DELUXEA nabízí výhradně lety na pravidelných linkách s Emirates. Ty poskytují perfektní servis, návaznost při přestupu a hlavně jsou flexibilní s možností odletu několikrát v týdnu (z Prahy i Vídně). Cenově dostupnější alternativou letu s Emirates je nově letové spojení s leteckou společností Smartwings, která létá pravidelně 7x týdně z Prahy a 3x týdně z Bratislavy. Letenky Vám rádi zajistíme.

Dubaj

Nákupná horúčka v Dubaji

 

Čo robiť v Dubaji v lete, keď je tu veľmi horúco? Čo iného ako nakupovať v klimatizovaných obchodných centrách! Poleťte s nami do nákupného raja a spoznajte najväčšie nákupné centrá na svete!

Zaistíme Vám zájazd za nákupmi do Dubaja na mieru, ktorý obsahuje:

  • Letenky do Dubaja tam a späť s odletom z Prahy alebo iného mesta v termíne podľa Vašich požiadaviek
  • Víza
  • Transfer z a na letisko
  • Ubytovanie vo vybranom 3–6 * hoteli v centre alebo na pláži
  • Na mieru zostavený itinerár nákupov počas Vášho pobytu v Dubaji (detailný zoznam všetkých nákupných centier, outletových centier a trhov, to všetko s presnými typmi čo a kde najvýhodnejšie kúpiť a ako zjednávať)

Pre viac informácií o ceste na mieru kontaktujte skúsené špecialistky na Dubaj 

Kateřinu Marečkovou katerina@deluxea.cz, +420 724 730 019 a Kateřinu Mackovičovou katerina.m@deluxea.cz, +420 730 018.

 

Od tradičných trhov (souq) po luxusné nákupné centrá

Dubaj si vybudoval reputáciu ako obľúbená destinácie pre nakupovanie. Nájdete tu starodávne trhy s tradičnými výrobkami, ale aj množstvo najmodernejších, najnovších a najväčších nákupných stredísk. Je zrejmé, že obchod ovplyvňuje celkové hospodárstvo a aj štýl miestnych obyvateľov, ktorých stretnete nielen na trhoviskách, ale aj v nákupnych strediskách. K tomu, že sa z Dubaja stal nákupný raj, prispela rada faktorov. Veľmi nízke dovozné clá umožňujú maloobchodníkom predávať tovar za výhodné ceny a rezidenti Dubaja využívajú výhody nezdaniteľného príjmu, čím im veľká časť príjmov zostáva k osobnej potrebe, na čo reagujú obchodníci, aby pokryli dopyt. Pokiaľ v Dubaji len prestupujete, určite sa zastavte v Dubai Duty Free, ktoré je jedno z najväčších na svete a ponúka skvelé cenové akcie. Otvorené v roku 1983, od tej doby vyhralo radu medzinárodných cien, ktoré zaručujú cestujúcim vysoko kvalitný tovar za neprekonateľné ceny.

 dubaj-novy-web-007.jpg
 

 

Nákupné centrá v Dubaji

S odhalením Dubaja ako populárnej turistickej destinácie, nákupné strediská tu rastú ako huby po daždi. Každé z nich sa snaží zaujať a pritiahnuť zákazníkov širokou ponukou butikov, známych značkových obchodov až po bežné obchody, inovatívnou architektúrou, radom zábavných centier, množstvom reštaurácií a kaviarní. Dubaj sa môže pochváliť viac ako 50 nákupnými strediskami. Medzi tie najznámejšie bez pochýb patrí Mall of Emirates, ktoré sa môže pochváliť lyžiarskou zjazdovkou.

Ďalším notoricky známym nákupným strediskom je Dubai Mall, najväčšie nákupné centrum na svete. To ponúka klzisko, vodopád, vonkajšiu tzv spievajúcu fontánu, vstup na najvyššiu budovu sveta Burj Khalifa a obrovské vodné akvárium s množstvom žralokov, rají a ďalších druhov rýb. Môžete v akvárku vidieť aj potápačov, čo je unikát, ktorým sa môže chváliť len Dubaj. Viac o potápaní v sekcii – Výlety pre náročných..

Medzi ďalšie známe centrá patrí Dubai Festival City, tematické stredisko Ibn Batuta šiestich národov, ekluzívny bulvár butikov v Jumeirah Towers, Deira City Centre, Lamcy Plaza, egyptsky štylizované Wafi Centre so svojim starodávnym súkom Khan Murjan. Stredisko, ktoré je štýlom vystavané v tradičnom trhu Souk Madinat Jumeirah, s benátskou atmosférou Mercato Mall, alebo štýlové s exkluzívnou módou Burjuman Mall. Ďalšou dobrou zastávkou pre lacné čínske výrobky môže byť Dragonmart v International City alebo lacné značkové oblečenie v Dubai Outlet Mall. Medzi novými prírastkami je Mirdif City a Arabian Center. To sú niektoré najznámejšie, ale nájdete tu aj množstvo ďalších centier.

Ďalším z plánovaných projektov je Mall of the World - nákupný, zábavný a hotelový komplex.

dubaj-novy-web-014.jpgdubaj-novy-web-015.jpg 
 

 

Trhovisko Souq

Ako kontrast moderných stredisiek tu stojí tradičné trhovisko. Môžu buď ponúkať široký sortiment tovaru, alebo sú špecializované. Všetky sú veľmi živé, plné hluku, náruživých obchodníkov a vyjednávajúcich kupujúcich. Návšteva takéhoto rušného trhoviska je určite nezabudnuteľným zážitkom, predovšetkým v noci, kedy bludisko uličiek s drevenými oblúkmi a zdobením je osvetlené a preplnené ľuďmi. Na rozdiel od nákupných centier, kde sú fixne stanovené ceny, je tu nevyhnutné zjednávať. Pokiaľ ste dobrými obchodníkmi, bude takéto nakupovanie pre Vás nielen zábavné, ale aj výnosné. Nájdete tu nielen tradičné arabské výrobky ako kanvice, koberce či korenie, ale aj výrobky z iných častí sveta, obzvlášť napr. typické indické oblečenie sárí, či výrobky zo Srí Lanky, Afriky alebo Číny. Jedným z najstarších trhovisiek je Deira Souq, predávajúcim široké spektrum suvenírov, korenia a zlata, nachádza sa hneď vedľa rieky a prístaviska pre prevozné loďky abry, v blízkosti starého kultúrneho centra, takže ho môžete výborne spojiť s návštevou múzea, Heritage Village alebo Sheikh Saeed House.

 

Global Village

Ďalšou udalosťou pre nákupov chtivých turistov je návšteva Global Village. Tento masívny veľtrh, kde sa krajiny prezentujú svojim pavilónom je obľúbeným miestom zábavy, kultúry, nákupov, vzdelávaním a gastronomickým zážitkom. Tento univerzálny veľtrh sa koná každoročne počas zimných mesiacov pod otvoreným nebom v okrajovej časti Dubaja, ktorá je na to priamo určená. Pokiaľ sa tam budete chcieť vypraviť, každý taxikár bude vedieť cestu do Global Village. Táto kultúrna akcia sa koná od roku 1996, kedy ho navštívilo pol milióna ľudí a odvtedy jeho popularita neustále rastie. Posledný ročník zaznamenal 4,4 milióna návštevníkov.

 dubaj-novy-web-016.jpg
 

 

Zlato

Zlato je tradičným produktom arabských krajín a hlavne v Spojených Arabských Emirátoch patrí medzi veľmi výhodné komodity. Ceny môžu byť až polovičné, ako ceny v západnych krajinách a odvíjajú sa hlavne od váhy zlata, nie od spracovania. Najširší výber zlatých šperkov nájdete na špecializovanom trhovisku „Gold Souk Deira“. Zjednávanie je samozrejme súčasťou nákupného rituálu, tak ako v iných arabských krajinách. Medzi ďalšie tradičné výrobky bezpochyby patrí korenie, koberce, produkty z mušlí, kanvice na arabskú kávu, tradičné oblečenie, strapce pre brušné tanečnice, sedem pieskov zo siedmich Emirátov a symboly mesta ako Burj Al Arab a Burj Khalifa.

Otváracia doba

Obchody väčšinou otvárajú bežne denne medzi 9:00 a 10:00. Vonkajšie obchody dodržujú známu siestu stredomorských štátov a sú zavreté medzi 13:00 a 16:00, to sa netýka nákupných centier, kde je klimatizácia. Obchody sú otvorené do neskorých nočných hodín medzi 21:00 a 22:00 hodinou a to sedem dní v týždni. Niektoré môžu byť zatvorené v piatok medzi 11:30 a 13:00 a to z dôvodu modlitieb. Inak je tomu v posvätnom mesiaci Ramadán, kedy je väčšina obchodov zatvorená počas dňa a otvárajú sa až so západom slnka a sú otvorené do polnoci až do 1:00 hodiny ráno.

Shopping festival 

Najvýhodnejšie nakupovanie je počas nákupného festivalu, ktorý sa koná ročne od polovice januára do polovice februára. Poprvé sa tento festival konal vo februári 1996 a jeho účelom bolo zvýšiť a podporiť obchod v Spojených Arabských Emirátoch, od tej doby sa stalo tradíciou, že sa táto udalosť nielen nákupná ale aj kultúrna a zábavná, koná každým rokom a prispieva tak k stále sa zlepšujúcemu a rozvíjajúcemu sa turizmu.

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.