Časté otázky

Časté otázky

Rychlá kalkulace zájezdu se svatbou a svatební cesty

Odlet
Noci v hoteli
Destinace
Ambre Resort & Spa
Hotel

Pro hotel Ambre Resort & Spa není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Ambre Resort & Spa.

Typ izby
Strava

Letecká společnost
Svadobný balíček
Svadobný fotograf
Bonus
CZK
EUR
Počítame cenu Vášho zájazdu. Vyčkajte prosím.
Počítame cenu
Vášho zájazdu.
Vyčkajte prosím.
Hotel,
- EUR/osoba- EUR/osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Garancia najnižšej ceny
Transfer
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Český delegátDelegát      
- EUR/osoba
Akční sleva
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Dítě do 2 let
EUR
Cena platí v prípade voľných miest v najvýhodnejšej rezervačnej triede
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Cena se
svatbou v ráji
- EUR/osoba
Cena na vyžiadanie
Počítame cenu Vášho zájazdu. Vyčkajte prosím.
Počítame cenu
Vášho zájazdu.
Vyčkajte prosím.

Otázky a odpovede pred cestou na svadbu v zahraničí a svadobnou cestou

Zoznámte sa s našimi odpoveďami na najčastejšie kladené otázky pred odchodom na svadbu do zahraničia alebo na svadobnú cestu do raja.

1. Kde organizujete právoplatné svadby?

Právne platné svadby organizujeme na ostrovoch Maurícius, Seychely, v Polynézii na Tahiti, Morea či Bora Bora, na Fiji alebo Srí Lanke. Romantický svadobný obrad Vám zariadime aj na Maledivách, avšak bez právnej platnosti.

2. O ktorú destináciu je najväčší záujem a prečo?

Maurícius - vďaka skvelému servisu poskytovanému vo všetkých kategóriách ubytovania, výbornej, pestrej strave, možnosti športov zadarmo, sezóne trvajúcej skoro celý rok a hlavne preto, že mnoho hotelov poskytuje zľavy pre nevestu vo výške až 50% z ceny pobytu a mnoho ďalších výhod pre novomanželov . Maurícius je ideálnym spojením romantiky, poznávania, relaxu, krásnych pláží s bielym pieskom a krištáľovo čistého mora.

3. Aký druh svadby budeme mať?

Všetky naše svadby sú civilnými obradmi.

4. Bude naša svadba právoplatná?

Vaša svadba prebehne za prítomnosti oficiálne licencovaného oddávajúceho, čo zaručuje legálnosť a rozpoznateľnosť slovenským právnym systémom. Po návrate je nutné nechať si legalizovať sobáš v SR.

5. Aký je rozdiel medzi jednotlivými destináciami, kde organizujete svadby?

Naša cestovná kancelária najčastejšie organizuje svadby na Mauríciu a Seychelách. Seychely sú romantické ostrovy, kde dvojica môže nájsť zapadnutú a pritom neskutočne nádhernú pláž, ktorá bude iba pre nich. Maurícius okrem pláží, ktoré sú o niečo živšie, poskytuje aj možnosť športového vyžitia, vyskúšania exotických masáží a výborné gurmánske zážitky. Svadba samotná je na Seychelách veľmi jednoduchá záležitosť, ktorá je za 20 minút vybavená, na Mauríciu treba navštíviť 3 štátne úrady, čo vezme asi pol dňa času (k návštevám dostanete sprievod).

6. Ako dlho dopredu je potrebné svadbu v zahraničí objednávať?

Optimálne je premýšľať o termíne svadby cca 4 až 6 mesiacov vopred, v prípade požiadavky na špecifický dátum aj skôr. Väčšina hotelov organizuje iba 1 obrad denne a to iba v pracovných dňoch. V niektorých mesiacoch sa veľmi ťažko nachádza voľný deň na svadbu. Upozorňujeme, že je nevyhnutné priletieť do destinácie cca 2 dni pred obradom, na doladenie detailov na mieste. Najkratší termín na zabezpečenie zájazdu, počas ktorého požadujete svadobný obrad, je pre Seychely 2 týždne, Maurícius 5 týždňov, Fiji 5 týždňov, Srí Lanka 6 týždňov, Bali 8 týždňov a pre Polynéziu 6 mesiacov od dodania dokumentov do našej cestovnej kancelárie. Ide o čas, ktorý vyžadujú miestne úrady na prípravu svadby.

7. S čím všetkým by mali budúci novomanželia pred cestou počítať?

Pred samotnou cestou je potrebné pripraviť všetky potrebné dokumenty a rezervovať fotografa, ktorého Vám radi zaistíme. Vopred si musíte zabezpečiť svadobné prstienky a svadobné oblečenie. Destinácie, v ktorých svadby organizujeme, sú bezpečné, nie je potrebné žiadne špeciálne očkovanie. Jediné riziko, s ktorým musíte počítať je, že sa do exotických ostrovov zamilujete a nebudete sa chcieť ani vrátiť späť.

8. Aké dokumenty sú pre svadbu v zahraničí potrebné?

Pre svadbu v zahraničí od Vás budeme potrebovať vyplnený a podpísaný formulár žiadosti o svadbu, kópie Vašich pasov a overené kópie Vašich rodných listov preložené do angličtiny (pre svadbu na Mauríciu nesmie byť rodný list starší ako 3 mesiace od dátumu plánovanej svadby). Ak ste rozvedení, tak je potrebné dodať aj sobášny list a rozsudok o rozvode. V prípade, že pred svadbou plánujete uzavrieť predmanželskú zmluvu, tak aj vyhlásenie od notára o uzavretí tejto zmluvy.

9. Kedy dostaneme sobášny list?

Váš sobášny list by mal byť pripravený ihneď po Vašej svadbe. Vzhľadom na právnu platnosť pre SR je nutné opatriť sobášny list apostilou. Opatrenie apostilou trvá zhruba 3 dni. Za predpokladu, že sa nevraciate domov okamžite po svadbe - certifikát bude prichystaný pred Vaším odchodom. Ak by ste sobášny list do svojho odchodu z destinácie neobdržali, bude zaslaný k nám do kancelárie poštou. Náklady na zaslanie sobášneho listu si znáša každý klient sám.

 10. Čo keď som rozvedený/á?

Pokiaľ ste rozvedený/á už 10 mesiacov, je potrebné dodať Váš sobášny list a rozsudok o rozvode. Mauricijské právo stanovuje pre mauricijskú svadbu taký predpis, ktorý nariaďuje budúcej neveste (rozvedenej 10 a menej mesiacov) preukázať, že nie je tehotná pomocou certifikátu od mauricijského doktora, za ktorý je účtovaný malý poplatok. V prípade, že je nevesta už tehotná, budete musieť počkať do doby, kedy uplynie viac ako 10 mesiacov od rozvodu.

11. Budeme potrebovať svedkov?

Podľa zákona sú dvaja svedkovia nad 18 rokov nevyhnutnosťou. Nemusíte sa však obávať, pokiaľ ste sa rozhodli pre menšiu intímnu svadbu len vo dvojici. V takom prípade Váš svadobný organizátor zaistí svedkov pre tento špeciálny svadobný deň. Väčšinou to sú ľudia z manažmentu hotela. Pokiaľ sa klienti zoznámia s niekým sympatickým pred svadbou, môžu si svedkov vybrať sami.

12. Aký je priebeh obradu?

Po príchode na hotel sa snúbenci zoznámia so svadobným koordinátorom hotela, ktorý bude mať prípravu ich svadby na starosti. Spoločne so svadobným koordinátorom si snúbenci vyberú to najkrajšie miesto, kde si chcú povedať svoje „áno“ – na pláži, v hotelovej záhrade alebo v altánku. Spoločne s koordinátorom tiež doladia výzdobu svadobného miesta alebo hudbu. Svadobný sľub prebieha v angličtine alebo francúzštine (eventuálne s prekladateľom v inom jazyku) a snúbenci opakujú po oddávajúcom krátke vety. Celý obrad trvá cca 20 minút a je ukončený výmenou prstienkov, bozkom, krájaním torty a fotografovaním.

13. V aké dni v týždni a v aký čas môže byť svadba usporiadaná?

Vaša svadba môže byť usporiadaná v dňoch od pondelka do piatku okrem štátnych sviatkov. Naše svadby sa obvykle odohrávajú v neskorých popoludňajších hodinách, aby Vaši fotografi mohli využiť kúzlo popoludňajšej atmosféry.

14. Čo keď ani jeden zo snúbencov nevie cudziu reč?

Pri svadbe je možné využiť služby prekladateľa. Na Mauríciu sú klientom k dispozícii dve delegátky, ktoré môžu za príplatok zaistiť prekladanie do českého alebo slovenského jazyka. V prípade potreby prekladu do iného ako českého alebo slovenského jazyka, musíme túto možnosť preveriť u našich partnerov v destinácii.

15. Ako prebieha návšteva úradov na Mauríciu/Seychelách?

Na Mauríciu prebieha návšteva úradov spravidla v dopoludňajších hodinách. Pre klientov je zaistený odvoz z hotela na úrady do hlavného mesta a späť. Návšteva úradov aj s dopravou na dané miesto a späť zaberie približne 4 - 5 hodín. Na Seychelách nie je potrebné úrady navštíviť vôbec.

16. Aké oblečenie vybrať pre svadbu?

Výber šiat je na snúbencoch. Najlepšie je prezrieť si fotogalériu klientov, ktorí s nami cestovali a vziať si inšpiráciu. Väčšina páru volí ľahké letné oblečenie – ženy krátke šaty a muži svetlé nohavice a letnú vzdušnú košeľu. Vzhľadom na teplo a vysokú vlhkosť vzduchu príliš neodporúčame sako. Kravata sa na ostrovoch takmer vôbec nenosí. Dôraz je kladený predovšetkým na relaxáciu a individuálny vkus.

17. Ako previezť svadobné oblečenie?

V prípade, že veziete objemnejšie šaty, ktoré sa Vám nezmestia do odbavenej batožiny, môžete si ich vziať so sebou na palubu v špeciálnom obale. Aerolinky Emirates majú veľký šatník, kam je možné šaty/oblek zavesiť.

18. Ako vyzerá svadobná hostina?

Svadba sa obvykle koná v popoludňajších hodinách, pred západom slnka. Nasleduje prípitok šampanským a jednoduché občerstvenie. Väčšina klientov cestuje iba vo dvojici, takže večera, ktorá nasleduje je privátna pri sviečkach. Reštaurácia väčšinou poskytne najlepší stôl a klienti si často doprajú dary mora. Je možné si priplatiť osobného hudobníka alebo skupinu.

19. Aká je cena dovolenky pre sprievod snúbencov (rodičia/priateľov)?

Pre klientov, ktorí cestujú „len“ na dovolenku, poskytujeme zľavu za včasné rozhodnutie a mnoho hotelov ponúka špeciálne akcie nocí zadarmo, napr. zaplaťte 10 nocí a dostaňte 4 noci zadarmo (platné len vo vybraných obdobiach a dĺžke pobytu). Pobyt sprievodu ale bude vždy o niečo drahší ako pobyt snúbencov či novomanželov, pretože zľava neveste (žene) vo výške až 50% je matematicky vyššia. Niektoré hotely ďalej ponúkajú novomanželom fľašu šumivého vína, košík ovocia, masáže alebo špeciálnu večeru z darov mora pri sviečkach. Ak plánujete veľkú svadbu pre minimálne 6 dospelých osôb, tak Vám vytvoríme špeciálnu kalkuláciu ceny zájazdu.

Obľúbený variant pri ceste snúbencov s rodičmi: na dovolenku cestujú spoločne, rodičia zostávajú na prvý týždeň, v ktorom je svadba a deň či dva po svadbe odlietajú späť (alebo na iný ostrov či do iného hotela). Novomanželia potom trávia svadobnú cestu sami v pokoji.

20. Môžu sa k nám pripojiť aj hostia, ktorí nebývajú v rovnakom hoteli?

Hotely dávajú prednosť tomu, aby Vaši hostia mali možnosť byť prítomní na ceremoniáli. Nie je však vždy reálne umožniť tým hosťom, ktorí sa nezdržiavajú v danom hoteli, aby sa k Vám pripojili pri svadobnom dni. Preto je dôležité kontaktovať hotel ešte pred rezerváciou, aby potvrdili, či a poprípade koľko hostí môžu ubytovať.

21. Ak chce muž pripraviť svadbu v zahraničí ako prekvapenie pre partnerku, je možné to do poslednej chvíle zatajiť?

Na zabezpečenie cesty potrebujete získať kópiu jej cestovného pasu a originál rodného listu, ktorý musí byť súdne preložený do angličtiny. Avšak zatajenie samotnej cesty pred partnerkou nie je bežné, oveľa častejšia je zhoda na svadbe v zahraničí, ale s tým, že cieľová krajina je pre nevestu prekvapením, ktoré sa odkryje až pri nástupe do lietadla. Na druhú stranu absolútne zatajenie zájazdu, ktorý má obsahovať svadbu, pred rodinou a okolím je celkom časté a často aj zámerné, najmä u starších dvojíc.

22. S čím všetkým sa dá svadba prípadne spojiť?

Romantický pobyt je možné skombinovať s poznávaním ostrovov. Napr. na Seychelách si pár môže zvoliť kombináciu ostrovov – dva najväčšie ostrovy Mahé a Praslin spoznávajú a na treťom najmenšom La Digue, ktorý je zároveň najromantickejší majú svadobný obrad a užívajú si medové týždne. Maurícius je možné spojiť s poznaním sesterského ostrova Rodrigues alebo francúzskeho ostrova Réunion. Navyše je možné zariadiť pri ceste do destinácie alebo späť zastávku v Dubaji, ktorú je možné spojiť s nákupmi, výletom do púšte alebo návštevou ďalších zaujímavostí. Priaznivci športu si môžu svadobný pobyt spríjemniť množstvom športov, ktoré ponúkajú hotely na Mauríciu zadarmo a navyše si zahrať golf, vyskúšať hlbokomorský rybolov alebo spoznať pestrý podmorský svet.

23. Aké časté sú svadby v zahraničí?

Svadby v zahraničí majú vzostupnú tendenciu. Od založenia našej spoločnosti v roku 1995 máme za sebou už viac ako 1000 úspešne pripravených svadieb v raji a každý rok čísla stále rastú.

24. Klienti nepochádzajúci zo SR – môže byť svadba zorganizovaná?

Pokiaľ nevlastníte slovenský/český pas, budete musieť kontaktovať Vašu ambasádu alebo konzulát, aby ste zistili, či nepotrebujete ešte nejaké ďalšie dokumenty navyše k tým, ktoré požaduje hotel. Za určitých okolností môže byť Váš svadobný certifikát označený apostilou, ktorá ho legalizuje pre používanie vo Vašej krajine (za toto overenie je účtovaný poplatok navyše).

25. Ako vybrať a zaistiť fotografa na svadbu?

Na Mauríciu spolupracujeme s profesionálnymi fotografmi, Stephánom Antoinom z Frame In Production a Zubeyer Kureemunom z Exotica Photos. Radi Vám sprostredkujeme ich služby. Na Seychelách svadobného fotografa zaistí naša partnerská kancelária, poprípade vybraný hotel. Fotografa na svadbu treba vždy zaisťovať s predstihom, aby bola garancia jeho dostupnosti na Vami vybraný termín svadby.

 

Mám záujem o svadbu v raji

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.