Švajčiarsko

Letová spojení do Švajčiarska

Navrhneme Vám Letenky na klíč. Pošlete nám požadavek přes jednoduchý formulář. Obdržíte nabídku letenek rychle zpracovanou odborníkem s dlouholetou praxí. Pomůžeme Vám i v případě, že na cestě budete potřebovat změnit své lety.

 

Letecky

Zariadime Vám letenky s odletom z Prahy, Viedne alebo Mníchova na letisko v Ženeve, Zürichu alebo Bazileji. Odtiaľ Vám zariadime taxi, prenájom vozidla (priamo na letisku v Zürichu a Ženeve, popr. Baselu, môžete zvoliť ľubovoľné vozidlo a dobu prenájmu) vo Švajčiarsku alebo môžete využiť často frekventované švajčiarske železnice.

Vzdialenosti: Praha-Zürich: 700 km a cca 1,15 hodiny priameho letu Praha-Ženeva: 961 km a cca 1,35 hodiny priameho letu

svycarsko-novy-web-002.jpg 
 

 

Z letiska do strediska autom alebo vlakom:

TrasaVzdialenosťDoba (auto)Doba (vlak)
Curych-Engelberg 94 km 1,22 hod 2,27 hod (1–2 prestupy)
Curych-Grindelwald 139 km 2,14 hod 3 hod (2 prestupy)
Curych-Arosa 147km 1,47 hod 2,55 hod (1 prestup)
Curych-Davos 147 km 1,43 hod 2,46 hod (1 prestup)
Curych-St.Moritz 203 km 2,23 hod 3,41 hod (2 prestupy)
Ženeva-Gstaad 151 km 1,50 hod 3 hod (1 přestup)
Ženeva-Saas Fee 228 km 2,34 hod 3,37hod (1 prestup)
Ženeva-Zermatt 238 km 2,58 hod 4 hod (1 prestup)

 

Swiss International Air Lines

V zimnej sezóne ponúka švajčiarsky národný dopravca SWISS niekoľko priamych letov z Prahy, Viedne. Zo všetkých letísk je pohodlné spojenie do hlavných lyžiarskych stredísk, ktoré sa tak pre slovenských lyžiarov stávajú časovo aj cenovo dostupné. Ceny leteniek sú veľmi atraktívne a preprava lyžiarskej a snowboardovej výstroje je na všetkých letoch spoločnosti SWISS tradične zadarmo, a to nad rámec váhového limitu 20 kg pre batožinu na odbavenie. Okrem Švajčiarska ponúka SWISS spojenie celkom do 90 destinácií celého sveta, je členom Star Alliance a partnerom vernostného programu Miles & More. Viac informácií na SWISS.COM. 

Do Švajčiarska môžete cestovať autom cez Rakúsko alebo Nemecko. Odporúčam zvoliť Nemecko kvôli neobmedzenej rýchlosti na diaľniciach a beplatným diaľniciam (nemusíte kupovať diaľničnú známku). V prípade, že zvolíte Nemecko, dávajte pozor, aby ste neprechádzali Rakúskom, kde by ste známku kupovať museli. Švajčiarska diaľničná známka sa dá zakúpiť iba ročná. Diaľnice od Prahy smerom na Švajčiarsko sú veľmi dobre zjazdné, upravené a rýchle. Pozor si dajte iba na cestovanie v piatky cez  deň a navečer, keď sa tvoria zápchy, ale aj to sa dá zvládnuť. Ďalšie upozornenie sa týka odpočívadiel v Nemecku, nie je ich tak vysoký počet, ako v Českej republike, tak sa snažte predvídať dopredu Vaše potreby. Určite nie je na škodu do Švajčiarska cestovať vozidlom, ktoré má tempomat.

Cestovanie Švajčiarskom v lete je v podstate bezproblémové, v horských oblastiach je väčší počet tunelov a serpentín. V zime sú výnimočne niektoré úseky uzavreté z dôvodu bezpečnosti. Nezabudnite prosím snehové reťaze. Vozovky v nami ponúkaných strediskách sú dobre upravované a ľahko zjazdné.

 

Zaparkovať môžete vo väčšine stredísk priamo pred hotelom. Pozor na strediská Saas Fee a Zermatt. Prosím, nenechajte sa znepokojiť, dovolenka práve v týchto dvoch strediskách je podľa môjho názoru najlepším prostriedkom na zbavenie sa stresu, nebudete na ničom závislí. Potom už len vypnúť telefón a skutočná relaxácia je na mieste. V Saas Fee musíte vozidlo zanechať v parkovacej budove pred dedinkou, ďalej budete dopravení minibusom až do hotela, čo je asi 2 minúty cestou busom, rovnako 5 minút pešo, je to naozaj kúsoček. V Zermatte - podľa môjho názoru v najlepšom lyžiarskom stredisku - musíte automobil nechať v dedine Täsch (každý hotel tu má parkovisko kúsok od stanice). Ďalej je cesta možná iba taxíkom, kočiarom s koňmi alebo železnicou. Odporúčam železnicu, cesta trvá menej ako 10 minút. Vlaky jazdia každých 15-30 minút podľa sezóny, sú veľmi rýchle a vybavené pre cestovateľov s batožinou. Môžete tu pohodlne odložiť lyže a všetko náčinie. Taxi a konské záprahy Vám radi zariadime. Po príchode do Zermattu na Vás môže čakať zamestnanec hotela, kočiar s koňmi alebo iné prevozné zariadenie. Nie je dôvod na zľaknutie sa. Tieto oblasti sú špeciálne a jedinečné, pretože sú na pohraničí s Talianskom, lyžujete teda v dvoch krajinách a to okrem iného na Materhorne. Tieto strediská odporúčam turistom a zvedavým cestovateľom. Všetko Vám na prianie zariadime. Budete mať zážitok na celý život a zo seba dobrý pocit!

svycarsko-novy-web-004.jpg 
 

 

Ďalšie informácie

  • Ponuka ubytovania
  • Porovnanie stredísk
  • Informácie o doprave
  • Heliskiing

Individuálny zájazd podľa priania klienta

Každý zájazd do Švajčiarska je vytvorený špeciálne s ohľadom na individuálne priania a potreby klienta. Termín, dĺžka pobytu, kombinácia miest alebo kvalita ubytovania, všetko bude zostavené podľa Vašich prianí. Rovnako ako Vy ste jedinečná osobnosť, bude individuálne pripravený aj zájazd pre Vás. Dĺžka Vášho pobytu môže byť ľubovoľná.

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.