Maledivy

Maledivy

Rýchla kalkulácia hotela

Maledivy
Odlet
Noci v hoteli
Constance Halaveli Resort and Spa Maldives
Hotel

Pro hotel Constance Halaveli Resort and Spa Maldives není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Constance Halaveli Resort and Spa Maldives.

Typ izby
Strava

Letecká společnost
Bonus
CZK
EUR
Cena zájazdu
- EUR/osoba
Pôvodná cena
- EUR/osoba
Hotel,
- EUR/osoba- EUR/osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Garancia najnižšej ceny
Transfer
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Český delegátDelegát      
- EUR/osoba
Akční sleva
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Dítě do 2 let
EUR
Cena platí v prípade voľných miest v najvýhodnejšej rezervačnej triede
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Počítame cenu Vášho zájazdu. Vyčkajte prosím.
Počítame cenu
Vášho zájazdu.
Vyčkajte prosím.

 

Maledivy sú jedinečným dovolenkovým miestom obdareným stovkami úchvatných koralových ostrovov. Maldivské ostrovy sú obmývané tyrkysovým morom, ktorý nenájdete nikde inde na svete. Slnko, jemný biely piesok, kokosové palmy, pestro kvitnúce a krásne voniace kery a podmorský svet prekypujúci životom, to sú ingrediencie, ktoré sú kľúčom ku šťastiu a harmónii. Vďaka polohe v rovníkovom pásme a stálemu počasiu su Maledivy (Maldivy, Maldives) perfektnou destináciou pre Vašu zaslúženú exotickú dovolenku takmer po celý rok. Zaleťte si na Maledivy: luxusná dovolenka Vašich snov sa môže splniť už za niekoľko málo dní. K návšteve nepotrebujete žiadne očkovania ani vstupné víza.

maledivy-novy-web-018.jpg 
 

 

Maledivy sú tropický raj rozkladajúci sa na 90 000 km² v Indickom oceáne. Najväčším bohatstvom Malediv je jedinečná príroda, na ktorú sú miestni ľudia náležite pyšní a všetci sa k nej chovajú veľmi ohľaduplne, čo je vyžadované aj od turistov. Aj vďaka tomu sú krištáľové lagúny stále plné koralov a farebných koralových rybiek. Šnorchlovanie počas dovolenky na Maledivách je veľmi pestré. Či už objavujete zákutia v teplých lagúnach alebo na okraji reefu, kde koralový útes klesá do hlbokej modrej, stretnete sa s nespočetným množstvom malých pestrofarebných rybičiek, malými žralokmi, rajami a korytnačkami. Obdivovať môžete nádherné koraly rôznych tvarov, farieb a veľkostí.

maledivy-novy-web-034.jpg 
 

 

Najväčší ostrov Malediv má na dĺžku len 8 km. Každý z ostrovov je možné počas pomerne krátkej doby celý obísť, nájdete si svoju obľúbenú pláž a ďalší deň si vyskúšate inú. Rezorty ponúkajú veľmi luxusné ubytovanie a množtsvo atrakcií na trávenie voľného času. Na vysokej úrovni sú kúpele v rezortoch, kde nájdete masérky z Thajska či Bali, a tak môžete spoznať pravý pôžitok z masáže. Športové vyžitie vo forme potápania, šnorchlovania, tenisu, posilňovne, windsurfingu a mnoho ďalších je tiež možno využiť na väčšine z ostrovov. Nájdete tu tak pokoj, ako aj zábavu. Ponúkané chute v reštauráciách budú pre Vás jedinečným gurmánskym zážitkom, či už pôjde o čerstvo vylovené a ugrilované ryby či ojedinelé zmrzliny z miestneho ovocia.

maledivy-novy-web-011.jpg 
 

 

Praktické informácie

Informácie pre cestu na Maledivy

Maledivy sú oproti nášmu času v našom zimnom období o 4 hodiny dopredu, v letnom období sú o 3 hodiny dopredu. Niektoré ostrovy sú dopredu ešte o ďalšiu 0,5 – 1 hodinu oproti času v Malé a to z dôvodu, aby turistom poskytli „pocit“ dlhšieho dňa a klienti si mohli pospať.

 

Víza

Turistom je udeľované na letisku pri prílete 30 denné turistické vízum na základe spiatočnej letenky a dokladu – vouchera potvrdzujúceho zaistenie ubytovania. Podmienkou je platný cestovný pas ďalších 6 mesiacov po návrate z Malediv. Pokiaľ je Váš pobyt na Maledivách dlhší ako 30 dní, musíte zažiadať o výnimku na imigračnom úrade ešte pred vypršaním turistického víza. Poplatok za vystavenie je 750 MRF (cca 1.700 CZK) a je jedno, či si potrebujete predĺžiť víza o jeden deň alebo o mesiac. Maximálna doba pobytu na Maledivách je 90 dní.

Na Maledivy je zakázané dovážať:

■ symboly cudzích náboženstiev (okrem judaizmu a kresťanstva)
■ alkohol, drogy
■ materiály s erotickým podtextom či pornografiu
■ zbrane

Mena a zámena peňazí

Na Maledivách môžete všade bez problémov platiť buď v USD, alebo si (najlepšie na letisku) zameniť na miestne maledivské rufie (Rf, MVR), ktoré majú už veľa rokov stanovený pevný kurz a to 1USD = 12,75 Rf, alebo 1 EUR = 17,18 Rf. Našim klientom odporúčame všade platiť buď platobnou kartou, alebo v USD z dôvodu zložitej zameniteľnosti Rf späť na USD v prípade, že Vám zostanú. Na Maledivách je len jediný bankomat, z ktorého je možné vyberať z kont vedených v zahraničných bankách. Tento je v Malé pred budovou banky HSBC. V rezortoch je možné platiť všetkými bežne používanými typmi bankových kariet.

Doprava

K rezortu budete z letiska dopravení buď Air Taxi – hydroplánom, na veľmi vzdialené ostrovy malým lietadlom a naopak na bližšie ostrovy rýchlo-člnom. Cena transferu už bude zahrnutá v cene Vášho pobytu. Po Malé sa pohybujete buď pešo (centrum nie je príliš veľké), alebo taxíkom v cene 10 RF alebo 1 USD pri akejkoľvek vzdialenosti. Za batožinu sa pripláca 5 Rf. Prepitné nie je potrebné dávať. Z letiska do Malé Vás prepraví rybárska loď, ktorá jazdí v pravidelných 15 min. intervaloch tam a späť a zaplatíte opäť 10 Rf alebo 1 USD/1 cesta.

Zdravotníctvo

Maledivy sa môžu pochváliť extrémne nízkym výskytom akýchkoľvek ochorení či zdravotných ťažkostí, žiadne očkovania nie sú povinné. Jedinú výnimku tvorí povinné očkovanie proti žltej zimnici – to však platí len pre tých turistov, ktorí prichádzajú z krajiny, kde sa toto ochorenie vyskytuje. Prevažná väčšina rezortov má k dispozícii vlastnú ordináciu so zdravotníkom, ktorý Vám v prípade potreby poskytne nevyhnutnú prvú pomoc a lieky pri ľahších zdravotných ťažkostiach. V Malé je jedna veľká štátna nemocnica a taktiež súkromná klinika. Komáre nepredstavujú žiadne väčšie nebezpečenstvo, lebo tu nie je dostatok sladkovodných plôch k ich rozmnožovaniu, v každom prípade sú k dispozícii zvyčajne na izbách repelenty a odpudzovače hmyzu.

Prepitné

Ak ste spokojní so servisom, je zvykom dať personálu, ktorý Vás po dobu Vášho pobytu obsluhoval (čašníci, chyžné, barmani), prepitné vo výške cca 10 – 15 USD/dvojica/týždeň. Nosičom batožín či pomocníkom s výstrojou pri potápaní je slušnosť dať 1 USD alebo 10 Rf. Luxusné reštaurácie už zvyčajne mávajú servis fee započítaný v cene jedla.

Elektrina

Neexistuje tu celoštátny rozvod eletrickej energie, preto každý rezort má svoj vlastný naftový generátor. Napätie kolíše medzi 220 V – 240 V. Mnohé rezorty majú zásuvky pre viac typov zástrčiek, najpravdepodobnejšie sa však stretnete so zásuvkou britského typu, pre ktorú potrebujete redukciu. Tá je zvyčajne k dispozícii priamo na izbe alebo si ju požičiate na recepcii.

Internet

Internetové kaviarne sú k dispozícii v hlavnom meste Malé v cene cca 45 Rf/hod. V rezortoch máte možnosť zakúpenia predplatenej karty pre internetové pripojenie, vďaka ktorej môžete surfovať na jednotkách, ktoré sú k dispozícii v klubovni, pri recepcii, apod. Cena pripojenia je 5 – 12 USD/30 min. Moderné a luxusnejšie rezorty majú už prípojku pre vysokorýchlostný internet priamo na izbách, a môžete ju využívať, v prípade že si priveziete vlastný laptop.

Roaming

Roaming na Maledivách zaisťujú pre O2 a T-Mobile dva tamojší operátori (Dhiraagu a Wataniya) a to pre hlasové služby a SMS. Pred cestou Vám však odporúčame preverenie aktuálnej dostupnosti siete u Vášho mobilného operátora.

Dôležité čísla

V prípade potreby sa môžete obrátiť na veľvyslanectvo ČR v Indii v New Delhi. Tel. +9111–26110205, 26110318, 26110382, 26886218, email: newdelhi@embasy.mzv.cz Maledivský úrad pre cestovný ruch (Maldives Tourism Promotion Board) Tel. 323 228 a sídli v budove Maledivskej banky. Tiesňové linky: Pohotovosť Tel. 102, Hasiči Tel. 118, Polícia Tel. 119

V cestovnej kancelárii DELUXEA stojíte na prvom mieste Vy, naši klienti. Na zájazdy na Maledivy sa špecializujeme od roku 2006 a rezorty poznáme dokonale. Poistení proti úpadku sme v Európskej cestovnej poisťovni. Naši zamestnanci Maledivy opakovane navštívili a detailne spoznali miestne prostredie, ponuku služieb a ubytovanie. Sú špecialistami na exotické zájazdy. Vďaka tomu Vám môžu veľmi odborne na základe osobných skúseností poradiť a zostaviť zájazd presne podľa Vašich prianí.

maledivy-novy-web-003.jpgmaledivy-novy-web-005.jpgmaledivy-novy-web-007.jpgmaledivy-novy-web-017.jpgmaledivy-novy-web-026.jpgmaledivy-novy-web-027.jpg 
 

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.