The Retreat *****

Tanzánia

Čistá príroda a skvelé služby v najväčšej africkej prírodnej rezervácii

Destináciu
sme
navštívili

Hotel The Retreat *****

Lokalita Tanzánia | Zobraziť mapu
Typy špecialistov Přírodní rezervace s naprosto zachovalou pouští Exkluzivní prostorné suite Venkovní přírodní lázně na romantickém břehu řeky Ruaha

Popis hotela The Retreat ***** Tanzánia

Prebúdza sa vo vás vášeň pre Afriku? Tiahne vás to ku koreňom života? Potom ako svoju poznávaciu základňu zvoľte The Retreat. Nachádza sa v osamelých končinách Tanzánie, v obklopení divokej africkej prírody.

The Retreat v Northern Selous predstavuje perfektné útočisko s dvanástimi suitami, ktoré ponúkajú skutočnú africkú atmosféru v srdci divokej buše. Prírodná rezervácia Selous Game Reserve je najväčšou chránenou prírodnou rezerváciou v Afrike s úplne zachovalou púšťou a s jedným z „tajomstiev Afriky“. Slony, levy, nosorožce dvojrohé, leopardy, divoké psy, žirafy, hrochy, krokodíly a viac ako 400 druhov vtákov, to všetko môžete uvidieť na území tejto úchvatnej rezervácie. Hostia The Retreat sú pozývaní na zdieľanie vzácneho ekosystému Afriky, ktorý je dokonale nedotknutý a môže byť preskúmavaný rôznymi spôsobmi.

Tunajšou filozofiou je viera, že iba aktivity a tematické motívy zostavené na mieru (dobrodružstvo, poznanie nových miest, romantická Afrika a rodinné či duchovné pobyty) zaistí, že každý hosť preskúma Afriku z toho pohľadu, ktorý je pre neho najviac atraktívny. Miestni hoteloví nadšení a skúsení sprievodcovia sú ideálnym sprievodom pre vaše výlety z lodge, či už pešo, loďou alebo vozidlom s možnosťou prenocovania v dočasnom kempe alebo v hniezdočku lásky.

The Retreat osloví aj tých hostí, ktorí túžia po naozajstnom dobrodružstve a autenticite. Môžete vyraziť na niekoľkodňovú túru, spať pod africkým nebom v dočasnom tábore s kuchárom, komorníkom a sprievodcom alebo sa môžete vydať na splavovanie rieky Ruaha River v kanoe a budete môcť uvidieť nespočetné množstvo živočíchov a rastlín v ich prirodzenom životnom prostredí.

Súkromný priestor, pokojné tempo a rozmanité možnosti objavovania divokej prírody sprevádzajú individuálne služby najvyššej kvality v súlade s prírodou. To sú charakteristické rysy The Retreat.

Filozofia

Vášeň pre zachovanie krehkej komunity v podobe ohrozenej divočiny a voľne žijúcich druhov je tunajšou úlohou číslo jedna. Avšak významným cieľom je tiež priblížiť autentickú Afriku cestovateľom z celého sveta. To vždy bola a bude myšlienka zakladateľa The Retreat, ktorým je švajčiarsky doktor, ktorý žije a pracuje v Tanzánii viac ako 20 rokov.

Poloha

Po nekonečnom počte expedícií do buša bolo konečne nájdené miesto, kde sa váš sen stane skutočnosťou: malý kopec pri rieke Ruaha uprostred prírodnej rezervácie Selous.

Táto prírodná rezervácia je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO a s 55 000 km² je takmer dvakrát väčšia ako Švajčiarsko. Nachádza sa iba 200 km vzdušnou čiarou na juh od Dar es Salaamu. Jedná sa o najväčšiu prírodnú rezerváciu v Afrike a tiež o jednu z najzachovalejších púští.

Zobraziť viac  Mám záujem o hotel

Ponuka izieb

Eagle Hill Suites

Eagle Hill Suites (celkom 6) sa vyznačujú dych berúcimi výhľadmi vďaka svojej polohe na vrcholku kopca. Nachádzajú sa v blízkosti hlavnej budovy, bazéna, reštaurácie a baru...

River Suites

River Suites (celkom 3) na vyvýšenej platforme v blízkosti rieky sľubujú vlastný bazénik a úžasnú terasu s rozlohou 60 m². Samozrejmosťou je veľká voľne stojaca vaňa s výhľadom...

Lion’s Suite

Lion's Suite (celkom 1) sa nachádza na drevenej platforme a disponuje zastrešenou obývacou časťou s rozlohou 60 m²...

Hippo Point

Hippo Point (celkom 2) je exkluzívna súkromná safari lodge, ktorá sa nachádza 2 kilometre od The Fort (hlavná budova) a ponúka úplné súkromie a samotu...

Gastronómia a hotelové reštaurácie

Hlavná budova The Fort sa nachádza v budove starej vojenskej vyhliadky z prvej svetovej vojny a svojím dizajnom sa inšpiruje východoafrickým dizajnom. Práve tu sa nachádza hlavná reštaurácia a Star Bar. Hostia si okrem delikátnych jedál užijú aj panoramatické výhľady do okolia. Miestna i medzinárodná kuchyňa s využitím čerstvých surovín z pobrežných oblastí je dielom kvalifikovaných kuchárov, ktorí sú vyškolení svetovým kuchárom Wolfgangom Kuchlerom, ktorý je ohodnotený 18 bodmi na škále Gault Millau.

Okrem hlavnej reštaurácie ponúka The Retreat niekoľko ďalších atraktívnych miest, kde si môžete pochutnať na lahodných pokrmoch. K týmto miestam patrí Sunset Pool, Hippo Point alebo vlastná suita.
V závislosti na poveternostných podmienkach a prianiach hostí je možné pripraviť stolovanie v buši, kde vám čerstvé pokrmy prichystajú na otvorenom ohni.

Kategórie a vybavenosť izieb The Retreat

The Retreat ponúka štyri kategórie ubytovania. Dvanásť priestranných a šesť metrov vysokých stanových suít s výmerou 100–220 m² pod strechou z palmových došiek ponúka dostatočnú vzdialenosť medzi suitami. Sú postavené v troch samostatných jednotkách v súlade s okolitým prostredím a s garanciou súkromia a romantiky.

Stany sú chránené dvoma vrstvami - vnútornou stenou proti komárom a vonkajším silným plátnom. Ak chcú byť hostia bližšie k prírode, môžu si všetky steny otvoriť a cítiť ľahký vánok, počuť zvuky divočiny a mať výhľad na nočnú prírodnú rezerváciu. Každá suita má svoju vlastnú vonkajšiu terasu so starodávnou medenou, bronzovou alebo striebornou vaňou. Etnické prvky, nábytok na mieru, africké starožitnosti, prírodné materiály a drahé kamene vytvorili unikátnu kombináciu komfortu a prírodného luxusu s princípmi Feng Shui a piatich elementov.

Ponuka izieb

Eagle Hill Suites

Eagle Hill Suites (celkom 6) sa vyznačujú dych berúcimi výhľadmi vďaka svojej polohe na vrcholku kopca. Nachádzajú sa v blízkosti hlavnej budovy, bazéna, reštaurácie a baru. Hostia týchto suít môžu využívať plný safari balíček.

River Suites

River Suites (celkom 3) na vyvýšenej platforme v blízkosti rieky sľubujú vlastný bazénik a úžasnú terasu s rozlohou 60 m². Samozrejmosťou je veľká voľne stojaca vaňa s výhľadom. Spálni dominuje belostná manželská posteľ s nebesami.

Lion’s Suite

Lion's Suite (celkom 1) sa nachádza na drevenej platforme a disponuje zastrešenou obývacou časťou s rozlohou 60 m². Táto suita sa dá využiť pre rodiny a je tiež skvelým miestom pre medové týždne. Má tiež súkromnú jedáleň a vlastný bazén.

Hippo Point

Hippo Point (celkom 2) je exkluzívna súkromná safari lodge, ktorá sa nachádza 2 kilometre od The Fort (hlavná budova) a ponúka úplné súkromie a samotu. Každá z dvoch suít Hippo Point poskytuje priestor o veľkosti 160 m² a umiestnenie po stranách osviežujúceho bazéna. Suity sa nachádzajú na vyvýšených plošinách a ponúkajú vlastnú terasu a bazén. Hostia Hippo Pointu môžu mať pocit, že sa nachádza vo vlastnom safari raji so súkromným barom, salónikom a jedálenskými priestormi s oddaným kuchárom a komorníkom. Rôzne aktivity je možné zariadiť v súkromnom prevedení s vlastným sprievodcom v klasickom safari vozidle alebo na palube lode na rieke. Hostia majú k dispozícii 4×4 vozidlo a profesionálneho sprievodcu pre všetky činnosti vo vozidle, v lodi, pešo alebo pri rybárčení. Využiť je možné aj súkromné kúpeľné procedúry.

Online cena a slevy The Retreat *****

Profi foto hotela The Retreat *****

Gastronómia a hotelové reštaurácie The Retreat

Hlavná budova The Fort sa nachádza v budove starej vojenskej vyhliadky z prvej svetovej vojny a svojím dizajnom sa inšpiruje východoafrickým dizajnom. Práve tu sa nachádza hlavná reštaurácia a Star Bar. Hostia si okrem delikátnych jedál užijú aj panoramatické výhľady do okolia. Miestna i medzinárodná kuchyňa s využitím čerstvých surovín z pobrežných oblastí je dielom kvalifikovaných kuchárov, ktorí sú vyškolení svetovým kuchárom Wolfgangom Kuchlerom, ktorý je ohodnotený 18 bodmi na škále Gault Millau.

Okrem hlavnej reštaurácie ponúka The Retreat niekoľko ďalších atraktívnych miest, kde si môžete pochutnať na lahodných pokrmoch. K týmto miestam patrí Sunset Pool, Hippo Point alebo vlastná suita.
V závislosti na poveternostných podmienkach a prianiach hostí je možné pripraviť stolovanie v buši, kde vám čerstvé pokrmy prichystajú na otvorenom ohni.

Šport a wellness hotela The Retreat *****

The Retreat je unikátny v tom, že ponúka svojim hosťom pobyt pripravený úplne na mieru, a to zahŕňa
aj možnosť výberu dvoch exkluzívnych aktivít počas dňa z týchto možností:

výlety do rezervácie - ráno, popoludní alebo večer s profesionálnym sprievodcom
safari prechádzky a túry so sprievodom – ranné či popoludňajšie túry s odborným sprievodcom či rangerom
výlety loďou na rieke Ruaha so sprievodom – ranné alebo popoludňajšie plavby
rybárčenie v oblasti výskytu tigrích rýb či sumcov
špeciálna exkurzia pozorovanie vtáctva s odborným sprievodcom
kúpeľné procedúry
nomádske túry

Za poplatok môžu hostia stráviť noc v hniezdočku lásky Love Nest alebo v elegantnom kempe Fly camp.

Špeciálne okruhy:

Nomádske kempovanie – Kempujte každý deň na inom mieste a užite si pešiu safari turistiku niekoľko dní naprieč Selous s odborným sprievodcom a ozbrojeným prieskumníkom. Užite si pritom služby osobného komorníka a kuchára.
Okruh Selous – Užite si pár dní v The Retreat a vydajte sa na špeciálne kempovanie pod holým nebom s veľkou dávkou luxusu v inej oblasti Selous. Spite pod hviezdami africkej oblohy a počúvajte múdro tunajších skúsených sprievodcov pri posedení pri ohni. Zažijete aj skutočnú romantiku, ktorú podčiarkujú služby osobného komorníka a kuchára.
Ďalšia ponuka v The Retreat – Špeciálne týždne sú organizované odborníkmi na jogu a meditáciu, na umenie a na ďalšie zážitky pre poznanie sily africkej krajiny.

Kúpele:

Senses to Africa Spa sú obohacujúce vonkajšie prírodné kúpele na romantickom brehu rieky Ruaha. Filozofiou kúpeľov je zdokonaliť zážitky z africkej prírody prostredníctvom terapií a regenerácie tela, duše i mysle. Kúpele sú pod dohľadom lekára. Či už si vyberiete osviežujúci peeling alebo relaxačnú masáž hlavy, obľúbite si kúzlo procedúr aj tunajšiu atmosféru pôsobivého prostredia. Hostia môžu využiť kúpeľné služby ako jednu z dvoch denných aktivít, ktoré sú k dispozícii.

Deti v hoteli The Retreat *****

Srdečné uvítanie čaká aj rodiny s deťmi všetkých vekových kategórií. Deti si pobyt v The Retreat užijú rovnakým spôsobom ako rodičia. Skúsení sprievodcovia môžu vziať deti na poznávacie dobrodružstvo do prírodnej rezervácie, aby si rozšírili svoje znalosti o čistej africkej prírode.

Ubytovanie v podobe priestrannej Lion's River Suite s prekrásnym vzhľadom či Hippo Pointu s úplným súkromím je skvelým spôsobom pre trávenie pravej africkej dovolenky.

Mapa - The Retreat *****

Osobné poradenstvo pri DELUXEA zájazde do Tanzánie do hotela The Retreat *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem The Retreat *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Recezie hotela The Retreat *****

Letové spojenia do Tanzánie

Katarina Hutníková
The Retreat
„Precestovala som svet.“
Odlet
Nocí
Strava
Cena za osobu
x

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.