Burj Al Arab *****

Dubaj

Najluxusnejší hotel sveta

Osobne
sme
navštívili

Hotel Burj Al Arab *****

Hodnotenie 10 Hodnotilo 1 klientov
Detailné hodnotenie
Lokalita Dubaj, Dubaj, Jumeirah | Zobraziť mapu
Strava Raňajky, Polpenzia | Viac o gastronómii
Typy špecialistov Největší možný luxus Nadstandardně velké pokoje Privátní pláž
Špecialisti, ktorí
hotel navštívili

Popis hotela Burj Al Arab ***** Dubaj

Stal sa symbolom moderného Dubaja. Je najluxusnejším hotelom na svete a posúva hranice až do miest, ktoré predtým neexistovali. Taký je hotel Burj Al Arab, slávna plachetnica, ktorá kotví pri Dubajských brehoch.

Za svoju relatívne krátku existenciu sa Burj Al Arab, najluxusnejší hotel sveta, stal legendárnym a symbolickým. Ako prvý 7* hotel bol zapísaný do Guinessovej knihy rekordov, a zároveň je štvrtým najvyšším hotelom na svete. Priťahuje medzinárodnú pozornosť a úctu a býva jednou z najfotografovanejších stavieb sveta.

Navrhnutý do podoby vlajúcej plachty, siaha do výšky 321 metrov a je dominantou dubajského pobrežia. Leží na samostatnom, umelo vytvorenom ostrove, 280 metrov od brehu a je len necelých 20 kilometrov vzdialený od centra Dubaja a pol hodiny jazdy od medzinárodného letiska. V noci je ožiarený svetelnou choreografiou, ktorá pripomína vodu a oheň.

Burj Al Arab je jednoducho individuálny, inšpiratívny a pôsobivý. Tento hotel odráža to najlepšie, čo môže svet ponúknuť. S Rolls Royceom riadeným vlastným šoférom, diskrétnym zapísaním priamo na izbe, súkromnou recepciou na každom poschodí a zástupom najlepšie trénovaného služobníctva si môžete byť počas svojho pobytu istí osobnými službami najvyššej kvality. Skutočne kráľovské privítanie dostanete, pokiaľ si objednáte odvoz z letiska vozidlami Rolls Royce Phantom či BMW alebo dokonca let luxusnou helikoptérou, ktorá pristáva na 28. poschodí hotela.

Tento luxusný klenot vám ponúkne 202 apartmánov, štyri bazény, kúpele, detský klub, deväť reštaurácií a barov, prístup do vodného parku Wild Wadi a fitness centrum.

Zobraziť viac  Mám záujem o hotel

Ponuka izieb

Deluxe Marina Suite

Deluxe Marina Suite

Deluxe Marina Suite (170 m²) s výhľadom na oceán ponúka štýlové točité schodisko, ktoré spája spodné poschodie, v ktorom sa nachádza obývacia izba a salónik, jedálenský stôl pre št..

Panoramic Suite

Panoramic Suite

Panoramic Suite (225 m²) obe úrovne majú úchvatné výhľady z presklených stien a neobyčajne luxusné prostredie...

Deluxe Two-Bedroom Suite

Deluxe Two-Bedroom Suite

Deluxe Two-Bedroom Suite (335 m²) je vhodná pre odpočinok, relaxáciu a zábavu. Ponúka obývaciu izbu s veľkým salónom, jedálenský stôl pre šesť osôb, kuchyňu, samostatný vchod pre slu..

Sky Marine Suite

Sky Marine Suite

Sky Marine Suite (170 m²) sú umiestnené na vyšších poschodiach s krásnym výhľadom na more, Jedinečné vybavenie pre rekreáciu robí z tohto apartmánu skvelú voľbu pre súkromnú zábavu ..

Gastronómia a hotelové reštaurácie

V deviatich reštauráciách a baroch hotela Burj Al Arab na vás čaká niečo viac, ako len dobré jedlo. Nasajete tu živú atmosféru, užijete si elegantné priestory aj tie najlepšie výhľady. Každá reštaurácia je jedinečná. V kuchyniach sa pripravujú pokrmy od Arábie, až po Ďaleký Východ. Pochutnáte si aj na európskej kuchyni. Stolovať tu môžete pod morskou hladinou aj pod hviezdami.

Priamo na pláži sa nachádza novootvorená elegantná reštaurácia SAL so stredomorskou kuhcyňou a výhľadom na trblietavý Arabský záliv.

V srdci najvyššieho átria sveta lemovaného zlatými stĺpmi, v čiernej a červenej farbe, hneď vedľa vytryskávajúcej fontány v hale sa nachádza reštaurácia Al Iwan, kde si vychutnáte najvychýrenejšiu arabskú kuchyňu.

Reštaurácia Al Mahara vám ponúkne najlepšie jedlá z morských plodov, virtuálnu prechádzku pod hladinou oceánu a jedinečné oválne akvárium, najkrajšie v Dubaji. Zároveň bude rozmaznávať vaše chuťové bunky najčerstvejšími a najlahodnejšími ingredienciami pripravenými šéfkuchármi svetovej triedy.

V ovzduší prepracovanosti dáva reštaurácia Al Muntaha nový rozmer výrazom najvyššej a najväčšej reštaurácii vo výške 200 metrov nad morom, ktorá ponúka skvelý výhľad na Perzský záliv, Palm Jumeirah a ostrov World doplnený neprekonateľnou stredomorskou a súčasnou európskou kuchyňou. Na večeru vás dopravia najrýchlejšie výťahy sveta, ktoré majú rýchlosť šesť metrov za sekundu.
Café restaurant Bab Al Yam s medzinárodnou kuchyňou a Perzským zálivom v pozadí ponúka odpočinkové posedenie pri bazéne, neformálne, vonkajšie jedlo s atraktívnymi výhľadmi na more, pokojnú atmosféru a krásnu krajinu okolitej zelenej oázy.

Juna Lounge predstavuje sofistikovaný priestor s ponukou jedinečnej zamatovej whisky a výberom prvotriednych kubánskych cigár.

Junsui znamená v japončine „rýdzi“ a presne taká je nová, autentická, ázijská reštaurácia v nákladných interiéroch Burj Al Arab s výhľadmi na Perzský záliv berúcimi dych, koktejlovým salónikom, vhodným na drink pred jedlom či po jedle, a pochúťkami pripravovanými priamo pred zrakmi hostí. Japonskú a čínsku kuchyňu dopĺňajú jedlá thajské, indonézske a kórejské.

Pre Sahn Eddar je typická symfónia klasických zvukov, mramor, mozaiky a mäkké svetlo pochodní. Nájdete ju na úpätí najvyššieho átria sveta, na pozadí ohromnej vodnej plochy. Hostia si tu môžu vychutnať rannú kávu, oddať sa potešeniu z tradičného popoludňajšieho čaju alebo sa nechať rozmaznávať okúzľujúcou hudbou s pohárikom najlepších svetových vín.

Skyview Bar sa nachádza hneď vedľa reštaurácie Al Muntaha . Je to skvelé miesto pre popoludňajší čaj, drink pred jedlom aj po večeri, servírovaný v atmosfére prepychu a pohodlia a s výhľadmi na ostrovy Palm, World a pobrežie Jumeirah Beach.

Culinary Flight at Burj Al Arab, alebo to najlepšie z najlepšieho. Jedná sa o kulinársky zážitok, vďaka ktorému preskúmate množstvo reštaurácií a barov. Začnete s obedom v Al Mahara, budete pokračovať s Junsui a hlavný chod si užijete v Al Muntaha. Zavŕšením bude sladká bodka v reštaurácii Sahn Edar. Večeru vám poskytne Skyview Bar.

V cestovnej kancelárii DELUXEA Vám pripravíme dovolneku na mieru.

 

Odlety jsou možné z Prahy nebo Vídně každý den. Létáme luxusními letadly Emirates. Délka Vašeho pobytu může být libovolná. Můžete si vybrat typ pokoje nebo formu stravování. Dubaj jsme opakovaně navštívili a poskytneme Vám osobní rady. Je specializací české cestovní kanceláře DELUXEA a.s. založené roku 1995. Hotel, transfer a další služby pro Vás objednáváme přímo v Dubaji. Služby pro Vás nekupujeme u německé cestovní kanceláře a při cestování nebudete členy žádné skupiny. Pokud byste potřebovali jakoukoliv změnu v zájezdu, tak přímo my Vám vše v Dubaji vyřídíme, rychle a operativně. Postaráme se o Vás.

Kategórie a vybavenosť izieb Burj Al Arab

Hotel Burj Al Arab tvorí 27 dvojitých poschodí, ktoré ukrývajú luxusné apartmány s jednou aj dvoma spálňami. Celkovo ich tu nájdete 202. Pýšia sa presklenými stenami, ktoré hosťom umožnia výhľad na pláž Jumeirah a Perzský záliv. Vyznačujú sa tiež najmodernejšími technológiami a elektronickým systémom, ktorý umožňuje kontrolovať prostredie izby pomocou odtlačku prsta.

Vnútorné vybavenie apartmánov zahŕňa jedálenskú a obývaciu časť, kancelársky priestor s laptopom, prístupom na internet, súkromným faxom, tlačiarňou a kopírkou, ovládanie osvetlenia, závesov a klimatizácie stlačením jediného tlačidla, 42'' plazmovú obrazovku, DVD, 93 káblových programov a 2 hotelové informačné stanice, v kúpeľni nájdete potreby pre mužov aj ženy značky Hermés, sprchu a vaňu so špeciálnym, dekadentným menu hudby a arómaterapie s kúpeľovými olejmi, ktoré pripravuje komorník. Súčasťou vybavenia je aj trezor, výber zo 17 vankúšov a diek pre vaše pohodlie, detské doplnky a privátny bar a mini bar na izbe.

Ponuka izieb

Deluxe Marina Suite

Deluxe Marina Suite

Deluxe Marina Suite (170 m²) s výhľadom na oceán ponúka štýlové točité schodisko, ktoré spája spodné poschodie, v ktorom sa nachádza obývacia izba a salónik, jedálenský stôl pre štyri osoby, súkromný barový pult a umyváreň pre hostí, s druhým poschodím so šatňou, spálňou s lôžkom king alebo twin a kúpeľňou s jacuzzi. Je vhodná pre troch dospelých alebo dvoch dospelých a dve deti do jedenásť rokov. K dispozícií sú tiež služby komorníka.

Panoramic Suite

Panoramic Suite

Panoramic Suite (225 m²) obe úrovne majú úchvatné výhľady z presklených stien a neobyčajne luxusné prostredie. V dolnej časti sa nachádza obývacia izba s veľkým salónom, jedálenským stolom, súkromným barovým pultom, umyvárňou pre hostí a šatňou, v hornej potom spálňa s lôžkom king, luxusná kúpeľňa a šatňa. Hodí sa pre dvoch až troch dospelých alebo dvoch dospelých a dve deti do jedenásť rokov. K dispozícií sú tiež služby komorníka.

Deluxe Two-Bedroom Suite

Deluxe Two-Bedroom Suite

Deluxe Two-Bedroom Suite (335 m²) je vhodná pre odpočinok, relaxáciu a zábavu. Ponúka obývaciu izbu s veľkým salónom, jedálenský stôl pre šesť osôb, kuchyňu, samostatný vchod pre služobné, malý salónik, umyvárňu pre hostí, pracovňu so šachovým stolom, hlavnú spálňu s lôžkom king, luxusnou kúpeľňou a šatňou a druhú spálňu s lôžkami twin a vlastnou kúpeľňou. K dispozícií sú tiež služby komorníka. Ubytovať sa tu môže až päť dospelých či štyria dospelí a dve deti do 11 rokov.

Sky Marine Suite

Sky Marine Suite

Sky Marine Suite (170 m²) sú umiestnené na vyšších poschodiach s krásnym výhľadom na more, Jedinečné vybavenie pre rekreáciu robí z tohto apartmánu skvelú voľbu pre súkromnú zábavu aj pracovné cesty. K dispozícii sú aj služby komorníka. Táto izba ubytuje až troch dospelých alebo dvoch dospelých a dve deti do 11 rokov.

Burj Two Bedroom Family Suite

Burj Two Bedroom Family Suite

Rodinné dvojposchodové suity Burj Two Bedroom (335 m²) ponúkajú nádherný výhľad na Arabský záliv. Ponúkajú herný kútik pre najmenších, zábavu pre teenagerov, kuchyňu a samostatný vchod pre služobné. Izby disponujú posteľou veľkosti King a dvoma jednolôžkovými posteľami a ubytujú až 5 dospelých alebo 4 dospelých a 2 deti do 11 rokov.

Diplomatic Three-Bedroom Suite

Diplomatic Three-Bedroom Suite

Diplomatic Three-Bedroom Suite (670 m²) predstavuje veľmi priestranný trojspálňový apartmán. Má dostatok miesta pre zábavu aj bývanie. Spodná úroveň sa skladá z troch obývacích častí, jedálenskej časti so stolom pre osem osôb, kuchyne, samostatného vstupu pre personál, študovne s knižnicou, súkromného barového pultu s posedením pre štyroch ľudí a spálne s lôžkami twin s luxusnou kúpeľňou. Horná úroveň skrýva dve hlavné spálne, každú s lôžkami king a priľahlú prepychovú kúpeľňu. Ubytuje až sedem dospelých alebo šesť dospelých a dve deti do 12 rokov. Naviac majú klienti letiskový transfer zdarma a kredit na čiastku 2000 AED v hoteli.

Burj Three Bedroom Family Suite

Burj Three Bedroom Family Suite

Trojizbové rodinné suity Burj Three Bedroom Family Suite (670 m²) ubytujú až 7 dospelých osôb alebo 6 dospelých osôb a 2 deti do 11 rokov. K dispozícii sú dve postele veľkosti King a dve jednolôžkové postele. Suity disponujú herným kútikom pre najmenších, i zábavou pre teenagerov.

Pláž a more

Burj Al Arab sa nachádza na umelo vytvorenom ostrove, s pevninou ho spája mólo. Je obklopený vodami Perzského zálivu a v jeho tesnej blízkosti sa vinie krásna pláž s jemným bielym pieskom.

Online cena a slevy Burj Al Arab *****

Profi foto hotela Burj Al Arab *****

Naše foto hotela Burj Al Arab *****

Video

Gastronómia a hotelové reštaurácie Burj Al Arab

V deviatich reštauráciách a baroch hotela Burj Al Arab na vás čaká niečo viac, ako len dobré jedlo. Nasajete tu živú atmosféru, užijete si elegantné priestory aj tie najlepšie výhľady. Každá reštaurácia je jedinečná. V kuchyniach sa pripravujú pokrmy od Arábie, až po Ďaleký Východ. Pochutnáte si aj na európskej kuchyni. Stolovať tu môžete pod morskou hladinou aj pod hviezdami.

Priamo na pláži sa nachádza novootvorená elegantná reštaurácia SAL so stredomorskou kuhcyňou a výhľadom na trblietavý Arabský záliv.

V srdci najvyššieho átria sveta lemovaného zlatými stĺpmi, v čiernej a červenej farbe, hneď vedľa vytryskávajúcej fontány v hale sa nachádza reštaurácia Al Iwan, kde si vychutnáte najvychýrenejšiu arabskú kuchyňu.

Reštaurácia Al Mahara vám ponúkne najlepšie jedlá z morských plodov, virtuálnu prechádzku pod hladinou oceánu a jedinečné oválne akvárium, najkrajšie v Dubaji. Zároveň bude rozmaznávať vaše chuťové bunky najčerstvejšími a najlahodnejšími ingredienciami pripravenými šéfkuchármi svetovej triedy.

V ovzduší prepracovanosti dáva reštaurácia Al Muntaha nový rozmer výrazom najvyššej a najväčšej reštaurácii vo výške 200 metrov nad morom, ktorá ponúka skvelý výhľad na Perzský záliv, Palm Jumeirah a ostrov World doplnený neprekonateľnou stredomorskou a súčasnou európskou kuchyňou. Na večeru vás dopravia najrýchlejšie výťahy sveta, ktoré majú rýchlosť šesť metrov za sekundu.
Café restaurant Bab Al Yam s medzinárodnou kuchyňou a Perzským zálivom v pozadí ponúka odpočinkové posedenie pri bazéne, neformálne, vonkajšie jedlo s atraktívnymi výhľadmi na more, pokojnú atmosféru a krásnu krajinu okolitej zelenej oázy.

Juna Lounge predstavuje sofistikovaný priestor s ponukou jedinečnej zamatovej whisky a výberom prvotriednych kubánskych cigár.

Junsui znamená v japončine „rýdzi“ a presne taká je nová, autentická, ázijská reštaurácia v nákladných interiéroch Burj Al Arab s výhľadmi na Perzský záliv berúcimi dych, koktejlovým salónikom, vhodným na drink pred jedlom či po jedle, a pochúťkami pripravovanými priamo pred zrakmi hostí. Japonskú a čínsku kuchyňu dopĺňajú jedlá thajské, indonézske a kórejské.

Pre Sahn Eddar je typická symfónia klasických zvukov, mramor, mozaiky a mäkké svetlo pochodní. Nájdete ju na úpätí najvyššieho átria sveta, na pozadí ohromnej vodnej plochy. Hostia si tu môžu vychutnať rannú kávu, oddať sa potešeniu z tradičného popoludňajšieho čaju alebo sa nechať rozmaznávať okúzľujúcou hudbou s pohárikom najlepších svetových vín.

Skyview Bar sa nachádza hneď vedľa reštaurácie Al Muntaha . Je to skvelé miesto pre popoludňajší čaj, drink pred jedlom aj po večeri, servírovaný v atmosfére prepychu a pohodlia a s výhľadmi na ostrovy Palm, World a pobrežie Jumeirah Beach.

Culinary Flight at Burj Al Arab, alebo to najlepšie z najlepšieho. Jedná sa o kulinársky zážitok, vďaka ktorému preskúmate množstvo reštaurácií a barov. Začnete s obedom v Al Mahara, budete pokračovať s Junsui a hlavný chod si užijete v Al Muntaha. Zavŕšením bude sladká bodka v reštaurácii Sahn Edar. Večeru vám poskytne Skyview Bar.

Šport a wellness hotela Burj Al Arab *****

Burj Al Arab leží na bielej, piesočnej pláži, ohraničenej modrými vodami Perzského zálivu, tým je predurčený byť popredným miestom vodných športov a aktivít. Relaxovať v ohromnom vonkajšom bazéne, oddávať sa lúčom slnka na pláži, trénovať kondíciu v priestrannom fitcentre s najnovším vybavením a osobnými trénermi alebo využiť neobmedzený prístup do vodného parku Wild Wadi – to všetko sú nekonečné možnosti pre váš voľný čas.

Wald Wadi Waterpark je jedným z najúchvatnejších a najväčších vodných parkov na svete. Zaujme, tak malých a dospievajúcich, ako aj dospelých. Môže sa stať nástrojom a miestom pre teambuilding. Vodný svet je dostupný z Burj Al Arab buď krátkou pešou prechádzkou, alebo kyvadlovou autobusovou dopravou, ktorá je pre hostí hotela zdarma.

vodných športov sú k dispozícii vonkajšie a vnútorné bazény, windsurfing, vodné lyžovanie, šnorchlovanie, potápanie, plachtenie, kajaky, morské rybárčenie, prenájom jácht a ďalšie možnosti.

Len niekoľko miest na svete ponúka tak rozmanité, kvalitné a rozsiahle golfové ihriská ako Dubaj v Montgomerie Golf Course a Emirates Golf Club, bez ohľadu na hráčsky handicap.

Na osemnástom poschodí hotela, v kľudnej atmosfére doplnenej štýlovými mozaikami sa rozkladajú kúpele Assawan Spa & Health Club s úchvatnými výhľadmi na záliv, izbami na procedúry pre redukciu váhy, odbúravanie stresu, relaxáciu a ďalšie, s vaňami na hydroterapiu, s orientálnymi masážami, so soláriom, saunou, parnými kúpeľami a jacuzzi, s dvoma nekonečnými bazénmi, so squashovými kurtami, dvoma plne vybavenými fitness štúdiami a parketom na aerobik.

Objavovať mesto nekonečných prekvapení a jeho okolie môžete na niektorom zo širokého výberu výletov – navštívte klasické trhovisko souk a nakúpte si tradičné korenie, zlato či suveníry, prejdite sa po majestátnych piesočných dunách, po luxusnej rezidenčnej štvrti či historických pamiatkach a múzeách, vydajte sa na púštne safari, sledujte vtáky alebo si užite niektorú z medzinárodných športových akcií. Pre milovníkov nákupov je nemožné vynechať niektoré z blízkych obchodných centier, známych po celom svete.

Pre obchodné a oficiálne akcie sú k dispozícii malé aj veľké sály, ktoré už boli miestom mnohých prestížnych, celosvetových galavečerí a ceremoniálov.

Deti v hoteli Burj Al Arab *****

Detský klub Sindibad sa nachádza na 18. poschodí hotela, prilieha ku knižnici Diwania a je osadený profesionálnymi opatrovateľmi. Služby klubu sú poskytované deťom od jedného do dvanásť rokov. Vybavenie zahŕňa detský kútik, mäkké hračky, stolné hry, plazmovú televíziu, Disney Channel a ďalšie detské kanály, počítačové hry, knižky a tvorivé činnosti.

K dispozícii je aj útulná miestnosť s mäkkučkou posteľou a detskou postieľkou, keby sa niektoré z detí cítilo unavené. Deti z klubu majú tiež prístup ku všetkým vonkajším aktivitám, ktoré poskytuje hotel Jumeirah Beach.

Mapa - Burj Al Arab *****

Osobné poradenstvo pri DELUXEA zájazde do Dubaja do hotela Burj Al Arab *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Burj Al Arab *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Posledná inšpekcia hotelazamestnancom cestovnejkancelárie DELUXEA
2023
Jana Bernátová
Jana Bernátová 724 730 006

Recezie hotela Burj Al Arab *****

Letové spojenia do Dubaja

Marica Verešová
Burj Al Arab
„Hotel som osobne navštívila.“
Odlet
Nocí
Strava
Hotel za osobu
x

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.