Polynézia

Polynézia

 

Francúzska Polynézia je klenotom medzi exotickými destináciami, ktorý čaká na objavenie. Ostrovy Vás uchvátia od prvého okamihu. Dovolenka vo Francúzskej Polynézii osvieži Vaše telo aj dušu. Nie je tu žiadna masová turistika ani znečistenie prírody. Na vstup do krajiny nepotrebujete vstupné víza ani očkovanie. Neuveriteľne priezračná voda Tichého oceánu láka k prieskumu podvodnej fauny a flóry. Rovnako ako objavovanie bujnej vegetácie a piesočných pláži na súši.

Súostrovie Francúzskej Polynézie, ktoré sa rozprestiera vo vodách Tichého oceánu na rozlohe viac ako 2,5 mil km², z čoho ostrovy zaberajú plochu 4167 km², priťahuje cestovateľov svojimi piesočnými plážami, blankytným morom, koralovými útesmi, ale aj bujnou vegetáciou. Môžete tu nájsť zelené giganty, ktorých vrcholky sa strácajú v mrakoch, prudké útesy a pláže z čierneho čadičového piesku alebo biele koralové pláže. Polynézia zahŕňa 130 ostrovov, ktoré sú rozdelené do šiestich skupín. Najzabývanejšou a najznámejšou skupinou ostrovov sú Spoločenské ostrovy, ktorých súčasťou sú Tahiti, Moorea, Bora Bora, Huahine, Tahaa, Raiatea a Maupiti. Koralové atoly sú rajom potápačov a milovníkov šnorchlovania. Okrem morských aktivít môžete vyskúšať preslávenú pohostinnosť miestnych obyvateľov či navštíviť múzeum perál.

  • Hlavným mestom súostrovia je Papeete, ktoré sa nachádza na Tahiti.
  • Úradným jazykom je tahitčtina, francúzština a angličtina
  • Menou je polynézsky frank, ale je možné platiť dolármi aj eurami.
  • Časový posun na ostrovoch je + 10 hodín.
  • Doklady: Pre vstup do Francúzskej Polynézie je potrebný cestovný pas s dobou platnosti najmenej 6 mesiacov po návrate z cesty.
 polynesie-novy-web-003.jpg
 

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.