Ras Al Jinz Turtle Reserve ***

Omán

Zavítajte do prírodnej korytnačej rezervácie Ras Al Jinz Reserve

Destináciu
sme
navštívili

Hotel Ras Al Jinz Turtle Reserve ***

Lokalita Omán, Wahiba Sands | Zobraziť mapu
Strava Raňajky, Polpenzia, Plná penzia, All Inclusive | Viac o gastronómii
Typy špecialistov Unikátní želví rezervace Romantické stany Pozorování želv při západu slunce

Popis hotela Ras Al Jinz Turtle Reserve *** Omán

Zavítajte do prírodnej korytnačej rezervácie Ras Al Jinz Reserve, kde nájdete panenskú prírodu, ničím nenarušené pobrežie, zlatistú púšť, luxusné a bohaté oázy i členité hory. Ras Al Jinz je známy sledovaním ohrozených druhov korytnačiek (hlavne karety obrovskej) v mieste, ktoré je pre nich domovom. Ide o najväčšiu kolóniu v Indickom oceáne a je to zároveň jediné miesto, kde môže verejnosť tieto pôsobivé tvory pozorovať. Pripravte sa na skutočne jedinečný zážitok.

Rezort Ras Al Jinz je rybárska dedinka nachádzajúca sa na myse Ras Al Hadd, na južných brehoch Arabského polostrova. Tunajšie pláže sú známe vďaka tomu, že sú domovom ohrozených kariet obrovských, ktoré tu nájdete v pravdepodobne najväčšej koncentrácii na svete. Je to jediné oficiálne miesto na svete, kde môžete sledovať proces párenia týchto morských stvorení na vlastné oči. Táto korytnačia rezervácia bola vytvorená v roku 1996. Korytnačie centrum Ras Al Jinz je ekologický a turistický projekt, ktorý svoju činnosť začal v roku 2008 a pomáha zachovať fascinujúci a neuveriteľný život týchto gigantov podmorského sveta.

Centrum Ras Al Jinz samotné nemôže zabrániť prírodným hrozbám, ktorým musia korytnačky čeliť, ako sú vtáky, kraby či ryby živiace sa malými korytnačkami, útoky žralokov alebo líšky pojedajúcej nakladené vajíčka. Ale snaží sa viesť osvetu svetovej populácie o hrozbách, ktorými ohrozujú životy korytnačiek práve ľudia. Medzi tieto témy patrí napríklad komerčný lov korytnačiek pre ich mäso a pancier, ochrana miest výskytu, narušovanie procesu párenia, znečisťovanie oceánov plastovými vrecami a fľašami, sklenenými fľašami, plechovkami, vreckovkami a rybárskymi pomôckami, odhadzovanie odpadkov do mora a na pláže, umelé svetlá z fotografovania či z áut a jazdenie vozidiel po pláži.

Centrum vykonáva vedené exkurzie každú noc, vďaka čomu budú mať hostia jedinečnú príležitosť uvidieť samotný proces hniezdenia. Každý z tunajších sprievodcov sa zaviazal k ochrane korytnačiek a pre túto tému sú vysoko vzdelaní a informovaní. Rezort Ras Al Jinz Turtle Reserve je spravovaný spoločnosťou Oman Tourism Development Company (Omran).

Zobraziť viac  Mám záujem o hotel

Naše odporúčanie k Ras Al Jinz Turtle Reserve

Osobne sme tu mali možnosť pozorovať hniezdenie kariet obrovských počas noci. Sprievodca Vás zavedie na miesta, kde môžete v kľude zvieratá pozorovať bez toho, aby ste narušili ich krajinu. Obdobie hniezdenia je počas nášho leta cca máj – september.

Ponuka izieb

Carapace Rooms

Carapace Rooms

Izby Carapace Rooms sú vhodné ako pre rodiny s deťmi, tak aj pre skupiny priateľov cestujúcich za poznaním...

Luxury Eco-tents

Luxury Eco-tents

Ubytujte sa v jednom z 12 luxusných ekologických stanov vyrobených v Austrálii. Vo všetkých nájdete klimatizáciu, toaletný stolík, bezplatný prístup na internet, bezpečnostnú schránku, ..

Gastronómia a hotelové reštaurácie

Sea Giants

Reštaurácia Sea Giants je jedáleň na prízemí postavená v štýle kaviarne. Tešiť sa môžete na á la carte menu a vopred zostavené večerné menu s tromi chodmi. Obed a večera sú k dispozícii v reštaurácii, rovnako ako celodenné stravovanie.

V cestovnej kancelárii DELUXEA Vám pripravíme dovolneku na mieru.

 

Odlety sú možné z Prahy alebo Viedne každý deň. Lietame luxusnými lietadlami Emirates. Dĺžka Vášho pobytu môže byť ľubovoľná. Môžete si vybrať typ izby alebo formu stravovania. Omán sme navštívili a poskytneme Vám osobné rady. Je špecializáciou českej cestovnej kancelárie DELUXEA a.s. založenej roku 1995. Hotel, transfer a ďalšie služby pre Vás objednávame priamo na mieste. S miestnou cestovnou kanceláriou Desert Gate s dlhoročnými skúsenosťami a najširším portfóliom služieb priamo spolupracujeme. Pri pobyte na ostrove sa o Vás bude starať český reprezentant. Služby pre Vás nekupujeme v nemeckej cestovnej kancelárii a pri cestovaní nebudete členmi žiadnej skupiny. Pokiaľ by ste potrebovali akúkoľvek zmenu v zájazde, tak priamo my Vám všetko v Ománe vybavíme, rýchlo a operatívne. Postaráme sa o vás.

Kategórie a vybavenosť izieb Ras Al Jinz Turtle Reserve

Prírodná rezervácia Ras Al Jinz je naozaj jedinečnou destináciou, ktorá sa svojou prácou začala z dôvodu sledovania fascinujúceho a neuveriteľného procesu hniezdenia kariet obrovských. Tento pohľad a unikátny zážitok chcú poskytnúť aj ľuďom z celého sveta, ktorí si tak vytvoria nezabudnuteľný zážitok.

Ubytovať sa môžete v jednej z 31 izieb, medzi ktoré spadajú Carapace rooms a luxusné Eco-tents. Všetky rezervácie zahŕňajú raňajky formou all inclusive bufetu, sledovanie korytnačiek pri svitaní aj západe slnka, vstup do múzea a ďalšie.

Ponuka izieb

Carapace Rooms

Carapace Rooms

Izby Carapace Rooms sú vhodné ako pre rodiny s deťmi, tak aj pre skupiny priateľov cestujúcich za poznaním. V hlavnej spálni sa môžete tešiť na manželskú posteľ alebo dve oddelené lôžka, zatiaľ čo v dvoch vedľajších spálňach na vás čakajú poschodové postele. Vybavenie zahŕňa malú chladničku, zariadenie na prípravu čaju a kávy, bezplatný prístup na internet a LCD televíziu. V rámci ubytovania sa môžete tešiť na all inclusive raňajky formou bufetu, sledovanie korytnačiek pri východe a západe slnka a bezplatný vstup do korytnačieho múzea.

Luxury Eco-tents

Luxury Eco-tents

Ubytujte sa v jednom z 12 luxusných ekologických stanov vyrobených v Austrálii. Vo všetkých nájdete klimatizáciu, toaletný stolík, bezplatný prístup na internet, bezpečnostnú schránku, malú chladničku, zariadenie na prípravu čaju a kávy a LCD televíziu. Tieto luxusné stany sú chránené voči vetrom a dažďu a boli konštruované tak, aby vydržali aj hurikán. Všetky ubytovanie zahŕňajú all inclusive raňajky formou bufetu, sledovanie korytnačiek pri východe a západe slnka a vstup do miestneho korytnačieho múzea.

Pláž a more

Návšteva hotela Carapace Ras Al Jinz nie je len o pozorovaní korytnačiek. Tešiť sa môžete aj na rozľahlé pláže oplývajúce kúzlom Stredného východu. Prístup je povolený od 8:00 do 13:30, avšak vjazd vozidiel spoločne s piknikmi je v rámci ekológie striktne zakázaný.

Online cena a slevy Ras Al Jinz Turtle Reserve ***

Profi foto hotela Ras Al Jinz Turtle Reserve ***

Naše foto hotela Ras Al Jinz Turtle Reserve ***

Gastronómia a hotelové reštaurácie Ras Al Jinz Turtle Reserve

Sea Giants

Reštaurácia Sea Giants je jedáleň na prízemí postavená v štýle kaviarne. Tešiť sa môžete na á la carte menu a vopred zostavené večerné menu s tromi chodmi. Obed a večera sú k dispozícii v reštaurácii, rovnako ako celodenné stravovanie.

Aktivity

Pozorovanie korytnačiek

Jedna z najpopulárnejších možností turistických aktivít v Ománe je práve sledovanie korytnačiek. Omán je domovom niekoľkých veľmi dôležitých hniezdiacich stanovíšť pre štyri rôzne druhy korytnačiek – ohrozené karety obrovské, karety zelené, karety všeobecné a kriticky ohrozené karety pravé.

Skutočnosť, ktorá nie je mnohým ľuďom známa, je, že najlepším časom na návštevu tejto oblasti je práve leto (v období medzi májom a septembrom). Pochopiteľne veľké množstvo turistov môže mať obavy z vysokých teplôt, pre ktoré je Stredný východ známy. Pravdou však je, že mys Ras Al Hadd, na ktorom sa rezort Carapace Ras Al Jinz nachádza, po celý rok vykazuje pomerne príjemné teploty v rozmedzí 25 až 36 °C.

Túry za pozorovaním procesu párením umožňujú turistom bez strachu nahliadnuť do života korytnačiek bez toho, aby ich vyrušili. Korytnačia svätyňa Ras Al Jinz kombinuje interaktívne múzeum s výskumnými laboratóriami. V rámci túr budete mať na výber medzi skorým pozorovaním korytnačiek pri východe slnka a romantickým pozorovaním pri západe slnka.

Múzeum (korytnačie centrum pre návštevníkov)

Navštívte moderné múzeum špeciálne orientované na poznanie života miestnych korytnačiek a tunajších archeologických nálezísk. Korytnačie centrum je unikátom svojho druhu, ktoré vás prevedie životom korytnačiek za pomoci novodobých systémov a súčasných technológií.

Konferenčné miestnosti a knižnica

Usporiadajte svoju veľkú udalosť v miestnosti schopnej pojať až 30 osôb a disponujúce najnovšími audio-vizuálnymi technológiami.

Alebo nechajte na chvíľu čas bokom a stratte sa v knižnici, ktorá zahŕňa knihy ilustrujúce život tunajších obrovských podmorských živočíchov.

Darčekový obchod

Privezte si domov jedinečné, ručne vyrobené darčeky, pohľadnice, knihy a položky so značkou Ras Al Jinz.

Mapa - Ras Al Jinz Turtle Reserve ***

Osobné poradenstvo pri DELUXEA zájazde do Ománu do hotela Ras Al Jinz Turtle Reserve ***

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Ras Al Jinz Turtle Reserve ***, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Recezie hotela Ras Al Jinz Turtle Reserve ***

Letové spojenia do Ománu

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.