Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa *****

Srí Lanka

Navštívte svet luxusu a unikátnych príbehov

Destináciu
sme
navštívili

Hotel Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa *****

Hodnotenie 9.6 Hodnotilo 2 klientov
Detailné hodnotenie
Lokalita Srí Lanka, Hambantota | Zobraziť mapu
Strava Raňajky, Polpenzia, Plná penzia | Viac o gastronómii
Typy špecialistov Nedotčené pláže jižního pobřeží Golfové hřiště Dokonalý servis pro náročné

Popis hotela Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa ***** Srí Lanka

V júni roku 2016 sa rezort Shangri-La's Hambantota otvoril hosťom, ktorí hľadajú nevídanú pohostinnosť a priateľskú atmosféru v spojení s očarujúcim srílanským prostredím.

Luxusný rezort sa rozprestiera na 53 hektároch, čo z neho robí najväčší rezort na Srí Lanke. Pýši sa 300 priestrannými izbami a suitami obklopenými tropickou záhradou. Shangri-La's Hambantota je tiež domovom 18 jamkového golfového ihriska, priestranných kúpeľov a umeleckej dediny, ktorá oslavuje miestne remeslá a umenie.

Hotelové kúpele Chi Ayurveda sú miestom osobného pokoja, kúzla a pohody s ponukou výnimočných čínskych a ajurvédskych procedúr. K dispozícii je aj klub zdravia, potápačské centrum, 30 metrový bazén na plávanie spoločne s ďalším bazénom na relaxáciu a mnoho ďalších zariadení na trávenie rekreačných okamihov.

Využiť môžete veľa úžasných príležitostí na stolovanie v rámci rezortu. Bojunhala servíruje lokálne pokrmy, zatiaľ čo Sera je inšpirovaná tradičnými juhoázijskými stánkami a podáva rozmanité pokrmy a grilované špeciality.

Shangri-La's Hambantota Resort & Spa je umiestnený pri meste Hambantota, ktoré sa nachádza asi 200 km južne po pobreží od hlavného mesta Colombo. Hraničí aj s posvätným mestom Kataragama a národným parkom Udawalawe. Umožňuje ľahký prístup do divokej prírody, ku koralovým útesom, skalným chrámom a mnohým ďalším atraktivitám.

Prehľad základných služieb a vybavenia rezortu
služby komorníka v suitách,
expresný check-in a check-out,
zmenáreň,
zdravotnícke služby (na vyžiadanie),
IT služby,
práčovňa a čistiareň,
24-hodinová izbová služba,
zabezpečenie transferov, taxi služieb a limuzíny,
možnosť prenájmu automobilov,
cestovné služby (výlety, exkurzie,…),
obchody, suveníry a obchodné galérie,
klub pre deti a mládež s možnosťou stráženia detí,
nefajčiarske izby,
parkovacie priestory,
konferenčné zázemie,
reštaurácie a bary,
knižnica,
kaderníctvo a kozmetika,
poštové služby,
sejfy,
prístup k internetu a
pristávacia plocha pre vrtuľníky.

Zobraziť viac  Mám záujem o hotel

Naše odporúčanie k Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa

Môžete sa tešiť na výhľady na nedotknuté južné pobrežie ostrova, pričom rezort je situovaný pozdĺž pradávnej "cesty korenia" pri meste vyznačujúcom sa bohatou históriou. Hambantota je oblasť a mesto známe pre svoje prírodné krásy a divočinu umožňujúce návštevníkom objavovať jedno z najkrajších prírodných útočísk v Ázii na čele s národnými parkami Yala a Bundala.

Hotel môžeme odporučiť pre páry aj pre rodiny s deťmi. Vďaka tunajšiemu prírodnému prostrediu je rezort Shangri-La's Hambantota ideálnou voľbou na konanie rozprávkovej svadby. Okrem hlavnej sály sa navyše pýši piatimi konferenčnými miestnosťami pre prvotriedne meetingy a konferencie.

Vítané sú aj rodiny, ktorým rezort ponúka celý rad služieb upravených priamo na mieru pobytu s deťmi. Detský klub Cool Zone Kids Club je otvorený každý deň a deti v ňom môžu zažiť veľa zábavy pri rôznorodých aktivitách ako lietanie s dronmi, aktivity na hrazde a iné. Kvalitná starostlivosť o deti je samozrejmosťou.

V Shangri-La's Hambantota Resort & Spa sa budete cítiť prepojený s okolím a plný energie. Objavte skutočného ducha Srí Lanky v tomto unikátnom prostredí.

Video hotela

Ponuka izieb

Deluxe Room (48 m²)

Deluxe Room (48 m²)

Užite si unikátne bývanie s vkusne navrhnutým vybavením, ktoré odráža krásu okolitej prírody a miestnej kultúry. Všetky izby sú situované na prízemí a poskytujú výhľady na záhrady...

Premier Ocean Room (48 m2)

Premier Ocean Room (48 m2)

Prémiové izby s očarujúcimi výhľadmi na Indický oceán sú navrhnuté v relaxačných farbách a zahŕňajú vkusné vybavenie s nádychom moderného a autentického srílanského štýlu...

Premier Ocean Suite (96 m²)

Premier Ocean Suite (96 m²)

Prémiové suity s výhľadom na Indický oceán ponúkajú ideálne prostredie na romantickú dovolenku...

Specialty Suite (144 m²)

Specialty Suite (144 m²)

Prírodné osvetlenie je doménou dvoch suít Araliya a Manel, ktoré sú vhodnou voľbou pre hostí hľadajúcich ubytovanie na najvyššej svetovej úrovni s dostatkom priestoru, modernými technol..

Gastronómia a hotelové reštaurácie

Shangri-La's Hambantota Resort & Spa ponúka hosťom celý rad možností na stolovanie. Utešte svoje chute lokálnymi srílanskými pokrmami v reštauráciách ako Bojunhala alebo Sera, kde nájdete špeciality inšpirované tradíciami juhovýchodnej Ázie. Giman Hala a Ulpatha potom ponúkajú osviežujúce nápoje a občerstvenie počas dňa.

Bojunhala

Vyskúšajte lahodnú a autentickú srílanskú kuchyňu spoločne s celým radom medzinárodných pokrmov v tejto celodennej reštaurácii. Môžete sa tešiť na miestnu špecialitu v podobe autentických lievancov, kokosový pokrm pol sambol a mnohé ďalšie pokrmy, ktoré potešia Vaše chuťové poháriky. K dispozícii je aj vyhradená oblasť pre deti.

Sera

Objavte atmosféru tradičného juhoázijského stánku s občerstvením v podobe tejto reštaurácie ponúkajúcej pokrmy, ktoré sú obvykle v takých pouličných stánkoch k dostaniu. Samozrejme sa ale môžete tešiť na prvotriednu kvalitu a čerstvosť spoločne s aromatickým korením, bylinkami a ďalšími typickými ingredienciami.

Gimanhala

Hostia si tu môžu užiť zdravé a čerstvo pripravené nápoje po rannej lekcii jogy. Popoludní je to vhodné miesto na vychutnanie si lahodného čaju alebo jedného z mnohých osviežujúcich kokteilov, ktorý príde vhod po celodennom objavovaní Srí Lanky. Pri západe slnka či pod nočnou oblohou je potom ideálnou voľbou pohár šampanského.

Ulpatha

Bar Ulpatha je inšpirovaný srílanským koloniálnym dedičstvom. Je to perfektná lokalita na oddych po hraní golfu a ponúka pestrý výber whisky či ďalších nápojov a občerstvenia.

Dress code

Počas dňa môžu hostia reštaurácií nosiť pohodlné oblečenie ako džínsy, kraťasy a tričká. Avšak po 18 hod nie je možné v reštauráciách stolovať v kraťasoch, bermudách či sandáloch.

Detské menu

Až pre 2 deti vo veku do 6 rokov je možné zaistiť bezplatné bufetové pokrmy, ak sú sprevádzané dospelou osobou, ktorá za stravovanie platí. Pri väčšom počte detí, ktoré sú mladšie ako 12 rokov, budú mať zľavu 50% zľavu na pokrmy.

V cestovnej kancelárii DELUXEA Vám pripravíme dovolneku na mieru.

 

V cestovnej kancelárii DELUXEA stojíte na prvom mieste Vy, naši klienti. Na Srí Lanku sa špecializujeme od roku 2009 a ostrov poznáme dokonale. Už 15 rokov vlastníme platnú koncesiu. Poistení proti úpadku sme v Európskej cestovnej poisťovni. Naši zamestnanci Srí Lanku opakovane navštívili a detailne spoznali miestne prostredie, ponuku služieb a ubytovania. Vďaka tomu Vám môžu veľmi odborne poradiť na základe osobných skúseností a zostaviť zájazd presne podľa Vašich prianí.

Cenová ponuka, ktorú od nás dostanete, bude konečná a kompletná – teda žiadne ďalšie prirážky alebo skryté poplatky. Pracujeme rýchlo a ponuku od nás obdržíte do 24 hodín, pri väčšej zložitosti najneskôr do 48 hodín. Po návrate zo zájazdu Vám zatelefonujeme, aby sme zistili, ako hodnotíte Vami vybrané miesto pobytu a poskytnuté služby. Vyžiadajte si náš špecializovaný katalóg (posielame poštou – zadarmo).

Kategórie a vybavenosť izieb Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa

Celkovo 300 luxusných izieb a suít poskytuje veľkolepé výhľady na svieže zelené trávniky golfového ihriska, trblietavú lagúnu, prekrásne tropické záhrady alebo nekonečné vody Indického oceánu. Vybavenie ubytovania bolo starostlivo navrhnuté tak, aby zapadalo do tunajšieho prostredia s prírodnými krásami a kultúrnym dedičstvom. Sú využité lokálne materiály v spojení s modernými prvkami, čo spoločne vytvára unikátnu atmosféru na strávenie komfortného pobytu v rezorte.

Ponuka izieb

Deluxe Room (48 m²)

Deluxe Room (48 m²) foto

Užite si unikátne bývanie s vkusne navrhnutým vybavením, ktoré odráža krásu okolitej prírody a miestnej kultúry. Všetky izby sú situované na prízemí a poskytujú výhľady na záhrady. Do vybavenia patrí presklená sprcha, vaňa, prvotriedne toaletné prípravky, veľké osušky, župany a papuče, jemná posteľná bielizeň, vankúšové menu, bezplatné Wi-Fi, satelitná/káblová TV, kancelárske potreby, trezor, telefón s IDD, zariadenie na prípravu kávy a čaju a minibar.

Premier Ocean Room (48 m2)

Premier Ocean Room (48 m2) foto

Prémiové izby s očarujúcimi výhľadmi na Indický oceán sú navrhnuté v relaxačných farbách a zahŕňajú vkusné vybavenie s nádychom moderného a autentického srílanského štýlu. K dispozícii budete mať tiež moderné technológie. Je to čistá kombinácia sofistikovanosti a štýlu pre podporu pocitu relaxácie. Do vybavenia patrí presklená sprcha, vaňa, prvotriedne toaletné prípravky, veľké osušky, župany a papuče, jemné posteľná bielizeň, vankúšové menu, bezplatné Wi-Fi, satelitná/káblová TV, kancelárske potreby, trezor, telefón s IDD, zariadenie na prípravu kávy a čaju a minibar.

Premier Ocean Suite (96 m²)

Premier Ocean Suite (96 m²) foto

Prémiové suity s výhľadom na Indický oceán ponúkajú ideálne prostredie na romantickú dovolenku. Vďaka interiérovým farbám a súčasnej dekorácii inšpirovanej v lokálnej kultúre predstavujú úplne luxusné ubytovanie v atmosfére srílanskej sofistikovanosti. Disponujú oddeleným obývacím priestorom a jedálenským kútom na zaistenie maximálneho komfortu. Suity zahŕňajú aj moderné technológie. Do vybavenia ďalej patrí presklená sprcha, vaňa, prvotriedne toaletné prípravky, veľké osušky, župany a papuče, jemná posteľná bielizeň, vankúšové menu, bezplatné Wi-Fi, satelitná/káblová TV, pracovný stôl, kancelárske potreby, trezor, telefón s IDD, zariadenie na prípravu kávy a čaju a minibar.

Specialty Suite (144 m²)

Specialty Suite (144 m²) foto

Prírodné osvetlenie je doménou dvoch suít Araliya a Manel, ktoré sú vhodnou voľbou pre hostí hľadajúcich ubytovanie na najvyššej svetovej úrovni s dostatkom priestoru, modernými technológiami a očarujúcim prostredím s atmosférou autentickej Srí Lanky. Čakajú na Vás samozrejme výhľady na Indický oceán. Doprajte si príjemné chvíle v týchto exkluzívnych suitách s rafinovaným nábytkom, súčasnou dekoráciou a mnohými ďalšími prvkami na vychutnanie si luxusného pobytu. Zažijete vysokú úroveň služieb a pozornosti k detailom, ktoré prekonajú všetky Vaše očakávania. Hlavná kúpeľňa je vybavená vodeodolnou televíziou. Do vybavenia patrí presklená sprcha, pohodlná vaňa, prvotriedne toaletné prípravky, veľké osušky, župany a papuče, toaletná miestnosť, jemná posteľná bielizeň, vankúšové menu, bezplatné Wi-Fi, satelitná/káblová TV (40' v hlavnej kúpeľni a 50' v obývacom priestore), Blu-Ray prehrávač, pracovný stôl, kancelárske potreby, trezor, telefón s IDD, špajza, zariadenie na prípravu kávy a čaju a minibar.

Janapathi Suite (240 m²)

Janapathi Suite (240 m²) foto

Exkluzívna suita Janapathi skrýva štýl a rafinovanosť v plnej svojej kráse a odráža túžby náročných hostí. Toto priestranné a výnimočné útočisko je ukážkou luxusu a ponúka najvyššiu úroveň pozorných služieb a exkluzívnych privilégií v atmosfére srílanskej sofistikovanosti. To všetko s nádhernými výhľadmi na Indický oceán. Urobte si radosť pobytom v tomto unikátnom raji. Suite Janapathi disponuje rafinovanou výbavou, súčasným autentickým štýlom a modernými technológiami. Dôraz je tu kladený aj na najmenšie detaily. K dispozícii budete mať aj toaletnú miestnosť, masážnu miestnosť a vonkajšie jacuzzi. Do vybavenia ďalej patrí presklená sprcha, pohodlná vaňa, prvotriedne toaletné prípravky, veľké osušky, župany a papuče, toaletná miestnosť, jemná posteľná bielizeň, vankúšové menu, bezplatné Wi-Fi, satelitná/káblová TV (50' v hlavnej kúpeľni a 50' v obývacom priestore), Blu-Ray prehrávač, pracovný stôl, kancelárske potreby, trezor, telefón s IDD, špajza, zariadenie na prípravu kávy a čaju a minibar.

Pláž a more

Shangri-La 's Hambantota Resort & Spa sa nachádza priamo pri pláži na južnom pobreží Srí Lanky a predstavuje ideálne miesto pre strávenie relaxačnej dovolenky pri mori. Priestranná pláž ponúka nespočet možností nielen pre pokojnú relaxáciu, ale aj pre mnoho plážových i vodných aktivít od plážového volejbalu cez šnorchlovanie a potápanie až po plavbu v kajaku alebo katamaráne.

Online cena a slevy Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa *****

Profi foto hotela Shangri-La’s Hambantota *****

Video

Gastronómia a hotelové reštaurácie Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa

Shangri-La's Hambantota Resort & Spa ponúka hosťom celý rad možností na stolovanie. Utešte svoje chute lokálnymi srílanskými pokrmami v reštauráciách ako Bojunhala alebo Sera, kde nájdete špeciality inšpirované tradíciami juhovýchodnej Ázie. Giman Hala a Ulpatha potom ponúkajú osviežujúce nápoje a občerstvenie počas dňa.

Bojunhala

Vyskúšajte lahodnú a autentickú srílanskú kuchyňu spoločne s celým radom medzinárodných pokrmov v tejto celodennej reštaurácii. Môžete sa tešiť na miestnu špecialitu v podobe autentických lievancov, kokosový pokrm pol sambol a mnohé ďalšie pokrmy, ktoré potešia Vaše chuťové poháriky. K dispozícii je aj vyhradená oblasť pre deti.

Sera

Objavte atmosféru tradičného juhoázijského stánku s občerstvením v podobe tejto reštaurácie ponúkajúcej pokrmy, ktoré sú obvykle v takých pouličných stánkoch k dostaniu. Samozrejme sa ale môžete tešiť na prvotriednu kvalitu a čerstvosť spoločne s aromatickým korením, bylinkami a ďalšími typickými ingredienciami.

Gimanhala

Hostia si tu môžu užiť zdravé a čerstvo pripravené nápoje po rannej lekcii jogy. Popoludní je to vhodné miesto na vychutnanie si lahodného čaju alebo jedného z mnohých osviežujúcich kokteilov, ktorý príde vhod po celodennom objavovaní Srí Lanky. Pri západe slnka či pod nočnou oblohou je potom ideálnou voľbou pohár šampanského.

Ulpatha

Bar Ulpatha je inšpirovaný srílanským koloniálnym dedičstvom. Je to perfektná lokalita na oddych po hraní golfu a ponúka pestrý výber whisky či ďalších nápojov a občerstvenia.

Dress code

Počas dňa môžu hostia reštaurácií nosiť pohodlné oblečenie ako džínsy, kraťasy a tričká. Avšak po 18 hod nie je možné v reštauráciách stolovať v kraťasoch, bermudách či sandáloch.

Detské menu

Až pre 2 deti vo veku do 6 rokov je možné zaistiť bezplatné bufetové pokrmy, ak sú sprevádzané dospelou osobou, ktorá za stravovanie platí. Pri väčšom počte detí, ktoré sú mladšie ako 12 rokov, budú mať zľavu 50% zľavu na pokrmy.

Golf pri hoteli Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa

Prémiové golfové ihrisko na Srí Lanke je súčasťou rezortu a je obklopené plantážou kokosových paliem. Ponúka tak spektakulárne výhľady a unikátne výzvy pre príležitostných aj profesionálnych hráčov.

Ihrisko s 18 jamkami a parom 70 Vás pozýva na nezabudnuteľný golfový zážitok v troch starostlivo upravovaných zónach, z ktorých každá má vlastný charakter:

- kokosová plantáž - svieže greeny a autentické bunkre,
- oblasť s dunami – mierne výškové rozdiely a dych berúce výhľady na Indický oceán,
- zafírová baňa – veľkolepé greeny s dostatkom vodných prvkov.


Kvôli oddanosti k zachovaniu biodiverzity a ochrane prírodného prostredia funguje Shangri-La Golf a Country Club na ekologickej báze a revitalizuje opustenú zafírovú baňu aj miestnu vegetáciu, podporuje vtáčí život a používa adekvátny druh trávnatých povrchov.

Obchod Pro Shop má v ponuke všetko potrebné na golf a vybavenie je možné si tiež požičať. Pre väčšie pohodlie golfistov sú k dispozícii aj elektrické golfové vozíky. Shangri-La Golf a Country Club je otvorený aj pre medzinárodné, regionálne a lokálne turnaje.

Šport a wellness hotela Shangri-La’s Hambantota *****

Chi Ayurveda Spa

Hotelové kúpele Chi Ayurveda čerpajú inšpiráciu v pôvodných legendách Shangri-La, čo predstavuje miesto osobného pokoja a pohody. Hostia si môžu užiť prvotriedne wellness zážitky aj vďaka individuálnym konzultáciám s terapeutmi a ajurvédskymi expertmi, ktorí následne navrhnú spôsoby a typy procedúr pre Vás najvhodnejších.

Kúpele sú situované na pokojnom a odlúčenom mieste v rezorte a zahŕňajú 12 miestností na procedúry, ktoré sa nesú v duchu dekorácií Shangri-La a sú doplnené o lokálne dizajnové prvky.

Kúpeľné menu ponúka čínske a ajurvédske procedúry a miestni terapeuti používajú 100% prírodné kúpeľné prípravky.

V tradičnej čínskej filozofii je „chi“ univerzálnou životnou silou, ktorá ovplyvňuje celkovú pohodu a vitalitu človeka. Pre udržanie si dobrého zdravia musí „chi“ voľne prúdiť telom. Pokiaľ je tomu bránené, vyskytujú sa najrôznejšie choroby a choroby.

Pohyb je teda základným elementom tunajších terapií. Masáže tela, cvičenie, naťahovanie, hydroterapia a myšlienkové pohyby cez relaxáciu a meditáciu pomáhajú k prirodzenej obnove tela i mysle a sú založené na kúpeľnej filozofii „chi“.

The Village

The Village alebo „dedina“ je miestom, ktoré je oddané podpore a zachovávaniu unikátnych srílanských umeleckých komunít. Hostia tu prídu do kontaktu s lokálnymi remeselníkmi a umelcami a môžu sa niečo priučiť ohľadom umenia a remesiel, ktoré sú na dennom poriadku pôvodných obyvateľov. V The Village môžete nájsť:

- domček s hrnčiarstvom a keramikou,
- vyrezávanie do dreva,
- tkanie/pletenie a
- remeselný tkáčsky stav.
Večer sa potom „dedina“ premení na špeciálne miesto na stolovanie, kde hostia môžu obdivovať tradičnú srílanskú hudbu a pozorovať predstavenie angampora – srílanského bojového umenia (jedno z najstarších svojho druhu).

Šport a iné aktivity

Zostaňte aktívny aj počas dovolenky vďaka celému radu športového a relaxačného vybavenia rezortu. Miestni experti Vám budú k dispozícii, aby pomohli s prípravou unikátnych zážitkov a zaistili ideálny priebeh Vášho pobytu.

Milovníci vody určite ocenia ponuku nespočetných vodných športov na čele s potápaním, šnorchlovaním, kajakmi, vodnými bicyklami, katamarány a stand-up paddle boardy.

Tí, ktorí preferujú zostať nohami na zemi, môžu jednoducho relaxovať na očarujúcej pláži Hambantota, vyraziť na túru alebo si zahrať plážový volejbal.

Rezort ponúka aj klub zdravia, ktorý disponuje modernou posilňovňou s prvotriednymi prístrojmi, činkami a štúdiom pre aerobik.

Prehľad voľnočasových aktivít a športov:

18-jamkové golfové ihrisko,
chodníky pre jogging,
bowling s bosými nohami (časť golfového ihriska),
lukostreľba,
biliard,
šípky,
pétanque,
stolný tenis,
plážový volejbal,
požičovňa bicyklov,
vybavenie pre barbecue,
lietajúca hrazda,
príprava a púšťanie drakov a
Zdravie a fitness:
klub zdravia,
joga,
aquagym,
fitness kurzy,
jacuzzi a
2 vonkajšie bazény.

Deti v hoteli Shangri-La’s Hambantota *****

Cool Zone je špeciálnou časťou v rezorte Shangri-La's Hambantota, ktorá je určená na zábavu a dobrodružstvo detí.

Tento detský klub je navrhnutý pre deti vo veku od 4 do 12 rokov a ponúka širokú škálu aktivít od navrhovania piesočných záhrad až po prípravu zmrzlinových pohárov. K dispozícii je aj centrum pre remeslá a umenie, športové ihrisko a detský vodný park.

Rodičia si tak môžu v kľude užívať relaxačné okamihy s vedomím, že o ich deti je dobre postarané. Deti danej vekovej kategórie budú pri príchode predstavení reprezentantovi detského klubu, ktorý potom pre nich bude k dispozícii počas celého pobytu.

Detský klub Cool Zone hostí aj mnoho workshopov a udalostí, ktoré vyžadujú rezerváciu vopred. Tieto udalosti sa líšia v závislosti od ročného obdobia.

Mapa - Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa *****

Osobné poradenstvo pri DELUXEA zájazde na Srí Lanku do hotela Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Recezie hotela Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa *****

Factsheet

Podobný hotel

Letové spojenia na Srí Lanku

Ing. Pavlína Zbořilová
Shangri-La’s Hambantota Resort & Spa
„Precestovala som svet.“
Odlet
Nocí
Strava
Cena za osobu
x

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.