Maurícius

Exkurzie na Mauríciu

Rýchla kalkulácia hotela

Maurícius
Odlet
Noci v hoteli
JW Marriott Mauritius Resort
Hotel

Pro hotel JW Marriott Mauritius Resort není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu JW Marriott Mauritius Resort.

Typ izby
Strava

Letecká společnost
Bonus
CZK
EUR
Cena zájazdu
- EUR/osoba
Pôvodná cena
- EUR/osoba
Hotel,
- EUR/osoba- EUR/osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Garancia najnižšej ceny
Transfer
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Český delegátDelegát      
- EUR/osoba
Akční sleva
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Dítě do 2 let
EUR
Cena platí v prípade voľných miest v najvýhodnejšej rezervačnej triede
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Počítame cenu Vášho zájazdu. Vyčkajte prosím.
Počítame cenu
Vášho zájazdu.
Vyčkajte prosím.

Spoznajte skvost Indického oceánu v sprievode kvalifikovaných sprievodcov miestnej cestovnej kancelárie, ktorá je naším partnerom a zabezpečuje sprievodcovské služby pre našich klientov priamo počas pobytu. Poznajú perfektne miestne pomery, kultúru a zvyklosti. Ukážu Vám všetky krásy ostrova. K exkurzii si môžete vybrať vodiča s osobným autom, jeepom alebo limuzínou, pri väčšej skupine mikrobus. Ostrov možno preskúmať tiež individuálne, pri každom hoteli stojí vždy niekoľko taxikárov, ktorí fungujú zároveň aj ako sprievodcovia. Maurícius ponúka aktívnym záujemcom mnoho rozličných atrakcií a aktivít. Môžete si vyberať z ponuky vopred zostavených výletov alebo si len objednať automobil s vodičom a vydať sa na objavovanie ostrova podľa vlastných preferencií. Niektoré exkurzie už majú k dispozícii cenu, iné Vám radi naceníme na vyžiadanie k Vášmu zájazdu. 

Maurícius zďaleka nie je len ostrovom bielych pláží a priezračne čistých lagún. Akonáhle sa dostanete do vnútrozemia, uchvátia Vás nekonečné plantáže cukrovej trstiny a chilli. Okolo Vás sa začnú dvíhať majestátne kopce a tropické lesy plné vodopádov, potôčikov a sviežo zelené vegetácie. Ak sa dostanete do vyššej nadmorskej výšky, rozhrnie sa pred Vami úžasné panorámatické pobrežie s tyrkysovo modrou vodou Indického oceánu. Dobre spoznáte líniu koralového útesu, ktorý lemuje celý ostrov a chráni pláže pred veľkými vlnami a dravými rybami žijúcimi v hlbokom oceáne. Vnútrozemie je pretkané malými mestečkami, kde spoznáte miestnu farebnú zmes chutí, vôní a kultúr.

 

Výlety s partnerskou cestovnou kanceláriou Emotions

 

Dip into our colours – Spoznajte Maurícius zblízka

Čaká na vás dobrodružstvo cez bohaté a rozmanité kultúrne dedičstvo ostrova na čele s kráľovskou botanickou záhradou Pamplemousses so zbierkou miestnej flóry i rastlín z celého sveta. Počas výletu spoznáte nielen botanickú záhradu Pamplemoussess ale aj mesto Port Louis, budete mať možnosť užiť si nákupy na vyhlásenom mieste Caudan Waterfront alebo si dáte obed v jednej z najlepších reštaurácií v meste,, Brasserie Chic ´´.

Typ výletu Cena na osobu
Skupinový výlet 100 EUR
Privátny výlet od 118 EUR
 mauricius-destinace-009.jpg
 

 

Výstup na Le Morne

Objavte horu Le Morne, jednu z pamiatok UNESCO, a to kvôli smutnej histórii spojenej s otrokmi, ktorí sa tu schovávali. So skúseným sprievodcom budete stúpať na túto horu a pred dosiahnutím vrcholu sa Vám naskytne jeden z najkrajších pohľadov na juhozápad. Daný výstup odporúčame ľuďom fyzicky zdatnejším a neodporúča sa malým deťom. V prípade záujmu o výstup si do kufra pribaľte pevnú, protišmykovú obuv. Výstup je dlhý cca. 7km a trvá 3,5 - 4 hodiny.

Typ výletu Cena na osobu
Skupinový výlet od 128 EUR
Privátny výlet od 160 EUR
mauricius-destinace-004.jpg 
 

 

The South and Its Charms – Juh a jeho šarm

Objavte svieži a zelený juh Maurícia a kochajte sa majestátnymi výhľadmi. Môžete sa tešiť na návštevu vrcholu vyhasnutého vulkánu s kráterom, kúzelné 360 ° C výhľady k moru z Trou aux Cerfs či na preskúmanie okolia posvätného hinduistického jazera Grand Bassin s duchovnou atmosférou. Súčasťou výletu sú aj nákupy vo Floreal Curepipe alebo návšteva vyhláseného vinárstva Takamaka. Nevynecháte ani Národný park Black River Gorges s nespočetným množstvom endemických druhov rastlín i zvierat. Potom sa vydáte na juhozápad do Chamarel, kde navštívite vulkanickú vyvrelinu „Sedem farieb zeme“, vodopád Chamarel aj tradičnú továreň na výrobu rumu s ochutnávkou. V cene je samozrejme aj obed.

Typ výletu Cena na osobu
Skupinový výlet 110 EUR
Privátny výlet od 145 EUR
 mauricius-destinace-023.jpg
 

 

Dolswim – Plávanie s delfínmi / veľrybami

Výlety za veľrybami s delfínmi sa radia k tým úplne najobľúbenejším a vy ich môžete stretnúť na západnom pobreží Maurícia. Plavby za delfínmi sa dohovárajú individuálne každý deň a vypláva sa z lokality Black River. Po dôkladnom preškolení je možnosť aj plávania s delfínmi. Výlet sa neodporúča tehotným osobám a deťom do 7 rokov. Jedná sa o fyzicky náročnejšiu aktivitu a nie je garantované, že sa v daný deň s delfínmi / veľrybami stretnete. Ak áno, zažijete nezabudnuteľné.

Typ výletu Cena na osobu
Skupinový/Privátny odvíja sa od miesta vyzdvihnutia a typu výletu
mauricius-destinace-021.jpg 
 

 

Cocktail of Culture History – Za kultúrou a históriou Maurícia

Vydajte sa na sever objaviť tie najkrajšie miesta a spoznať kutluru a tradície Maurícia. Čaká Vás napríklad návšteva dielne modelárov lodí, kde si užijete prácu umelcov a navštívite showroom najslávnejších lodí. Skôr ako obídete severné pobrežie CapMalheureux, prezrite si miestny život v dedine Goodlands. Potom Vás čaká návšteva botanickej záhrady Pamplemousses z ktorej prejdete rovno do Sugar Adventure – múzea cukru, kde môžete ochutnať rôzne druhy cukru, dozvedieť sa viac o danej surovine a neminie Vás ani ochutnávka miestneho rumu. V cene výletu je aj obed, ktorý bude prebiehať v Le Fangourin priamo v múzeu cukru.  Po cukrovom dobrodružstve sa vydáte spoznať kultúru a náboženstvo Maurícia. Prvá zastávka bude v Kailasson Tamil Temple a druhá v slávnom kostole Father Lavals. Na záver dňa Vás ešte čaká stretnutie s miestnym umelcom a poznanie umenia Mehendi (špeciálne kreslenie na telo podobné našej Henne).

Typ výletu Cena na osobu
Skupinový výlet 105 EUR
Privátny výlet od 138 EUR
mauricius-destinace-013.jpg 
 

 

Tea Route – Čajový chodník

Tento výlet vás uvedie do tajov prírodného a kultúrneho dedičstva v južnej časti ostrova. Vaše putovanie začína priamo v srdci čajovej plantáže Domaine les Aubineaux, kde Vás čaká návšteva Bois Cheri - továrne na čaj, kde budete môcť ochutnať alebo si kúpiť výborné maurícijské čaje. Potom sa zastavíte do koloniálneho domu z 19. storočia v Saint Aubin, kde zakúsite pravú maurícijskú atmosféru a vychutnáte si tu obed. Daný čajový chodník nie je len o čajoch, počas výletu navštívite aj rumovú destilériu alebo skleníky s antúriou a vanilkou.

Typ výletu  Cena na osobu
Skupinový výlet 116 EUR
Privátny výlet od 141 EUR
mauricius-destinace-009.jpg 
 

 

A Glimpse of Preserved Lifestyle – Kuchárom na deň

Daná aktivita je perfektná pre všetkých milovníkov gastronómie kultúry danej krajiny. Po tom, čo si vyberiete svoje vlastné suroviny na trhu, prejdete do typického kreolského domu Eureka, kde sa spoznáte s miestnou rodinou, ktorá Vám ukáže všetky tajomstvá miestnej kuchyne a dá Vám lekciu varenia. Potom s nimi spoločne poobedujete Vami uvarené jedlo. Po obede nasleduje prehliadka domu a návšteva blízkych vodopádov. Danú aktivitu odporúčame všetkým, ktorí sa chcú dozvedieť niečo viac o miestnej gastronómii a naučiť sa niečo nové.

Typ výletu Cena na osobu
Skupinový výlet 107 EUR
Privátny výlet od 141 EUR

 

Ďalšie možnosti výletov

Okrem ponuky, ktorú vidíte vyššie je na Mauríciu desiatky ďalších miest, ktoré stoja za návštevu a nie je vždy nutné využiť výlet cez delegátov. Na Mauríciu si môžete požičať auto, alebo využiť miestnu hromadnú dopravu či taxi a objavovať krásy ostrova samostatne. Rovnako ako všetky výlety vyššie idú zaistiť aj pre jedného / dve osoby alebo si môžete prenajať iba auto s vodičom a trasu si naplánovať sami.

La Vanille: krokodília a korytnačia farma

V južnej časti ostrova sa nachádza prírodná rezervácia s nádychom dávnych čias Maurícia. Pýši sa najväčšou populáciou korytnačiek obrovských mimo voľnú prírodu, pričom počty dosahujú hodnoty až 1000 jedincov. Rovnako tu žije na 2000 krokodílov nílskych a ďalšie živočíchy ako opice, leguány, netopiere, gekóny a ďalšie. Lákadlom je tiež súkromná zbierka motýľov, akvárium, korytnačie a fosílne múzeum, detský kútik s možnosťou zviezť sa na korytnačke či vyfotiť sa s mláďaťom krokodíla alebo korytnačiu a krokodíliu liaheň.

mauricius-destinace-022.jpg 
 

 

Prírodný a voľnočasový park Casella

Park Casella je domovom 1500 druhov vtáctva, levov, zebier, korytnačiek obrovských, opíc, tigrov, gepardov, hyen, tiav, nosorožcov a mnoho ďalších zvierat. Na návštevníkov tu čaká celá paleta možných aktivít od afrického safari so stretnutím sa alebo prechádzkou s veľkými mačkovitými šelmami až po jediný suchý tobogán alebo najdlhšiu lanovú dránu „zipline“ na ostrove. Západná časť Maurícia je známa pre možnosti ranného plávania s delfínmi a popoludňajšej prechádzky s levmi.

 mauricius-destinace-024.jpg
 

 

7 Cascades Hike

Hoci ide o deväť vodopádov, ktoré sú súčasťou tejto dych vyrážajúcej scenérie, prístupných je ich iba sedem (zvyšné dva sa nachádza na súkromnom pozemku). Výšľap k najvyššiemu dostupnému vodopádu je pomerne náročný, preto ho odporúčame iba trénovaným jedincom. Okrem trekových trás si tu môžete vyskúšať napríklad zlaňovanie perejí alebo absolvovať výlet na kanoe.

mauricius-destinace-025.jpg 
 

 

Objavte Mauricius z iného uhla – helikoptérou

Nie je nič krajšie ako vidieť Maurícius z helikoptéry. Užite si panorámu nádherných lagún, nedotknutého pobrežia, zvlnené polia cukrovej trstiny a mnoho ďalšieho. Lety trvajú od pätnástich minút do hodiny. Každý let je jedinečný aj vzhľadom na umiestnenie helikoptéry a poveternostným podmienkam. Ceny sa pohybujú od 450 EUR za štvrťhodinový let pre dve osoby.

mauricius-destinace-018.jpg 
 

 

Maurícijské akvárium

Vydajte sa poznávať podmorský život Indického oceánu do jediného verejného morského akvária na ostrove Maurícius. Akvárium sa nachádza na severozápadnom pobreží, v dedinke Pointe Aux Piments. Pri návšteve akvária sa zoznámite s bohatým podmorským životom, ktorý sa pri pobrežných vodách ostrova vyskytuje. Počas prehliadky areálu si určite nenechajte ujsť jedinečnú atrakciu, ktorou je kŕmenie žralokov z ruky! To sa odohráva vždy o 11:00 a 15:00. Návšteva akvária sa bude páčiť ako deťom, tak aj dospelým. Otvorené je denne, od pondelka do soboty 9:30 – 17:00, v nedeľu 10:00 – 16:00.

 mauricius-destinace-011.jpg
 
 

Podmorský vodopád Le Morne Brabant

Horu Le Morne, ktorá je pamiatkou UNESCO a výstup na ňu sme Vám už predstavili, ale polostrov Le Morne ukrýva ešte niečo viac. Kúsok od pobrežia sa totiž zhromažďujú oceánske prúdy a ženú pobrežný piesok a bahno, ktoré vytvoria fascinujúcu, prirodzenú ilúziu podvodného vodopádu. Piesok a bahno tohto podvodného vodopádu sa rúti do hĺbky viac ako 4000 metrov do oceánskej prázdnoty. Nemusíte sa báť, je tu úplne bezpečné plávať či surfovať. Pohľad z hydroplánu Vám určite vyrazí dych. Pre zaujímavosť nájdete tento vodopád aj na mape. Na serveri idnes.cz nájdete o vodopáde Le Morne Brabant pekný článok tu.

Typ letu hydroplánom Doba letu Cena za osobu
Experience 15 minút 139 EUR
Discovery 25 minút 195 EUR
Privilege 40 minút 289 EUR
Excellence 80 minút 495 EUR
 podvodni-vodopad-le-morne-brabant-015.jpg

 

 

Výlety s partnerskou cestovnou kanceláriou Mautourco

 

Výlet do histórie (Stroll in the Past)

Čaká na vás dobrodružstvo cez bohaté a rozmanité kultúrne dedičstvo ostrova na čele s kráľovskou botanickou záhradou Pamplemousses so zbierkou miestnej flóry i rastlín z celého sveta či múzea odhaľujúceho históriu pestovania a produkcie trstinového cukru na Mauríciu. Môžete sa rozhodnúť, či si dáte obed počas návštevy trhoviska v hlavnom meste Port Louis alebo si zájdete do niektorej z miestnych reštaurácií. Čas bude tiež na nákup tradičných suvenírov či na preskúmanie nábrežia Le Caudan v hlavnom meste s nákupnými aj zábavnými možnosťami.

Typ výletu Cena na osobu  Cena - dieťa
Skupinový výlet 130 EUR  90 EUR
Privátny výlet 150 EUR 105 EUR 
 mauricius-novy-web-046.jpg
 

Výlet do mesta Mahebourg

Vydajte sa preskúmať krásne prímorské mestečko s rušnými farebnými ulicami a trhoviskom. V tomto meste tiež navštívite továreň na sušienky, ktorá je v prevádzke už takmer 150 rokov. Súčasťou výletu je aj obed v cene.

Typ výletu Cena na osobu  Cena - dieťa
Privátny výlet 150 EUR  105 EUR

Precházka históriou (A Walk Back in Time)

Obujte si pohodlné topánky na príjemnú prechádzku s poznaním historického a kultúrneho dedičstva hlavného mesta Port Louis, ktoré sa pýši viac ako 250-ročnou históriou. Navštívite miesta, kde sa v histórii vylodili indickí imigranti, UNESCO pamiatku Aapravasi Ghat, hlavné trhovisko alebo čínsku štvrť. V cene je aj návšteva Chinatown, kde okúsite miestne street food.

Typ výletu Cena na osobu  Cena - dieťa
Privátny výlet 110 EUR  80 EUR

 

Unfading Tradition - Návšteva krokodílej a korytnačej farmy a ochutnávka čaju

V južnej časti ostrova sa nachádza prírodná rezervácia s nádychom dávnych čias Maurícia. Pýši sa najväčšou populáciou korytnačiek mimo voľnej prírody, pričom počty dosahujú hodnoty až 1000 jedincov. Rovnako tu žije na 2000 krokodílov nílskych a ďalšie živočíchy ako opice, leguány, netopiere, gekóny a ďalšie. Lákadlom je tiež súkromná zbierka motýľov, akvárium, korytnačie a fosílne múzeum. Ďalšou zastávkou sú čajové plantáže Bois Chéri, kde sa dozviete o histórii a výrobe čaju. Súčasťou výletu je aj obed v cene.

Typ výletu Cena na osobu Cena - dítě
Skupinový výlet 130 EUR 80 EUR
Privátny výlet 150 EUR 105 EUR
 mauricius-novy-web-045.jpg

 

 

Návrat ku koreňom (Roots)

Tento výlet vás uvedie do tajov prírodného a kultúrneho dedičstva v južnej časti ostrova. Po návšteve prírodnej rezervácie Ille aux Aigrettes sa zastavíte v továrni na čaj s čajovými plantážami a múzeom po ceste do koloniálneho domu z 19. storočia v Saint Aubin. Tu si pochutnáte na obede v atmosfére koloniálnej éry. Nasleduje preskúmavanie dramatických scenérií pobrežnej krajiny na juhu ostrova.

Typ výletu Cena na osobu Cena - dítě
Privátny výlet 150 EUR 105 EUR

 

Divoký juh (Wild South)

Objavte úchvatnú prírodu na juhu ostrova. Môžete sa tešiť na návštevu vrcholu vyhasnutého vulkánu s kráterom, kúzelné 360 ° C výhľady k moru z Trou aux Cerfs či na preskúmanie okolia posvätného hinduistického jazera Grand Bassin s duchovnou atmosférou. Nevynecháte ani Národný park Black River Gorges s nespočetným množstvom endemických druhov rastlín i zvierat. Potom sa vydáte na juhozápad do Chamarel, kde navštívite vulkanickú vyvrelinu „Sedem farieb zeme“, vodopád Chamarel aj tradičnú továreň na výrobu rumu s ochutnávkou.

Typ výletu Cena na osobu Cena - dieťa
Skupinový výlet 130 EUR 80 EUR
Privátny výlet 150 EUR  
 mauricius-novy-web-042.jpg
 

Šéfkuchárom na deň (Chef for a day) 

Aktivita je perfektná pre všetkých milovníkov gastronómie a dáva Vám možnosť skúsiť si uvariť typické maurícijské pokrmy, pod dohľadom maurícijského kuchára. Po tom, čo si vyberiete svoje vlastné suroviny na trhu, sprievodca Vás vezme do Colonial restaurant, kde Vám ukáže všetky tajomstvá miestnej kuchyne. Počas Vášho dňa spoznáte aj maurícijskú rodinu, s ktorou sa potom podelíte o svoje kulinárske umenie. Danú aktivitu odporúčame všetkým, ktorí sa chcú dozvedieť niečo o miestnych tradíciách, gastronómii a naučiť sa niečo nové. Ráno okolo deviatej vyjdete z hotela na trh, potom prebehne lekcia varenia a na poludnie Vás rodina pohostí na typický maurícijský obed.

Cena na osobu Cena - dieťa
175 EUR 125 EUR
mauricius-destinace-029.jpg 
 

Dolswim – Plávanie s delfínmi / veľrybami

Plavby za delfíny sa dohovárajú individuálne každý deň a vypláva sa z lokality Black River. Výlet sa neodporúča tehotným osobám a deťom do 7 rokov. Jedná sa o fyzicky náročnejšiu aktivitu a nie je garantované, že sa v daný deň s delfínmi / veľrybami stretnete. Ak áno, zažijete nezabudnuteľný zážitok.

Cena na osobu Cena - dieťa
50 EUR 35 EUR
 mauritius-exkurze-032.jpg
 
 

Prírodný a voľnočasový park Casela

Park Casella je domovom 1500 druhov vtáctva, levov, zebier, korytnačiek obrovských, opíc, tigrov, gepardov, hyen, tiav, nosorožcov a mnoho ďalších zvierat. Na návštevníkov tu čaká celá paleta možných aktivít od afrického safari so stretnutím sa či prechádzkou s veľkými mačkovitými šelmami až po jediný suchý tobogán alebo najdlhšiu lanovú dránu „zip-line“ na ostrove. Aktivity ako kŕmenie žiráf, prechádzka s levmi a ďalšie sú zvlášť za poplatok.

Cena - dospelý Cena - dieťa
30 EUR 25 EUR
 mauricius-novy-web-048.jpg
 

Plavba katamaránom

Plavba katamaránom sa radí k najobľúbenejším aktivitám na Mauríciu. Trasy sa líšia od miesta vyplávania. Bližšie informácie Vám veľmi rád odovzdá delegát, ktorý Vám presne povie, odkiaľ môžete vyplávať a aké sú možnosti pre Vašu lokalitu.

Cena na osobu Cena - dieťa
od 85 EUR od 45 EUR

 

Výlet za históriou a architektúrou

Vďaka tomuto výletu spoznáte nielen históriu ostrova, ale taktiež budete mať jedinečnú príležitosť si prezrieť miestnu architektúru. Budete mať možnosť pozrieť sa do budovy postavenej v roku 1849, ktorá slúžila na prijímanie pracovníkov z Indie, východnej Afriky alebo Číny po tom, ako sa zrušilo otroctvo. Ďalšou zastávkou je meditačná oáza pokoja - Pagoda s krásnou záhradou. Pekné výhľady na mesto si môžete užívať z kaplnky Marie Reinede la Paix. Pri návšteve jedinečnej koloniálnej vily z 30. rokov 19. storočia, ktorá je postavená v kreolskom štýle sa dozviete zaujímavú históriu plantážnictva. Súčasťou výletu je aj obed v kreolskom štýle a prehliadka marketu v hlavnom meste.

Typ výletu Cena na osobu Cena - dieťa
Privátny výlet 150 EUR 105 EUR
 mauricius-destinace-023.jpg
 

 

Vlastný program s prenájmom automobilu s vodičom/sprievodcom

Objavte ostrov podľa vlastných preferencií a vlastného tempa. Môžete sa vydať na poldenný či celodenný výlet automobilom s vodičom, ktorý je zároveň sprievodcom a užiť si neopakovanú atmosféru Maurícia. Nechajte si odporučiť návštevu viac i menej známych atraktivít, kedy Vám sprievodca odovzdá informácie o histórii, prírode a kultúre tohto krásneho ostrova.

Dôležité informácie

 • Na výlety si neberte žiadne cennosti, zanechajte ich prosím vo svojom hotelovom sejfe.
  Najmä na plážach prídete do kontaktu s ľuďmi (beach hawker), ktorí Vám budú chcieť predať nejaký výlet. Dajte si pozor. Ceny môžu byť nižšie ako u agentúr, avšak o Vašu bezpečnosť nebude príliš kvalitne postarané. Pokiaľ budete výlet predsa len kupovať, chcite vidieť ich licenciu.
  Využite možnosti nakupovania za duty free ceny, špeciálne potom pri šperkoch a drahých kameňoch. Nezabudnite si svoj pas a letenku.
  Maurícius sa nachádza 20 ° južne od rovníka, preto je tu slnko veľmi silné. Uistite sa preto, že aj na výlety máte so sebou krém s dostatočným ochranným faktorom. Nezabudnite ani na repelentný prípravok proti komárom
  Ostrov Maurícius môžete tiež preskúmať individuálne - odporúčame dohovor s niektorým z taxikárov, ktorí stoja pred hotelom, na cene, za ktorú Vám ukáže atrakcie. Vodič s Vami po celú dohodnutú dobu jazdí a čaká na parkovisku pri atrakciách. Tento systém je na Mauríciu veľmi obľúbený. Cena taxikára na 1 deň stojí cca 3500 - 4000 rupií, záleží, čo všetko budete chcieť vidieť, na kvalite auta a na schopnostiach zjednávania.
  Požičanie automobilu príliš neodporúčame, vzhľadom k jazde vľavo, nedobrej kvalite požičiavaných vozidiel a nie príliš ľahkej orientácii. Prenájom auta stojí cca 3000 - 4000 rupií.

Naša cestovná kancelária Deluxea spolupracuje na ostrove Maurícius s miestnym touroperátorom. Pri odbavení pred odletom od nás obdržíte zoznam ponúkaných exkurzií. Rovnako od nás dostanete podrobnú mapu. Po prílete na Maurícius dostanete brožúru od našich partnerov, kde sú aj malé fotky toho, čo každá exkurzia zahŕňa. Všetky výlety si môžete zakúpiť pred odletom u našej cestovnej kancelárie. Všetko si tiež ľahko rezervujete na mieste v hoteli. Platiť môžete kartou alebo v hotovosti.

 

Cenník exkurzií na ostrove Maurícius

 • Pri možnosti "privátny minibus" sú ceny uvedené pre obsadenie 4 osobami.
  Pri možnosti "privátne auto" sú ceny uvedené pre obsadenie minimálne 2 osôb.
  Pri možnosti "loď" sú ceny uvedené za prenajatie lode.

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.