DELUXEA - Le Duc de Praslin **** Seychely

Hotel: Le Duc de Praslin - Osobne sme navštívili a poradíme Vám

Príjemný hotel Le Duc de Praslin je situovaný len 2 minúty pešej chôdze od bieleho piesku a tyrkysových vôd pláže Cote d’Or na druhom najväčšom seychelskom ostrove Praslin. Je ideálnym miestom na oddychovú dovolenku vo vyhľadávanej lokalite s nádherným kúpaním.

Tento malý a útulný hotel s puncom luxusu sa nachádza v nádhernej tropickej záhrade s mnohými druhmi rozprávkových orchideí a ponúka výborné služby a kvalitu s rozmanitým výberom ubytovania aj stravovania. Hotel prešiel nedávno zásadnou rekonštrukciou všetkých svojich zariadení a bol rozšírený o dvanásť úplne nových izieb. Teraz teda patrí medzi to najlepšie, čo sa dá v kategórii štvorhviezdičkových hotelov na ostrove Praslin nájsť.

Okrem úžasných záhrad sa môžete tešiť z komfortu svojej izby, zo služieb priateľského a pozorného personálu a z jedinečnej pohostinnosti počas stolovania, ktorú Le Duc povýšil na vysoký štandard a pritom zachoval jej unikátny autentický charakter.

V areáli hotela Vám bude k dispozícii špeciálny bazén Magna, ktorý využíva najnovšie technológie vo filtrácii – využitím horčíka a ďalších minerálov z oceánu namiesto chlóru. Môžete navštíviť aj hotelové kúpele - s bazénom, jacuzzi a najrôznejšími variáciami masáží a prírodných kúpeľných procedúr.

Určite ale stojí za to nezostávať iba v hoteli a vyraziť preskúmať ostrov na vlastnú päsť! Necelých päť kilometrov od hotela sa totiž nachádza prírodná rezervácia Vallée de Mai, kde budete mať možnosť uvidieť mystické palmy Coco de Mer aj vzácneho čierneho papagája, a pláž Anse Lazio, vyhlásená ako jedna z najlepších na svete, je od hotela vzdialená asi 15 minút jazdy autom.

 

Zájazd Vám pripravíme na kľúč

Odlety sú možné z Prahy alebo Viedne každý deň. Lietame luxusnými lietadlami Emirates. Dĺžka Vášho pobytu môže byť ľubovoľná. Môžete si vybrať typ izby alebo formu stravovania. Seychely sme opakovane navštívili a poskytneme Vám osobné rady. Sú špecializáciou česko-slovenskej cestovnej kancelárie DELUXEA a.s. založenej v roku 1995. Hotel, transfer a ďalšie služby pre Vás objednávame priamo na Seychelách. Služby pre Vás nekupujeme v nemeckej cestovnej kancelárii a pri cestovaní nebudete členmi žiadnej skupiny. Pokiaľ by ste potrebovali akúkoľvek zmenu v zájazde, tak priamo my Vám všetko na Seychelách zariadime a to rýchlo a operatívne. Postaráme sa o Vás.

Naše doporučení k Le Duc de Praslin

Rezort Le Duc sa nachádza na severe ostrova Praslin na krásnej a dlhej piesočnatej pláži 

Cote D´Or. V čase našej návštevy bolo nebo azúrové a voda tyrkysová, teda všetko ako z rozprávky. Hotel má niekoľko sekcií a každá má svoje prednosti. Hlavná časť rezortu s reštauráciou a recepciou sa nachádza asi 100 m od pláže. Izby superior v tejto časti nemajú výhľad na more, ale do krásnej a vyrastenej záhrady alebo k bazénu. V ďalšej sekcii sú novopostavené ďalšie izby typu superior, ktoré majú výhľad čiastočne na more a čiastočne do záhrady. Sú nové a iba pre tieto izby je tu súkromný bazén. Vzdialenosť od mora je cca 50m. V decembri 2019 bola otvorená nová časť hotela s izbami kategórie Deluxe, ktorá sa nachádza najbližšie k pláži a sú s priamym výhľadom na more. V tejto novej budove je aj moderná posilňovňa s presklenou stenou a kúpele.

Úplne exkluzívna sekcia sa nachádza v kopci nad rezortom, cca 1km od hotela. Sú tu postavené vily pre 2-8 osôb. Ku každej vile patrí automobil na dopravu dole do rezortu, na pláž alebo do reštaurácie. Výhľady z týchto víl sú neprekonateľné. Hostia môžu využívať možnosti raňajkovať priamo vo vile alebo si nechať doniesť jedlo podľa ponuky v menu pre vily. Vily sú skvelé, ak radi cestujete s priateľmi a chcete mať svoj priestor a súkromie.

Rezort odporúčame párom alebo rodinám so staršími alebo dospelými deťmi. Deti pod 7 rokov tu je možné ubytovať iba na vyžiadanie.

Kategória a vybavenie izby

Páry, rodiny i novomanželia na medových týždňoch, pre všetkých sa v Le Duc nájde to najlepšie ubytovanie. V tropických záhradách sa dá vyberať z priestranných suít najrôznejších kategórií. Všetky izby sú nesmierne útulné a sú vybavené: klimatizáciou, bezplatným prístupom k internetu, kávovarom, minibarom, telefónom, zariadením na prípravu čaju a kávy, varnou kanvicou, trezorom, satelitnou televíziou, pracovným stolom, súkromnou kopelňou s fénom, sprchou alebo vaňou, bidetom , osuškami, toaletou, ďalej šatňou, balkónom a terasou.

Le Duc sa teraz môže pochváliť aj novo postavenými, veľkolepými útesovými vilami s nádherným výhľadom na pláž Cote d'Or a okolité ostrovy - 360 ° Villa, 270 ° Villa a 180 ° Villa. Menšia 180 ° Villa sa skladá z 3 spální, zatiaľ čo väčšia 270 ° Villa ponúka 4 spálne, najväčšia je 360 ° Villa. Všetky disponujú unikátnym súkromným bazénom. Tieto moderne vybavené vily sú ideálnym miestom pre tých, ktorí by radi unikli od vonkajšieho ruchu a hľadajú svoj súkromný „domov ďaleko od domova“. Obe vily ponúkajú maximálny luxus a poskytujú rodinám aj párom príležitosť zažiť úplne novú úroveň ubytovania v súkromí, zatiaľ čo si budú užívať typický servis a pohostinnosť hotela. Vily sú rezervované na báze polpenzie s možnosťou súkromného stolovania vo vile s pokrmami od najlepších hotelových kuchárov.

Pláž a more

Hotel Le Duc sa nachádza len kúsok od najlepších pláží na celom svete. 2 minúty pešej chôdze od hotela sa vinie Cote d’Or - dva kilometre bieleho piesku, ktoré sú obmývané plytkými vodami, čo vytvára ideálne podmienky aj pre deti. Hotel poskytuje zadarmo lehátka, takže vždy nájdete miesto na relaxáciu, čítanie knihy či spánok v tieni paliem. Užite si tu aj ranné cvičenie, beh, jogu a meditáciu alebo romantické prechádzky vo dvojici.

Pre obed nemusíte chodiť ďaleko, pretože reštaurácia Café des Arts sa nachádza hneď pri pláži a ponúka nielen obedové menu, ale aj koktaily a osviežujúce drinky v kokosovom orechu.

V blízkosti Le Duc de Praslin sa nachádza aj Anse Lazio, pláž svetovej úrovne. Je kombináciou jemného bieleho piesku, krištáľovo čistej, tyrkysovej vody a tieňa paliem, takže sa celkom oprávnene tento kúsok raja radí medzi desať najlepších pláží na svete vyhlásených magazínom Condé Nast Travel Magazine.

Gastronómia a hotelové reštaurácie

Medzi najväčšie prednosti rezortu Le Duc de Praslin patria jeho dve reštaurácie Le Dauphin, Café des Arts a novo aj Chill Out Tapas Lounge Bar.

Le Dauphin Resturant

Hlavná hotelová reštaurácia Le Dauphin je umiestnená v srdci hotelového komplexu. Priamo uprostred reštaurácie sa nachádza jazierko s rybami, vrátane pestrofarebných kaprov, a bujnou vegetáciou. V takmer „zenovej“ atmosfére sa tu podáva formou obrovského bufetu výnimočný výber tej najchutnejšej kreolskej kuchyne a kombinácia medzinárodných špecialít. Ráno Vás skvele naladí ponuka čerstvého ovocia, pečiva, syrov, miestnych zaváranín a teplých minútok a večer zakončíte tematickou večerou, každý deň inou. Vďaka priateľskému personálu a profesionálnym kuchárom sa Vám dostane kvalitného kulinárskeho zážitku s využitím tých najlepších a najčerstvejších ingrediencií.

Café des Arts Restaurant

Reštaurácia Café des Arts je situovaná priamo na pláži Côte d'Or a je jedným z najväčších skvostov rezortu. Vďaka svojej povesti najlepšej reštaurácie na ostrove je totiž hosťami často prirovnávaná k známym Michelinským reštauráciám, a to z nej robí miesto, ktoré rozhodne nesmiete minúť. V priestoroch obklopených maľbami a sochami miestnych známych umelcov si môžete pochutnať napríklad na čerstvých a lahodných morských plodoch, rybách alebo ďalších špeciálnych mäsách, záleží len na Vašom prianí. Tunajší skúsený kuchár používa len tie najkvalitnejšie suroviny, aby vytvoril tie najlepšie pokrmy zo Seychel aj z najrôznejších kútov sveta. Café des Arts je pozorná k detailom a práve preto sa stala synonymom pre tú najvyššiu gastronómiu, ktorú si tu môžete užiť počas dňa, aj večer.

Chill Out Tapas Lounge Bar

Šik a elegantný hotelový bar je zasadený do tej najúžasnejšej scenérie, pri pláži Côte d'Or, s prekrásnymi výhľadmi na tyrkysové vody oceánu a blízke ostrovy. Tu „Chill Out“ dáva slovám zábava a relax úplne nový význam. Tapas Bar je umiestnený na streche preslávenej Café des Arts a je zariadený vonkajšími lehátkami, osvetlenými stolmi a stoličkami. Štýl a luxus sa prelína s tropickou atmosférou, čo vytvára úplne nový, kozmopolitný pocit. Lounge Bar je koncipovaný ako živý, zábavný a luxusný bar, ktorý ponúka veľký výber tých najlepších drinkov, koktailov a pochutín v tapas štýle a je to tiež jediný bar (a poprípade reštaurácia), ktorý je otvorený až do skorých ranných hodín.

Doprava do hotela

Priletíte na medzinárodné letisko hlavného ostrova Seychel, ktorý sa volá Mahé. Hotel Le Duc de Praslin sa nachádza na ostrove Praslin, na ktorý sa môžete dostať dvoma spôsobmi - lietadlom alebo loďou. Akonáhle sa dopravíte na ostrov Praslin, budete vyzdvihnutí a prevezení autom do hotelového rezortu. Dopravná situácia môže ovplyvniť dobu cesty.

 

Transfer z letiska Mahé do hotela je zobrazený v nasledujúcej tabuľke:

Autem (letisko Mahé → pristav Mahé) = 15-20 min
Lodov (pristav Mahé → pristav Praslin) = 1 hod
Vůz (přístav Praslin → hotel) = 15 min
 
ANEBO
   
 
Lietadlom (letisko Mahé → letiště Praslin) = 15 min
Autom (letisko Praslin → hotel) = 25 min

Kategória a vybavenie izby Le Duc de Praslin

Páry, rodiny i novomanželia na medových týždňoch, pre všetkých sa v Le Duc nájde to najlepšie ubytovanie. V tropických záhradách sa dá vyberať z priestranných suít najrôznejších kategórií. Všetky izby sú nesmierne útulné a sú vybavené: klimatizáciou, bezplatným prístupom k internetu, kávovarom, minibarom, telefónom, zariadením na prípravu čaju a kávy, varnou kanvicou, trezorom, satelitnou televíziou, pracovným stolom, súkromnou kopelňou s fénom, sprchou alebo vaňou, bidetom , osuškami, toaletou, ďalej šatňou, balkónom a terasou.

Le Duc sa teraz môže pochváliť aj novo postavenými, veľkolepými útesovými vilami s nádherným výhľadom na pláž Cote d'Or a okolité ostrovy - 360 ° Villa, 270 ° Villa a 180 ° Villa. Menšia 180 ° Villa sa skladá z 3 spální, zatiaľ čo väčšia 270 ° Villa ponúka 4 spálne, najväčšia je 360 ° Villa. Všetky disponujú unikátnym súkromným bazénom. Tieto moderne vybavené vily sú ideálnym miestom pre tých, ktorí by radi unikli od vonkajšieho ruchu a hľadajú svoj súkromný „domov ďaleko od domova“. Obe vily ponúkajú maximálny luxus a poskytujú rodinám aj párom príležitosť zažiť úplne novú úroveň ubytovania v súkromí, zatiaľ čo si budú užívať typický servis a pohostinnosť hotela. Vily sú rezervované na báze polpenzie s možnosťou súkromného stolovania vo vile s pokrmami od najlepších hotelových kuchárov.

Ponuka izieb

New Ocean Room (55m²)

New Ocean Room (55m²)

Izba sa nachádza v blízkosti pláže a ponúka vnútorné aj vonkajšie posedenie. Je vybavená klimatizáciou, kávovarom a balkónom s výhľadom do záhrady. Maximálna kapacita izby: 2 osoby (16 rokov a staršie).

Superior Room (64 m²)

Superior Room (64 m²)

Vyberte si jednu z komfortných a priestranných izieb s modernou kúpeľňou. Tieto moderné a priestranné dvojlôžkové izby s manželskou posteľou ponúkajú balkón, klimatizáciu a stropný ventilátor. Niektoré izby majú aj priechodné dvere. Maximálna kapacita izby: 3 osoby.

Superior Room (64 m²) - tretia osoba

Superior Room (64 m²) - tretia osoba

Vyberte si jednu z komfortných a priestranných izieb s modernou kúpeľňou. Tieto moderné a priestranné dvojlôžkové izby s manželskou posteľou ponúkajú balkón, klimatizáciu a stropný ventilátor. Niektoré izby majú aj priechodné dvere. Maximálna kapacita izby: 3 osoby.

1 Bedroomed Family Suite (100 m²)

1 Bedroomed Family Suite (100 m²)

Ak cestujete s rodinou, určite oceníte tento veľký apartmán s obývacím priestorom. Tešiť sa môžete na výnimočné ubytovanie vhodné na rodinnú dovolenku s malými deťmi, pričom je zachované ako súkromie rodičov, tak aj detí. Do vybavenia patrí balkón, klimatizácia, stropný ventilátor a pohovka. Maximálna kapacita apartmánu: 4 osoby.

Honeymoon Suite (75 m²)

Honeymoon Suite (75 m²)

V hoteli nájdete elegantne dekorovaný apartmán s príjemnými priestormi a romantickou atmosférou. Tieto mimoriadne priestranné apartmány ponúkajú súkromnú modernú kúpeľňu s vaňou a vonkajšou sprchou. Majú záhradu a sú vybavené klimatizáciou, stropným ventilátorom a minibarom. Maximálna kapacita apartmánu: 2 osoby.

2 Bedroomed Family Suite (140 m²)

2 Bedroomed Family Suite (140 m²)

V tomto apartmáne sa budete cítiť ako doma. K dispozícii je veľká hlavná spálňa a druhá spálňa, čo z týchto priestorov robí perfektné miesto pre rodiny so staršími deťmi alebo aj pre skupiny priateľov. Apartmán disponuje príjemnou dekoráciou, veľkou kúpeľňou a priestrannou terasou s krásnymi výhľadmi. Je vybavený klimatizáciou, stropným ventilátorom a minibarom. Maximálna kapacita apartmánu: 5 osôb.

Villa 180 (300 m²) 1 - 4 osoby

Villa 180 (300 m²) 1 - 4 osoby

Táto vila s výhľadom na Cote D'Or a susedné ostrovy ponúka 3 spálne s vlastnou kúpeľňou a obývaciu izbu s kuchyňou a jedálenským kútom na poschodí. Na prízemí je otvorená vyhliadková terasa s pohovkami a lehátkami. Vila sa nachádza 3 minúty jazdy do kopca od hotela Le Duc De Praslin. K dispozícii je počas pobytu bezplatné zapožičanie auta. K vybaveniu vily patrí aj práčka, jedálenský priestor, chladnička, mikrovlnka, obývací priestor a výhľad na hory. Maximálna kapacita vily: 6 osôb.

Villa 180 (300 m²) 5 - 6 osôb

Villa 180 (300 m²) 5 - 6 osôb

Táto vila s výhľadom na Cote D'Or a susedné ostrovy ponúka 3 spálne s vlastnou kúpeľňou a obývaciu izbu s kuchyňou a jedálenským kútom na poschodí. Na prízemí je otvorená vyhliadková terasa s pohovkami a lehátkami. Vila sa nachádza 3 minúty jazdy do kopca od hotela Le Duc De Praslin. K dispozícii je počas pobytu bezplatné zapožičanie auta. K vybaveniu vily patrí aj práčka, jedálenský priestor, chladnička, mikrovlnka, obývací priestor a výhľad na hory. Maximálna kapacita vily: 6 osôb.

Villa 270 (400 m²) 1 - 6 osôb

Villa 270 (400 m²) 1 - 6 osôb

Táto vila s výhľadom na Cote D'Or ponúka 4 spálne s vlastnou kúpeľňou, 2 kuchyne a terasu s výhľadom na more. Ponúka nekonečný bazén so samostatným detským bazénom. Vila sa nachádza 3 minúty jazdy do kopca od hotela Le Duc De Praslin. K dispozícii je počas pobytu bezplatné zapožičanie auta. Maximálna kapacita vily: 12 osôb (8 dospelých a 4 deti).

Villa 270 (400 m²) 7 - 8 osôb

Villa 270 (400 m²) 7 - 8 osôb

Táto vila s výhľadom na Cote D'Or ponúka 4 spálne s vlastnou kúpeľňou, 2 kuchyne a terasu s výhľadom na more. Ponúka nekonečný bazén so samostatným detským bazénom. Vila sa nachádza 3 minúty jazdy do kopca od hotela Le Duc De Praslin. K dispozícii je počas pobytu bezplatné zapožičanie auta. Maximálna kapacita vily: 12 osôb (8 dospelých a 4 deti).

Villa 270 (400 m²) 9 osôb

Villa 270 (400 m²) 9 osôb

Táto vila s výhľadom na Cote D'Or ponúka 4 spálne s vlastnou kúpeľňou, 2 kuchyne a terasu s výhľadom na more. Ponúka nekonečný bazén so samostatným detským bazénom. Vila sa nachádza 3 minúty jazdy do kopca od hotela Le Duc De Praslin. K dispozícii je počas pobytu bezplatné zapožičanie auta. Maximálna kapacita vily: 12 osôb (8 dospelých a 4 deti).

Villa 270 (400 m²) 10 osôb

Villa 270 (400 m²) 10 osôb

Táto vila s výhľadom na Cote D'Or ponúka 4 spálne s vlastnou kúpeľňou, 2 kuchyne a terasu s výhľadom na more. Ponúka nekonečný bazén so samostatným detským bazénom. Vila sa nachádza 3 minúty jazdy do kopca od hotela Le Duc De Praslin. K dispozícii je počas pobytu bezplatné zapožičanie auta. Maximálna kapacita vily: 12 osôb (8 dospelých a 4 deti).

Villa 270 (400 m²) 11 osôb

Villa 270 (400 m²) 11 osôb

Táto vila s výhľadom na Cote D'Or ponúka 4 spálne s vlastnou kúpeľňou, 2 kuchyne a terasu s výhľadom na more. Ponúka nekonečný bazén so samostatným detským bazénom. Vila sa nachádza 3 minúty jazdy do kopca od hotela Le Duc De Praslin. K dispozícii je počas pobytu bezplatné zapožičanie auta. Maximálna kapacita vily: 12 osôb (8 dospelých a 4 deti).

Villa 270 (400 m²) 12 osôb

Villa 270 (400 m²) 12 osôb

Táto vila s výhľadom na Cote D'Or ponúka 4 spálne s vlastnou kúpeľňou, 2 kuchyne a terasu s výhľadom na more. Ponúka nekonečný bazén so samostatným detským bazénom. Vila sa nachádza 3 minúty jazdy do kopca od hotela Le Duc De Praslin. K dispozícii je počas pobytu bezplatné zapožičanie auta. Maximálna kapacita vily: 12 osôb (8 dospelých a 4 deti).

Villa 360 Luxe (700 m²) 1 - 6 osôb

Villa 360 Luxe (700 m²) 1 - 6 osôb

Pre najnáročnejších je pripravená luxusná vila na vrcholku kopca s neprekonateľným výhľadom na pláž Cote d´Or, na oceán, okolité hory a údolia. Do vily vedie samostatná cesta lemovaná bohatou zeleňou. Interiér vily sa delí na dve časti. Spoločenské priestory zahŕňajú veľkú obývačku a moderne vybavenú kuchyňu, priestrannú sedačku s veľkou televíziou a tiež vonkajšou terasou. Z nej môžete skočiť priamo do bazéna. Vo vonkajších priestoroch nájdete aj jacuzzi pre 5 osôb, gril a pohodlný sedací nábytok. Pokiaľ radi cvičíte, užijete si presklenú klimatizovanú posilňovňu s nádherným výhľadom. V súkromných priestoroch sa nachádzajú 4 spálne s vlastnou šatňou a kúpeľňou s vonkajšími sprchami. 360 Villa je určená najnáročnejším klientom. Počas dovolenky si môžete objednať služby súkromného kuchára, privolať si barmana a usporiadať kokteilovú párty aj s vlastným DJom. Maximálna kapacita vily: 8 osôb (12 rokov a staršie).

Villa 360 Luxe (700 m²) 7 - 8 osôb

Villa 360 Luxe (700 m²) 7 - 8 osôb

Pre najnáročnejších je pripravená luxusná vila na vrcholku kopca s neprekonateľným výhľadom na pláž Cote d´Or, na oceán, okolité hory a údolia. Do vily vedie samostatná cesta lemovaná bohatou zeleňou. Interiér vily sa delí na dve časti. Spoločenské priestory zahŕňajú veľkú obývačku a moderne vybavenú kuchyňu, priestrannú sedačku s veľkou televíziou a tiež vonkajšou terasou. Z nej môžete skočiť priamo do bazéna. Vo vonkajších priestoroch nájdete aj jacuzzi pre 5 osôb, gril a pohodlný sedací nábytok. Pokiaľ radi cvičíte, užijete si presklenú klimatizovanú posilňovňu s nádherným výhľadom. V súkromných priestranniach sa nachádzajú 4 spálne s vlastnou šatňou a kúpeľňou s vonkajšími sprchami. 360 Villa je určená najnáročnejším klientom. Počas dovolenky si môžete objednať služby súkromného kuchára, privolať si barmana a usporiadať kokteilovú párty aj s vlastným DJom. Maximálna kapacita vily: 8 osôb (12 rokov a staršie).

Pláž a more

Hotel Le Duc sa nachádza len kúsok od najlepších pláží na celom svete. 2 minúty pešej chôdze od hotela sa vinie Cote d’Or - dva kilometre bieleho piesku, ktoré sú obmývané plytkými vodami, čo vytvára ideálne podmienky aj pre deti. Hotel poskytuje zadarmo lehátka, takže vždy nájdete miesto na relaxáciu, čítanie knihy či spánok v tieni paliem. Užite si tu aj ranné cvičenie, beh, jogu a meditáciu alebo romantické prechádzky vo dvojici.

Pre obed nemusíte chodiť ďaleko, pretože reštaurácia Café des Arts sa nachádza hneď pri pláži a ponúka nielen obedové menu, ale aj koktaily a osviežujúce drinky v kokosovom orechu.

V blízkosti Le Duc de Praslin sa nachádza aj Anse Lazio, pláž svetovej úrovne. Je kombináciou jemného bieleho piesku, krištáľovo čistej, tyrkysovej vody a tieňa paliem, takže sa celkom oprávnene tento kúsok raja radí medzi desať najlepších pláží na svete vyhlásených magazínom Condé Nast Travel Magazine.

Profi foto hotelu Le Duc de Praslin ****

Naše fotky hotela Le Duc de Praslin ****

Gastronómia a hotelové reštaurácie Le Duc de Praslin

Medzi najväčšie prednosti rezortu Le Duc de Praslin patria jeho dve reštaurácie Le Dauphin, Café des Arts a novo aj Chill Out Tapas Lounge Bar.

Le Dauphin Resturant

Hlavná hotelová reštaurácia Le Dauphin je umiestnená v srdci hotelového komplexu. Priamo uprostred reštaurácie sa nachádza jazierko s rybami, vrátane pestrofarebných kaprov, a bujnou vegetáciou. V takmer „zenovej“ atmosfére sa tu podáva formou obrovského bufetu výnimočný výber tej najchutnejšej kreolskej kuchyne a kombinácia medzinárodných špecialít. Ráno Vás skvele naladí ponuka čerstvého ovocia, pečiva, syrov, miestnych zaváranín a teplých minútok a večer zakončíte tematickou večerou, každý deň inou. Vďaka priateľskému personálu a profesionálnym kuchárom sa Vám dostane kvalitného kulinárskeho zážitku s využitím tých najlepších a najčerstvejších ingrediencií.

Café des Arts Restaurant

Reštaurácia Café des Arts je situovaná priamo na pláži Côte d'Or a je jedným z najväčších skvostov rezortu. Vďaka svojej povesti najlepšej reštaurácie na ostrove je totiž hosťami často prirovnávaná k známym Michelinským reštauráciám, a to z nej robí miesto, ktoré rozhodne nesmiete minúť. V priestoroch obklopených maľbami a sochami miestnych známych umelcov si môžete pochutnať napríklad na čerstvých a lahodných morských plodoch, rybách alebo ďalších špeciálnych mäsách, záleží len na Vašom prianí. Tunajší skúsený kuchár používa len tie najkvalitnejšie suroviny, aby vytvoril tie najlepšie pokrmy zo Seychel aj z najrôznejších kútov sveta. Café des Arts je pozorná k detailom a práve preto sa stala synonymom pre tú najvyššiu gastronómiu, ktorú si tu môžete užiť počas dňa, aj večer.

Chill Out Tapas Lounge Bar

Šik a elegantný hotelový bar je zasadený do tej najúžasnejšej scenérie, pri pláži Côte d'Or, s prekrásnymi výhľadmi na tyrkysové vody oceánu a blízke ostrovy. Tu „Chill Out“ dáva slovám zábava a relax úplne nový význam. Tapas Bar je umiestnený na streche preslávenej Café des Arts a je zariadený vonkajšími lehátkami, osvetlenými stolmi a stoličkami. Štýl a luxus sa prelína s tropickou atmosférou, čo vytvára úplne nový, kozmopolitný pocit. Lounge Bar je koncipovaný ako živý, zábavný a luxusný bar, ktorý ponúka veľký výber tých najlepších drinkov, koktailov a pochutín v tapas štýle a je to tiež jediný bar (a poprípade reštaurácia), ktorý je otvorený až do skorých ranných hodín.

Šport a wellness hotela Le Duc de Praslin ****

Bazén

V hoteli Le Duc nájdete prvý Magna bazén na Seychelách, ktorý má funkciu terapeutického kúpeľa. Využíva patentovanú zmes prírodných morských minerálov, ktoré udržujú prirodzenú povahu vody a robia ju tak kvalitnejšou. Bazén je preto šetrný k ľudskému zdraviu i životnému prostrediu, pretože šetrí vodné zdroje. Horčík a draslík, ktoré táto špeciálna zmes obsahuje, blahodárne pôsobia na citlivú kožu, detoxikujú ju a zbavujú telo nečistôt. Pokožku zanechávajú jemnú, žiarivú a hladkú. Pobyt v bazéne ale môže prispieť aj k odbúraniu stresu, úzkosti či bolestí. Stačí sa iba ponoriť do vody a hneď pocítite rozdiel.

Kúpele

Hotelové kúpele Spa des Arts sú umiestnené priamo oproti pláži a hotelovým hosťom ponúkajú množstvo procedúr pre dokonalé uvoľnenie tela, mysle i duše. Tu sa zbavíte všetkých starostí a napätia. Vaše telo bude rozmaznávané 100% prírodnou starostlivosťou, ajurvédskymi bylinami a olejmi, ako napríklad citrónovou trávou, levanduľou, kokosom, kanagou, ylang-ylang a mnohými ďalšími. Dopriať si tu môžete aj masáž tváre, exotické balijské masáže alebo masáže lávovými kameňmi. A po masáži môžete stráviť príjemný čas relaxáciou v novej jacuzzi.

Fitness centrum

Či už chcete zostať vo forme, alebo potrebujete len tak vypustiť paru, hotelové fitness centrum je pre všetky Vaše potreby skvele vybavené. Je umiestnené v hlavnej budove blízko bazéna a má k dispozícii všetky stroje aj váhy dôležité pre Váš kvalitný tréning - silový aj kardio. Úplne nová posilňovňa vznikla v roku 2019 v novom krídle Ocean wing. Užijete si nové stroje a krásny výhľad cez presklené okná.

Deti v hoteli Le Duc de Praslin ****

Le Duc de Praslin sa zameriava skôr na rodiny so staršími deťmi alebo teenagermi. Deti pod 7 rokov je možné ubytovať iba na vyžiadanie a za pridanie detskej postieľky do izby sa tu platí.

Pokiaľ máte ale už väčšie deti, môžete využiť priestranné ubytovanie v rodinných suitách One Bedroom Family Room a Two Bedroom Family Suite. Veľkým rodinám odporúčame rezerváciu niektorej z viliek s bazénom.

Hotel nemá špeciálny detský kútik, ale pláž je tu mierna, bezpečná a vhodná aj pre menej skúsených plavcov.

Doprava do hotela Le Duc de Praslin

Priletíte na medzinárodné letisko hlavného ostrova Seychel, ktorý sa volá Mahé. Hotel Le Duc de Praslin sa nachádza na ostrove Praslin, na ktorý sa môžete dostať dvoma spôsobmi - lietadlom alebo loďou. Akonáhle sa dopravíte na ostrov Praslin, budete vyzdvihnutí a prevezení autom do hotelového rezortu. Dopravná situácia môže ovplyvniť dobu cesty.

 

Transfer z letiska Mahé do hotela je zobrazený v nasledujúcej tabuľke:

Autem (letisko Mahé → pristav Mahé) = 15-20 min
Lodov (pristav Mahé → pristav Praslin) = 1 hod
Vůz (přístav Praslin → hotel) = 15 min
 
ANEBO
   
 
Lietadlom (letisko Mahé → letiště Praslin) = 15 min
Autom (letisko Praslin → hotel) = 25 min

Mapa - Le Duc de Praslin

Osobné poradenstvo k DELUXEA zájazdom na Seychely

Recenze hotelu Le Duc de Praslin ****

Hodnocení poskytli naši zákazníci po ukončení pobytu v hotelu Le Duc de Praslin ****

Pláž
8.8
Ubytovanie
9.2
Strava
8.6
Poloha
8.5
Cena / Kvalita
8.2
Služby Deluxea
9.6
Priemerné hodnotenie
8.8
12 hodnotenie
Pláž
9.3
Ubytovanie
9
Strava
8
Poloha
7
Cena / Kvalita
7.3
Služby Deluxea
9.7
Priemerné hodnotenie
8.4
4 hodnotenie
Pláž
0
Ubytovanie
0
Strava
0
Poloha
0
Cena / Kvalita
0
Služby Deluxea
0
Priemerné hodnotenie
0
0 hodnotenie
Pláž
9.7
Ubytovanie
8.7
Strava
8
Poloha
9.3
Cena / Kvalita
8.7
Služby Deluxea
9.3
Priemerné hodnotenie
8.9
3 hodnotenie
Pláž
8
Ubytovanie
9.6
Strava
9.4
Poloha
8.8
Cena / Kvalita
8.4
Služby Deluxea
9.8
Priemerné hodnotenie
9
5 hodnotenie
Rodina s deťmi
Praha 9
Datum recenze:
15. 02. 2018
Datum pobytu:
02. 02. - 12. 02. 2018
Průměr
9
Pláž
10
Ubytovanie
9
Strava
9
Poloha
8
Cena / Kvalita
-
Služby Deluxea
-
Vše probíhalo bez problémů, velmi zdařilá dovolená.

Jen v době polední siesty probíhalo často a velmi dlouhé sekání trávníku.
Ale to byl jediný zádrhel. Děkujeme.
Mladšia dvojica
Datum recenze:
17. 04. 2014
Datum pobytu:
10. 03. - 25. 03. 2014
Průměr
10
Pláž
10
Ubytovanie
10
Strava
10
Poloha
10
Cena / Kvalita
10
Personál
10
Už jsme týden zpátky, ale stále jsme nedokázali vstřebat obrovské množství zážitků, přírodních krás a pohody Seychel, Mauricia a Dubaje. Vše fungovalo skvěle, jediný problém byl, že jsme kroužili dlouho nad Dubají a letadlo na Seychely jsme stihli na poslední chvíli a kufry dorazily až následující den. Jinak oba hotely skvělé, pláž na Praslinu naprosto kouzelná, výborná kuchyně, výlety. Na Mauriciu výborná komunikace s delegátkou Anitou a v Dubaji nám vše ukázala velmi ochotná Veronika.

Ohlasy klientov DELUXEA

Seychely - Le Duc de Praslin 25.7.2011

Seychely , hodnocení ze dne: 09. 10. 2012
Dobrý den paní Jelínková,
     je od Vás velmi milé, že se o své klienty zajímáte i po skončení dovolené a o to raději Vám mohu sdělit, že naše dovolená proběhla k naší plné spokojenosti a to po všech stránkách: od cesty, po servis ze strany Vaší partnerské společnosti Creole (velmi profesionální),  ubytování, výtečné stravování a pěknou pláž a okolní přírodu. Krásně jsme si dovolenou užili (včetně i 3 výletů) a budeme na Seychely velmi rádi vzpomínat.
Děkujeme i Vám za pomoc s výběrem a milé jednání při vzájemných schůzkách.
Zbývá snad jen poslední otázka: co nám doporučíte na dovolenou příští :)?
 
S pozdravem          
 
25.7.2011, Irena a Petr Láskovi
Zobrazit více

Seychely - Le Duc de Praslin 15.7.2010

Seychely , hodnocení ze dne: 09. 10. 2012

Dobrý den paní Jelínková,

chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za organizací naší dovolené, která neměla chybu .o).

Vše proběhlo dle smlouvy a Vašich instrukcí, od příletu až po odlet jsme neměli vůbec žádný problém, delegáti se o nás kompletně postarali, včetně hotelového personálu.. Hotel byl velmi pěkný, přátelský..

Děkujeme za krásnou dovolenou, doufám, že někdy v budoucnu (za 2 roky máme výročí 20 let) Vás třeba znova oslovíme a využijeme Vašich služeb.

Rezenci na Vaši firmu jsme před několika dny poslala i svým přátelům, kteří plánují dovolenou na Maledivy nebo Mauricius....

Mějte se hezky

15.7.2010, L.S.

Zobrazit více

Seychely - Le Duc, Praslin; Patatran Village, La Digue; Ephelia, Mahé 2.3.2010

Seychely , hodnocení ze dne: 09. 10. 2012

Zdravím po návratu!

Gratuluju ke sňatku a podávám raport z dovolené. Pokoušela jsem se napsat Vám už z Le Duc v Praslinu, abych Vám poděkovala, ale nějak to neodešlo, myslím. Dovolená byla úžasná, výběr hotelů skvělý - každý jiný, asi nejblíž mi byl právě Le Duc, ovšem nádherně položená byla hlavní budovat Patatranu a krásný výhled na moře a na Mahé zase skvělé jídlo a samozřejmě i vysoce luxusní ubytování, i když trošku vše jako ze sci-fi, prostě hotel z dalšího století :-).  Agentura Kreola se starala velmi dobře, vyřešila problém s rozbitým kufrem (manipulace na trajektu) zakoupením nového a ještě doplacením peněz a také skvěle zařídila auto na Mahé z La Digue. Pavouci mi nevadily, kupodivu, ač jsem jich viděla bezpočet, nicméně sympatičtější zvířátka (želvy, karety, rybičky, kaloni) a též úžasná flora a přírodní scenérie zejména na plážích všechno vynahradily.

Byl jen malý problémek s vízem, při odletu nás úřednice upozornila, že jsme v zemi byli o tři dny déle :-).

A pak větší problém, a to s klimatizací v hotelu Ephelia. Nefungovala tak, jak jsme zvyklí, prostě žádné kliknutí na požadovanou teplotu,jako i v předešlém, nesrovnatelně obyčejnějším Patatranu. V noci jsme zvyklí na 22, max. 24 a ono to níž, než 27 obvykle nešlo (když bylo chladněji a pršelo přes den, tak někdy ráno bylo i 24).  :-(. Výsledek byl ten, že k nám každý večer chodili hoteloví zřízenci zkoumat a pozorovat naši klimatizaci, ovšem měli jsme dojem, že to byl takový "folklor". Když jsme zavolali do recepce, pokaždé odpověděli stejně, předpisově.. :-) Sice jsme se dozvěděli od údržbářů, že nejsme se stížnostmi sami, šlo totiž o jiný typ klimatizace, než obvykle bývá, zřejmě experiment v novém hotelu, asi ekologičtější řešení, nevím....Jasně, hotel byl v provozu sotva dva týdny, když jsme tam přijeli, tak lze očekávat, že leccos bude drhnout. Ovšem musela jsem nasadit na noc prášky a zvláště jedna noc, kdy právě v důsledku opravy centrálního systému klimatizace vypnuli na 5 hodin elektřinu, byla k nepřečkání a hlavně nic nevyřešila. Pravda, odpustili nám hotelovou útratu za večerní nápoje, nicméně soudím že proto, že nebyla nijak vysoká, dávali jsme si jen po sklence vína k večeři, někdy i vodu a jednou láhev.

Až se zkonsoliduju (bohužel jsem si přivezla zánět zvukovodu,ale to šnorchlování stálo za to :-)), tak napíšu článek o dovolené dowww.zena-in.cz. :-) A také mohu sloužit radami ostatním budoucím turistům pro pobyt, protože jsme skutečně prolezli ostrovy křížem krážem, na Praslinu pomocí Busu, na La Digue kol a na Mahé auta a prozkoumali úplně všechno.

Jak jste říkala, v Ephelii se skutečně pohybovali lidé maličko více na úrovni, také večer se občas objevily malé večerní a vysoké podpatky, ale normální byly i zcela obyčejná trička a kalhoty u žen, dokonce tam chodil jeden český turista ve žlutých trenýrkách k večeři a nikdo ho nevykázal :-). Ostudu jsme tam nedělali, nakonec člověk se rád nastrojí, v Praze na to není čas a příležtost :-), ale fakt to není nutné. Přiléhavé a "nahaté" šaty a topy taky není problém, jak jste říkala, naopak, ono je tam strašné vedro i večer a to, i když prší.

Než bude článek, tak trochu víc infa pro Vaše zájemce:

Pokud chce někdo třeba jen týden pobýt na jednom ostrově, rozhodně doporučte La Digue, je absolutně nejkrásnější a týden tam byl vlastně krátký, přestože je tak malý. Má úžasnou atmosféru osady kolem přístaviště, na rozdíl od ostatních ostrovů je tam jakoby klasická promenáda, na kterou jsou turisté zvyklí ze středomořských dovolených. Pláže vyrážejí dech (dokonale fotogenický tvar skal a kamenů najdete pouze tam), pralesa a džungle si tam neoficiálně užijete taky, když chcete, a pohybovat se na kole je super. Navíc lze udělat i výlet na ptačí a želví ostrov lodí stejně jako z Praslinu a je tam blízko na ostrov Coco, kde je zdaleka nejlepší šnorchlování. Pro trošku náročnější doporučuju jistě hotel Patatran (akorát nabídka jídla trošku omezená, hlavně snídaně), ale pokoj superior zřejmě, ten náš byl opravdu malinký a výhled z terasy sice úchvatný, ale bez soukromí (terasa blízko cesty a neoplocená). Dokonalé musí být bydlet přímo v hlavní budově.

Na Praslinu v Art Café, která je součástí Le Duc, jsme si užili nezapomenutelný valentinský večer, je to restaurace s úžasnou atmosférou, tu má ostatně celý hotel včetně pokojů. Hodně jsme ocenili, že jsem měli pokoj nahoře, stejně jako v Euphelii, je to mnohem lepší, než mít terasu v podstatě na hotelové zahradě.

A teď speciální info pro ty zájemce o Ephelii, která je hodně luxusní na to, že je finančně dostupná (nemají náhodou záváděcí ceny, než všechno "doladí"???).  V hotelu se cítíte jako v dalším století,  nemá nic společného s kreolskou atmosférou. Zřejmě úmyslně - jde vlastně o ideu lázní, navození absolutního relaxu a klidu (s tím někdy ostře kontrastuje velké množství miminek a batolat, někdy máte pocit, že večeříte v jeslích :-)), i noční bar je takový jako intelektuální (živá hudba = pomalý džez), rozhodně se tam nikdo "nebaví" :-). Je to, jako byste se ocitli asi ve filmu 3D (pozor, neviděla jsem to ještě) z budoucnosti - nejen architekturou, ale i personál připomíná buď roboty nebo "dokonalé" lidi z budoucnosti - tak  nějak se všichni zpomaleně vznáší, usmívají a jednají prostě předpisově, není v nich kreolský temperament, protože to jsou Indové, jak jsme zjistili, téměř všichni. Vše je ale takové trošku jako sterilní, odosobněné, možnábudhistické (ale Thajsko mi to nepřipomíná), takže pro určitý typ bodrých Čechů, nevím nevím :-))). A jelikož pořád hodně české populace kouří, tak něco o tom:  pro závislé kuřáky, kteří kouří non-stop, velký problém na Seychelách obecně. Leckde sice dovolí kouřit pod širým nebem (ale ne, když se tam zrovna jí) a na terasách pokojů (na některých ostrovech se kouřit vůbec nesmí  - např. ten s ptačí reservací), ale  pouze v Le Duc měli  popelníky u bazénu a na terasách pokojů. Ephelie se jimi evidentně nevybavila vůbec (nakonec za 100 a více let bude kouření zřejmě vymýceno :-)) - i když po širým nebem se kouřit prý může a na balkoně taky, jak tvrdili,  když jsem se zeptala. V půli našeho pobytu jsem si všimla improvizované, ale šikovně vyrobené "náhrady" na pár stolcích venku: misky na salát s pískem.  Víte, já jsem původně 5 let studovala gastronomii a pak i externě učila na hotelovce, restaurace a hotely obecně je vlastně můj koníček dodnes, takže trošku profesionální deformace - proto to tak sleduju. Navíc jsem ta generace, která vyrůstala v době, kdy neexistoval žádný stůl bez popelníku nikde, ani v bytech nekuřáků.  A k tomu sice nejsem rozhodně závislá, ale taková ta sváteční kuřačka, prostě to u mě patří k dokonalému požitku a odpočinku :-).  A hlavně vím, že některým mým vrstevníkům by tohle vadilo, mladí už jsou dnes zvyklí kouřit "na stojáka" před hospodama a firmama, kde pracuji, neberou to tak.

Jinak jídlo v E. fakt nepřekonatelné, úúúúúúúúžasné snídaně (dokonce i tmavé a celozrnné pečivo), večer skvělé ryby a spousta zeleniny (v Le Duc a Patatranu skoro žádná).

Vína podávali kvalitní ve všech třech hotelech a ke koupi byla v krámech vína i za sto rupií a moc dobrá, takže pro mě po Thajsku a Kubě milé překvapení.

2.3.2010, Zuzana Hainallová


Zobrazit více

Seychely - Le Duc 22.2.2010

Seychely , hodnocení ze dne: 09. 10. 2012

Dobrý den,

děkujeme za přivítání. Vše bylo v pořádku, jen ten košík pro malou nám na cestu tam, kdy to bylo nejvíc potřeba, nedali. Domáhala jsem se ho všude, volala jsem i Vám od odbavení, všude řekli, že by to mělo byýt v pořádku a v letadle z Zurichu řekli, že litují, ale na tomto letu žádné košíky pro děti!:-) Asi tam bylo těch dětí moc a na většinu by se nedostalo. Bohužel mi jí tentokrát nedovolili mít ani na zemi, takže to bylo dost tristní s ní na klíně. Teď zpátky nám košík sami nabídli, byly tam jen dvě takhle malé děti, takže se košíky dostaly na všechny; a bylo to velmi pohodlné pro nás všechny.

Cesta je samozřejmě únavná, v Paříži to moc nefunguje - zmatek a pozdní odlet, ale s tím se počítá :-)

Jinak co se pobytu týče, vše bylo moc příjemné - hotel moc hezký a útulný a to jídlo - krása na pohled a hlavně děsně dobré, takže máme o několik kilogramů více! :-) Bohužel pro děti jsou večeře dost pozdě - od 19.30, ale to se nedá nic dělat. Jen jsem postrádala více mléčných výrobků a čerstvé zeleniny, což se tam ani v obchodech moc nevyskytuje. Takže si moc neumím představit "samostravování".

Pláž Cote d'Or krásná, ideální pro děti, výborné strategické postavení a hned dvě potápěčské báze. Takže s výběrem hotelu a místem maximální spokojenost!!! Jeli jsme kolem původně nabízených hotelů na Anse Kerlan - Le Relax ... a myslím, že lepší to bylo na Cote d'Or, hlavně by nám chyběl bazén (některý z těch hotelů ho neměl, teď nevím který...) a báze. Neumím si představit, že bychom denně dojížděli těmi serpentinami, vždycky mi bylo špatně už po krátkém úseku :-)

Co se týče místních, moc se nepředřou, asi jako všude, kde je dost teplo, snad kromě Asiatů.

Služby od místních jakš takš, zato je to hodně drahé! :-) (Ačkoliv výlet na Curieuse byl s výborným barbecue...)

Co funguje, to se ukáže, že šéfují Francouzi:-)))

Le Duc fakt výborný, malý a útulný s krásnými dekoracemi. A skoro osobní přístup; my už jsme tam taky byli po 14 dnech jako doma, zatímco ostatní mizeli po pár dnech na jiný ostrov.

Takže cekově - velká spokojenost, děkujeme za Vaše služby, vše fungovalo, jak mělo.

Mějte se hezky a třeba zase někdy se budeme těšit na spolupráci.

Hezký den,

22.2.2010, K. H.

Zobrazit více

Seychely - Patatran Village a Le Duc

Seychely , hodnocení ze dne: 09. 10. 2012

Dobrý den Markéto,

Chtěli bychom Vám s manželem poděkovat.

V naprosto překrásné pohodě, kterou jsme i díky Vám zažili na Seychelských ostrovech, se nám podařilo přivézt zpět i miminko J, takže jsme si vlastně splnili vše, co jsme si naplánovali.

Mějte se krásně, ať se Vám daří a dáváme všem doporučení jen na Vás

Romča

Zobrazit více

Letová spojení na Seychely

Termíny a cena zájazdov DELUXEA - Le Duc de Praslin ****, Izba New Ocean Room

NAHORU
Termín
Nocí v hoteli
Strava
Odlet
Cena za osobu
Detail zájazdu
Načítám vhodné zájezdy...
Termín
Nocí v hoteli
Strava
Odlet
Cena za osobu
Detail zájazdu

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.