Le Taha'a Island Resort & Spa *****

Polynézia

Neskutočne krásna príroda s luxusnou známkou kvality.

Destináciu
sme
navštívili

Hotel Le Taha'a Island Resort & Spa *****

Hodnotenie 10 Hodnotilo 2 klientov
Detailné hodnotenie
Lokalita Polynézia, Tahaa | Zobraziť mapu
Strava Raňajky, Polpenzia, Plná penzia | Viac o gastronómii
Typy špecialistov Polynézska architektúra Mnoho vyznamenaní Výhľad na ostrov a siluetu Bora Bora

Popis hotela Le Taha'a Island Resort & Spa ***** Polynézia

Od svojho otvorenia v júli 2002 bol Le Taha'a Island Resort & Spa niekoľkokrát vyznamenaný ako „najlepšie svetové miesto na pobyt“. Bol tiež ocenený v niekoľkých publikáciách, napríklad The World's Best Places to Stay od Condé Nast Traveler's GOLD LIST za rok 2012. Tento rezort je súčasťou unikátneho reťazca Relais & Châteaux a privíta vás do sveta nepoškvrnenej krásy a nadčasového priestoru plného sofistikovanosti a autenticity.

Nachádza sa na panenskom ostrove Motu Tautau s výhľadom na svieži ostrov Taha'a na jednej strane a majestátny Bora Bora na strane druhej. Hostí 57 apartmánov a víl v tradičnej polynézskej architektúre. Rezort je v dokonalom súlade so životným prostredím, miestnymi ľuďmi a polynézskou kultúrou. Vitajte vo svete Le Taha'a!

Ostrov Taha'a, predtým nazývaný Uporu je súčasťou Society Islands a zdieľa rovnakú lagúnu ako jeho sesterský ostrov Raiatea. Ťaha'a býva tiež niekedy nazývaný ako „Vanilkový ostrov“, pretože vanilka sa tu hojne pestuje. Nachádza sa tu aj niekoľko perlových fariem. Ostrov je tiež obdarený sviežimi horami a údoliami aj tyrkysovou lagúnou. Rybárstvo, vanilka, perly, poľnohospodárstvo a cestovný ruch, to sú atribúty každodenného života tu na ostrove.

Le Taha'a Island Resort sa nachádza tridsaťpäť minút od letiska na ostrove Raiatea a päť minút plavby loďou od mesta Tapuamu, na hlavnom ostrove Taha'a. Zavítať môžete aj na slávny ostrov Bora Bora, od ktorého vás bude deliť len štrnástich minút letu vrtuľníkom.

Zobraziť viac  Mám záujem o hotel

Plánik hotela a ponuka izieb

Plánik hotela

Plánik hotela

Rozkliknutím si plánik zväčšíte.

The Taha’a Overwater Suite (27 suit)

The Taha’a Overwater Suite (27 suit)

Nadvodné suity dodávajú svojim hosťom skvelý pocit uvoľnenia nad hladinou lagúny s prekrásnymi výhľadmi na ostrov Vanilla Island...

The Bora Bora Overwater Suite (8 suit)

The Bora Bora Overwater Suite (8 suit)

Kochajte sa výhľadom na siluetu Bora Bora v diaľke spoločne s koralovou záhradou a malými ostrovčekmi motu. Bez pochyby je to jedna z najobľúbenejších suit...

The Sunset Overwater Suite (6 suit)

The Sunset Overwater Suite (6 suit)

Pred Vami bude už len obzor, a tak budete mať výhľad na oceán, útes a lagúnu ako na dlani. Kúzelným okamihom je západ slnka...

Gastronómia a hotelové reštaurácie

Dovolenka na ostrove Taha'a, to je oveľa viac než len palmy, pláže a lagúny. Je to tiež o kulinárskych zážitkoch, ktoré sú hlboko zakorenené vo filozofii a identite Relais et Châteaux. Vďaka trom reštauráciám si pochutnáte na svetových špecialitách a budete príjemne prekvapení, koľko gurmánskych okamihov môžete prežiť na takom malom ostrove.

Svoje špeciálne požiadavky na stravovanie vopred povedzte personálu. Je možné tiež pripraviť romantické večere, súkromné pikniky a ďalšie.

Hlavná hotelová reštaurácia Le Vanille Restaurant je otvorená na raňajky a večere. Usaďte sa vysoko medzi stromami a kochajte sa pokojným výhľadom na lagúnu a rezort so sviežimi záhradami. Le Vanille je skvelým miestom na začatie nového dňa s ponukou čerstvo vylisovaných ovocných štiav, plnených koláčov, muffinov, tropického ovocia či teplého i studeného bufetu. Vychutnať si môžete aj miestne lahôdky a raz za týždeň sa pobaviť pri tradičnej polynézskej tanečnej show.

Reštaurácia La Plage je otvorená na obedy a ponúka „al fresco“ stolovanie pod holým nebom priamo na pláži s nohami v piesku. Šéfkuchárove špeciality zahŕňajú chutné a čerstvé šaláty, grilované ryby či mäso, sashimi a samozrejme nespočet tradičných tahitských špecialít, ako je šalát so surovým tuniakom, marinovanou zeleninou, limetkovou šťavou a kokosovým mliekom. Ak je reštaurácia zatvorená, ponúka ľahké občerstvenie plážový bar.

Ohiri Restaurant je gurmánskou voľbou pre jedinečné stolovanie. Šéfkuchár vás poteší spojením kreatívnej francúzskej a polynézskej kuchyne, zatiaľ čo someliér vám ponúkne renomované vína z hotelovej pivnice. Nasajte príjemnú atmosféru a užite si kulinársky vrchol. Je nutná rezervácia vopred.

Manuia Bar sa nachádza pri reštaurácii La Plage a zahŕňa aj bazénový bar. Je ideálny na osvieženie v podobe kokteilu pri relaxácii pri bazéne či na pláži. Podáva sa tu aj ľahké občerstvenie.

Bar Tehutu je pripojený k reštaurácii Le Vanille a je skvelým miestom pre vychutnanie si večerných nápojov s koktailmi a inými drínkami v sprievode lahodného tapas.

Užite si stolovanie v súkromí a pohodlí svojej suity alebo vily či už je to v interiéroch alebo vo vonkajších priestoroch. Môžete vyskúšať aj niečo úplne iné, a to napríklad raňajky v kanoe za zvukov ukulele – úplne unikátny zážitok.

V cestovnej kancelárii DELUXEA Vám pripravíme dovolneku na mieru.

 

V cestovnej kancelárii DELUXEA stojíte na prvom mieste Vy, naši klienti. Na súostrovie Polynézia sa špecializujeme už mnoho rokov a ostrovy poznáme dokonale. Už 15 rokov vlastníme platnú koncesiu. Poistení proti úpadku sme v Európskej cestovnej poisťovni. Naši zamestnanci Polynéziu opakovane navštívili a detailne spoznali miestne prostredie, ponuku služieb a ubytovania. Vďaka tomu Vám môžu veľmi odborne poradiť na základe osobných skúseností a zostaviť zájazd presne podľa Vašich prianí.

Sme špecialisti na zájazdy na kľúč. Každý taký zájazd do Francúzskej Polynézie je individuálne pripravený na mieru podľa jednotlivých požiadaviek klienta. Na začiatku sa snažíme zistiť, čo od svojej zaslúženej dovolenky očakávate. Jednáme s Vami individuálne, pretože každý náš zákazník má iné požiadavky na dĺžku pobytu, kombináciu miest alebo kvalitu ubytovania. Starostlivo sa venujeme všetkým detailom spojeným s cestovaním do exotických destinácií. Chápeme, že plánujete cestu na miesta, kde ste nikdy neboli a oceníte pomoc od odborníkov. Od roku 1995 sa špecializujeme na predaj individuálnych zájazdov. Preto ponúkame rôzne služby, ktoré spravia kúpu Vášho zájazdu od našej cestovnej kancelárie rovnako príjemnú, ako bude nasledujúci pobyt.

Cenová ponuka, ktorú od nás dostanete, bude konečná a kompletná – teda žiadne ďalšie prirážky alebo skryté poplatky. Pracujeme rýchlo a ponuku od nás obdržíte do 24 hodín, pri väčšej zložitosti najneskôr do 48 hodín. Po návrate zo zájazdu Vám zatelefonujeme, aby sme zistili, ako hodnotíte Vami vybrané miesto pobytu a poskytnuté služby. Vyžiadajte si náš špecializovaný katalóg (posielame poštou – zadarmo).

Kategórie a vybavenosť izieb Le Taha'a Island Resort & Spa

Všetky suity a vily v rezorte na ostrove Le Taha'a sú postavené s polynézskou tradíciou v duši a zahŕňajú množstvo prírodných materiálov tak v konštrukcii, ako aj v dekorácii. Či už si vyberiete ubytovanie na pláži alebo nad trblietajúcou sa lagúnou, užijete si idylické prostredie s tropickým životným štýlom v podobe rafinovanej elegancie a nefalšovaného luxusu. K dispozícii je:

  • 45 nadvodných suit,
  • 10 plážových vil a
  • 2 kráľovské plážové vily.

Všetky nadvodné vily majú rovnaké rozvrhnutie, ale rozdielnu polohu, výhľad a vybavenie. Jedným z hlavných spoločných rysov je ale neprekonateľný výhľad na šumivú lagúnu s kaleidoskopom modrých odtieňov.

Plánik hotela a ponuka izieb

Plánik hotela

Plánik hotela

Rozkliknutím si plánik zväčšíte.

The Taha’a Overwater Suite (27 suit)

The Taha’a Overwater Suite (27 suit) foto

Nadvodné suity dodávajú svojim hosťom skvelý pocit uvoľnenia nad hladinou lagúny s prekrásnymi výhľadmi na ostrov Vanilla Island.

The Bora Bora Overwater Suite (8 suit)

The Bora Bora Overwater Suite (8 suit) foto

Kochajte sa výhľadom na siluetu Bora Bora v diaľke spoločne s koralovou záhradou a malými ostrovčekmi motu. Bez pochyby je to jedna z najobľúbenejších suit.

The Sunset Overwater Suite (6 suit)

The Sunset Overwater Suite (6 suit) foto

Pred Vami bude už len obzor, a tak budete mať výhľad na oceán, útes a lagúnu ako na dlani. Kúzelným okamihom je západ slnka.

The End of Pontoon Overwater Suite (4 suity)

The End of Pontoon Overwater Suite (4 suity) foto

Tieto suity sú zaručene to najlepšie, čo si môžete z hotelových suit vybrať s ohľadom na požiadavku súkromia. Z konca pontónu si užite výhľad na ostrov Taha'a a kochajte sa tiež rozprávkovým svitaním v ranných hodinách.

The Beach Villa (10 vil)

The Beach Villa (10 vil) foto

Plážové vily (rovnako ako kráľovské plážové vily) by mohli byť považované za unikátnu kategóriu ubytovania, ktorá je špecifická pre tento rezort. Sú harmonicky zabudované do tunajšieho prostredia a poskytujú priamy prístup k bielym piesočným plážam a tyrkysovej lagúne. Majú jednu spálňu, samostatnú obývaciu izbu, vlastný bazén, altánok so slamenou strechou a tropickú záhradu. K dispozícii je aj vonkajšia vaňa a sprcha pre pozorovanie polynézskej hviezdnej oblohy.

The Royal Beach Villas (2 vily)

The Royal Beach Villas (2 vily) foto

Každá jedinečná vila sa môže pochváliť dvoma spálňami a kúpeľňami, rovnako ako dvoma vaňami a sprchami. Budete si môcť užívať maximálny komfort s vlastným bazénom či slameným altánkom v tropickej záhrade pre poznanie miestneho spôsobu života. Tieto vily sú ideálne pre rodiny alebo skupinky priateľov, ktoré chcú zostať čo najbližšie svojim najdrahším.

Pláž a more

Malý ostrovček objímajú preslnené pláže posypané jemným bielym pieskom. Ten je zmývaný vodami lagúny, ktorá je bohatým zdrojom podmorského života. Nájdete tu nádherné koralové záhrady aj pozoruhodnú pestrosť sveta pod hladinou.

Online cena a slevy Le Taha'a Island Resort & Spa *****

Profi foto hotela Le Taha'a Island Resort & Spa *****

Video

Gastronómia a hotelové reštaurácie Le Taha'a Island Resort & Spa

Dovolenka na ostrove Taha'a, to je oveľa viac než len palmy, pláže a lagúny. Je to tiež o kulinárskych zážitkoch, ktoré sú hlboko zakorenené vo filozofii a identite Relais et Châteaux. Vďaka trom reštauráciám si pochutnáte na svetových špecialitách a budete príjemne prekvapení, koľko gurmánskych okamihov môžete prežiť na takom malom ostrove.

Svoje špeciálne požiadavky na stravovanie vopred povedzte personálu. Je možné tiež pripraviť romantické večere, súkromné pikniky a ďalšie.

Hlavná hotelová reštaurácia Le Vanille Restaurant je otvorená na raňajky a večere. Usaďte sa vysoko medzi stromami a kochajte sa pokojným výhľadom na lagúnu a rezort so sviežimi záhradami. Le Vanille je skvelým miestom na začatie nového dňa s ponukou čerstvo vylisovaných ovocných štiav, plnených koláčov, muffinov, tropického ovocia či teplého i studeného bufetu. Vychutnať si môžete aj miestne lahôdky a raz za týždeň sa pobaviť pri tradičnej polynézskej tanečnej show.

Reštaurácia La Plage je otvorená na obedy a ponúka „al fresco“ stolovanie pod holým nebom priamo na pláži s nohami v piesku. Šéfkuchárove špeciality zahŕňajú chutné a čerstvé šaláty, grilované ryby či mäso, sashimi a samozrejme nespočet tradičných tahitských špecialít, ako je šalát so surovým tuniakom, marinovanou zeleninou, limetkovou šťavou a kokosovým mliekom. Ak je reštaurácia zatvorená, ponúka ľahké občerstvenie plážový bar.

Ohiri Restaurant je gurmánskou voľbou pre jedinečné stolovanie. Šéfkuchár vás poteší spojením kreatívnej francúzskej a polynézskej kuchyne, zatiaľ čo someliér vám ponúkne renomované vína z hotelovej pivnice. Nasajte príjemnú atmosféru a užite si kulinársky vrchol. Je nutná rezervácia vopred.

Manuia Bar sa nachádza pri reštaurácii La Plage a zahŕňa aj bazénový bar. Je ideálny na osvieženie v podobe kokteilu pri relaxácii pri bazéne či na pláži. Podáva sa tu aj ľahké občerstvenie.

Bar Tehutu je pripojený k reštaurácii Le Vanille a je skvelým miestom pre vychutnanie si večerných nápojov s koktailmi a inými drínkami v sprievode lahodného tapas.

Užite si stolovanie v súkromí a pohodlí svojej suity alebo vily či už je to v interiéroch alebo vo vonkajších priestoroch. Môžete vyskúšať aj niečo úplne iné, a to napríklad raňajky v kanoe za zvukov ukulele – úplne unikátny zážitok.

Šport a wellness hotela Le Taha'a Island Resort & Spa *****

Le Taha'a je obklopený panenskou lagúnou a nachádza sa len pár krokov od rozprávkovej koralovej lagúny. Podmorské krásy ale nie sú jediným dôvodom, prečo by ste mali tento ostrov navštíviť. Tu sú niektoré dôvody:

Šnorchlovanie. Budete tu obdivovať pestrofarebný podmorský život a tí najodvážnejší sa môžu vydať od menšieho koralového útesu na okraji ostrovčeka až do srdca už spomínaných koralových záhrad.

Potápanie. Ponorte sa do sveta ticha v teplých tahitských vodách. Tunajšie potápačské programy zahŕňajú niektoré expedície, ktoré vás zavedú do hlbín okolitých vôd ostrovov Taha'a a Raiatea. Či už ste profesionálny potápač alebo začiatočník, nie je dôvod, prečo by ste sa nemohli pokochať úžasným podmorským predstavením. Potápačské centrum na ostrove je jedným zo 16 potápačských centier na 12 ostrovoch v okolí a disponuje tak náležitými skúsenosťami.

Transfery helikoptérou. Výlety a transfery helikoptérou sú určite jedným z najlepších spôsobov, ako jedinečnou cestou spoznať tunajšie prostredie s unikátnou paletou farieb. Môžete sa vydať na Bora Bora a užiť si chvíle pri prelete z ostrova na ostrov. Môžu byť tiež zorganizované charterové lety. Pre viac informácií je nutné kontaktovať hotelovú recepciu.

Výlety. Dva ostrovy a jedna lagúna otvárajú dvere na mnohé výlety, ktoré len ťažko zažijete niekde inde. Hotelový špecializovaný personál vám pomôže so všetkým pri organizácii výletov - od výberu až po jeho realizáciu, aby tieto chvíle boli zábavné, vzrušujúce a obohacujúce. Keďže hotel pri týchto výletoch spolupracuje s rôznymi operátormi, je vhodné si takéto aktivity zarezervovať s dostatočným predstihom. Môžete sa teda tešiť na spoznávanie kultúrnych a historických pamiatok, turistiku, potápanie, šnorchlovanie, preskúmavanie malých ostrovčekov, jazdu na vodnom skútri, safari v jeepe so sprievodcom, objavovanie prírody, plavbu pri západe slnka, výlety vrtuľníkom a mnohé ďalšie.

Fitness centrum. Udržujte svoj fitness režim a zacvičte si v prvotriednom fitness centre s moderným vybavením, kardio zariadením, veľkými zrkadlami, audio systémom a výhľadom na lagúnu.

Prechádzky a jogging. Svižnejšia prechádzka po rezorte či v krištáľovo čistej lagúne môže byť skvelým štartom vašich dní strávených tu. Môžete sa tiež pomocou kyvadlového lodného transferu (zadarmo) dostať na hlavný ostrov Taha'a a vyskúšať tamojšie podmienky pre prechádzky či jogging.

Tenisový kurt. Pri fitness centre nájdete osvetlený tenisový kurt, ktorý je možné využívať cez deň aj v noci. Vybavenie pre tenis je k dispozícii na vypožičanie na recepcii.

Vodné športy. Kajaky a kanoe outrigger sú k dispozícii pre všetkých hostí. Túto vodnú flotilu dopĺňajú aj paddle boardy, aby ponuka vyžitia bola rozmanitejšia. Navyše tieto aktivity nie sú len o zábave, ale aj o cvičení.

Hotelové kúpele sú umiestnené v krásnej exotickej záhrade s bambusovými stromami a výhľadom na pokojnú vnútornú lagúnu rezortu. Táto oáza pokoja je útekom do sveta farieb, energie a úplnej pohody. K dispozícii je celý rad masáží, zábalov a ďalších ošetrujúcich procedúr, ktoré si môžete dopriať aj na pláži pri lagúne. Po prílete si môžete dopriať aj balneoterapiu proti pásmovej chorobe a únave.

Kúpele využívajú liečebné účinky posvätného polynézskeho oleja monoi z kokosových orechov a kvetov. Aj vďaka tomu sa prenesiete do sveta plného harmónie, ktorý je odmenou pre všetky zmysly.

Kúpele ponúkajú celý rad masáží, starostlivosť o telo (peeling, telové masky,…), starostlivosť o pleť a vlasy, kozmetické služby, kúpeľné procedúry na mieru a najrôznejšie balíčky s procedúrami.

Deti v hoteli Le Taha'a Island Resort & Spa *****

Mapa - Le Taha'a Island Resort & Spa *****

Osobné poradenstvo pri DELUXEA zájazde do Polynézie do hotela Le Taha'a Island Resort & Spa *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Le Taha'a Island Resort & Spa *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Recezie hotela Le Taha'a Island Resort & Spa *****

Factsheet

Podobný hotel

Letové spojenia do Polynézie

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.