Maurícius

Zaujímavosti na Mauríciu

Rýchla kalkulácia hotela

Maurícius
Odlet
Noci v hoteli
Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa
Hotel

Pro hotel Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa.

Typ izby
Strava

Letecká společnost
Bonus
CZK
EUR
Cena zájazdu
- EUR/osoba
Pôvodná cena
- EUR/osoba
Hotel,
- EUR/osoba- EUR/osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Garancia najnižšej ceny
Transfer
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Český delegátDelegát      
- EUR/osoba
Akční sleva
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Dítě do 2 let
EUR
Cena platí v prípade voľných miest v najvýhodnejšej rezervačnej triede
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Počítame cenu Vášho zájazdu. Vyčkajte prosím.
Počítame cenu
Vášho zájazdu.
Vyčkajte prosím.

 

La Vanille Crocodile Park – NAJLEPŠÍ

Prírodná rezervácia La Vanille sa nachádza v južnej časti ostrova na ploche 5 ha. Bola založená v roku 1985. Pešinkami medzi banánovníkmi, palmami a obrími bambusmi môžete s miestnym sprievodcom spoznávať rozličné druhy zvierat typických pre toto pásmo. V parku žije cez 500 korytnačiek a 1500 krokodílov, ďalej tu uvidíte netopiere, leguány a chameleóny. Súkromná zbierka motýľov a hmyzu pána Siedleckeho zahŕňa viac ako 23 000 položiek. Najväčším a najstarším chránencom je korytnačí samec Domino vážiaci 275 kg, ktorému je už viac ako 90 rokov. Miestne múzeum mapuje históriu ostrova z hľadiska osídlovania kolonizátormi, ktorí si vždy so sebou priviezli nové druhy zástupcov flóry a fauny. Môžete tu stretnúť bohužiaľ už vyhynulého vtáka Dodo (Blboun nejapný). Havne deti ocenia detský kútik, korytnačiu a krokodíliu školičku (liaheň), ale aj možnosť zviezť sa na korytnačke či sa vyfotiť s mláďaťom krokodíla. Môžu sa tiež zúčastniť kŕmenia opíc či koi kaprov. Gurmáni určite privítajú možnosť ochutnať špeciálne krokodílie menu v miestnej reštaurácii „U hladného krokodíla“. V malom obchode si môžete vybrať aj medzi výrobkami z krokodílej kože. Ideálny pre rodiny s deľmi. Otvorené je denne medzi 9:30–18:00. Prehliadka so sprievodcom trvá zhruba 1 hodinu.

 mauricius-novy-web-079.jpg
 

 

Port-Louis

Hlavné mesto Maurícia bolo založené v roku 1735 francúzskym guvernérom Mahé de Labourdonnaisom a stalo sa najdôležitejším prístavom ostrova. V dnešnej dobe je miestom, kde sa spája moderný spôsob života s dávnymi tradíciami miestnych obyvateľov a vytvára tak nenapodobiteľnú atmosféru. Port-Louis sa môže pochváliť množstvom historických pamiatok, ktoré určite stoja za to navštíviť. Nenechajte si ujsť francúzske koloniálne budovy z 18. storočia, predovšetkým Obecné divadlo či sídlo vlády, ďalej anglikánsku a katolícku katedrálu, mešitu, budovu najvyššieho súdu alebo múzeum známok. Ak chcete spoznať fascinujúce aspekty maurcíjskeho života, navštívte miestne trhovisko, ktoré je pre Európana veľmi zaujímavým zážitkom alebo sa zájdite pozrieť na najobľúbenejšiu miestnu zábavu, ktorou sú dostihy na miestnom hipodrome Champ de Mars. Krásnym zavŕšením návštevy Port-Louis je pohľad na cele mesto od pevnosti z doby Williama IV.

 mauricius-novy-web-080.jpg
 

 

Pamplemousses

Najstaršia botanická záhrada na južnej pologuli, ktorú poznajú všetci milovníci prírody po celom svete, predovšetkým pre jej obsiahle zbierky pôvodných exotických rastlín. Najzaujímavejšími exponátmi sú jednoznačne obrovské vodné ľalie a palma nazývaná Talipot, ktorá rozkvitá raz za 60 rokov a potom odumiera. V záhrade však nájdete stovky ďalších druhov najrôznejších rastlín, vrátane 80 druhov paliem všetkých rôznych driekov.

 

Curepipe

Curepipe je hlavným urbanistickým centrom ostrova a taktiež rajom pre všetkých milovníkov nákupov. Zoženiete tu všetko na čo si spomeniete, predovšetkým v miestnych čínskych obchodoch, ktorých ponuka pokrýva hádam kompletný sortiment od potravín až po oblečenie, to všetko na ploche niekoľkých štvorcových metrov. Neďaleko Curepipe je obľúbená atrakcia Trou aux Cerfs (FO Trou Aux Cerfs 1.JPG) – vyhasnutý, 85m hlboký vulkanický kráter. Z jeho vrcholu sa Vám naskytne úchvatný výhľad na veľkú časť ostrova. Ak obdivujete dokonalé šperky a drahé kamene, navštívte Floreal, kde nájdete množstvo duty free obchodov a všetko dostanete za príjemné ceny. 

 

Grand Bassin

Je jedným z dvoch prírodných jazier na ostrove a nachádza sa uprostred kráteru dávno vyhasnutého vulkánu. Toto tajomné jazero je posvätným miestom hinduistov, ktorí sem každoročne konajú svoje púte počas sviatku Maha Shivaratree a prevádzajú tu náboženské rituály. Nenechajte si ujsť ani tunajší hinduistický chrám, ale nezabudnite si pred vstupom vyzuť topánky.

 mauricius-novy-web-077.jpg
 

 

Chamarel (7 farieb zeme a vodopády)

Jedno z najkrajších a najfotogenickejších miest na Mauríciu sa nachádza v južnej části ostrova, uprostred pohoria. K tomuto najfotografovanejšiemu miestu ostrova sa dostanete len po úzkych a točitých cestičkách, vedúcich okolo kávových plantáží. Najprv navštívite vulkanickú vyvrelinu 7 farieb zeme, ktorá je zafarbená odtieňami červenej, modrej, zelenej a žltej farby, čo má údajne na svedomí miestne počasie. Neďaleko tejto vyvreliny sa nachádzajú úchvatné vodopády, ktoré sa prepadajú do niekoľkých desiatok metrov hlbokej priepasti. Zdatní turisti môžu zošplhať až k dolnému jazierku, kde ich čaká jedinečná kúpeľ.

 mauricius-novy-web-078.jpg
 

 

Grand Baie

Pôvodne malá, rybárska dedinka, ktorá sa zmenila na jedno z hlavných návštevníckych centier. Nájdete tu uvoľnenú atmosféru a prekrásny záliv s úchvatnými západmi slnka. Grand Baie je obľúbené predovšetkým medzi milovníkmi dobrých nákupov, pretože okrem továrnych obchodov značky Ralph Lauren tu nájdete aj niekoľko duty free obchodov. Naprázdno nevyjdú ani priaznivci histórie a poznávania, ktorí by nemali zabudnúť navštíviť miestne hinduistické chrámy. 

 

Domaine les Pailles

Neďaleko od Port-Louis sa rozkladá na ploche 3.000 akrov prírodná rezervácia, ktorá je najživšou pripomienkou koloniálnej minulosti. Návštevníci tu môžu v prekrásnom prostredí vidieť spôsob života vtedajších osadníkov, predovšetkým ojedinelú továreň na spracovanie cukrovej trstiny či zariadenie na destiláciu miestneho rumu. Pre návštevníkov sú pripravené aj výlety Land Rovery na vrchol miestneho pohoria, kde Vás určite očarí krásna príroda a zver žijúca vo voľnej prírode, vrátane opíc, káňat či jeleňov.

 

Casela Bird Park

Tento ojedinelý park sa nachádza pri západnom pobreží ostrova a rozkladá sa na viac ako 20 akroch zeme. Vidieť tu môžete viac než 140 druhov vtákov z piatich kontinentov. Hlavnou atrakciou je mauricíjsky ružový holub, jeden z najvzácnejších vtákov na svete. V parku uvidíte aj množstvo ďalších zvierat, vrátane tigrov, opíc a korytnačiek. To všetko v pokojnej atmosfére tropického prostredia pretkaného potôčkami a kaskádami. 

 

Eureka

Eureka je unikátny kreolský dom, jeden z najkrajších na ostrove, ktorý bol postavený v roku 1830. Nachádza sa uprostred nádhernej tropickej záhrady, kde budete môcť navštíviť aj vodopády Moka River a Moka Range. Pokiaľ chcete zažiť pravú atmosféru tropického raja, určite by Vám toto miesto nemalo uniknúť.

 mauricius-novy-web-076.jpg
 

 

Martello Towers

Martello Towers sú tichou pripomienkou rivality vtedajších koloniálnych mocností a boli svedkom prevratných udalostí na ostrove, predovšetkým konca otrokárstva a počiatku imigrácie Indov. Na Mauríciu sa nachádza päť týchto veží, ktoré sú medzi poslednými stojacimi z pôvodných 220, postavených po celom svete podľa jedného prototypu zo severnej Korziky.

 

Le Saint Aubin

Objavte tradičný Maurícius a navštívte továreň na čaj spolu s múzeom v Bois Chéri. Nesmiete zabudnúť ani na vanilkové plantáže a prekrásne skleníky so stovkami exotických rastlín. Svoju návštevu zavŕšite v koloniálnom dome Le Saint Aubin, kde si pochutnáte na delikátnom obede v tropickej záhrade.

 

Mahebourg

Tento raj a jedno z centier rybolovu sa nachádza v zálive Grand Port, kde môžete taktiež navštíviť starodávnu továreň na sušienky, ktoré sa tradičnou metódou vyrábajú dodnes podľa rodinného receptu z manioku. Milovníci histórie určite zavítajú do miestneho múzea vojnového loďstva. 

 

Ile aux Cerf

Idylický ostrov, ktorý sa nachádza 20km od východného pobrežia Maurícia. Ťažko by ste hľadali dokonalejšie miesto pre ničím nerušenú relaxáciu – oslnivé biele pláže, stovky paliem a tyrkysovo sfarbený oceán. Pre športovo zameraných návštevníkov je pripravená široká ponuka vodných športov.

 

Jazda na štvorkolkách v L´Etoile

Objavte nádhernu vegetáciu a úžasné prírodné poklady Maurícia uprostred úchvatnej chránenej oblasti L´Etoile & Ferney Reserve. Táto chránená oblasť sa rozprestiera na 3500 hektároch pozemku, hemžiacim sa jeleňmi, diviakmi, opicami a ďalšou zverou. Toto miesto patrí medzi najlepšie zachované tajemstvo ostrova. Nájdete tu niektoré druhy veľmi vzácnych drevín – napr. mauricíjske ebenové drevo, ktorému trvá viac ako 1000 rokov než dospeje do štádia zrelosti. Po uvítacom drinku a školení vyrazíte na trojhodinové safari na štvorkolkách, za sprievodu skúseného sprievodcu, ktorý Vás bude informovať o flóre a faune, na ktorú narazíte. Cesta nie je nijak extra nebezpečná. Samozrejme je potrebné pozorne sledovať terén a manipulovať správne kormidlo. V prípade, že je vlhko je samozrejme terén náročnejší, občas sú tu úseky kamenisté (veľké balvany), z ktorých má človek pocit, že sa prevráti, ale nie je tomu tak. Je ale potrebné byť v týchto miestach opatrný. Rozhodne odporúčame vziať si so sebou repelent proti komárom. Končí sa na rovnakom mieste, odkiaľ sa vyrazilo – reštaurácia L´Etoile. Tu sa tiež potom servíruje obed. 

 

Výlety katamaránom – vrtuľníkom – ponorkou

Croisiéres Australes (severozápad)

Romantická plavba na palube krásneho katamaránu Vám zostane navždy v pamäti. Vypláva sa z Grand Baie a cieľom cesty je Ilot Gabriel, čo je malý ostrovček nachádzajúci sa pár kilometrov od severného pobrežia Maurícia. Tu katamarán zakotví a Vy si budete môcť zaplávať v priezračných vodách oceánu a obdivovať jeho krásy, zatiaľ čo sa priamo na palube bude pripravovať lahodný piknik.

Croisiéres Australes (juhovýchod)

Plavba na palube luxusného katamaránu začína v Pointe d'Esny. Poplávate naprieč najväčšou mauricíjskou lagúnou a znovu a znovu budete obdivovať krásy juhovýchodného pobrežia, kde sa v roku 1810 uskutočnila námorná bitka medzi Angličanmi a Francúzmi o prístav Vieux Grand. Cieľom plavby je prekrásny ostrovček Ile aux Cerfs, kde budete kotviť v romantickom zátiší a pochutnávať si na obede.

Cruisiéres Turguoises

Plavba začína opäť v Pointe d'Esny a pokračuje okolo juhovýchodného pobrežia. Počas cesty zavítate do romantickej zátoky v Mahéburgu, situovanej medzi „Montagne du Lion“ a historickým „Vieux Grand Port“, kde budete relaxovať v tyrkysovo modrej lagúne. Cieľom cesty je Ile aux Cerfs, kde si vychutnáte delikátny obed. Deň zakončíte plávaním, slnením a odpočinkom v tomto nezabudnuteľnom prostredí.

Croisiéres Oceane

Katamarán vypláva z Trou d'eau Douce a vydáva sa na plavbu pozdĺž východného pobrežia ostrova. V priebehu cesty sa robia zastávky na plávanie a šnorchlovanie, čo je vítané osvieženie a nezabudnuteľný zážitok, pretože jedna zo zastávok bude v najväčšej a najkrajšej lagúne ostrova. V Ile aux Cerfs zakotvíte na barbecue obed, ktorý zahŕňa nealkoholické nápoje, pivo, rum a víno. Koniec dňa strávite dokonalou relaxáciou na ostrovčeku.

Croisiéres Footlose

Plavba začína opäť v Trou d'eau Douce a pokračuje do Point d'Esny a ďalej okolo okúzľujúceho východného pobrežia. Katamarán zakotví v Pointedu Diable, kde si môžete pre osvieženie zaplávať v hlbokých vodách lagúny. Obklopení rozprávkovo krásnym prostredím poobedujete na palube a potom budete pokračovať do Ille aux Aigreftes, kde budete mať príležitosť preskúmať podmorský svet.

Scénický let vrtuľníkom

Pre absolvovanie tohto vyhliadkového letu odporúčame zabúkovať si miesto s predstihom, zakúpiť si lístok a nachystať si videokameru. Každá helikoptéra je pred letom starostlivo pripravená a skontrolovaná. Každý let je zostavený tak, aby ste videli čo najviac miest, ktoré nie sú prístupné autom, loďou alebo pešo. Usporiadanie osôb v helikoptére je podľa prianí klienta a celý let je sprevádzaný komentárom pilota.

Výlet ponorkou

Podmorské výlety ponorkou sú obľúbené hlavne medzi tými, ktorí sa nechcú alebo nemôžu potápať. Táto v Indickom oceáne ojedinelá cesta trvá 45 minút a odohráva sa 35 metrov pod hladinou mora. Okrem rozmanitého podmorského života uvidíte koralové útesy a prekvapia Vás vraky lodí z minulých storočí. Ponorky sú plne klimatizované a umožňujú aj nočné ponory, ktoré majú svoje neodolateľné kúzlo. Toto podvodné dobrodružstvo je skúsenosťou, na ktorú sa nezabúda.

 mauricius-novy-web-007.jpgmauricius-novy-web-011.jpgmauricius-novy-web-012.jpgmauricius-novy-web-015.jpg
 

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.