Mexiko

Exkurzie v Mexiku

 

 

Chichén Itzá

Celodenný výlet spočíva predovšetkým v návšteve najslávnejšieho, najnavštevovanejšieho a najlepšie zrekonštruovaného mayského mesta Chichén Itzá, ktoré je zapísané na zozname UNESCO a patrí medzi sedem novodobých divov sveta. Po návšteve Chichén Itzá sa vydáme ochutnať miestne yucatánske špeciality. Okrem toho výlet zahŕňa aj kúpanie vo vápencovej jaskyni, tzv. cenote Samulá. Následne ako bonus navštívime aj tequilériu s výkladom a ochutnávkou tequily a na záver sa pozrieme do mestečka Valladolid.

Výlet začína v skorých ranných hodinách a návrat je plánovaný pred večerou. V cene výletu je privátny klimatizovaný transfer, český sprievodca, oficiálny miestny sprievodca v Chichén Itzá, vstupy do Chichén Itzá a do cenoty, vstup do tequilérie a ochutnávka tequily, obed, 1x voda v aute. V cene nie je zahrnuté sprepitné. Odporúčame pohodlné oblečenie a obuv, plavky, uterák, slnečné okuliare, klobúk, opaľovací krém, repelent a hotovosť na suveníry.

Orientačná cena: 

 • 167 USD/os. (minimálne 4 osoby)
 • deti do 4 rokov zdarma, deti 5-11 rokov za 96 USD (pri minimálnom počte osôb)
 mexiko-exkurze1-008.png

Tulum & Cobá

Celodenný výlet zahŕňa návštevu mesta Tulum, ktoré sa považuje za jednu z najmalebnejších mayských pamiatok. Stojí na hrane 12m útesu priamo nad azúrovým karibským morom, s okúzľujúcim výhľadom na druhú najväčšiu koralovú bariéru na svete. Nasleduje presun do tajomného starovekého mesta Cobá, ktoré sa nachádza v tropickom pralese 50km od Tulumu s najvyššou pyramídou Nohoch Mul s výškou 42m. Zároveň sa tu nachádza najviac zachovalých bielych mayských ciest tzv. Sac Be. Po návšteve Coby nás čaká typický mayský obed. Následne sa presunieme do malej mayskej dedinky a na záver sa osviežime vo vápencovej uzavretej jaskyni, v cenote Multun-Ha.

Výlet začína v skorých ranných hodinách a návrat je plánovaný pred večerou. V cene výletu je privátny klimatizovaný transfer, český sprievodca, oficiálny miestny sprievodca v Tulume, vstupy do Tulumu, Coby a cenote, obed a 1x voda v aute. V cene nie je zahrnuté sprepitné. Odporúčame pohodlné oblečenie a obuv, plavky, uterák, slnečné okuliare, klobúk, opaľovací krém, repelent a hotovosť na suveníry.

Orientačná cena: 

 • 156 USD/os. (minimálne 4 osoby)
 • deti do 4 rokov zdarma, deti 5-11 rokov za 96 USD (pri minimálnom počte osôb)
 mexiko-exkurze1-005.jpeg 

 

Isla Contoy & Isla Muieres

Celodenný výlet na dva tropické ostrovčeky neďaleko Cancunu. Najprv sa posilníme čerstvými kontinentálnymi raňajkami na našej základni v Cancune. Po nalodení, vyplávame smerom k chránenej prírodnej rezervácii na Isla Contoy. Cestou si urobíme zastávku na šnorchlovanie pri druhej najväčšej koralovej bariére na svete. Na ostrove Contoy je možnosť krátkej komentovanej prechádzky a pozorovania panenskej prírody, uvidíme desiatky morských vtákov a prípadne navštívime malé múzeum. Na obede ochutnáme miestnu rybu Tikin-Xic a potom si už len budeme užívať leňošenie na pláži. Na záver sa vydáme na Isla Mujeres, čiže „ostrov žien“, kde je priestor na približne hodinovú prechádzku. Môžete sa len tak túlať uličkami, nasať atmosféru tohto exotického ostrovčeka, vykúpať sa na Playa Norte alebo nakúpiť suveníry.

V cene výletu sú zahrnuté ľahké raňajky, obed a nápoje počas celého výletu. Cena nezahŕňa sprepitné, poplatky do chránenej oblasti a na prístavné mólo (13 USD/os.). Odporúčame plážové oblečenie, klobúk, slnečné okuliare, uterák a hotovosť. Na ostrove Contoy je prísne zakázané používanie opaľovacích krémov a repelentov, preto je vhodné vziať si ľahké oblečenie, vhodné aj na šnorchlovanie a kúpanie.

Orientačná cena: 

 • 167 USD/os.
 • deti do 4 rokov zdarma, deti 4-11 rokov za 107 USD
 • poplatok za vstup na Isla Contoy a využitie prístavného móla sa platí na mieste (13 USD/os.)
mexiko-exkurze1-003.jpg

Šnorchlovanie s morskými korytnačkami a výlet do cenotov

Na tomto poldennom výlete preskúmate podvodný svet korytnačej zátoky v Akumale. Za prítomnosti profesionálneho sprievodcu budete šnorchlovať a pozorovať nádherné morské korytnačky. K dispozícii máte vybavenie na šnorchlovanie a samozrejme dostanete aj bezpečnostnú inštruktáž. Čaká vás hodinová návšteva medzi vodnými obyvateľmi teplých pobrežných vôd Akumalu. Každý deň sa tu medzi prekrásnymi koralmi preháňa 3 zo 7 druhov morských korytnačiek, rají a viac ako 50 druhov farebných rýb. Ďalšie dobrodružstvo Vás čaká v subtropickom pralese. Zašnorchlujete si aj v krištáľovo čistej vode podzemnej jaskyne „cenote“ a zaplávate si medzi stovkami stalagmitov a stalaktitov. Okrem toho vás ešte čaká nenáročná komentovaná prechádzka vápencovými jaskyňami a malé občerstvenie formou bufetu s empanadami, ovocím a nápojmi.

V cene je zahrnutý transfer v klimatizovanom autobuse, výbava na šnorchlovanie, komentovaná prehliadka jaskýň, občerstvenie. Cena nezahŕňa poplatok za vstup do prírodnej rezervácie (13 USD/os.) a sprepitné. Nezabudnite si plavky, uterák a hotovosť. V Akumaleu je prísne zakázané používanie opaľovacích krémov, preto je vhodné vziať si ľahké oblečenie vhodné aj na šnorchlovanie.

Orientačná cena: 

 • 107 USD/os.
 • deti do 4 rokov zdarma, deti 4-11 rokov za 83 USD
 • poplatok za vstup do prírodnej rezervácie sa platí na mieste (13 USD/os.)

Ek Balam & Río Lagartos

Celodenný výlet do biosférickej rezervácie Río Lagartos s ružovými plameniakmi a návštevou archeologickej lokality Ek Balam. Mayské mesto Ek Balam je pozoruhodné vysokou kvalitou a jedinečnými detailmi. Hlavnou budovou je mohutná Acropolis. Kúsok pod jej vrcholom sa nachádza vstup do hrobky ek-balamského kráľa. Po návšteve Ek Balam sa presunieme do dedinky Río Lagartos, kde najskôr ochutnáme miestne čerstvé ryby a potom sa prejdeme na člne. Río Lagartos leží na brehu lagúny v plytčinách, kde hniezdia veľké kolónie plameniakov ružových. Uvidíme aj mangrovníkové porasty, morské orly a malé krokodíly nazývané lagartos. Tiež sa budeme môcť natrieť liečivým bahnom z tzv. mexického mŕtveho mora a nakoniec sa vykúpať na krásnej malej opustenej pláži v Mexickom zálive, kde zo seba biele bahno zmyjete.

Cena výletu zahŕňa klimatizovaný transfer, českého sprievodcu, miestneho sprievodcu v Ek Balam, vstupy, obed v Río Lagartos, 1x vodu v aute. V cene nie je zahrnuté sprepitné. Odporúčame pohodlné oblečenie a obuv, klobúk, uterák, plavky, krém na opaľovanie, repelent a hotovosť.

Orientačná cena: 

 • 174 USD/os. (minimálne 4 osoby)
 • deti do 4 rokov zdarma, deti 5-11 rokov za 96 USD (pri minimálnom počte osôb)

 

 

 

 

 

 

 

Cobá & cenote & Mayas

Celodenný výlet zahŕňa návštevu tajomného starovekého mesta Cobá, ktoré sa nachádza v tropickom pralese s najvyššou pyramídou Nohoch Mul s výškou 42m. Zároveň sa tu nachádza najviac zachovalých bielych mayských ciest tzv. Sac Be. Ďalšou zaujímavosťou Coby je, že jej stavebný štýl sa podobá skôr mayským mestám v Guatemale ako veľkolepým yucatánskym pamiatkam. Jedná sa o rozsiahlu archeologickú oblasť, kde sú jednotlivé pamiatky rozosiate pomerne ďaleko od seba. Po návšteve Coby nás čaká typický mayský obed. Následne sa presunieme do malej mayskej dedinky, kde nám okrem iného jej obyvatelia ukážu, ako miestne včely robia med a na záver sa osviežime vo vápencovej jaskyni, v uzavretom cenote Multun-Ha.

Výlet začína v skorých ranných hodinách a návrat je plánovaný pred večerou. V cene výletu je privátny transfer v klimatizovanom aute, český sprievodca po celú dobu výletu, vstupy do Coby a cenote, obed a 1x voda v aute. V cene nie je zahrnuté sprepitné. Odporúča sa pohodlné oblečenie a obuv, plavky, uterák, slnečné okuliare, klobúk, opaľovací krém a repelent, hotovosť na suveníry.

Orientačná cena: 

 • 150 USD/os. (minimálne 4 osoby )
 • deti do 4 rokov zdarma, deti 5-11 rokov za 66 USD (pri minimálnom počte osôb)
mexiko-exkurze1-002.jpg

Extreme Adventure

Extreme Adventure vás vezme na nezabudnuteľné dobrodružstvo v džungli. Nefalšované prírodné atrakcie zipline, štvorkolky a cenote, bez čakania v radoch v preplnenom parku (max. skupiny po 14 osôb). Profesionálny sprievodca a garantovaná vysoká úroveň bezpečnosti. Cesta Cenote plná adrenalínu a zábavy je ukrytá hlboko v džungli. Čaká na Vás jazda na štvorkolke, schladíte sa v prírodnom mayskom cenote so ziplinom a skokanskými mostíkmi, lanové mosty v korunách stromov, zipliny a surfovanie v pralese na vzdušnom surfe. Na záver nebude chýbať malé občerstvenie.

Orientačná cena: 

 • 143 USD/os. (minimálně 4 osoby)
 • deti do 3,99 rokov zdarma
mexiko-exkurze1-001.jpeg

Xcaret

Najlepší eko-archeologický park v Cancúne a na Mayskej riviére. Užite si šnorchlovanie, plávanie s delfínmi, nočnú show a mayskú kultúru na jednom mieste. Nezabudnuteľné zážitky, zábava, fantastické jedlo. Xcaret je miesto, kde sa mieša história a tradícia Mexika, mayskej kultúry s prekrásnou prírodou. Objavte s nami kúzlo mayskej džungle, vyberte si z viac ako 50 strhujúcich atrakcií. Vychutnajte si tradičný rituál na privolanie dažďa, posvätnú loptovú hru, predstavenie jazdeckej školy, stratte sa v tropickej džungli alebo sa vydajte za dobrodružstvom do krištáľových vôd podzemných riek. Oddýchnite si na plážach Karibského mora, objavte podmorský svet, zažite kŕmenie žralokov, pozorujte jaguáre, pumy a tisíce motýľov. Nájdete tu aj detský svet, vyhliadkové veže, archeologické pamiatky, pestrofarebný mexický cintorín, haciendu Henequenera, kaplnku Panny Márie Guadalupskej a mnoho iného. Po zotmení na vás čaká svetelná show Xcaret México Espectacular s viac ako 300 umelcami, ktorí Vás prevedú históriou Mexika. Je to ideálne miesto, keď sa chcete dozvedieť čo najviac o mayskej kultúre a prírode zároveň, o zvykoch obyvateľov, o faune a flóre, užiť si adrenalín a ochutnať miestne špeciality.

Vstup zahŕňa show, výstavy a predstavenia, plávanie v podzemnej rieke, prístup na pláže, k zátokám a prírodným bazénom, záchranné vesty, lehátka, slnečníky, hojdacie siete, sprchy, kabínky na prezlečenie, večernú show. Cena nezahŕňa českého sprievodcu. Balíček Xcaret Plus (za príplatok) zahŕňa aj prístup k Area Plus zariadeniam, vybavenie na šnorchlovanie, obed formou bufetu a nápoje (pivo/nealko) počas obeda.

Orientačná cena:  

 • vstup: 150 USD/os.
 • vstup + transfer: 186 USD/os.
 • vstup + obed + transfer (Xcaret Plus): 234 USD/os.
 • deti do 4 rokov zdarma, deti 5-11 rokov platia 50% z ceny dospelého
mexiko-exkurze1-006.jpg

Xel-Ha

Eko-archeologický park Xel-Ha je označovaný za jeden z najväčších divov sveta, ponúka nezabudnuteľný zážitok priamo v srdci Mayskej riviéry. Šnorchlujte a pozorujte stovky farebných rybičiek plávajúcich na dosah od Vás a nechajte sa očariť rozmanitosťou vodného sveta, ktorý sa skrýva pod hladinou cenoty a zálivu Karibského mora. Spustite sa na zipline, otestujte svoju odvahu skokom zo skaly, naskočte na špeciálne upravené ziplinové koleso, nechajte sa unášať divokou riekou, alebo sa prejdite rozľahlou tropickou džungľou.

Cena zahŕňa miestny open bar s nealkoholickými nápojmi, kontinentálne raňajky (9:30-11:30), bufetový obed (11:30-18:00), detský svet, prehliadky záhrad a prechádzky pralesom, šnorchlovanie v rieke a jaskyniach, lehátka, slnečníky, hojdacie siete, záchranné vesty, bicykle, osušky, kabínky na prezlečenie, úschovňu a sprchy. Cena nezahŕňa sprievodcu.

Orientačná cena: 

 • vstup: 138 USD/os.
 • vstup + transfer: 174 USD/os.
 • deti do 4 rokov zdarma, deti 5-11 rokov platia 50% z ceny dospelého
 mexiko-exkurze1-007.jpg

Jugnle tour - cesta džunglou

Vydajte sa s nami na napínavú cestu vodnou džungľou, ktorá je jednou z najobľúbenejších atrakcií v Cancune. Nasadnite do nášho dvojmiestneho rýchleho člna a nasledujte miestneho sprievodcu nezabudnuteľnou jazdou cez lagúnu Nichupté. Samozrejme, najprv absolvujete bezpečnostné školenia. Lagúna je domovom mnohých druhov exotických zvierat ako leguánov, vodných korytnačiek, vzácnych žiab a krabov. Súčasťou výletu je aj šnorchlovanie medzi koralmi.

Čln smie riadiť len osoba staršia ako 18 rokov. Minimálny vek je 5 rokov, maximálny 65 rokov. Výlet je nevhodný pre tehotné ženy a pre ľudí s problémami s chrbtom. Odporúčame pohodlné oblečenie, plavky, opaľovací krém, repelent a hotovosť. Výlet nezahŕňa transfer (základňa je umiestnená priamo v hotelovej zóne v Cancune).

Orientačná cena: 

 • 102 USD/os.
 • deti 5-11 rokov za 60 USD/os.
 • Obe vyššie uvedené ceny sú vrátane poplatku za námornú daň
 
 

 

 

Tulum express - poldenný výlet

Tento poldenný výlet spočíva v návšteve ruín mesta Tulum, ktoré sa považuje za jednu z najmalebnejších mayských pamiatok. Stojí na hrane 12m útesu priamo nad azúrovým karibským morom s okúzľujúcim výhľadom na druhú najväčšiu koralovú bariéru na svete.

V cene výletu je zahrnutý privátny klimatizovaný transfer, český sprievodca, vstup do Tulumu a 1x voda v aute. V cene nie je zahrnuté sprepitné. Odporúčame pohodlné oblečenie a obuv, slnečné okuliare, klobúk, opaľovací krém, repelent a hotovosť na suveníry.

Orientačná cena: 

 • 119 USD/os. (minimálne 4 osoby)
 • deti do 4 rokov zdarma, deti 5-11 rokov za 58 USD (pri minimálnom počte osôb)
 
 

 

 

Cobá express - poldenný výlet

Poldenný výlet zahŕňa návštevu tajomného starovekého mesta Cobá, ktoré sa nachádza v tropickom pralese s najvyššou pyramídou Nohoch Mul s výškou 42m. Zároveň sa tu nachádza najviac zachovalých bielych mayských ciest tzv. Sac Be. Ďalšou zaujímavosťou Coby je, že jej stavebný štýl sa podobá skôr mayským mestám v Guatemale ako veľkolepým yucatánskym pamiatkam. Jedná sa o rozsiahlu archeologickú oblasť, kde sú jednotlivé pamiatky rozosiate pomerne ďaleko od seba.

V cene výletu je zahrnutý privátny klimatizovaný transfer, český sprievodca počas celého výletu, vstup do Coby a 1x voda v aute. V cene nie je zahrnuté sprepitné. Odporúčame pohodlné oblečenie a obuv, slnečné okuliare, klobúk, opaľovací krém, repelent a hotovosť na suveníry.

Orientačná cena: 

 • 119 USD/os. (minimálne 4 osoby)
 • deti do 4 rokov zdarma, deti 5-11 rokov za 58 USD
 
 

 

 

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.