Na Zanzibar neponúkame priame lety charterovým lietadlom, ktoré môžu byť krátko pred cestou zrušené pre malú obsadenosť. DELUXEA ponúka výhradne lety na pravidelných linkách s Qatar Airways a Turkish Airlines. Tie poskytujú perfektný servis, nadväznosť pri prestupe a hlavne sú flexibilné s možnosťou odletu niekoľkokrát v týždni (z Prahy aj Viedne). Pre náročných klientov odporúčame kombináciu Zanzibaru so safari v pevninskej časti Tanzánie. Osobne sme vyskúšali a radi Vám pripravíme dovolenku na mieru.

Zanzibar

Exkurze

Rýchla kalkulácia hotela

Zanzibar
Odlet
Noci v hoteli
Meliá Zanzibar
Hotel

Pro hotel Meliá Zanzibar není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Meliá Zanzibar.

Typ izby
Strava

Letecká společnost
Bonus
CZK
EUR
Cena zájazdu
- EUR/osoba
Pôvodná cena
- EUR/osoba
Hotel,
- EUR/osoba- EUR/osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Garancia najnižšej ceny
Transfer
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Český delegátDelegát      
- EUR/osoba
Akční sleva
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Dítě do 2 let
EUR
Cena platí v prípade voľných miest v najvýhodnejšej rezervačnej triede
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Počítame cenu Vášho zájazdu. Vyčkajte prosím.
Počítame cenu
Vášho zájazdu.
Vyčkajte prosím.

Ak si prajete spoznať krásy Zanzibaru, môžete využiť pestrú ponuku partnerskej cestovnej kancelárie Zantours, ktorá ponúka množstvo exkurzií a výletov po ostrove Zanzibar a jeho okolí. 

STONE TOWN - spoznajte históriu v múroch Kamenného mesta

Celé mesto aj budovy Stown Town sú plné histórie a príbehov staroveku, kedy sultáni, Arabi, Európania a obyvatelia Zanzibaru písali históriu tohto krásneho ostrova. Navštívite anglikánsku katedrálu v mieste starého trhu s otrokmi spoločne s pamätníkom otrokov, Palác sultánov, Dom Tip Tip, starú arabskú pevnosť alebo park Forodhani. Pri prechádzkach v uličkách Stone Town Vás budú sprevádzať preslávené vyrezávané dvere a svahilská architektúra. Počas exkurzie navštívite aj salón s henou a miestny trh, kde si môžete zakúpiť šťavnaté ovocie, zeleninu a tradičné zanzibarské korenie.

Jedná sa o pešiu exkurziu po meste, preto odporúčame pohodlnú obuv. U žien sa pri návšteve Stone Town a okolia očakáva zakrývanie ramien a kolien. 

 zanzibar-novy-web-037.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

  

SPICE TOUR - Zanzibar pre ústa a nos

Počas tejto exkurzie Vás zavedieme na miestnu farmu Spice Farm ZITO, kde získate podrobný prehľad o najväčšom zanzibarskom bohatstve – korení. Ponorte sa s nami do tajomstva vôní a chutí. Vedeli ste, že škorica má 3 rôzne príchute? Alebo že zelené, červené a čierne korenie sú z rovnakej rastliny? Spoznali by ste vanilku a viete, prečo je taká drahá? To všetko sa dozviete počas návštevy farmy, okrem iného pochopíte, prečo si Zanzibar právom zaslúži svoje druhé meno „Ostrov korenia“. Samozrejmosťou je aj ochutnávka korenia od škorice, cez citrónovú trávu, klinčeky, muškátový oriešok, vanilku alebo kardamón. Nezabudnite tiež na možnosť priučiť sa svahilskému spôsobu varenia a ochutnávku domáceho sezónneho ovocia.

Po dokončení prehliadky, ktorá je plná tajomstva prírody, budete mať čas na nákup korenia, mydiel a krémov, ktoré sú ručne vyrábané miestnou komunitou v rámci farmy. Nielen, že získate jedinečnú ingredienciu do pokrmov, zároveň tiež podporíte miestnych obyvateľov ostrova.

 zanzibar-novy-web-036.jpg  

BUTTERFLY CENTRE & JOZANI FOREST - návšteva džungle a jedinečné opice

Nakŕmte motýle v jedinečnom Butterfly centre a sledujte, ako lietajú tesne nad Vašimi dlaňami a zároveň si užívajú pokoj a pohodu prírody. Butterfly Center zastupuje projekt, ktorý podporuje ženy a starostlivosť o deti. Návštevou centra tak podporíte ich zamestnanie pri súbehu so starostlivosťou o domácnosť a potomkov. Potom sa s nami vydajte do pralesu Jozani. Pri prehliadke lesom sa dozviete stručnú charakteristiku rôznych druhov živočíchov, ktoré tu môžete zahliadnuť. Najznámejšia a najvzácnejšia je bezpochyby opica Gueréza zanzibarská. Charakteristickými rysmi sú najmä chýbajúce palce na rukách, prehliadnuť nemožno ani malú tmavšiu tvár s ružovými nosmi a perami. Tunajšie opice sú trochu hravé, avšak neodporúča sa približovať k nim bližšie ako na 3 metre. Po prehliadke pralesa nasleduje krátka zastávka na druhej strane národného parku, kde budete mať možnosť odhaliť magický svet zanzibarských mangrovníkov.

 zanzibar-novy-web-040.jpg 

Prison Island - vidiecke príbehy

Prison Island (Ostrov väzňov) získal svoje označenie vďaka jeho prvému využitiu ako väzenie, ktoré bolo postavené v roku 1893. V skutočnosti však bolo neskôr používané ako karanténna nemocnica. Dnes je domovom obrích korytnačiek, ktoré boli pôvodne importované zo Seychel a následne vykázané z mesta Stone Town na ostrov. Užite si 30 minútovú plavbu loďou s výhľadom na panorámu mesta Stone Town. Po príchode na ostrov Vás sprievodca zoznámi s históriou ostrova a predstaví obrie korytnačky.

zanzibar-novy-web-034.jpg  

Pete Tour - vidiecke príbehy

Pete je jednou z väčších dedín na Zanzibare a vo svahilčine znamená „prsteň“. Dedina získala toto meno od fascinujúcej vidieckej legendy - jednej z mnohých, o ktorej sa na svojej ceste dozviete. V dedine Pete navštívite jaskyňu, domov tradičného liečiteľa, budete počuť príbeh o veľkej žiarlivosti a prejdete sa vozidlom ťahaným dobytkom. Zažite tradičný každodenný život v zanzibarskej dedine a nahliadnite do kultúry, tradícií a kuchyne. Pete dedina je miestom úžasu - majte uši a srdce otvorené! Nakoniec si doprajte lahodný svahilský obed formou švédskych stolov.

 zanzibar-novy-web-033.jpg  

The Rock - ideálne miesto pre nezabudnuteľný zážitok

Vydajte sa ďalej na juhovýchod do krásneho plážového klubu priamo oproti svetovo preslávenej reštaurácii „The Rock“! Oddýchnite si a relaxujte na nádhernej pláži. Zaobstarajte si niekoľko fotiek tohto jedinečného miesta, ochlaďte sa, kochajte sa úžasným výhľadom na koralové útesy, a ak chcete, vychutnajte si výborný obed pred cestou späť do hotela. Svetovo preslávená reštaurácia The Rock! je známa nielen svojou mimoriadnou polohou, ale aj svojim báječným jedlom inšpirovaným prírodnými zdrojmi, krásami Zanzibaru a talianskou láskou.

 zanzibar-novy-web-038.jpg 

Seaweed center

Na tejto exkurzii navštívite centrum morských rias, ktorých pestovanie zastupuje druhé najvýznamnejšie odvetvie na ostrove. Dozviete sa praktické informácie o ich pestovaní, v závislosti od prílivu tiež uvidíte zber rias a pochopíte tvrdú prácu, ktorá sprevádza každodenný život pestovateľov. Potom sa premiestnite do dedinky Puja, kde získate prehľad o spracovateľskom centre a továrni. Tu budete mať vzácnu príležitosť vidieť, ako sa morské riasy premieňajú na žiadané kozmetické výrobky, ako sú organické mydlá a éterické oleje. Seaweed centre zamestnáva prevažne miestne ženy, pre ktoré vytvára príležitosť na zlepšenie svojej životnej úrovne. 

 zanzibar-novy-web-035.jpg 

TUMBATU - mystický ostrov

Autentický ostrov Tumbatu predstavuje jedno z najlepšie strážených tajomstiev Zanzibaru. Ak chcete vstúpiť na ostrov, ktorý sa nachádza len kúsok od severozápadného pobrežia ostrova Zanzibar, potrebujete zvláštne povolenie. Ostrov totiž obýva komunita Watumbatu, jedna z troch pôvodných kmeňových skupín obyvateľov na súostroví. Raná história ostrova nie je známa, avšak datuje sa do začiatku 11. storočia, kedy tu Širaz postavil prvú kamennú budovu na celom súostroví Zanzibar.

Na Tumbate nájdete iba jednu cestu, po ktorej sa chodí pešo, autá ani skútre miestni ľudia nevyužívajú. Po príchode na pláž Jongowe uvidíte, ako ľudia pripravujú rybárske siete, lovia ryby a ako ručne stavajú lode. Navštívite dom rybárskej rodiny, zoznámite sa s miestnou školou a dôležitosťou stromov baobab a pocítite rozdiel medzi novými a starými časmi. Objavíte tiež nevyslovené tajomstvá Tumbatu, ktoré je svetovo preslávené čarodejníctvom (woo-doo).

TUMBATU - špeciálne informácie:

Keďže výlet na ostrov Tumbatu je možný iba na základe dôvery miestnej komunity a špeciálneho povolenia, radi by sme Vám poskytli trochu viac informácií, ktorým by ste mali venovať pozornosť:

1. Vezmite prosím na vedomie, že možno budete musieť prejsť morom po priplávaní na ostrov alebo v rámci nastúpenia na loď v závislosti od prílivu a odlivu. Preto si pripravte nepremokavú obuv a oblečenie, ktoré sa môže namočiť (plavky a plážové oblečenie sú považované za nevhodné).

2. Watumbatu sú veľmi náboženskí a neprijímajú náš štýl obliekania. Musíte mať okolo pása uviazanú kanga šatku a ženy navyše šatku zakrývajúcu vlasy. NIE JE povolené plážové oblečenie alebo tričká bez rukávov. Odporúčame širšie nohavice alebo dlhé kraťasy s polokošeľou alebo tričko.

3. Fotografie sú povolené iba po dovolení od nášho sprievodcu.

4. Obed je podávaný formou vopred pripraveného balíčka a s nealkoholickými nápojmi.

5. Prosím berte ohľady na miestnu komunitu, v ktorej mnoho obyvateľov nikdy neopustilo ostrov. Ďakujeme, že rešpektujete pravidlá návštevy Tumbatu a riadite sa pravidlami sprievodcu.

 zanzibar-novy-web-039.jpg

1000 HANDS OF ZANZIBAR

Tematicky zamerané exkurzie „tisíc rúk Zanzibaru“ Vás zavedú na miesta, kde porozumiete životu bežných obyvateľov Zanzibaru a ich obžive. Vybrať si môžete z dvoch variantov:

 

1000 HANDS OF ZANZIBAR North (sever) - Navštívite rybí trh Mkokotoni, kde uvidíte, ako sa vyrábajú drevené klince pre tradičné plachetnice dhow, dozviete sa, ako využiť listy paliem na výrobu košov, klobúkov, rohoží, apod. Zoznámite sa so stavbou nových lodí, ich opravou, výrobou plachiet a slávnych vyrezávaných dverí , ktoré lemujú uličky Stone Town. V Nungwi navštívite rezerváciu korytnačiek a typickú zanzibarskú dedinu, kde Vám miestni obyvatelia priblížia život v domoch postavených z hliny a blata.

 

1000 HANDS OF ZANZIBAR South (juh) – Počas tejto exkurzie Vás vezmeme do Makunduchi, kde uvidíte celý proces, ako sa zo zhnitých kokosových šupiek vyrába lano, ako ho možno využiť na výrobu lodí, postelí a stoličiek. Potom navštívite centrum morských rias v dedinke Paje. Tu sa zoznámite s hospodárením s riasami. Miestni zamestnanci Vám ukážu vysádzanie morských rias, ich pestovanie a využitie na získavanie olejov, mydiel a ďalších výrobkov. Navštívite aj typickú zanzibarskú dedinu, kde Vám miestni obyvatelia priblížia život v domoch postavených z hliny a blata.

 

Pochopíte, že „tisíce rúk Zanzibaru“ sú schopné vytvoriť takmer nemožné iba za použitia miestnych surovín a svojej vynaliezavosti. Obe exkurzie Vám tak priblížia skutočný každodenný život na Ostrove korenia.

 zanzibar-novy-web-049.jpg 

JEEP SAFARI - preskúmajte juh Zanzibaru

Pri tejto výprave zažijete množstvo dobrodružstiev a objavíte Zanzibar vo vlastnom jeepe 4 x 4. Jeep na Vás bude čakať v oblasti Kebele, kam budete dopravení transferom priamo z hotela. Najprv sa vydáte na juhozápad Zanzibaru, ostrov Uzi, ktorý je dostupný iba pri odlive a s hlavným ostrovom ho spája iba hrádza. Potom budete smerovať na juhovýchodné pobrežie a za 40 minút jazdy sa ocitnete na skrytej pláži Mtende. Tu na Vás bude čakať piknikový obed s dych berúcimi výhľadmi na unikátne skalné útvary. Po obede sa po pokojných cestách vydáte do tajných jaskýň, kde si môžete užiť osviežujúce kúpanie v studenej sladkej vode. Cestou z jaskýň budete míňať oblasť mangrovníkov Chwaka a užijete si cestu po úžasnej terénnej ceste. Dorazíte na poslednú zastávku do oblasti lomu, kde si môžete užiť plnou silou 4 x 4 pri „kĺzaní“ v prachu! 

zanzibar-novy-web-042.png 

 

 

Stone Town - magické nočné mesto

Zažite čaro hlavného mesta pri pešej prehliadke so sprievodcom a ochutnajte miestnu gastronómiu. Počas exkurzie navštívite štyri tradičné podniky, kde ochutnáte štyri rôzne chody. Vychutnajte si kokteil pri západe slnka, skúste predjedlo z morských plodov, objavte chute Zanzibaru pri hlavnom chode a večer zakončite sladkým dezertom. Vďaka tomuto zážitku objavíte Stone Town z inej perspektívy a navštívite aj nočný trh Forodhani. Transfer z hotela býva obvykle okolo 16:30 - 17:00 hodiny. Návrat späť do hotela závisí od vzdialenosti od Stone Town, orientačne medzi 22:30 – 23:00 hodinou.

zanzibar-novy-web-043.png  

SAFARI BLUE - Menai Bay, Mangroves a Khwale Island

Plavba nazývaná Safari Blue začína v prístave Fumba a na tradičnej drevenej lodi dhow Vás prevedie po okolí ostrova s ​​možnosťou šnorchlovania. Pokiaľ budete mať šťastie, môžete počas plavby k prvej šnorchlovacej zastávke uvidieť delfíny hrajúce sa v plytkom morskom parku v zátoke Menai. Druhou lokalitou pre šnorchlovanie je oblasť tzv. sandbank, teda piesočné plytčiny. Útesy obklopujúce piesočný breh ponúkajú úplne odlišný podvodný svet a pohodlné šnorchlovanie. Nasledovať bude krátka plavba k Vašej konečnej zastávke, krásny ostrov Kwale. Na tomto odľahlom neobývanom ostrove si užijete vynikajúci obed plný čerstvého ovocia, zeleniny a grilovaných rýb. V závislosti na prílive a odlive sa môžete cestou späť zastaviť na veľmi zvláštnom mieste, kedy Vás naše lode vezmú do sveta plného mangrovov. Na okraji ostrova si zaplávate v zelenej lagúne z prírodných koralových útesov, ktorú obklopujú mangrovy. Plávanie v tejto lagúne je vďaka storočnej histórii a príjemnej teplote vody skutočným zážitkom. Určite si tu nezabudnite urobiť fotografiu.

Safari Blue je možné absolvovať ako klasickú exkurziu na zdieľanej lodi (Safari Blue The Classic Tour) alebo na privátnej lodi (Safari Blue a Vasco da Gama). Obe varianty zahŕňajú transfery, obed bez alkoholických nápojov a šnorchlovacie vybavenie.

zanzibar-novy-web-044.png  

Seafari – plavba na lodi dhow so šnorchlovaním v Kitchwani Coral Reef & Coral Gardens

Na Seafari vyplávate na tradičnej lodi dhow z prístavu v Kendwa, pozdĺž pobrežia si budete vychutnávať pohľady na turisticky obľúbenú oblasť Nungwi a budete smerovať k ohromujúcemu atolu Mnemba. V Kitchwani Coral Reef a Mnemba Coral Garden sa zastavíte, aby ste si užili podvodný svet. Pri šnorchlovacích zastávkach na rôznych útesoch Vám bude k dispozícii sprievodca. Odprevadí Vás pod hladinu a upozorní na podmorské živočíchy, ktoré často používajú rôzne triky, aby sme si ich nevšimli. Po vodných radovánkach si užijete fantastický obed v štýle barbecue na pláži Muyuni, ktorá sa nachádza oproti ostrovu Mnemba. Nasledovať bude odpočinok a plavba späť do Kendwy. Túto exkurziu si rozhodne nenechajte ujsť, počas plavby budete mať veľkú šancu uvidieť delfíny.

Seafari zahŕňa zdieľaný transfer a plavbu, obed, nealkoholické nápoje, pivo a šnorchlovacie vybavenie.

 zanzibar-novy-web-045.jpg 

Sunset Cruises – plavby pri západe slnka

Slávny zanzibarský západ slnka a jeho farby si môžete vychutnať počas dvoch plavieb na tradičnej drevenej lodi dhow:

Sunset Cruise Town - po nalodení v meste Stone Town si užijete plavbu pozdĺž pobrežia s občerstvením, nápojmi a hudbou. Pohodovú atmosféru doplní pestrofarebný zanzibarský západ slnka na jednej strane a výhľady na uličky Stone Town na strane druhej. Plavbu pri západe slnka odporúčame spojiť s dennou návštevou historického mesta.

Sunset Cruise North – druhou z možnosti je nalodenie v Nungwi na severozápadnom pobreží ostrova, odkiaľ si užijete pokojnú plavbu pozdĺž brehov Nungwi a Kendwa s občerstvením a nápojmi. Počas plavby sa budete kochať presláveným západom slnka a výhľadmi na najznámejšie turistické letoviská.

Plavby pri západe slnka zahŕňajú spoločnú plavbu loďou a občerstvenie. Pri dobrých poveternostných podmienkach nezostanete iba na pobreží a budete sa plaviť priamo na vodách Indického oceánu. Samotná plavba trvá orientačne 2 hodiny.

 zanzibar-novy-web-047.jpg
 

SAFARI SOUTH - Selous

Rezervácia Selous zastupuje jednu z najväčších prírodných rezervácií zvierat na svete. Vzhľadom na to, že sú v nej povolené ľudské obydlia a trvalé štruktúry, jedná sa o jednu z najdivokejších rezervácií v celej Tanzánii. Niektoré typické zvieratá savany sa tu vyskytujú vo väčšom počte ako v akejkoľvek inej africkej rezervácii alebo národnom parku. Ide o slony, hrochy, africké divoké psy, byvoly a krokodíly.

Safari na jednu noc začína skorým ranným odletom do Selousu, kde na Vás bude čakať auto. Odtiaľ sa vydáte na celodenné pozorovanie zveri s piknikovým obedom. Popoludní sa budete plaviť loďou po rieke Rufiji, kde až do západu slnka budete pozorovať okolitú prírodu a divé zvieratá. Po plavbe sa vydáte do kempu, kde bude pripravená večera. Druhý deň ráno po raňajkách sa letecky vrátite na Zanzibar.

 zanzibar-novy-web-053.jpg

SAFARI NORTH – Northern Circuit Safari

Oblasť Northern Circuit je svetovo preslávená svojou veľkolepou krajinou a úžasným safari. V závislosti na ročnom období navštívite národný park Tarangire, známy aj ako „Domov slonov“, alebo národný park Lake Manyara známy svojimi ružovými plameniakmi.

Safari na jednu noc začína skorým ranným odletom do Arushy, kde na Vás bude čakať auto. Odtiaľ sa vydáte na celodenné pozorovanie zveri k jazeru Manyara alebo do národného parku Tarangire. Počas pozorovania zveri si urobíte prestávku na piknikový obed. Prenocovanie bude zaistené v kempe, kde na Vás bude čakať večera. Druhý deň ráno po raňajkách zamierite na pozorovanie zveri k pôsobivému kráteru Ngorongoro. Po piknikovom obede sa popoludní vrátite letecky späť na Zanzibar.

 zanzibar-novy-web-052.jpg
 

Cenník exkurzií Zantours nájdete tu: Exkurzie Zanzibar *.

Dôležité informácie:

Zanzibar je prevažne moslimská krajina, preto prosím rešpektujte tunajšie zvyklosti.
Než začnete fotografovať miestnych obyvateľov, opýtajte sa svojho sprievodcu na dovolenie. Niektorí veria, že im fotografia vezme dušu, a preto si fotografovanie neprajú. Platí zákaz fotografovania policajnej a vojenskej techniky a ich príslušníkov.
Prosím, nekupujte žiadne veľké mušle alebo koraly od miestnych predajcov, podporujete tým ničenie krehkého morského ekologického systému.

* Uvedené ceny a exkurzie sú orientačné, ich dostupnosť sa môže meniť s ohľadom na dostupnosť externých dodávateľov služieb.

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.