Svadobné formality

Svadobné formality

Rychlá kalkulace zájezdu se svatbou a svatební cesty

Odlet
Noci v hoteli
Destinace
Ambre Resort & Spa
Hotel

Pro hotel Ambre Resort & Spa není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Ambre Resort & Spa.

Typ izby
Strava

Letecká společnost
Svadobný balíček
Svadobný fotograf
Bonus
CZK
EUR
Počítame cenu Vášho zájazdu. Vyčkajte prosím.
Počítame cenu
Vášho zájazdu.
Vyčkajte prosím.
Hotel,
- EUR/osoba- EUR/osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Dítě do let
EUR
Garancia najnižšej ceny
Transfer
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Český delegátDelegát      
- EUR/osoba
Akční sleva
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dospělý
EUR
Dítě 2 až 12 let
EUR
Dítě do 2 let
EUR
Cena platí v prípade voľných miest v najvýhodnejšej rezervačnej triede
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájazdu
EUR/dítě
Hotel,
- EUR/osoba
Transfer
- EUR/osoba
Český delegátDelegát
- EUR/osoba
Letenka od
- EUR/osoba
Cena se
svatbou v ráji
- EUR/osoba
Cena na vyžiadanie
Počítame cenu Vášho zájazdu. Vyčkajte prosím.
Počítame cenu
Vášho zájazdu.
Vyčkajte prosím.

 

Svadobné formality

Vážime si Váš čas a preklady dokumentov pre Vás vybavíme my!

Nemusíte hľadať žiadneho prekladateľa a chodiť na rôzne adresy ani sa trápiť skenovaním. Stačí, ak sa zastavíte osobne v našich kanceláriách Praha 1, Na Příkopě 9/11 alebo Brno, Vídeňská 55 alebo Bratislava, Námestie 1. Mája 9 – kontakty nájdete tu. Po dohode môžete aj všetko odoslať poštou či po kuriérovi.

Video zo svadobných formalít na Mauríciu

Pred samotnou svadbou na Mauríciu je potrebné zaistiť isté svadobné formality, s ktorými Vám pomôže česká delegátka. Aby ste sa mohli presvedčiť, že na svadobných formalitách nie je nič zložité, pripravili sme pre Vás krátke video s podrobným postupom.

 
 

 

 

Video z príprav na svadobný obrad na Mauríciu

Ďalšou dôležitou súčasťou svadobných príprav je schôdzka s hotelovou svadobnou koordinátorkou, kde si upresníte priebeh svadobného dňa. Pozrite sa na videu nižšie ako taká schôdzka prebieha a čo sa na nej rieši.

 

 

Doklady od oboch snúbencov pre našu cestovnú kanceláriu:

Ak ste slobodná/slobodný, prosím dodajte k nám:

 1. vyplnený a podpísaný formulár Žiadosti o svadbu si  môžete stiahnuť priamo na našich stránkach
  1. kópia pasu (posledná dvojstrana s fotografiou) platného minimálne 6 mesiacov po návrate
 2. rodný list (pre svadbu na ostrove Maurícius nesmie byť starší ako 3 mesiace od dátumu plánovanej svadby)

Ak ste rozvedená/rozvedený, vdova/vdovec alebo ak ste si nechali zmeniť meno, prosím dodajte k nám:

 1. vyplnený a podpísaný formulár Žiadosti o svadbu si môžete stiahnuť priamo na našich stránkach
 2. kópiu pasu (posledná dvojstrana s fotografiou) platného minimálne 6 mesiacov po návrate
 3. rodný list (pre svadbu na ostrove Maurícius nesmie byť starší ako 3 mesiace od dátumu plánovanej svadby)
 4. sobášny list (ak ste rozvedená/ý alebo vdovec/vdova)
 5. rozsudok o rozvode (zo všetkých predchádzajúcich svadieb, ak ste rozvedená/ý) alebo zápis v sobášnom liste o rozvedení manželstva (zapíše Vaša matrika do sobášneho listu do kolónky poznámky)
 6. úmrtný list (v prípade úmrtia manželky/manžela, ak ste vdova/vdovec)
 7. v prípade zmeny mena je potrebné poskytnúť zodpovedajúce dokumenty

Sprostredkujeme pre Vás súdny preklad dokumentov č. 3. až 7. Zhruba za týždeň budete mať všetky slovenské originály aj preklady do angličtiny nachystané na vyzdvihnutie v našej kancelárii! Formulár a pas môžete poslať emailom ako oskenované alebo prísť s originálmi a my si ich sami oskenujeme.

 svatby-novy-web-090.jpgsvatby-novy-web-012.jpg 
 

 

Prekladateľské služby

Cena za súdny preklad je 32,- eur / normostrana. Za expres preklady do 48 hodín je príplatok. Čiastku za preklad budeme požadovať uhradiť v hotovosti pri jeho prevzatí.

Využiť môžete aj akúkoľvek inú prekladateľskú agentúru, ktorá ponúka súdne preklady. V takom prípade po Vás budeme chcieť skeny všetkých stránok poslať na email (pri využití inej prekladateľskej agentúry ako našej Vaše dokumenty neskenujeme).

Dokumenty nám dodajte čo najskôr, aby ich mohli v destinácii skontrolovať. Najkratší termín na zabezpečenie zájazdu, počas ktorého požadujete svadobný obrad, je pre Seychely 4 týždne, Maurícus 8 týždňov, Fiji 5 týždňov, Sri Lanka 6 týždňov, Bali 8 týždňov a pre Polynéziu 6 mesiacov od dodania dokumentov do našej cestovnej kancelárie. Ide o čas, ktorý vyžadujú miestne úrady na prípravu svadby. Niekedy môže byť dohodnutý iný predstih.
Scany odošleme našej partnerskej cestovnej kancelárii vo vybranej destinácii, kde urobia predbežnú kontrolu dokumentov a následne všetko podajú na štátny úrad. Pokiaľ nejaký doklad chýba, tak nás informujú a my Vás požiadame o doplnenie.


svatby-novy-web-101.jpg 
 

 

Doklady od oboch snúbencov, s ktorými cestujete

Originály všetkých dokumentov, ktoré boli prekladané do angličtiny (žiadosť o svadbu, pas, rodný list, sobášny list, rozsudok o rozvode, úmrtný list, doklad o zmene mena a tiež notársky zápis o predmanželskej zmluve si vezmite so sebou pre predloženie na kontrolu/založenie do spisu na príslušných úradoch v krajine, kde sa koná svadba.

Predmanželská zmluva

Pokiaľ sa rozhodnete uzavrieť predmanželskú zmluvu je nutné, aby ste u notára spísali vyhlásenie, v ktorom musí byť potvrdené, že ste uzavreli predmanželskú zmluvu a miesto aj dátum jej uzavretia. Vyhlásenie súdne preložené do angličtiny si vezmite so sebou. Originál predmanželskej zmluvy nie je potrebné brať so sebou.

 

 

Prevzatie sobášneho listu po svadbe

Originál sobášneho listu vystavený pri obrade odovzdajte reprezentantovi miestnej CK. Je nutné ho totiž najprv overiť apostilou (štátne overenie platnosti, vizuálne vyzerá ako notárska pečiatka s textom Apostilla a je väčšinou na zadnej strane dokumentu). Niekedy treba reprezentantovi či miestnym úradom pripomenúť nutnosť Apostily pre Česko/Slovensko (pre Anglicko a Francúzsko nie je apostila potrebná). Sobášny list overený apostilou obdržíte až po cca 2 či 3 dňoch vo Vašom hoteli. Ak odlietate krátko po svadbe a medzi dňom obradu a odletom nie sú cca 3 pracovné dni, ktoré miestne úrady potrebujú na overenie sobášneho listu apostilou, tak váš sobášny list odosiela miestna partnerská cestovná kancelária na našu adresu expresnou kuriérskou službou TNT alebo DHL, kde doba dodania je cca 3 dni. Lehota na overenie sobášneho listu apostilou závisí na rýchlosti miestnych úradov. Náklady na zaslanie sobášneho listu znáša každý klient sám. Akonáhle Sobášny list obdržíme, budeme Vás ihneď kontaktovať a dohodneme sa na jeho odovzdaní (osobne či poštou).

Niektoré matriky v SR vyžadujú meno, adresu a dátum narodenia svedkov! Odporúčame Vám vyžiadať si tieto údaje od svedkov pri obrade. Osobitná matrika pre celú SR potvrdila, že tieto údaje nie sú potrebné, ale poznáte prístup našich úradov na prvej úrovni.

 svatby-novy-web-005.jpg
 

 

Overenie sobášneho listu pre matriku na Slovensku

Po návrate do SR si Sobášny list necháte preložiť súdnym znalcom do slovenčiny. Odporúčame Vám si najskôr urobiť notársku kópiu Sobášneho listu, táto kópia sa stane súčasťou overenej a zošitej slovenskej verzie od súdneho znalca, ktorá zostane matrike. Originálny Sobášny list, ten, čo ste si priviezli, Vám zostane ako pamiatka. S preloženým dokumentom zájdete na matriku v mieste Vášho trvalého bydliska, kde spíšete „Zápis o uzavretí manželstva“. Vaša miestna matrika všetko pošle na

Osobitnú matriku do Bratislavy, ktorá je jedinou v SR. Tu vystavia Váš slovenský sobášny list. Ten pošlú späť na Vašu miestnu matriku, kde si ho vyzdvihnete. Postup trvá cca 14 dní až 3 mesiace. Ak chcete mať absolútnu istotu, tak môžete kontaktovať Osobitnú matriku, Drieňová 22, Bratislava.

 

 

Obmedzenie na Mauríciu pre ženy, ktoré majú krátko po rozvode

Vdova alebo rozvedená žena nie je oprávnená sa znovu vydať za menej ako 300 dní od smrti manžela alebo dňa právnej platnosti rozsudku o rozvode. Svadba bude povolená iba v prípade, že žena podstúpi na Mauríciu lekársku prehliadku dokladujúcu, že nie je tehotná. Ak bude test pozitívny, sobáš nebude za žiadnych okolností povolený. Táto podmienka platí iba na Mauríciu. Ženy, ktoré majú dlhšie ako 300 dní od rozvodu, samozrejme žiadnu lekársku prehliadku neabsolvujú. Organizovali sme svadbu, kde počet dní bol 302 a všetko bolo bez problémov.

 svatby-novy-web-010.jpg
 

 

Sobášny list

Originál sobášneho listu dostanú novomanželia v niekoľkých nasledujúcich dňoch po obrade, alebo bude zaslaný kuriérskou službou na Slovensko. Vždy je nutné skontrolovať, či je overený apostilou. Pre lepšiu predstavu, ako apostila aj sobášny list vyzerajú, sa môžete pozrieť na nasledujúcej fotografii.

oddaci-list-001.jpgoddaci-list-002.jpg

 

Mám záujem o svadbu v raji

 

 

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.