Maurícius

Exkurzie na Mauríciu

Rýchla kalkulácia hotela

Maurícius
Odlet
Noci v hoteli
Paradis Beachcomber Golf Resort & Spa
Hotel

Pro hotel Paradis Beachcomber Golf Resort & Spa není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Paradis Beachcomber Golf Resort & Spa.

Typ izby
Strava

Letecká společnost
Bonus
CZK
EUR
Cena zájazdu
- EUR/osoba
Pôvodná cena
- EUR/osoba
Hotel,
- EUR/osoba- EUR/osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Garancia najnižšej ceny
Transfer
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Český delegátDelegát      
- EUR/osoba
Akční sleva
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Dítě do 2 let
EUR
Cena platí v prípade voľných miest v najvýhodnejšej rezervačnej triede
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Počítame cenu Vášho zájazdu. Vyčkajte prosím.
Počítame cenu
Vášho zájazdu.
Vyčkajte prosím.

Spoznajte skvost Indického oceánu v sprievode kvalifikovaných sprievodcov miestnej cestovnej kancelárie, ktorá je naším partnerom a zabezpečuje sprievodcovské služby pre našich klientov priamo počas pobytu. Poznajú perfektne miestne pomery, kultúru a zvyklosti. Ukážu Vám všetky krásy ostrova. K exkurzii si môžete vybrať vodiča s osobným autom, jeepom alebo limuzínou, pri väčšej skupine mikrobus. Ostrov možno preskúmať tiež individuálne, pri každom hoteli stojí vždy niekoľko taxikárov, ktorí fungujú zároveň aj ako sprievodcovia. Maurícius ponúka aktívnym záujemcom mnoho rozličných atrakcií a aktivít. Môžete si vyberať z ponuky vopred zostavených výletov alebo si len objednať automobil s vodičom a vydať sa na objavovanie ostrova podľa vlastných preferencií. Niektoré exkurzie už majú k dispozícii cenu, iné Vám radi naceníme na vyžiadanie k Vášmu zájazdu. 

Maurícius zďaleka nie je len ostrovom bielych pláží a priezračne čistých lagún. Akonáhle sa dostanete do vnútrozemia, uchvátia Vás nekonečné plantáže cukrovej trstiny a chilli. Okolo Vás sa začnú dvíhať majestátne kopce a tropické lesy plné vodopádov, potôčikov a sviežo zelené vegetácie. Ak sa dostanete do vyššej nadmorskej výšky, rozhrnie sa pred Vami úžasné panorámatické pobrežie s tyrkysovo modrou vodou Indického oceánu. Dobre spoznáte líniu koralového útesu, ktorý lemuje celý ostrov a chráni pláže pred veľkými vlnami a dravými rybami žijúcimi v hlbokom oceáne. Vnútrozemie je pretkané malými mestečkami, kde spoznáte miestnu farebnú zmes chutí, vôní a kultúr.

 

  

Výlet do histórie (Stroll in the Past)

Čaká na vás dobrodružstvo skrz bohaté a rozmanité kultúrne dedičstvo ostrova na čele s kráľovskou botanickou záhradou Pamplemousses so zbierkou miestnej flóry i rastlín z celého sveta či múzea odhaľujúceho históriu pestovania a výroby trstinového cukru na Mauríciu. Môžete sa rozhodnúť, či si dáte obed počas návštevy trhoviska v hlavnom meste Port Louis alebo si zájdete do niektorej z miestnych reštaurácií. Čas bude tiež na nákup tradičných suvenírov či na preskúmanie nábreží Le Caudan v hlavnom meste s nákupnými i zábavnými možnosťami.

Zobraziť cenu

 mauricius-novy-web-046.jpg
  

Návšteva Mahebourg a jeho okolie (Vizit Mahebour)

V okolí mestečka Mahebourg budete môcť objaviť históriu tejto oblasti na juhovýchode ostrova. Navštívite miestne múzeum, živé trhovisko a niekoľko ďalších atraktivít na pobreží. Zabudnúť nesmiete ani na továreň tradičných oplátok "cassava", ktorá je v prevádzke už viac ako 150 rokov.

Mahebourg je jedným z najstarších miest na Mauríciu a jeho založenie sa datuje do dôb holandskej kolonizácie. Tento výlet Vám ukáže krásy prírody aj kultúry, rovnako ako typickú Maurícijsku kuchyňu, tyrkysové vody mora a úchvatné scenérie.

Zobraziť cenu 

Výstup na Le Morne

Objavte horu Le Morne na juhozápadnom pobreží ostrova, ktorá od mora stúpa do výšky. Je tiež pamiatkou UNESCO, a to kvôli smutnej histórii spojenej s otrokmi, ktorí sa tu schovávali. S našimi špecialistami budete stúpať na túto horu a pred dosiahnutím vrcholu sa Vám naskytne jeden z najkrajších pohľadov na juhozápad. Je to však tiež miesto, kde môžete meditovať.

 mauricius-novy-web-044.jpg
 
 
 

 

Tradičné remeslá (Craft Experience)

Milovníci tradičných remesiel si prídu na svoje počas tohto výletu, kedy spoznajú, ako sa vyrábajú autentické modely drevených lodí. Ďalej budete mať možnosť navštíviť továreň na výrobu mydiel či kobercov. Po obede sa vydáte k posvätnému hinduistickému jazeru Grand Bassin. Popoludní ešte budete mať príležitosť navštíviť Maurícijsku galériu skla Phoenix s darčekovými a dekoračnými výrobky. Výlet zakončíte návštevou oblasti Chamarel s mnohými prírodnými atraktivitami, ako aj krásny vodopád alebo vulkanickú vyvrelinu "Sedem farieb zeme". Taktiež tu navštívite tradičnú továreň - tentoraz na rum.

Zobraziť cenu

 mauricius-novy-web-043.jpg
 

 

Precházka históriou (A Walk Back in Time)

Obujte si pohodlné topánky na príjemnú prechádzku za poznaním historického a kultúrneho dedičstva hlavného mesta Port Louis, ktoré sa pýši viac než 250 ročnou históriou. Navštívite miesta, kde sa v histórii vylodili indickí imigranti, UNESCO pamiatku Aapravasi Ghat, hlavné trhovisko alebo čínsku štvrť.

Zobraziť cenu

Pretrvávajúce tradície (Unfading Traditions)

Vydajte sa za objavovaním starého Maurícia. Vašou prvou zastávkou bude továreň na čaj s múzeom v Bois Cheri, kde budete môcť nasať atmosféru čajových plantáží s koreňmi z 19. storočia. Návštevníci sú tu oboznámení s procesom výroby čaju a majú tiež príležitosť vyskúšať niekoľko druhov čajov v úchvatnom prostredí. Ďalej vyrazíte do regiónu Savanne, kde v Saint Aubin návštevíte koloniálne sídlo s domčekom pre pestovanie vanilky, kvetinovým skleníkom a zahradného korenia. Rezervácia La Vanille Réserve des Mascareignes v Riviere des Anguilles je prírodným parkom s rozlohou 3500 hektárov, kde môžete naraziť na najrôznejšie zvieratá na čele s krokodíom nílskym, opicami, leguánmi, netopierami či korytnačkami Aldabra. Nájdete tu tiež Insektárium, akvárium, detský kútik a múzeum fosílií. Zaujímavou oblasťou, ktorú navštívite, sú tiež pobrežné oblasti na juhu ostrova (Andrea a Gris Gris).

Zobraziť cenu

 mauricius-novy-web-045.jpg
 

 

Návrat ku koreňom (Roots)

Tento výlet vás uvedie do tajov prírodného a kultúrneho dedičstva v južnej časti ostrova. Po návšteve prírodnej rezervácie Ille aux Aigrettes sa zastavíte v továrni na čaj s čajovými plantážami a múzeu koloniálneho domu z 19. storočia v Saint Aubin. Tu si pochutnáte na obede v atmosfére koloniálnej éry. Nasleduje preskúmavanie dramatických scenérií pobrežné krajiny na juhu ostrova.

Zobraziť cenu

Divoký juh (Wild South)

Objavte svieže a zelené vnútrozemia Maurícia v južnej časti ostrova a kochajte sa majestátnymi výhľadmi. Môžete sa tešiť na návštevu vrcholu vyhasnutého vulkánu s kráterom, kúzelné 360 ° C výhľady k moru z Trou aux Cerfs či na preskúmanie okolia posvätného hinduistického jazera Grand Bassin s duchovnou atmosférou. Nevynecháte ani Národný park Black River Gorges s nespočetným množstvom endemických druhov rastlín i zvierat. Potom sa vydáte na juhozápad do Chamarel, kde navštívite vulkanickú vyvrelinu "Sedem farieb zeme", vodopád Chamarel aj tradičnú továreň na výrobu rumu s ochutnávkou.

Zobraziť cenu

 mauricius-novy-web-042.jpg
 

Šéfkuchárom na deň (Chef for a day) 

Skvelý spôsob pre každého gurmána, ako zažiť a spoznať maurícijskú kuchyňu ako miestni. Spolu so skúseným kuchárom si vyberiete zeleninu na tamojšom trhu a potom sa presuniete do typického maurícijského domu, kde spoznáte tajomstvo a jemnosti miestnej kuchyne. Skvelé jedlo a nezabudnuteľný zážitok, ktorým samotným zakončením je spoločná hostina s rodinou.

Zobraziť cenu

mauricius-destinace-029.jpg 
 

Multikultúrny Maurícius (Melting Pot)

Toto je vaša šanca poskladať mozaiku z maurícijskej kultúry a tradícií, ktoré robia z tohto ostrova úplný unikát. Je len málo krajín, kde vedľa seba dokážu v pokoji žiť ľudia z toľkých náboženských skupín. Objavíte indické časti mesta, čínsku štvrť, kresťanské lokality a mnohé ďalšie. Budete tiež môcť spoznať spôsob kreolského života a kuchyne pred objavením pokladov koloniálnej éry v podobe domov z 19. storočia. Uznávaným unikátom je koloniálny dom Euréka.

 mauritius-exkurze-010.jpg
 

Severné ostrovy (North Isles)

Počas tohto výletu sa vydáte na plavbu katamaránom k pásu ostrovčekov situovaných severne od Maurícia, kde môžete objaviť krásu týchto zelených ostrovov s úžasnými výhľadmi a značnou dávkou biodiverzity - najmä čo sa týka morského vtáctva. Neprídete ani o šnorchlovanie v čistých vodách Indického oceánu. Medzi ďalšie atraktivity patrí maják na ostrove Flat Island, skalnaté útesy na Gunner Quoin s hniezdami známeho vtáka featona červenochvostého, neobývaná prírodná rezervácia na ostrove Round Island či prekrásne pláže na Ilot Gabriel.

.

 mauricius-destinace-021.jpg
  
 

 

 

Ďaleký západ - plavba katamaránom za delfínmi (Far West - Catamaran Cruise)

Teplé a čisté vody pozdĺž západného pobrežia Maurícia sú ideálnym miestom pre pozorovanie delfínov. Ak to príroda povolí, tak sa k týmto fascinujúcim tvorom dostanete naozaj blízko a budete ich tak môcť pozorovať v ich prirodzenom prostredí. Navyše sa môžete tešiť aj na šnorchlovaciu zastávku v tropickom mori, barbecue obed a relaxáciu počas katamaránovej plavby.

 mauritius-exkurze-032.jpg 

 

 

Plavba históriou (Sailing Through History) 

Toto je ideálna príležitosť spoznať prekvapivú krásu a diverzitu rozprestierajúcu sa po ceste na ostrov Ile aux Cerfs. Juhovýchodné pobrežie Maurícia je domovom niekoľkých atraktivít od prístavu Vieux Grand Port, kde sa vylodili prví kolonizátori z Holandska alebo Mahebourg, ktorý bol prvým prístavom na ostrove. Na ostrove Ile aux Aigrettes s rozlohou 27 hektárov potom nájdete pozoruhodné prírodné prostredie s endemickou faunou a flórou. Výlet zakončíte na spomínanom ostrove Ile aux Cerfs s mnohými plážami a vodnými aktivitami pre všetky vekové kategórie.

Svieži východ (Splashing East)

Z východného pobrežia vyplávate z prístavu od prímorskej dedinky Trou d´Eau Douce a vyrazíte najprv na plavbu po najdlhšej rieke ostrova – Grand River, kde sa nachádza aj krásny prírodný vodopád. Návštevníci sa tu môžu zvlažiť v jazierku s čistou vodou pred pochutnaním si na lahodnom obede na palube lode. Potom si to nasmerujete na ostrovček Ile aux Cerfs s bielou piesočnatou plážou v lagúne, ktorý je vyhľadávaným cieľom na východnom pobreží. Po ceste späť sa budete môcť kochať kúzelnými výhľadmi na pobrežné scenérie.

mauritius-exkurze-033.jpg 
 

Ďalej môžete zažiť...

La Vanille – Krokodília a korytnačia farma

V južnej časti ostrova sa nachádza prírodná rezervácia s nádychom dávnych čias Maurícia. Pýši sa najväčšou populáciou korytnačiek obrovských mimo voľnú prírodu, pričom počty dosahujú hodnoty až 1000 jedincov. Rovnako tu žije na 2000 krokodílov nílskych a ďalšie živočíchy ako opice, leguány, netopiere, gekóny a ďalšie. Lákadlom je tiež súkromná zbierka motýľov, akvárium, korytnačie a fosílne múzeum, detský kútik s možnosťou zviezť sa na korytnačke či odfotiť sa s mláďaťom krokodíla alebo korytnačia a krokodília liaheň.

 

 

Prírodný a voľnočasový park Casela

Park o 14 hektároch je domovom 1500 druhov vtáctva, levov, zebier, korytnačiek obrovských, opíc, tigrov, gepardov, hyen, tiav, nosorožcov a mnoho ďalších zvierat. Na návštevníkov tu čaká celá paleta možných aktivít od afrického safari sa stretnutím sa či prechádzkou s veľkými mačkovitými šelmami až po jediný suchý tobogan alebo najdlhšiu lanovú "zip-line" na ostrove. Západná časť Maurícia je známa pre možnosti ranného plávania s delfínmi a popoludňajšie prechádzky s levmi.

 mauricius-novy-web-048.jpg
 

 

Plavba katamaránom

Objavujte krásy severozápadného pobrežia a priľahlých ostrovčekov z paluby komfortného katamaránu. Po približne dvoch hodinách plavby zakotvíte na neobývanom ostrove Ilot Gabriel, kde nájdete skvelé prostredie pre šnorchlovanie, plávanie aj piknik na palube lode. K dispozícii sú aj mnohé ďalšie plavby ako napríklad na juhovýchode ostrova naprieč najväčšou lagúnou na Mauríciu s cieľom na panenský ostrovček Ile Aux Cerfs s možnosťou barbecue obedu a relaxácie.

 

L'Etoile - poznávanie prírody na štvorkolkách

Vydajte sa do nádhernej a nedotknutej krajiny s bujnou vegetáciou a prírodnými pokladmi Maurícia uprostred úchvatnej chránenej oblasti L'Etoile počas safari na štvorkolkách. Táto chránená oblasť sa rozprestiera na 3500 hektároch pozemku plnom jeleňov, diviakov, opíc a ďalších živočíchov. Je to jedno z najlepšie zachovaných miest ostrova a Vy ho môžete preskúmať v sprievode skúseného a znalého sprievodcu.

 

mauricius-novy-web-047.jpg 
 

 

Podmorské safari v ponorke

Výlety ponorkou sú ideálne pre tých, ktorí sa nechcú alebo nemôžu potápať a túžia spoznať krásy podmorského sveta. Môžete sa vydať na 45 minút do hĺbky 35 metrov pod hladinou a kochať sa pohľadom na koralové útesy, pestrofarebné ryby či vraky lodí z minulých storočí. Ponorky sú plne klimatizované a pohodlne prispôsobené pre pokojné ponory.

Aquasoleil - vzrušujúce plavba pozdĺž juhovýchodného pobrežia

Preskúmajte niektoré nádherné miesta tohto regiónu. Na rýchlom člne prejdete k ostrovčekom roztrateným v najkrajšej lagúne ostrova. Spoznáte Blue Bay Marine Park i miesta, kde bolo predtým ostrovné väzenie alebo maják. Na nedotknutom ostrove Ile aux Cerfs si užijete obed - grilovaného homára s rybami, kuracím mäsom a skvelým nápojom "Rum kola", to všetko priamo na piesočnatej pláži. Šnorchlovať môžete v chránenej morskej rezervácii Blue Bay s bohatou faunou a flórou.

Cena exkurzie zahŕňa transfer a obed v Ile aux Cerfs.

Itinerár:

 • 8:00 - Odchod z hotela
  9:00 - Nalodenie spolu s ostatnými klientami v prístave Blue Bay
  Objavovanie morskej rezervácie Blue Bay Marine Park
  Zastávka pri vraku lode v blízkosti Dalbair
  Plavba smerom k juhovýchodným ostrovčekom (Ile aux Aigrettes, Ile au Phare, Ile de la Passe, Ile aux Flamant, ..)
  Zastávka v Eau Bleu na plávanie a šnorchlovanie
  Obed na pláži ostrova Ile aux Cerfs, návšteva vodopádu GRSE
  16:00 - Návrat do prístavu

 

Pozrite sa na našu fotogalériu z exkurzie Aquasoleil:

 

 

Maurícijské akvárium

Vydajte sa poznávať podmorský život Indického oceánu do jediného verejného morského akvária na ostrove Maurícius. Akvárium sa nachádza na severozápadnom pobreží, v dedinke Pointe Aux Piments. Pri návšteve akvária sa zoznámite s bohatým podmorským životom, ktorý sa u pobrežných vôd ostrova vyskytuje. Počas prehliadky areálu si iste nenechajte ujsť jedinečnú atrakciu, ktorou je kŕmenie žralokov z ruky! To sa odohráva vždy o 11:00 a 15:00. Návšteva akvária sa bude páčiť ako deťom, tak aj dospelým. Otvorené je denne, od pondelka do soboty 9:30 - 17:00, v nedeľu 10:00 - 16:00.

mauricius-novy-web-040.jpg 
 

 

Vlastný program s prenájmom automobilu s vodičom / sprievodcom

Objavte ostrov podľa vlastných preferencií a vlastného tempa. Môžete sa vydať na poldenný alebo celodenný výlet automobilom s vodičom, ktorý je zároveň sprievodcom a užiť si neopakovanú atmosféru Maurícia. Nechajte si odporučiť návštevu viac i menej známych atrakcií, kedy Vám sprievodca odovzdá informácie o histórii, prírode a kultúre tohto krásneho ostrova.

 

Dôležité informácie

Na výlety si neberte žiadne cennosti, zanechajte ich prosím vo svojom hotelovom sejfe.
Najmä na plážach prídete do kontaktu s ľuďmi (beach hawker), ktorí Vám budú chcieť predať nejaký výlet. Dajte si pozor. Ceny môžu byť nižšie ako u agentúr, avšak o Vašu bezpečnosť nebude príliš kvalitne postarané. Pokiaľ budete výlet predsa len absolvovať, chcite vidieť ich licenciu.
Využite možnosti nakupovania za duty free ceny, špeciálne u šperkov a drahých kameňov. Nezabudnite si svoj pas a letenku.
Mauritius sa nachádza 20 ° južne od rovníka, preto je tu slnko veľmi silné. Uistite sa preto, že aj na výlety máte so sebou krém s dostatočným ochranným faktorom. Nezabudnite ani na repelentný prípravok proti komárom
Ostrov Maurícius môžete tiež preskúmať individuálne - odporúčame, aby ste sa dohodli s niektorým z taxikárov, ktorí stoja pred hotelom, na cene, za ktorú Vám ukáže atrakcie. Vodič s Vami po celú dohodnutú dobu jazdí a čaká na parkovisku pri atrakciách. Tento systém je na Mauríciu veľmi obľúbený. Cena taxikára na 1 deň stojí cca 3500 - 4000 rupií, záleží, čo všetko budete chcieť vidieť, na kvalite auta a na schopnostiach zjednávania.
Požičanie automobilu príliš neodporúčame, vzhľadom k jazde vľavo, nie veľmi dobrej kvalite požičiavaných vozov a nie príliš ľahkej orientácii. Prenájom auta stojí cca 3000 - 4000 rupií.
Naša cestovná kancelária Deluxea spolupracuje na ostrove Maurícius s miestnym touroperátorom. Pri odbavení pred odletom od nás obdržíte zoznam ponúkaných exkurzií. Rovnako od nás dostanete podrobnú mapu. Po prílete na Maurícius dostanete brožúru od našich partnerov, kde sú aj malé fotky toho, čo každá exkurzia zahŕňa. Všetky výlety si môžete zakúpiť pred odletom v našej cestovnej kancelárii. Všetko si rovnako ľahko rezervujete na mieste v hoteli. Platiť môžete kartou alebo v hotovosti.

Cenník exkurzií na ostrove Mauritius

Název Cena dospělý Cena dítě  
Výlet do historie (Stroll in the Past) - privátní auto 3 860 Kč 2 670 Kč (3-11)
Návštěva Mahebourgu a jeho okolí (Vizit Mahebour) - privátní auto 3 860 Kč 2 670 Kč (3-11)
Procházka historií (A Walk Back in Time) - privátní auto 2 820 Kč 2 080 Kč (3-11)
Návrat ke kořenům (Roots) - privátní auto 3 860 Kč 2 670 Kč (3-11)
Divoký jih (Wild South) - privátní auto 3 860 Kč 2 670 Kč (3-11)
Přetrvávající tradice (Unfading traditions) - privátní auto 3 860 Kč 2 670 Kč (3-11)
Šéfkuchařem na den (Chef for a day) - privátní auto 4 450 Kč 3 120 Kč (3-11)
Multikulturní Maurícius (Melting Pot) - privátní auto 3 860 Kč 2 670 Kč (3-11)
Severní ostrovy (North Isles) - katamaránem, nezahrnuje pozemnítransfer 3 120 Kč 1 480 Kč (5-12)
Daleký západ (Far West) - katamaránem, bez pozemního transferu 2 520 Kč 1 340 Kč (5-12)
Plavba historií (Sailing Through History) - katamaránem, bez pozemního transferu 2 520 Kč 1 190 Kč (5-12)
Svěží východ (Splashing East) - katamaránem, bez pozemního transferu 2 820 Kč 1 480 Kč (5-12)

Pri možnosti "privátny minibus" sú ceny uvedené pre obsadenie 4 osobami.Při možnosti "privátne auto" sú ceny uvedené pre obsadenie minimálne 2 osôb.
Pri možnosti "loď" sú ceny uvedené za prenajatie lode.

 

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.