Maledivy

Maledivy

Rýchla kalkulácia hotela

Maledivy
Odlet
Noci v hoteli
OZEN Life Maadhoo
Hotel

Pro hotel OZEN Life Maadhoo není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu OZEN Life Maadhoo.

Typ izby
Strava

Letecká společnost
Bonus
CZK
EUR
Cena zájazdu
- EUR/osoba
Pôvodná cena
- EUR/osoba
Hotel,
- EUR/osoba- EUR/osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Garancia najnižšej ceny
Transfer
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Český delegátDelegát      
- EUR/osoba
Akční sleva
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Dítě do 2 let
EUR
Cena platí v prípade voľných miest v najvýhodnejšej rezervačnej triede
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Počítame cenu Vášho zájazdu. Vyčkajte prosím.
Počítame cenu
Vášho zájazdu.
Vyčkajte prosím.

 

Tropický raj v Indickom oceáne

Maldivy sú jedinečným dovolenkovým miestom obdareným stovkami úchvatných koralových ostrovov. Maledivské ostrovy sú obmývané tyrkysovým morom, ktoré nenájdete nikde inde na svete. Slnko, jemný biely piesok, kokosové palmy, pestro kvitnúce a krásne voňajúce kríky a podmorský svet prekypujúci životom, to sú ingrediencie, ktoré sú kľúčom k šťastiu a harmónii. Vďaka polohe v rovníkovom pásme a stálemu počasiu sú Maldivy (Maldives) perfektnou destináciou pre Vašu zaslúženú exotickú dovolenku takmer po celý rok. Zaleťte si na Maledivy: luxusná dovolenka Vašich snov sa môže splniť už za niekoľko dní. Na návštevu nepotrebujete žiadne očkovania ani vstupné víza.

 maledivy-novy-web-018.jpg
 

 

maledivy-novy-web-028.jpg 

Nezabudnuteľná dovolenka v luxuse

Maldivy sú jedinečným dovolenkovým miestom obdareným stovkami úchvatných koralových ostrovov. Maledivské ostrovy sú obmývané tyrkysovým morom, ktoré nenájdete nikde inde na svete. Slnko, jemný biely piesok, kokosové palmy, pestro kvitnúce a krásne voňajúce kríky a podmorský svet prekypujúci životom, to sú ingrediencie, ktoré sú kľúčom k šťastiu a harmónii. Vďaka polohe v rovníkovom pásme a stálemu počasiu sú Maldivy (Maldives) perfektnou destináciou pre Vašu zaslúženú exotickú dovolenku takmer po celý rok. Zaleťte si na Maldivy: luxusná dovolenka Vašich snov sa môže splniť už za niekoľko dní. Na návštevu nepotrebujete žiadne očkovania ani vstupné víza.

 

  

Jedinečné kúzlo Maldív

Maldivy sú tropický raj rozkladajúci sa na 90 000 km² v Indickom oceáne. Najväčším bohatstvom Maldiv je jedinečná príroda, na ktorú sú miestni ľudia náležite pyšní a všetci sa k nej správajú veľmi ohľaduplne, čo je vyžadované aj od turistov. Aj vďaka tomu sú krištáľové lagúny stále plné koralov a farebných koralových rybiek. Šnorchlovanie počas dovolenky na Maldivách je veľmi pestré. Či už objavujete zákutia v teplých lagúnach alebo na okraji reefu, kde koralový útes klesá do hlbokej modrej, stretnete sa s nepreberným množstvom malých pestrofarebných rybičiek, malými žralokmi, rajami a korytnačkami. Obdivovať môžete nádherné koraly rôznych tvarov, farieb a veľkostí.

maledivy-novy-web-034.jpg 
 

 

Romantická dovolenka s luxusnými službami

Najväčší ostrov Maldív má na dĺžku iba 8 km. Každý z ostrovov sa dá počas pomerne krátkej doby celý obísť, nájdete si svoju obľúbenú pláž a ďalší deň si vyskúšate inú. Rezorty ponúkajú veľmi luxusné ubytovanie a množstvo atrakcií na trávenie voľného času. Na vysokej úrovni sú kúpele v rezortoch, kde nájdete masérky z Thajska či Bali, a tak môžete spoznať pravý pôžitok z masáže. Športové vyžitie vo forme potápania, šnorchlovania, tenisu, posilňovne, windsurfingu a mnohých ďalších je tiež možné využiť na väčšine z ostrovov. Nájdete tu ako pokoj, tak aj zábavu. Ponúkané chute v reštauráciách budú pre Vás jedinečným gurmánskym zážitkom, či už pôjde o čerstvo vylovené a ugrilované ryby alebo ojedinelé zmrzliny z miestneho ovocia.

maledivy-novy-web-011.jpg 
 

 

Praktické informácie

Informácie pre cestu na Maldivy

Maldivy sú oproti nášmu času v našom zimnom období o 4 hodiny napred, v letnom období sú o 3 hodiny napred. Niektoré ostrovy sú napred ešte o ďalšiu 0,5 – 1 hodinu oproti času v Malé, a to z dôvodu, aby turistom poskytli „pocit“ dlhšieho dňa a klienti si mohli prispať.

 

Víza

Turistom je udeľované na letisku pri prílete 30 dňové turistické vízum na základe spiatočnej letenky a dokladu – voucheru potvrdzujúceho zaistené ubytovanie. Podmienkou je platný cestovný pas ďalších 6 mesiacov po návrate z Maldív. Pokiaľ je Váš pobyt na Maldivách dlhší ako 30 dní, musíte požiadať o výnimku na imigračnom úrade ešte pred vypršaním turistického víza. Poplatok za vystavenie je 750 MRF (cca 70 EUR) a je jedno, či si potrebujete predĺžiť víza o jeden deň alebo o mesiac. Maximálna doba pobytu na Maldivách je 90 dní.

Na Maldivy je zakázané dovážať:

■ symboly cudzích náboženstiev (okrem judaizmu a kresťanstva)
■ alkohol, drogy
■ materiály s erotickým podtextom či pornografiou
■ zbrane

Mena a výmena peňazí

Na Maldivách môžete všade bez problému platiť buď v USD, alebo si (najlepšie na letisku) vymeniť na miestne maledivské rufie (Rf, MVR), ktoré majú už mnoho rokov stanovený pevný kurz a to 1USD = 12,75 Rf, alebo 1 EUR = 17, 18 Rf. Našim klientom odporúčame všade platiť buď platobnou kartou, alebo v USD z dôvodu ťažšej zameniteľnosti Rf späť na USD v prípade, že Vám zostanú. Na Maldivách je iba jediný bankomat, z ktorého je možné vyberať z kont vedených v zahraničných bankách. Tento je v Male pred budovou banky HSBC. V rezortoch je možné platiť všetkými bežne používanými typmi bankových kariet.

Doprava

K rezortu budete z letiska dopravení buď Air Taxi - hydroplánom, na veľmi vzdialené ostrovy malým lietadlom a naopak na bližšie ostrovy rýchlo-člnom. Cena transferu už bude zahrnutá v cene Vášho pobytu. Po Male sa pohybujete buď pešo (centrum nie je príliš veľké), alebo taxíkom v cene 10 RF alebo 1 USD pri akejkoľvek vzdialenosti. Za batožinu sa pripláca 5 Rf. Sprepitné nie je potrebné dávať. Z letiska do Male Vás prepraví rybárska loď, ktorá jazdí v pravidelných 15 min. intervaloch tam a späť a zaplatíte opäť 10 Rf alebo 1 USD/1 cesta.

Zdravotníctvo

Maldivy sa môžu pochváliť extrémne nízkym výskytom akýchkoľvek ochorení či zdravotných ťažkostí, žiadne očkovania nie sú povinné. Jedinú výnimku tvorí povinné očkovanie proti žltej zimnici – to však platí iba pre tých turistov, ktorí prichádzajú z krajiny, kde sa toto ochorenie vyskytuje. Drvivá väčšina rezortov má k dispozícii vlastnú ordináciu so zdravotníkom, ktorý Vám v prípade potreby poskytne potrebnú prvú pomoc a lieky pri ľahších zdravotných ťažkostiach. V Male je jedna veľká štátna nemocnica a tiež súkromná klinika. Komáre nepredstavujú žiadne väčšie nebezpečenstvo, pretože tu nie je dostatok sladkovodných plôch na ich rozmnožovanie, každopádne k dispozícii sú obvykle na izbách repelenty a odpudzovače hmyzu.

 maledivy-novy-web-003.jpgmaledivy-novy-web-005.jpgmaledivy-novy-web-007.jpgmaledivy-novy-web-017.jpg
 

 

Sprepitné

Ak ste spokojní so servisom, je zvykom dať personálu, ktorý Vás počas Vášho pobytu obsluhoval (čašníci, chyžné, barmanovi), sprepitné vo výške cca 10 – 15 USD/dvojica/týždeň. Nosičom batožiny či pomocníkom s výstrojom pri potápaní je slušnosť dať 1 USD alebo 10 Rf. Luxusné reštaurácie už obvykle mávajú servis fee započítaný v cene jedla.

Elektrina

Neexistuje tu celoštátny rozvod elektrickej energie, preto každý rezort má svoj vlastný naftový generátor. Napätie kolíše medzi 220 V – 240 V. Mnohé rezorty majú zásuvky pre viac typov zástrčiek, najpravdepodobnejšie sa však stretnete so zásuvkou britského typu, pre ktorú potrebujete redukciu. Tá je obvykle k dispozícii priamo na izbe, alebo si ju požičiate na recepcii.

Internet

Internetové kaviarne sú k dispozícii v hlavnom meste Malé v cene cca 45 Rf/hod. V rezortoch máte možnosť zakúpenia predplatenej karty pre internetové pripojenie, vďaka ktorej môžete surfovať na jednotkách, ktoré sú k dispozícii v klubovni, pri recepcii, apod. Cena pripojenia je 5 – 12 USD/30 min. Moderné a luxusnejšie rezorty majú už prípojku pre vysokorýchlostný internet priamo na izbách, a môžete ho využívať, v prípade že si priveziete vlastný laptop.

Roaming

Roaming na Maldivách zaisťujú pre O2 a T-Mobile dvaja tamojší operátori (Dhiraagu a Wataniya) a to pre hlasové služby a SMS. Pred cestou Vám však odporúčame preverenie aktuálnej dostupnosti siete u Vášho mobilného operátora.

Dôležité čísla

V prípade potreby sa môžete obrátiť na veľvyslanectvo ČR v Indii v New Delhi. Tel. +9111–26110205, 26110318, 26110382, 26886218, email: newdelhi@embasy.mzv.cz Maledivský úrad pre cestovný ruch (Maldives Tourism Promotion Board) Tel. 323 228 a sídli v budove Maledivskej banky. Tiesňové linky: Pohotovosť Tel. 102, Hasiči Tel. 118, Polícia Tel. 119

V cestovnej kancelárii DELUXEA stojíte na prvom mieste Vy, naši klienti. Na zájazdy na Maledivy sa špecializujeme od roku 2006 a rezorty poznáme dokonale. Poistení proti úpadku sme v Európskej cestovnej poisťovni. Naši zamestnanci Maledivy opakovane navštívili a detailne spoznali miestne prostredie, ponuku služieb a ubytovanie. Sú špecialistami na exotické zájazdy. Vďaka tomu Vám môžu veľmi odborne na základe osobných skúseností poradiť a zostaviť zájazd presne podľa Vašich prianí.

 maledivy-novy-web-023.jpgmaledivy-novy-web-026.jpgmaledivy-novy-web-027.jpg
 

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.