Passekudah Srí Lanka *****

Osobné poradenstvo pri DELUXEA zájazde na Srí Lanku do hotela Maalu Maalu Resort & Spa Passekudah Srí Lanka *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Maalu Maalu Resort & Spa Passekudah Srí Lanka *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Recezie hotela Maalu Maalu Resort & Spa Passekudah Srí Lanka *****

Podobný hotel

Letové spojenia na Srí Lanku

Katarina Hutníková
Maalu Maalu Resort & Spa Passekudah Srí
„Precestovala som svet.“
Odlet
Nocí
Strava
Cena za osobu
x

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.